*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1545116 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #896 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 08:46:33 μμ »
ο.κ. μπορει να μην τρολαρεις, αλλα ειλικρινα τα βλεπεις απλοϊκα, πες ειλικρινα, δεν εχεις γυναικα και παιδια ετσι; γιατι εκει μπλεκουν καμια φορα τα πραγματα, οχι παντοτε, αλλα οσο περισσοτερες υποχρεωσεις, τοσο ποιο πολλες παραμετροι στην εξισωση, και γινεται δυσκολη η επιλυση, αυτα, καλο βραδυ :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:31:15 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #897 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 08:52:52 μμ »
εγω δεν ειπα ποτε οτι μιλαω με σιγουρια οπως μερικοι εδω μεσα που ταχα τους ειπαν καποιοι διαφορα.
Δεν αναφερόμουν σε σένα συνάδελφε/συναδέλφισσα. Ίσως ο β' πληθυντικός που χρησιμοποίησα να σου έδωσε αυτή την εντύπωση. Αναφέρομαι στον/στην συνάδελφο/συναδέλφισσα PANMETS.

Δεν αλλάζουν κάποιοι μόνο προβλέψεις και απόψεις, αλλάζουν και ονόματα. Μόνο που από τις πολλές αλλαγές καμιά φορά ξεχνιέται και ο άμεσα ενδιαφερόμενος. ;)
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #898 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 08:54:40 μμ »
πριν μεταταχθώ στην Διοίκηση  κάποια χρόνια πριν αυτού του είδους οι μετατάξεις γίνουν της μόδας, μετρούσα ήδη γύρω στα 15+ χρόνια υπηρεσίας ως εκπαιδευτικός. Σε όλο αυτό το διάστημα, δεν μπόρεσα να πάρω μετάθεση απο την μία περιοχή του ΠΥΣΔΕ μου στην άλλη αλλά ούτε και βελτίωση - και για φαντάσου ! ήμουν δεύτερη με τρίτη  στα μόρια στο Νομό μου!! Όμως πάντα υπήρχαν διαθεσίτες ή υπεράριθμοι ή με μπλόκαρε η ομάδα σχολείων και η ομορη... Και όταν έφυγα απο το εκπαιδευτικό κομμάτι μετρούσα ήδη 129 μόρια !!

Θεωρητικά λοιπον, είναι εύκολο να λες "χτυπάς μια βελτίωση"..... στις νησιωτικές περιοχές δε μιλάμε για βελτιωση αλλά για μετάθεση διότι εκεί υπάρχουν ακόμα διαφορετικές περιοχές μετάθεσης.

για το ενοικιο σου μιλάω εκ πείρας : έχω το πατρικό μου στην Αθήνα, πλήρως επιπλωμένο και δεν μπορώ να το νοικιάσω - είτε γιατί κόβω φάτσα που λέει μακριά, είτε γιατί ο άλλος δε θέλει να το νοικιάσει για ένα χρόνο πχ που το διαθέτω εγώ, το  θέλει για περισσότερο.  Δε μιλάμε για ένα άδειο σπιτι που στην τελική το δίνεις σε μεσίτη και αναλαμβάνει τα υπόλοιπα. Μιλάμε για επιπλωμένα σπιτια, με πλήρη εξοπλισμό, και πρέπει να σου κάτσει ο σωστός ενοικιαστής. Ειδικά όταν πρόκειται για μεγάλα σπιτια (γιατί κάποιος με οικογένεια προφανώς έχει ένα  μεγάλο σπιτι ) δεν βρίσκεις να το νοικιάσεις εύκολα. Πέραση τώρα έχουν τα μικρά σπίτια.

