*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1545120 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3360 στις: Μάιος 19, 2014, 08:24:08 μμ »
Είναι σίγουρο αυτό?
δε νομίζω γιατί δεν υπάρχουν περιοχές χωρίς διαθεσίτες/υπεράριθμους.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:08:43 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3361 στις: Μάιος 19, 2014, 08:28:40 μμ »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3362 στις: Μάιος 19, 2014, 09:33:41 μμ »
Ρε παιδια οκ,τι να πω δηλαδη για την ασχετοσυνη καποιων που δουλευουν σε Δ/θμιες;Δειτε καταρχην στην καβαλας.Οι ανθρωποι εγραψαν στην κυριολεξια.Δεν ξερουν πως να φτιαξουν τον πινακα!!!Εχουν βαλει τη μιση σελιδα αρχικα,για καποιες ειδικοτητες,ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ...και απο κατω βαζουν τα μορια,χωρις να καταλαβαινεις σε ποιον πανε τα μορια!Μετα απο κατω αλλες ειδικοτητες,απο κατω τα μορια τους χωρις να μπορεις να δεις ποια μορια ειναι ποιανου κ παει λεγοντας! :o Ρε παιδια οκ..δεν το δεχομαι δηλαδη να δουλευεις σε δ/θμια και να μην ξερεις να φτιαξεις τον πινακα.
Επισης στο ρεθυμνο δεν εχουν βαλει ΚΑΝ ΜΟΡΙΑ.ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3363 στις: Μάιος 19, 2014, 09:39:07 μμ »
Ρε παιδια οκ,τι να πω δηλαδη για την ασχετοσυνη καποιων που δουλευουν σε Δ/θμιες;Δειτε καταρχην στην καβαλας.Οι ανθρωποι εγραψαν στην κυριολεξια.Δεν ξερουν πως να φτιαξουν τον πινακα!!!Εχουν βαλει τη μιση σελιδα αρχικα,για καποιες ειδικοτητες,ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ...και απο κατω βαζουν τα μορια,χωρις να καταλαβαινεις σε ποιον πανε τα μορια!Μετα απο κατω αλλες ειδικοτητες,απο κατω τα μορια τους χωρις να μπορεις να δεις ποια μορια ειναι ποιανου κ παει λεγοντας! :o Ρε παιδια οκ..δεν το δεχομαι δηλαδη να δουλευεις σε δ/θμια και να μην ξερεις να φτιαξεις τον πινακα.
Επισης στο ρεθυμνο δεν εχουν βαλει ΚΑΝ ΜΟΡΙΑ.ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Εγώ πάντως ότι είχα να πω το είπα χτες. επίσης ακόμα και σήμερα συνεχίζουν Δ/νσεις να μην βάζουν α προτίμηση...όπως και άλλες να μην έχουν βγάλει αποτελέσματα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:08:43 »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3364 στις: Μάιος 19, 2014, 09:39:47 μμ »
Στο μεταξυ,στον νομό που θελω να παω,αδειασε μια θεση απο αιτηση συνατξιοδοτησης του κλαδου μου.ΟΚ..πανηγυρισα γιατι εστω μια θεση να αδειασει παω σιγουρα.Ομως στις αιτησεις μεταθεσεις του νομου που με ενδιαφερει ειδα απο τους 8 της ειδικοτητας μου που ζητουν μεταθεση,εκει που ελεγε Οργανικη θεση...σε εναν δενε γραφε σχολειο αλλα εγραφε Διευθυνση εκπαιδευσης.Αυτο σημαινει οτι ειναι στη διαθεση του ΠΥΣΔΕ;Και τελικα τι γινεται με τους διαθεσιτες;;Διοτι ο δικος μου προισταμενος ειπε οτι ακομα και στη διαθση να υπαρχει,αυτοι θα δωσιυν το κενο για την μεταθεση και ολοι μαζι την διεκδικουμε.Μονο αυτος που εχει δηλωσει υπεραριθμος προηγηται.Εδω διαβαζω αλλα...τελιακ οποοιος ειναι στη διαθεση,δινουν σ εαυτον την οργανικη θεση ή δινουν το κενο για τις μεταθεσεις και οποιος εχει τα περισσοτερα μορια;

Συνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3365 στις: Μάιος 19, 2014, 09:43:47 μμ »
bitch και silkut σας ευχαριστώ!!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3366 στις: Μάιος 19, 2014, 09:44:40 μμ »
Στο μεταξυ,στον νομό που θελω να παω,αδειασε μια θεση απο αιτηση συνατξιοδοτησης του κλαδου μου.ΟΚ..πανηγυρισα γιατι εστω μια θεση να αδειασει παω σιγουρα.Ομως στις αιτησεις μεταθεσεις του νομου που με ενδιαφερει ειδα απο τους 8 της ειδικοτητας μου που ζητουν μεταθεση,εκει που ελεγε Οργανικη θεση...σε εναν δενε γραφε σχολειο αλλα εγραφε Διευθυνση εκπαιδευσης.Αυτο σημαινει οτι ειναι στη διαθεση του ΠΥΣΔΕ;Και τελικα τι γινεται με τους διαθεσιτες;;Διοτι ο δικος μου προισταμενος ειπε οτι ακομα και στη διαθση να υπαρχει,αυτοι θα δωσιυν το κενο για την μεταθεση και ολοι μαζι την διεκδικουμε.Μονο αυτος που εχει δηλωσει υπεραριθμος προηγηται.Εδω διαβαζω αλλα...τελιακ οποοιος ειναι στη διαθεση,δινουν σ εαυτον την οργανικη θεση ή δινουν το κενο για τις μεταθεσεις και οποιος εχει τα περισσοτερα μορια;

1.Οντως είναι στην Διάθεση. Το καλό είναι ότι κάποιοι γράφουν σχολείο στην αίτηση και στους Πίνακες εμφανίζεται σχολείο και στην πραγματικότητα είναι στην Διαθεση (αυτό το τελευταίο ελπίζω φέτος να το έφτιαξαν...)
2. Μην μπερδεύεσαι...Αν δώσουν κενά για μετάθεση πας αν όχι δεν πας (μην αναλύσω πως βγαίνουν τα κενά...θεωρώ φέτος θα βγούν όπως έβγαιναν πάντα). Τώρα αν καταφέρεις και πας εκεί είσαστε ουσιαστικά και οι δύο στην διάθεση οπότε το παίρνει αυτός με τα περισσότερα μόρια (αν δεν το έχει τσακώσει άλλος που μπορεί να βγει αργότερα υπεράριθμος).

@silkcut

Είπα και εγώ φεύγει ένας έρχεται ένας...πολύ large θα ήταν φέτος το Υπουργείο...  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2014, 09:57:25 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3367 στις: Μάιος 19, 2014, 10:27:22 μμ »
....
Επισης στο ρεθυμνο δεν εχουν βαλει ΚΑΝ ΜΟΡΙΑ.ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.
Διάβασε λίγο πιο προσεκτικά το "σεντόνι" θα δεις ότι στο Ρέθυμνο έχουν δώσει και τα μόρια αλλά και όλες τις δηλωμένες προτιμήσεις.!
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3368 στις: Μάιος 19, 2014, 10:40:13 μμ »
Διάβασε λίγο πιο προσεκτικά το "σεντόνι" θα δεις ότι στο Ρέθυμνο έχουν δώσει και τα μόρια αλλά και όλες τις δηλωμένες προτιμήσεις.!

Δεν ξέρω αν βλέπουμε το ίδιο αλλά μόρια δεν έχει. Α/Α μόνο βλέπω εγώ. Επίσης τα μόρια θα έπρεπε να αναλύονται όπως και η εντοπιότητα, η συνυπηρέτηση και η οικογενειακή κατάσταση. Βλέπω κάτι λάθος?

