*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1545114 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #490 στις: Ιανουάριος 23, 2014, 06:02:08 μμ »
Εγώ πάλι όποιον ήξερα απλώς με μεταπτυχιακό (όχι και διδακτορικό) ΠΗΡΕ μετάταξη. Εγώ ως εκπαιδευτικός πρωτοβάθμιας δεν θα έρθω ποτέ κοντά στο σπίτι μου! Προσοχή "κοντά" και όχι "στο" σπίτι μου!
[/quote
Δυστυχώς εγώ, αν και β/θμιας και με μεταπτυχιακό, δεν πήρα μετάταξη και περιμένω, ματαίως, εδώ και πάρα πολλούς μήνες να μάθω κατά πόσον θα δικαιωθώ στην ένσταση που έκανα, καθώς βρήκα πολλά άτομα με μόρια κάτω από εμένα που πήραν μετάταξη. Μην το ψάχνεις, "βρωμάει" από παντού...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:51:52 »

Αποσυνδεδεμένος THE19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #491 στις: Ιανουάριος 23, 2014, 06:37:54 μμ »
    Tι σχεση εχουν τα μεταπτυχιακα με την μεταθεση μπορει να μας εξηγησει καποιος? Μονο οι μοναδες δυσμενων συνθηκων εχουν σχεση με μεταθεση.Το μεταπτυχιακο μπορει να συνδεθει με μια θεση εξειδικευμενη προισταμενος σε εκπ.θεματα π.χ. Να μη μπερδευουμε τα πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #492 στις: Ιανουάριος 23, 2014, 08:41:43 μμ »
παιδια , ε λ ε ο ς !
σταματηστε αυτο το θεμα!
και πολλα ειπωθηκαν γι αυτο !
είναι δυνατον να συζηταμε για λογικη συνδεση αυτων των πραγματων....
ας ξαναγυρισουμε στο βασικο θεμα του τιτλου κι αν δεν εχουμε τι να πουμε για την εξελιξη της εγκυκλιου, ας μην λεμε τιποτα...

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #493 στις: Ιανουάριος 23, 2014, 08:50:17 μμ »
    Tι σχεση εχουν τα μεταπτυχιακα με την μεταθεση μπορει να μας εξηγησει καποιος? Μονο οι μοναδες δυσμενων συνθηκων εχουν σχεση με μεταθεση.Το μεταπτυχιακο μπορει να συνδεθει με μια θεση εξειδικευμενη προισταμενος σε εκπ.θεματα π.χ. Να μη μπερδευουμε τα πραγματα.
Και να είναι και σχετικό με το αντικείμενο της εξειδικευμένης θέσης. Όχι άλλα αντ' άλλων!  ;D 8)
  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:51:52 »

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #494 στις: Ιανουάριος 23, 2014, 08:53:01 μμ »
Φωτογραφίζει κάποιους.Αυτό!
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #495 στις: Ιανουάριος 23, 2014, 10:12:30 μμ »
μα αυτό δεν το γραψαμε και εγω και η γαριδουλα (αν θυμαμαι καλα το ψευδωνυμο) επειδή το φανταστηκαμε..ακούγεται παρα πολύ εντονα και απορω πως δεν το λενε και οι συνδικαλιστες..τελος παντων θα φανει σε λιγο καιρο..ως δεδομενο μου το μετεφεραν εμενα..φυσικα ποτε δεν ξερεις γιατι το καλοκαιρι ακουγοταν για υποχρεωτικες μεταθεσεις, ότι οι γυμναστες κινδυνευουν με διαθεσιμοτητα κ τιποτε δεν εγινε απλα μου το μετεφεραν σαν δεδομενο στο σχολειο και μου ειπαν και βαθμος πτυχίου ότι θα μετραει..τελος παντων..στις μετατάξεις πως ακριβως μετρησαν?απλα ζητησαν να δηλωσουν αν ειχες μεταπτυχιακο?

Αποσυνδεδεμένος stellousi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #496 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 11:41:11 πμ »
Απλά ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι υπάρχουν και αυτοί που κουράστηκαν για το μεταπτυχιακό και δεν πήραν εκπαιδευτική άδεια. Πράγματι μετά από μένα μια συνάδελφος- μπλε πρέπει να ήταν- η οποία έδειξε τραγική συμπεριφορά και έπαιρνε κάθε τρεις και λίγο άδεια πήρε μετά και μια εκπαιδευτική για να κάνει μεταπτυχιακό και μην είδατε τον Παναή. Και πράγματι αυτή τη συνάδελφο μπορεί να τη βρω μπροστά μου διευθύντρια και ας έχουμε τα ίδια προσόντα γιατί έχει τα κονε. Δυστυχώς έτσι είναι. Για μένα υπάρχει μόνο η ηθική τελικά ικανοποίηση ότι το έκανα χωρίς εκπαιδευτική άδεια και κάθε σελίδα που έγραψα είναι δικη μου. Συμφωνώ και εγώ πάντως ότι τα μεταπτυχιακά δεν πρέπει να μοριοδοτούνται στις μεταθέσεις. Αλλά και για τις λοιπές θέσεις που μετρούν δεν επαρκούν μόνο αυτά. Θέλει και κάτι ακόμη... >:( 
stellousi
δεν διαφωνώ καθόλου με όσα γράφεις. Αντίθετα αυτό ακριβώς έγραψα και γω : ΄πως δεν έχουν πάρει όλοι μεταπτυχιακά επί ίσοις όροις". Κάποιοι παιδεύτηκαν και έφτυσαν αίμα και κάποιοι άλλο στο ρελαντί είτε το αγόρασαν, είτε το πλήρωσαν μέσω τρίτων, είτε σπρώχθηκαν καταλλήλως προς αυτό...