Αν κάνεις ένα γκάλοπ εδώ στο φόρουμ -δεν ειναι ανάγκη να πας μακριά - θα δεις ότι αυτοί που  παραπονιούνται περισσότερο δεν ειναι άτομα που έχουν διορισθεί στην Κρήτη, τη Ρόδο, την Εύβοια ή την Κέρκυρα που στην τελική έχουν και αεροδρόμια έχουν και καλή συγκοινωνία .... οι περισσότεροι προέρχονται απο νησιά σαν την Ανάφη... εκεί οι συνθήκες δεν ειναι εύκολες.

Μπορεί εγώ να μοιράζομαι την φιλοσοφία σου του "όπου γης και πατρίς", μπορεί και γω΄όταν και αν με το καλό επιστρέψω Ελλάδα να θέλω να πάω Κρήτη ας πούμε - το χα γράψει κιολας τις προάλλες - αλλά επειδή εγώ ή εσύ έχουμε την δυνατότητα να το κάνουμε δε σημαίνει πως όλος ο κοσμος έχει την ίδια δυνατότητα. Ας μην είμαστε απόλυτοι. ( Και στο λέω εγώ που υπήρξα πολύ απόλυτη και κάθετη σε πολλά θέματα - ρώτα όποιον θέλεις στο φόρουμ! Όμως στην παρούσα συγκυρία οι εκπαιδευτικοί δέχονται ενορχηστρωμένη επιθεση, με μια μανία παράξενη μάλιστα.... είναι άδικο λοιπόν να συμμετέχουμε σ αυτή την περίεργη ορχήστρα!!! )
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2014, 08:56:50 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #899 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 08:54:59 μμ »
Δεν αναφερόμουν σε σένα συνάδελφε/συναδέλφισσα. Ίσως ο β' πληθυντικός που χρησιμοποίησα να σου έδωσε αυτή την εντύπωση. Αναφέρομαι στον/στην συνάδελφο/συναδέλφισσα PANMETS.


Δεν αλλάζουν κάποιοι μόνο προβλέψεις και απόψεις, αλλάζουν και ονόματα. Μόνο που από τις πολλές αλλαγές καμιά φορά ξεχνιέται και ο άμεσα ενδιαφερόμενος. ;)
Σωστός ο παίκτης!!!  ;)
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:31:15 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Α
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #900 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 08:55:42 μμ »
ειναι πιο δυσκολα οχι αλυτα τα προβληματα, αν εχεις οικογενεια. Δηλαδη αν ησουν στρατιωτικος κι επαιρνες συνεχεια μεταθεσεις, τι θα εκανες; Οταν ημασταν ανεργοι, κλαιγομασταν και κοιτουσαμε μονο να διοριστουμε. Τωρα που διοριστηκαμε κλαιγομαστε και θελουμε να παμε στον τοπο μας. Οταν θα γινει κι αυτο, θα γκρινιαζουμε για τα παιδια που ειναι ζωηρα, για το προγραμμα που θα εχουμε. Παντα θα βρισκουμε κατι να γκρινιαζουμε. Αντι να λεμε ¨δοξα τω Θεω¨που εχω υγιεια και μονιμη δουλεια... Καλο βραδυ!

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #901 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 08:58:06 μμ »
bitch συμφωνώ μαζί σου....τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά...
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 920
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #902 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 08:58:25 μμ »
Πάντως η αλήθεια είναι μία... τα δεδομένα για όλους μας έχουν αλλάξει τραγικά τελευταία... και από απόψεως μισθών και από απόψεως υπηρεσιακών μεταβολών. Επομένως προσπαθούμε να προσαρμοστούμε ή τουλάχιστον να συμβιβαστούμε στα νέα δεδομένα. Απ' την στιγμή όπου διορισμοί δεν γίνονται, αποσπάσεις δεν δίνονται, πρέπει ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ να προσπαθήσουμε να ισορροπήσουμε ανάμεσα σε οικογένεια, εργασία, μόνιμη κατοικία, υποχρεώσεις κλπ... Χρυσή τομή δεν υπάρχει γιατί η όλη κατάσταση έχει παγώσει. Το μόνον που μπορεί κανείς να πει είναι ένα... Υπομονή... στην παρούσα κατάσταση όπως έχει διαμορφωθεί δεν σου μένουν και πολλά... ή συμβιβάζεσαι ή παραιτείσαι...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #903 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 09:01:03 μμ »
οι σύζυγοι των ενστόλων αποσπώνται κατά προτεραιότητα. Εκεί συνήθως οι οικογένειες δεν διαλύονται. Αυτό το κάνει πιο εύκολο επομένως.

