*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση ΠΕ 04  (Αναγνώστηκε 27080 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 06:12:39 μμ »
Τι γίνεται βρε παιδιά;
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:09:14 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 06:18:06 μμ »
Τι εννοείς όσοι είχαν διοριστεί τα 2 τελευταία έτη ; Αυτοί δηλαδή που πήγαν πέρυσι θα ξαναπάνε φέτος ;
δεν εννοω τιποτε, ελπιζω να μας που αυτοι τι εννοουν
ευτυχως ειμαι αδιοριστος,και δεν απολυομαι :P
εννοειται οτι συμπασχουμε με ολα τα παιδια που διοριστηκαν και δεν ξερουν τι θα απογινουν

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 02:37:02 μμ »
Τι εννοείς όσοι είχαν διοριστεί τα 2 τελευταία έτη ; Αυτοί δηλαδή που πήγαν πέρυσι θα ξαναπάνε φέτος ;
δεν εννοω τιποτε, ελπιζω να μας που αυτοι τι εννοουν
ευτυχως ειμαι αδιοριστος,και δεν απολυομαι :P
εννοειται οτι συμπασχουμε με ολα τα παιδια που διοριστηκαν και δεν ξερουν τι θα απογινουν
Ασφαλώς και συμπάσχουμε με αυτούς  που διορίστηκαν και δεν ξέρουν το εργασιακό  μέλλον  τους.
Από  εκεί  και  πέρα , για  μας τους  τσιγγάνους  της  εκπαίδευσης, ο  βρεγμένος  τη  βροχή  δεν  τη  φοβάται. 4 απολύσεις έχω  από  τη  δημόσια  εκπαίδευση (ως ωρομίσθιος-αναπληρωτής) , και  πάω  ολοταχώς  για  5η! (στις 30 Ιουνίου).

Αποσυνδεδεμένος xirtam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 02:55:57 μμ »
καλό μεσημέρι.μόλις διάβασα στο alfavita δήλωση του Διευθυντή  Β/βαθμιας εκπαίδευσης του νομού Πιερίας ότι δν υπάρχουν κενά στο νόμο Πιερίας,αντιθέτως έχουν και υπεράριθμους.πολύ κακό για μας που ελπίζαμε να υπάρχουν κάποια κενά.Τι να πω μακάρι να βγουν στην πορεία. :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:09:14 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:19:47 πμ »
αντε εγινε εν μεσω ανακοινωσεων για απολυσεις και β φαση ειδικης αγωγης,μαλλον θα συνεχισουν να καλουν αναπληρωτες, και απο φυσικους πηραν και εναν που ηταν πανω απο μενα, ξαλαφρωσα τωρα, αλλοι 99 και ερχεται η σειρα μου ;D ;D
ασχετο, αλλα στην ειδικη αγωγη πηραν λεει στην πρωτη φαση καμμια εικοσαρια απο τει για γεωργικες καλλιεργειες,η ειναι ραδιο αρβυλα;(μηπως ηθελαν να μου πουν για τεχνικες ειδικοτητες; αλλα και παλι γιατι οχι γεωπονους, μηπως ηταν ο 20ος απο κοζανη; :P)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:14:35 μμ »
Σε συνέχεια από το άλλο θέμα.. τελικά πόσους φυσικούς αναπληρωτές αναμένεται να καλέσουν φέτος; Λιγότερους από πέρισυ, ή περίπου τα ίδια;
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:19:13 μμ »
στα πλαισια των οποιων περικοπων ισως κοψουν κατι αλλα ειναι και θεμα συγκυριων, ποσοι εφυγαν απο καθε κλαδο, πραγμα που δεν ειναι το ιδιο, η αλλοι ασταθμητοι παραγοντες, αλλα εκτιμω οτι ενα 80% των περυσινων ειναι εφικτο, εκτιμω δεν εχω πληροφορια, ουτε καν προσπαθησα να μαθω, εχουμε αλλα θεματα, πηρε φωτια ο κ.....  μας με τα μετρα >:(

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:27:32 μμ »
Αυτή τη στιγμή συνεδριάζει το ΠΥΣΔΕ για την τοποθέτηση φυσικών και μαθηματικών στην Α Αθήνας.Έμαθα ότι γι' αυτούς υπάρχουν κενά και για τους αναπληρωτές ίδιας ειδικότητας της Α Φάσης.Επίσης ο αιρετός που ενημέρωσε ανέφερε το γεγονός ότι προκύπτουν συνέχεια κενά.Επομένως οι μαθηματικοί και φυσικοί έχουν ελπίδες στη Β Φάση και για Αττική....

