*

Αποστολέας Θέμα: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 107167 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #700 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 03:26:40 μμ »
νεα απο νηπιαγωγους:

300 ατομα νηπιαγωγους γυρω 800 δασκαλους. Γυρω στις 20-23/9. Το ειπε αιρετος απο Αιτωλοακαρνανια





Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:13:46 »

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #701 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 03:32:15 μμ »
Κορίτσια, η παράλληλη σιγουρεύτηκε πότε περίπου θα βγεί τελικά; Θα πάρουν μόνο από εμάς ή και ειδικής, γιατί ακόμη δεν έχει ξεκαθαριστεί αυτό!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος ntana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #702 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 03:38:30 μμ »
Lenaki88 πέρυσι ήμουν σε ...αφασία ::), δεν είπα οτι είμαι 1871 στον μηδενικής?πέρυσι τέτοιον καιρό έδινα μαθήματα και πτυχιακή ;D ;D ;D

Συγγνώμη... :-[Δεν κατάλαβε ότι τελείωσες τώρα...Νόμιζα ότι δούλευες...
αααααα, οτι δούλεψα, δούλεψα και μάλιστα με το παραπάνω, όσο έκανα ...διάλειμμα απο τη σχολή ήμουν 15 χρόνια καθηγήτρια σε φροντιστήριο αγγλικών, κι όταν βαρέθηκα την εκμετάλλευση και την κοροϊδία επέστρεψα στα αμφιθέατρα και το ευχαριστήθηκα κιόλας... :D


Μαριάννα απευθύνομαι σε σένα γιατι βλέπω πως οι ηλικίες μας ειναι κοντινες! Είμαι 33, φιλολογος και φέτος εδωσα πανελληνιες ξανα και πέρασα παιδαγωγικό! Αγχώνομαι μήπως δεν τα καταφέρω...Αν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω και κυρίως αν θα παλέψω μάταια...Μήπως όταν θα τελείωσω σε τέσσερα χρόνια δε θα έχουν πλέον καθόλου απορρόφηση οι δάσκαλοι και έχω δύο πτυχία και είμαι άνεργη. Μάλλον ψάχνω για λίγο κουράγιο, σε αυτούς τους χαλεπους καιρούς...
Χίλια συγνώμη για το οφ τόπικ....Έχετε και σεις τα άγχη σας...

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #703 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 03:43:29 μμ »
Lenaki88 πέρυσι ήμουν σε ...αφασία ::), δεν είπα οτι είμαι 1871 στον μηδενικής?πέρυσι τέτοιον καιρό έδινα μαθήματα και πτυχιακή ;D ;D ;D

Συγγνώμη... :-[Δεν κατάλαβε ότι τελείωσες τώρα...Νόμιζα ότι δούλευες...
αααααα, οτι δούλεψα, δούλεψα και μάλιστα με το παραπάνω, όσο έκανα ...διάλειμμα απο τη σχολή ήμουν 15 χρόνια καθηγήτρια σε φροντιστήριο αγγλικών, κι όταν βαρέθηκα την εκμετάλλευση και την κοροϊδία επέστρεψα στα αμφιθέατρα και το ευχαριστήθηκα κιόλας... :D


Μαριάννα απευθύνομαι σε σένα γιατι βλέπω πως οι ηλικίες μας ειναι κοντινες! Είμαι 33, φιλολογος και φέτος εδωσα πανελληνιες ξανα και πέρασα παιδαγωγικό! Αγχώνομαι μήπως δεν τα καταφέρω...Αν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω και κυρίως αν θα παλέψω μάταια...Μήπως όταν θα τελείωσω σε τέσσερα χρόνια δε θα έχουν πλέον καθόλου απορρόφηση οι δάσκαλοι και έχω δύο πτυχία και είμαι άνεργη. Μάλλον ψάχνω για λίγο κουράγιο, σε αυτούς τους χαλεπους καιρούς...
Χίλια συγνώμη για το οφ τόπικ....Έχετε και σεις τα άγχη σας...