Σωστό ειναι αυτο που λες "δόξα τ ω  θεώ που χουμε την υγεία μας και μια μόνιμη δουλειά" - δε λέω. Αλλά η υγεια μας - σωματική και ψυχική - μπορεί ευκολα να φθαρεί με τέτοια αβεβαιότητα και τέτοιες αντιξοότητες. Και η δουλειά στην τάξη δεν μπορεί να γίνει σωστά αν δεν έχεις μια ψυχική ισορροπία μέσα σου.

Καλό βράδυ και σε σένα !! 

(παρεμπιπτόντως, το μόττο σου κάτω απ το όνομά σου σε διαψεύδει : Θέλω επειγόντως μετάθεση!!!   ????? )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Α
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #904 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 09:01:15 μμ »
πριν μεταταχθώ στην Διοίκηση  κάποια χρόνια πριν αυτού του είδους οι μετατάξεις γίνουν της μόδας, μετρούσα ήδη γύρω στα 15+ χρόνια υπηρεσίας ως εκπαιδευτικός. Σε όλο αυτό το διάστημα, δεν μπόρεσα να πάρω μετάθεση απο την μία περιοχή του ΠΥΣΔΕ μου στην άλλη αλλά ούτε και βελτίωση - και για φαντάσου ! ήμουν δεύτερη με τρίτη  στα μόρια στο Νομό μου!! Όμως πάντα υπήρχαν διαθεσίτες ή υπεράριθμοι ή με μπλόκαρε η ομάδα σχολείων και η ομορη... Και όταν έφυγα απο το εκπαιδευτικό κομμάτι μετρούσα ήδη 129 μόρια !!

Θεωρητικά λοιπον, είναι εύκολο να λες "χτυπάς μια βελτίωση"..... στις νησιωτικές περιοχές δε μιλάμε για βελτιωση αλλά για μετάθεση διότι εκεί υπάρχουν ακόμα διαφορετικές περιοχές μετάθεσης.

για το ενοικιο σου μιλάω εκ πείρας : έχω το πατρικό μου στην Αθήνα, πλήρως επιπλωμένο και δεν μπορώ να το νοικιάσω - είτε γιατί κόβω φάτσα που λέει μακριά, είτε γιατί ο άλλος δε θέλει να το νοικιάσει για ένα χρόνο πχ που το διαθέτω εγώ, το  θέλει για περισσότερο.  Δε μιλάμε για ένα άδειο σπιτι που στην τελική το δίνεις σε μεσίτη και αναλαμβάνει τα υπόλοιπα. Μιλάμε για επιπλωμένα σπιτια, με πλήρη εξοπλισμό, και πρέπει να σου κάτσει ο σωστός ενοικιαστής. Ειδικά όταν πρόκειται για μεγάλα σπιτια (γιατί κάποιος με οικογένεια προφανώς έχει ένα  μεγάλο σπιτι ) δεν βρίσκεις να το νοικιάσεις εύκολα. Πέραση τώρα έχουν τα μικρά σπίτια.

Αν κάνεις ένα γκάλοπ εδώ στο φόρουμ -δεν ειναι ανάγκη να πας μακριά - θα δεις ότι αυτοί που  παραπονιούνται περισσότερο δεν ειναι άτομα που έχουν διορισθεί στην Κρήτη, τη Ρόδο, την Εύβοια ή την Κέρκυρα που στην τελική έχουν και αεροδρόμια έχουν και καλή συγκοινωνία .... οι περισσότεροι προέρχονται απο νησιά σαν την Ανάφη... εκεί οι συνθήκες δεν ειναι εύκολες.