και εξηγώ γιατί ίσως ως πιο νέοι να σας έχουν διαφύγει κάποια πράγματα : έζησα εκείνη την τραγική περίοδο που "όλως τυχαίως" άδειες υπηρεσιακής εκπαίδευσης έπαιρναν μονοκοπανιά, αυτοχρήμα και αβλεπτί  τα παιδιά του βαθέους κράτους και μόνο !! Αυτό σημαίνει ότι τώρα, όλοι αυτοί έχουν βγει μπροστά σε μόρια για θέσεις ευθύνης έναντι άλλων με λιγότερους πράσινους κόκκους... Σε καμιά δεκαετία θα σκάσουν μύτη οι ...."μπλε κόκκοι" και θα πάρουν παραμάσχαλα τους εν λόγω "πράσινους".... και στο μεταξύ αυτοί που πραγματικά αγωνίστηκαν θα μένουν δυστυχώς πάντα στο ράφι....

Δυστυχώς, υπάρχουν πολλά κακώς κείμενα στην βιομηχανία "μεταπτυχιακό στην Ελλάδα και μοριοδότησή του"... και όπως έχω γράψει και άλλες φορές, υπάρχει και η βλακώδης τελικά άποψη "μοριοδοτώ το ίδιο τα πάντα...." . Αν το σκεφτείς, γιατί να μοριοδοτηθεί μεταπτυχιακό στην αναπαραγωγή του κολεόπτερου το ίδιο με μεταπτυχιακό στην Διοίκηση της εκπαίδευσης για κάποιον που πάει να γίνει Διευθυντής Σχολείου ή Διεύθυνσης;

Μεγάλο θέμα ανοίξαμε πάλι....



Αποσυνδεδεμένος kirea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #497 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 01:38:16 μμ »
μα αυτό δεν το γραψαμε και εγω και η γαριδουλα (αν θυμαμαι καλα το ψευδωνυμο) επειδή το φανταστηκαμε..ακούγεται παρα πολύ εντονα και απορω πως δεν το λενε και οι συνδικαλιστες..τελος παντων θα φανει σε λιγο καιρο..ως δεδομενο μου το μετεφεραν εμενα..φυσικα ποτε δεν ξερεις γιατι το καλοκαιρι ακουγοταν για υποχρεωτικες μεταθεσεις, ότι οι γυμναστες κινδυνευουν με διαθεσιμοτητα κ τιποτε δεν εγινε απλα μου το μετεφεραν σαν δεδομενο στο σχολειο και μου ειπαν και βαθμος πτυχίου ότι θα μετραει..τελος παντων..στις μετατάξεις πως ακριβως μετρησαν?απλα ζητησαν να δηλωσουν αν ειχες μεταπτυχιακο?

Βαθμός πτυχίου;

Μήπως οι σύμβουλοί του πήραν πτυχίο στη Βουλγαρία κλπ και θέλουν να εκμεταλλευτούν στο έπακρο το 10αρια τους;

Τι άλλο θα ακούσουμε θεέ μου;
Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #498 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 03:41:36 μμ »
 ::)

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #499 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 03:56:35 μμ »
συνδικαλιστης που ηρθε σημερα στο σχολειο για την αξιολογηση κ τον ρωτησα επ ευκαιρια επεμεινε ότι τιποτα δεν εχει αποφασιστεί ακομη κ δεν ξερουν τιποτε ακομη..τι να πω..

Αποσυνδεδεμένος garidoula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Aπ' ό,τι κάλλη έχει άνθρωπος, τα λόγια έχουν τη χάρη
να κάμουσιν κάθε καρδιάν παρηγοριά να πάρει·
κι οπού κατέχει να μιλεί με γνώσιν και με τρόπον,
κάνει και κλαίσιν και γελούν τα μάτια των ανθρώπων.

                                                           Ερωτόκριτος

Αποσυνδεδεμένος elean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #502 στις: Ιανουάριος 26, 2014, 11:17:56 πμ »
Έχει γίνει οδύσσεια πια το θέμα με τις μεταθέσεις... Κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #503 στις: Ιανουάριος 26, 2014, 11:22:57 πμ »
τώρα που είναι και....προεδρεύων Υπουργός Παιδεάις...με το κυάλι θα τον βλέπουμε !!

Και οκ, να δεχτώ πως η επιμήκυνση του έτους έχει μια λογική βάση....αλλά από (στοιχειώδη) προγραμματισμό δεν έχουμε ζήσει χειρότερη χρονιά από συστάσεως του κράτους!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160701
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 396
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.