κι εγω το εκανα το 2005 και τωρα περιμενω να δουλεψω τριτη χρονια, καλη επιτυχια σου ευχομαι και να εισαι σιγουρη πως θα τα καταφερεις, τωρα για αποκατασταση δεν το βλεπω με τους ρυθμους που διοριζει (φετος 42) σιγουρα θα μας συναντησεις καπου σαν αναπληρωτριες  :)
για την παρασκευη λενε, τωρα απο που θα παρει δεν ειμαι σιγουρρη :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:13:46 »

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #704 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 03:45:03 μμ »
Και εγώ έχοντας ήδη πτυχίο ξένης φιλολογίας σπούδασα και παιδαγωγικό.Βέβαια δεν είχα βλέψεις να γίνω δασκάλα, αλλά να που άλλαξαν τα πράγματα. Σίγουρα τα "κουράγια" δεν είναι τα ίδια με τα παιδιά που περνούν τότε, αλλά έχουμε μεγαλύτερη πολλές φορές θέληση και πείσμα και τα καταφέρνουμε καλύτερα κατά την προσωπική μου άποψη. Ακόμη και αν κλείσουν οι θέσεις, που κανείς δεν ξέρει πια, θα σε βοηθήσουν πολύ όλα αυτά που θα μάθεις στον ΑΣΕΠ, αν γίνει ποτέ και αυτός, μιας που θα δίνεται βαρύτητα πια και στα παιδαγωγικά και διδακτικής φύσεως θέματα!!!

Στην τελική θα έχεις δυο υπέροχα κάδρα για τον τοίχο, όπως και εγώ τώρα!!! (αστειεύομαι)

Όλα είναι για καλό!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος fen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #705 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 03:45:34 μμ »
Κορίτσια θα σας ρωτήσω κάτι κι αν θέλετε απαντάτε, γιατί δεν το βάλατε το κουτάκι?Πάντως εγώ το έβαλα, ξαναλέω οτι είμαι και παντρεμένη με δύο κόρες, η μεγάλη μου β γυμνασίου θα μείνει σπίτι με τον πατέρα της, τη μικρή μου β δημοτικού θα την πάρω μαζί μου, ΑΝ με πάρουν γιατί είμαι και 1871 στον μηδενικής βλέπετε, απλά με όσα ακούγονταν φέτος σκέφτηκα οτι αν θέλω να δουλέψω θα δηλώσω παντού...

Γτ δε μετράει η προυπηρεσία για διορισμό και δεν έχει νόημα να ξενιτευτούμε..Να πάω σε ένα κατσικονήσι και του χρόνου να μαι πάλι στο 0??
Ναι, δε μετράει η προϋπηρεσία, όμως τα μόρια μετράνε αφού διοριστείς για να έρθεις πιο κοντά στην περιοχή που θέλεις. Οπότε άλλο να πάρεις 1 μόριο και άλλο 10 τη χρονιά. Έχει διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #706 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 03:49:45 μμ »
καλη μου με 42 διορισμους τον χρονο, εχουμε πολλαααααααααααααααααααα χρονια συλλογης μοριων ;)

Αποσυνδεδεμένος fen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #707 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 03:52:52 μμ »
καλη μου με 42 διορισμους τον χρονο, εχουμε πολλαααααααααααααααααααα χρονια συλλογης μοριων ;)
έστω..

έτσι που καταλήξαμε όμως μετράνε και τα λίγα μόρια παραπάνω

Αποσυνδεδεμένος ntana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #708 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 03:53:33 μμ »
Και εγώ έχοντας ήδη πτυχίο ξένης φιλολογίας σπούδασα και παιδαγωγικό.Βέβαια δεν είχα βλέψεις να γίνω δασκάλα, αλλά να που άλλαξαν τα πράγματα. Σίγουρα τα "κουράγια" δεν είναι τα ίδια με τα παιδιά που περνούν τότε, αλλά έχουμε μεγαλύτερη πολλές φορές θέληση και πείσμα και τα καταφέρνουμε καλύτερα κατά την προσωπική μου άποψη. Ακόμη και αν κλείσουν οι θέσεις, που κανείς δεν ξέρει πια, θα σε βοηθήσουν πολύ όλα αυτά που θα μάθεις στον ΑΣΕΠ, αν γίνει ποτέ και αυτός, μιας που θα δίνεται βαρύτητα πια και στα παιδαγωγικά και διδακτικής φύσεως θέματα!!!