Μπορεί εγώ να μοιράζομαι την φιλοσοφία σου του "όπου γης και πατρίς", μπορεί και γω΄όταν και αν με το καλό επιστρέψω Ελλάδα να θέλω να πάω Κρήτη ας πούμε - το χα γράψει κιολας τις προάλλες - αλλά επειδή εγώ ή εσύ έχουμε την δυνατότητα να το κάνουμε δε σημαίνει πως όλος ο κοσμος έχει την ίδια δυνατότητα. Ας μην είμαστε απόλυτοι. ( Και στο λέω εγώ που υπήρξα πολύ απόλυτη και κάθετη σε πολλά θέματα - ρώτα όποιον θέλεις στο φόρουμ! Όμως στην παρούσα συγκυρία οι εκπαιδευτικοί δέχονται ενορχηστρωμένη επιθεση, με μια μανία παράξενη μάλιστα.... είναι άδικο λοιπόν να συμμετέχουμε σ αυτή την περίεργη ορχήστρα!!! )
τοσα χρονια δινονταν μεταθεσεις και γινονταν διορισμοι σωρηδον σε καθε περιοχη της Ελλαδας. Εστελναν σε καθε περιοχη 2 και 3 και 4 απο καθε ειδικοτητα, που περισσευαν και εμεναν ετσι με λιγες ωρες. Κανεις δεν μιλουσε τοτε, γιατι μας βολευε, ουτε οι συνδικαλιστες ουτε κανενας αλλος. Ηρθε λοιπον, οπως φαινεται, η ωρα να πληρωσουμε εμεις τα σπασμενα ολων των προηγουμενων ετων

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Α
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #905 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 09:06:06 μμ »
οι σύζυγοι των ενστόλων αποσπώνται κατά προτεραιότητα. Εκεί συνήθως οι οικογένειες δεν διαλύονται. Αυτό το κάνει πιο εύκολο επομένως.

Σωστό ειναι αυτο που λες "δόξα τ ω  θεώ που χουμε την υγεία μας και μια μόνιμη δουλειά" - δε λέω. Αλλά η υγεια μας - σωματική και ψυχική - μπορεί ευκολα να φθαρεί με τέτοια αβεβαιότητα και τέτοιες αντιξοότητες. Και η δουλειά στην τάξη δεν μπορεί να γίνει σωστά αν δεν έχεις μια ψυχική ισορροπία μέσα σου.

Καλό βράδυ και σε σένα !! 

(παρεμπιπτόντως, το μόττο σου κάτω απ το όνομά σου σε διαψεύδει : Θέλω επειγόντως μετάθεση!!!   ????? )
δεν αποσπωνται παντα οι συζυγοι ενστολων που ειναι εκπαιδευτικοι, ειδικα δε οταν ειναι αλλης κατηγοριας δημοσιοι υπαλληλοι, αυτο δεν γινεται καθολου ευκολα. Αλλα και να γινεται αυτο, η οικογενεια καθε 2 και 3 χρονια αλλαζει τοπο διαμονης. Αυτο παει να γινει μαλλον και με μας. ΒΛ. αναγκαστικες μεταθεσεις. Ας το παρουμε αποφαση λοιπον. Καλο βραδυ

Αποσυνδεδεμένος marinadim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #906 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 09:10:30 μμ »
Με τη διαφορά ότι το πρόβλημα αυτό των στρατιωτικών λύνεται λίγο μετά τα 40 τους που συνταξιοδοτούνται.   ;)
Ας μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #907 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 09:10:59 μμ »
το αρ. 21 περί αποσπάσεων συζύγων ενστόλων ισχύει καθολικά για όλο το δημόσιο. Μάλιστα για το υπόλοιπο δημόσιο ειναι κατά πολύ ευκολότερη η απόσπαση απ΄ό,τι στους εκπαιδευτικούς διότι πχ ο διοικητικός του υπουργειου υγείας μπορεί να αποσπασθεί κατά προτεραιότητα ως σύζυγος ενστόλου στο υπουργείο δικαιοσύνης λόγω σχετικής συνάφειας αντικειμένων. Δεν ειναι το ίδιο εύκολο για τον εκπαιδευτικό όμως αυτό.


