*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1545101 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Απ: Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5138 στις: Ιούλιος 19, 2014, 12:39:54 μμ »
δήλωσα  κ  εγώ  μουσικα-καλλιτ-διαπ.. με  διάφορα  αυξημένα  προσόντα  (μεταπτυχιακό  κλπ)  κ  δεν  πήρα...τι  στο  καλό  ρε  γμτ  πρέπει  να  έχει  κανείς  για  να  πάει  σε  ένα  τέτοιο  σχολείο?
Μόλις το ανέφερα. Το γνωστό μόριο που αρχίζει απο βυ και τελειώνει σε σμα.
Πήρε κάποιος αλλος? Τι ειδικότητα?
Οπου δεν υπάρχουν ξεκάθαρα κριτιρια υπάρχει το βυσμα. Ο κουμπάρος μου βέβαια, πριν μερικά χρονια , πήρε μετάθεση παρότι ζητούσαν τη θέση ατομα με πολύ περισσότερα χρόνια, κυρίως λόγω των καλλιτεχνικών δραστηριοτήτων χωρίς κανένα βυσμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2014, 12:43:57 μμ από giokspy »
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:32:28 »

Αποσυνδεδεμένος darkspear

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5139 στις: Ιούλιος 19, 2014, 12:40:03 μμ »
καλημερα παιδια 1st εμφανιση στο forum  οσο και αν προσπαθω απο κυκλαδες δεν φευγω και αναρωτιεμαι πια για τα παντα... Οσο για τις μεταθεσεις πιστευω οτι αν δεν γινει μαζικος ασεπ να παααααααρει κοσμο τοτε εμεις δεν φευγουμε. Οσο για μενα με βλεπω να παραμενω στην οργανικη μου....Στερια πια δεν ξερω αν και ποτε θα δω ...

Μα εγώ θέλω το αναποδο, να πάω στα νησια απο τη Β αθηνας, και δεν πηρα τη μεταθεση αν και ημουν ο μοναδικος μαθηματικος απο ολη την ελλαδα (εκτος κυκλαδων) που δηλωσα κυκλαδες. Καλο εε..

Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5140 στις: Ιούλιος 19, 2014, 12:43:19 μμ »
Πήρε κανείς σήμερα αιρετό να ρωτήσει αποτελέσματα;

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5141 στις: Ιούλιος 19, 2014, 12:44:44 μμ »
δήλωσα  κ  εγώ  μουσικα-καλλιτ-διαπ.. με  διάφορα  αυξημένα  προσόντα  (μεταπτυχιακό  κλπ)  κ  δεν  πήρα...τι  στο  καλό  ρε  γμτ  πρέπει  να  έχει  κανείς  για  να  πάει  σε  ένα  τέτοιο  σχολείο?
Γί΄αυτό ρώτησα και εγώ. Δύο φίλοι μου που δεν πήραν και φέτος μετάθεση σκεφτόταν να κάνουν αίτηση για μετάθεση και απόσπαση σε Καλλιτεχνικά, Διαπολιτισμικά, Μουσικά και Εκκλησιαστικά. Όμως δεν φαίνεται πουθενά η μοριοδότηση. Δεν μπορούν να διαλέγουν με βάση τα μόρια και να τους δέχονται μόνο εφόσον έχουν και τα όποια τυπικά προσόντα. Διάβασα κάπου ότι έκαναν 109 άτομα αίτηση στα διαπολιτισμικά και απορρίφθηκαν σχεδόν οι μισοί (52). Τι ακριβώς δεν είχαν αυτοί;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:32:28 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5142 στις: Ιούλιος 19, 2014, 01:04:25 μμ »
Γί΄αυτό ρώτησα και εγώ. Δύο φίλοι μου που δεν πήραν και φέτος μετάθεση σκεφτόταν να κάνουν αίτηση για μετάθεση και απόσπαση σε Καλλιτεχνικά, Διαπολιτισμικά, Μουσικά και Εκκλησιαστικά. Όμως δεν φαίνεται πουθενά η μοριοδότηση. Δεν μπορούν να διαλέγουν με βάση τα μόρια και να τους δέχονται μόνο εφόσον έχουν και τα όποια τυπικά προσόντα. Διάβασα κάπου ότι έκαναν 109 άτομα αίτηση στα διαπολιτισμικά και απορρίφθηκαν σχεδόν οι μισοί (52). Τι ακριβώς δεν είχαν αυτοί;
δες εδώ έχει αναρτηθεί ξανά:
http://nekordis64.blogspot.gr/
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος maria79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5143 στις: Ιούλιος 19, 2014, 01:11:27 μμ »
Πήρε κανείς σήμερα αιρετό να ρωτήσει αποτελέσματα;


Δεν απαντουν, δεν το σηκωνουν.

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2005
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5144 στις: Ιούλιος 19, 2014, 01:13:55 μμ »
Με μονοψήφια ποσοστά μεταθέσεων στην Δευτεροβάθμια, δεν βλέπω να υπογράφει ο Λοβέρδος. Θα το αφήσει στον αρμόδιο ΥΦΥ...