Στην τελική θα έχεις δυο υπέροχα κάδρα για τον τοίχο, όπως και εγώ τώρα!!! (αστειεύομαι)

Όλα είναι για καλό!

Eυχαριστώ για το κουράγιο! Αύριο γράφομαι κιόλας... ::) Καλό κουράγιο και σε όλους σας να έρθει το γρηγορότερο μια καλή και ξεκούραστη τοποθέτηση!!!

Αποσυνδεδεμένος fen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #709 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 03:55:07 μμ »
εγώ προσωπικά δε θέλω να με πάρουν μακριά, προτιμώ κοντά και ας είναι λιγοτερα μόρια, όμως αν με πάρουν μακρια θελω να βλεπω και τη θετικη πλευρα των πραγματων

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #710 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 04:02:28 μμ »
fen ειναι τοσο κρισιμη η κατασταση οικονομικα, που λογικα ολοι μας ειτε εχουμε φτιαξει την δικη μας οικογενεια, ειτε ζουμε με τους γονεις  μας,  σε λιγο θα μετραμε και το 1 ευρω :'(
κι εγω γι αυτο τον λογο εβλα περιοχες κοντα στον νομο μου, ρισκο αλλα τι να κανεις?

Αποσυνδεδεμένος alexgame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 -ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: B' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #711 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 04:08:36 μμ »
Κορίτσια θα σας ρωτήσω κάτι κι αν θέλετε απαντάτε, γιατί δεν το βάλατε το κουτάκι?Πάντως εγώ το έβαλα, ξαναλέω οτι είμαι και παντρεμένη με δύο κόρες, η μεγάλη μου β γυμνασίου θα μείνει σπίτι με τον πατέρα της, τη μικρή μου β δημοτικού θα την πάρω μαζί μου, ΑΝ με πάρουν γιατί είμαι και 1871 στον μηδενικής βλέπετε, απλά με όσα ακούγονταν φέτος σκέφτηκα οτι αν θέλω να δουλέψω θα δηλώσω παντού...

Γτ δε μετράει η προυπηρεσία για διορισμό και δεν έχει νόημα να ξενιτευτούμε..Να πάω σε ένα κατσικονήσι και του χρόνου να μαι πάλι στο 0??
Ναι, δε μετράει η προϋπηρεσία, όμως τα μόρια μετράνε αφού διοριστείς για να έρθεις πιο κοντά στην περιοχή που θέλεις. Οπότε άλλο να πάρεις 1 μόριο και άλλο 10 τη χρονιά. Έχει διαφορά.
Εχω 3 παιδια και η μεγαλη μου Γ Λυκειουπως να εβαζα κουτακι? και φετος με απελυσαν απο το ιδιωτικο σχολειο που δουλευα εδω και 15 χρονια ως νηπιαγωγος και τωρα περιμενω αναπληρωτρια με σειρα 27 θα με παρουν?ειμαι και ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος fen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #712 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 04:10:18 μμ »
Συμφωνώ adria ελπίζω να δουλεψουμε ολοι, γιατί δυσκόλεψαν τα πράγματα. Φυσικά και θέλουμε όλοι εκεί που θέλουμε αλλα τι να κάνουμε; κάποιος πρεπει να παει και στα νησια. εγω θέλω β.ελλαδα αλλα δυσκολο το βλέπω. μακάρι να μη με στείλουν πολυ μακρια αλλα αν υπαρχει τετοια περιπτωση δεν εχω και πολλα περιθώρια απ'το να δεχτω....

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #713 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 04:10:31 μμ »
Αφήστε τα, κορίτσια! Και εγώ έβαλα και το κουτάκι και τρέμει το φιλοκάρδι μου που θα με στείλουν!!!Αν ήμουν μόνη δεν θα με ένοιαζε καθόλου, αλλά έλα που έχω και δυο παιδάκια, 20 μηνών και 6 μηνών!

Εύχομαι μόνο αν δεν είμαι κοντά στον άντρα μου, μήπως με πάρουν κοντά στην πατρίδα μου να έχω λίγη βοήθεια τουλάχιστον...
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 306
Σύνολο: 306

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.