Αποσυνδεδεμένος patiskis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:32:18 μμ »
Αυτή τη στιγμή συνεδριάζει το ΠΥΣΔΕ για την τοποθέτηση φυσικών και μαθηματικών στην Α Αθήνας.Έμαθα ότι γι' αυτούς υπάρχουν κενά και για τους αναπληρωτές ίδιας ειδικότητας της Α Φάσης.Επίσης ο αιρετός που ενημέρωσε ανέφερε το γεγονός ότι προκύπτουν συνέχεια κενά.Επομένως οι μαθηματικοί και φυσικοί έχουν ελπίδες στη Β Φάση και για Αττική....
Μακαρι!Απο το στομα σου και στου υπουργειου το αφτι...

Αποσυνδεδεμένος δαναη 11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 02:41:52 μμ »
Ειμαι φυσικος αναπληρωτρια Α φασης στην Α Αθηνας. Σε τηλ επικοινωνια που ειχα με τη γραμματεια του ΠΥΣΔΕ μου ειπαν πως δεν εχει γινει καποια συνεδριαση για τον κλαδο μας (11 πμ) και ουτε ξερουν ποτε θα γινει....
Μιλησα επισης με το τμημα που ασχολειται με αναπληρωτες (Πανταζοπουλου) και ειπε πως δεν υπαρχουν νεα ακομη και θα μας τηλεφωνησουν απο βδομαδα....
Εσυ Αντιγονη εμαθες απο αιρετο πως το ΠΥΣΔΕ συνεδριαζει σημερα για φυσικους??? και πως γινεται αυτο χωρις καν να μας εχουν καλεσει να κανουμε δηλωση τοποθετησης, ουτε υπαρχει ενημερωση για κενα??

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 02:57:49 μμ »
http://dide-a-ath.att.sch.gr/new/index.php?option=com_content&view=article&id=113:-81-821519-9-2011&catid=1:2011-02-15-14-09-08&Itemid=6

μόλις πριν λίγο τοποθετήθηκαν οι μόνιμοι μαθηματικοί και φυσικοί και έχει κενά για τους αναπληρωτές των ίδιων ειδικοτήτων, σε ξεφορτώθηκε μάλλον τηλεφωνικά κάποιος, στις 11 ήμουν εκεί και μάλιστα πέτυχα και τη συνεδρίαση του ΠΥΣΔΕ, δεν μπήκα μέσα στην αίθουσα, απ' έξω ήμουν ζητώντας πληροφορίες.Να μην ανησυχείς...

Αποσυνδεδεμένος δαναη 11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 02:58:45 μμ »
Ακυρο το προηγουμενο μνμ, δεν ειχα καταλαβει σωστα τη διαδικασια....
Τελικα οντως εγινε ΠΥΣΔΕ για τοποθετησεις μονιμων (εχει βγει η πραξη στο site της Α Αθηνας) οποτε απο Δευτερα λογικα θα μας τηλ να παμε για δηλωση τοποθετησης....

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 03:12:45 μμ »
http://dide-a-ath.att.sch.gr/new/index.php?option=com_content&view=article&id=113:-81-821519-9-2011&catid=1:2011-02-15-14-09-08&Itemid=6

μόλις πριν λίγο τοποθετήθηκαν οι μόνιμοι μαθηματικοί και φυσικοί και έχει κενά για τους αναπληρωτές των ίδιων ειδικοτήτων, σε ξεφορτώθηκε μάλλον τηλεφωνικά κάποιος, στις 11 ήμουν εκεί και μάλιστα πέτυχα και τη συνεδρίαση του ΠΥΣΔΕ, δεν μπήκα μέσα στην αίθουσα, απ' έξω ήμουν ζητώντας πληροφορίες.Να μην ανησυχείς...

κακώς που δεν μπήκες μέσα στη συνεδρίαση του ΠΥΣΔΕ  ;D
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Β ΦΑΣΗ ΠΕ 04
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 03:21:03 μμ »
Με τέτοια φόρα κανείς δε με σταματούσε....Αλλά σκέφτηκα ότι δε θα ήταν ευγενικό ;D ;D ;D ;D ;D
Πάντως οι συνάδελφοι αναπληρωτές φυσικοί και μαθηματικοί να ετοιμάζονται από βδομάδα να τους καλέσουν για επιλογή κενών

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160160
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 737
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 603
Σύνολο: 625

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.