Για το άλλο που έγραψες, δεν έχεις άδικο σ αυτό που γράφεις. Πληρώνει η σημερινή φουρνιά διορισμένων τις αλλοφροσύνες παλαιότερων γενεών... Πληρώνει τον ωχαδελφισμό της και τον παρτακισμό της. Ναι, σίγουρα !!

Αυτό δε σημάινει όμως πως δεν πρέπει να διαμαρτύρεται ή πρέπει να της αρέσει κιόλας....
Εξάλλου, δε μιλάμε πάνω στην ίδια βάση : τα οικονομικά δεδομένα έχουν αλλάξει συντριπτικά εναντίον των εκπαιδευτικών!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Α
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #908 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 09:17:29 μμ »
το αρ. 21 περί αποσπάσεων συζύγων ενστόλων ισχύει καθολικά για όλο το δημόσιο. Μάλιστα για το υπόλοιπο δημόσιο ειναι κατά πολύ ευκολότερη η απόσπαση απ΄ό,τι στους εκπαιδευτικούς διότι πχ ο διοικητικός του υπουργειου υγείας μπορεί να αποσπασθεί κατά προτεραιότητα ως σύζυγος ενστόλου στο υπουργείο δικαιοσύνης λόγω σχετικής συνάφειας αντικειμένων. Δεν ειναι το ίδιο εύκολο για τον εκπαιδευτικό όμως αυτό.


Για το άλλο που έγραψες, δεν έχεις άδικο σ αυτό που γράφεις. Πληρώνει η σημερινή φουρνιά διορισμένων τις αλλοφροσύνες παλαιότερων γενεών... Πληρώνει τον ωχαδελφισμό της και τον παρτακισμό της. Ναι, σίγουρα !!

Αυτό δε σημάινει όμως πως δεν πρέπει να διαμαρτύρεται ή πρέπει να της αρέσει κιόλας....
Εξάλλου, δε μιλάμε πάνω στην ίδια βάση : τα οικονομικά δεδομένα έχουν αλλάξει συντριπτικά εναντίον των εκπαιδευτικών!
Δεν τα ξερεις καλα. Συζυγοι αστυνομικων, νοσοκομες και οι δυο ξαναγυρισαν στην Αθηνα, γιατι δεν τις εδωσαν αποσπαση φετος στην πολη των συζυγων τους. Αλλο τι λεει ο νομος κι αλλο τι γινεται. Κι εμας λεει ο νομος οτι μεταθεση δινεται οπου υπαρχει οργανικο κενο και κανεις δεν μιλουσε τοσα χρονια που δεν εφαρμοζοταν αυτο. Ουτε πλεον φευγουν στα 40 οι ενστολοι στη συνταξη και μεχρι να συνταξιοδοτηθουν γυριζουν απο μερος σε μερος της Ελλαδας, και φυσικα δεν  καθονται τρεις μηνες το χρονο συνολικα, οπως εμεις. Να βλεπουμε τα χειροτερα και να παρηγορουμαστε

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 920
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #909 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 09:21:12 μμ »

Για το άλλο που έγραψες, δεν έχεις άδικο σ αυτό που γράφεις. Πληρώνει η σημερινή φουρνιά διορισμένων τις αλλοφροσύνες παλαιότερων γενεών... Πληρώνει τον ωχαδελφισμό της και τον παρτακισμό της. Ναι, σίγουρα !!

... ;) Χαρά στον Έλληνα... που Ελληνοξεχνά!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160706
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 410
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.