ΥΓ. το είδα και με firefox και με ΙΕ αν παίζει κάποιο ρόλο.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3369 στις: Μάιος 19, 2014, 10:42:45 μμ »
Διάβασε λίγο πιο προσεκτικά το "σεντόνι" θα δεις ότι στο Ρέθυμνο έχουν δώσει και τα μόρια αλλά και όλες τις δηλωμένες προτιμήσεις.!
Τι στο καλο;Αλλα βλεπω εγω,αλλα εσυ;Εγω το βλεπω απο εδω..απο τηνα ρχικη σελιδα.Μπες στο λινκ και θα δεις.Λει ακομα και το αν εχει δηλωσει υπεραριθμος,αλλα πουθενα μορια.Εκτος αν το εχουν κανει σαν τους αλλους εξυπνους,να ειναι κατω κατω σε αλλη σελιδα.Εγω παντως μορια δεν βλεπω.Τι εγινε;;αρχισαμε τα εξυπνα του υπουργειου παιδειας ,αυτα που εκανε με τις υποχρεωτικες μετταξεις να μην γραφουν μορια;Αυτο ειναι ανεπιτρεπτο και κατι πρεπει να γινει.
Παράθεση
Μην μπερδεύεσαι...Αν δώσουν κενά για μετάθεση πας αν όχι δεν πας (μην αναλύσω πως βγαίνουν τα κενά...θεωρώ φέτος θα βγούν όπως έβγαιναν πάντα). Τώρα αν καταφέρεις και πας εκεί είσαστε ουσιαστικά και οι δύο στην διάθεση οπότε το παίρνει αυτός με τα περισσότερα μόρια (αν δεν το έχει τσακώσει άλλος που μπορεί να βγει αργότερα υπεράριθμος).
Μωρε αν παω τον εχω φαει λαχανο...,160 μορια εχω..αυτος απειρως λιγοτερα,αλλα το θεμα ειναι αν θα το δωσουν για μεταθεση το κενο.Μα καλα δεν υπαρχει ενας μπουσουλας;;Ενας νόμος για αυτο;Η καθε Δ/θμια κανει οπως το καταλαβαινει,ή οπως την συμφερει;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2014, 10:45:32 μμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος thriskeftika

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3370 στις: Μάιος 19, 2014, 11:14:01 μμ »
Για να δεις τα μόρια από τη ΔΔΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ πρέπει αφού πατήσεις εδώ

https://drive.google.com/file/d/0B_OlbzwhwzYMd2k4N2ZZNVdfYkE/edit

μετά να πας στο Αρχείο, Λήψη και να κατεβάσεις το excel στον υπολογιστή σου. Είναι ανεβασμένο σε Google Drive.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3371 στις: Μάιος 19, 2014, 11:16:59 μμ »
κάνε ακριβώς αυτό που σου λέει η/o thriskeftika και στη στήλη AG έχει το σύνολο των μορίων.  ;)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος thriskeftika

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3372 στις: Μάιος 19, 2014, 11:20:39 μμ »
Η ιστοσελίδα της ΔΔΕ Ημαθίας είναι εκτός λειτουργίας; Που θα βρούμε τα μόρια αυτής της ΔΔΕ;

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3373 στις: Μάιος 19, 2014, 11:21:02 μμ »
Μα καλα δεν υπαρχει ενας μπουσουλας;;Ενας νόμος για αυτο;Η καθε Δ/θμια κανει οπως το καταλαβαινει,ή οπως την συμφερει;
φυσικά και υπάρχει νόμιμος μπούσουλας (αυτός που έγραψα παραπάνω), επί σειρά ετών όμως τον αγνοούσαν, να μη τα ξαναλέμε, έτσι γεμίσαμε διαθεσίτες και υπεράριθμους,
και να πάρεις τη μετάθεση οργανική δεν εξασφαλίζεις,
προσωπική μου άποψη είναι ότι τα όποια οργανικά κενά για τοποθετήσεις εντός των ΠΥΣΔΕ μεταξύ και τις μεταθέσεις θα γίνουν ανάρπαστα μεταξύ των υπεράριθμων που θα προηγηθούν, από κει και πέρα ότι μείνει και με σειρά μορίων.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160710
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 384
Σύνολο: 406

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.