Αποσυνδεδεμένος pe06ke

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5145 στις: Ιούλιος 19, 2014, 01:16:15 μμ »
Δεν έκανα αίτηση για απόσπαση φέτος, ας μαζέψω περισσότερα μόρια μπας και φύγω κάποια στιγμή από τη δ δωδ/σων...
κ εγω το ιδιο κανω σε μια απο τις πινεζες του χαρτη. σκεψου το σαν επενδυση για το μελλον :)

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5146 στις: Ιούλιος 19, 2014, 01:19:27 μμ »
O Κορδής στη σελίδα του γράφει:
Σχετικά με τις μεταθέσεις των εκπαιδευτικών, να σας ενημερώσω ότι η διαδικασία ολοκληρώθηκε σε επίπεδο ΚΥΣΔΕ. Αναμένεται η υπογραφή του Υπουργού για να υπάρξουν επίσημες ανακοινώσεις. Θα ακολουθήσει αναλυτική ενημέρωση των αιρετών για όλα τη διαδικασία των μεταθέσεων.

Νεκτάριος Κορδής
Αιρετό Μέλος του ΚΥΣΔΕ

Αν την ανακοίνωση τη διαβάσουμε και λίγο "διαφορετικά" μήπως υπονοεί ότι από μεριά του υπουργού μπορεί να γίνουν παρεμβάσεις + ή  - στον αριθμό των μεταθέσεων; Αν είναι προς το + χαλάλι η αναμονή να πάρουν μετάθεση και άλλοι συνάδελφοι... προς την αντίθετη κατεύθυνση δεν το σκέφτομαι καν >:(
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος pe06ke

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5147 στις: Ιούλιος 19, 2014, 01:22:25 μμ »
Ο κλάδος πληρώνει τις ατασθαλίες των τελευταίων 15 ετών ...

που χρειαζόταν πχ το τάδε ΠΥΣΔΕ στη δείνα ειδικότητα 9 εκπαιδευτικούς.. και για μπει και το βύσμα νούμερο 32..

άνοιγαν οι πόρτες και για τους 32... Και για να γίνει αυτό μεσολαβούσαν αυτοί οι αιρετοί που σήμερα ανακοινώνουν τηλεφωνικά ονοματάκια...

Το λυπηρό δεν είναι αυτό...

Το λυπηρό είναι ότι αυτή η νοοτροπία του βολέματος θα υπάρχει ΠΑΝΤΑ στο Ελλαδιστάν..
ετσι ειναι!! να δεις και ποσοι αγγλικων περισσευουν σε ποσες περιοχες, πως να παρω μετα εγω μεταθεση;

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5148 στις: Ιούλιος 19, 2014, 01:36:36 μμ »
O Κορδής στη σελίδα του γράφει:
Σχετικά με τις μεταθέσεις των εκπαιδευτικών, να σας ενημερώσω ότι η διαδικασία ολοκληρώθηκε σε επίπεδο ΚΥΣΔΕ. Αναμένεται η υπογραφή του Υπουργού για να υπάρξουν επίσημες ανακοινώσεις. Θα ακολουθήσει αναλυτική ενημέρωση των αιρετών για όλα τη διαδικασία των μεταθέσεων.

Νεκτάριος Κορδής
Αιρετό Μέλος του ΚΥΣΔΕ

Αν την ανακοίνωση τη διαβάσουμε και λίγο "διαφορετικά" μήπως υπονοεί ότι από μεριά του υπουργού μπορεί να γίνουν παρεμβάσεις + ή  - στον αριθμό των μεταθέσεων; Αν είναι προς το + χαλάλι η αναμονή να πάρουν μετάθεση και άλλοι συνάδελφοι... προς την αντίθετη κατεύθυνση δεν το σκέφτομαι καν >:(

Για να έχουμε + θα πρέπει να ξανασυνεδριάσει το ΚΥΣΔΕ. Δε νομίζω ότι μπορεί ο υπουργός να πει "βάλτε άλλους 100". Από ποια ειδικότητα και σε ποιες περιοχές; Άρα, αν υπάρξει τέτοια παρέμβαση (μεταξύ μας, καλύτερα να μην υπάρξει παρέμβαση, γιατί μάλλον θα είναι σε αρνητική κατεύθυνση), θα πρέπει τη Δευτέρα να ξανασυνεδριάσει το ΚΥΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5149 στις: Ιούλιος 19, 2014, 01:41:24 μμ »
Βλέπω ένα αυτομαστίγωμα σχετικά με τη συμφόρηση που έχει παρατηρηθεί στο ζήτημα των μεταθέσεων τα τελευταία χρόνια. ΚΑΚΩΣ κατά τη γνώμη μου. Βεβαίως είχαμε πρόδηλες παρεμβάσεις υπέρ συγκεκριμένων ατόμων για να μετακινηθούν προς τον τόπο συμφερόντων τους, ΑΛΛΑ:
- Ξεχνάμε πόσες σχολικές μονάδες συγχωνεύθηκαν ή καταργήθηκαν;
- Ξεχνάμε την αύξηση ωραρίου;
- Ξεχάσαμε τα 30άρια τμήματα;
Πόσες οργανικές χάθηκαν συνάδελφοι από αυτές τις κινήσεις; Πάρα πολλές!
Μη γινόμαστε λοιπόν δαχτυλοδεικτούμενοι χωρίς να συνυπολογίσουμε όλους τους παράγοντες που οδήγησαν σε αυτό το αδιέξοδο.

Αποσυνδεδεμένος Lora75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5150 στις: Ιούλιος 19, 2014, 01:44:36 μμ »
Kαλό είναι να μην πιστεύουμε τίποτα μέχρι να ανακοινωθούν τα επίσημα. Μπορεί τελικά τα νούμερα να είναι τελείως διαφορετικά.  8)

Αποσυνδεδεμένος Lora75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5151 στις: Ιούλιος 19, 2014, 01:51:56 μμ »
Μπορεί επίτηδες να λένε ότι έγιναν λίγες ώστε αν καθυστερήσουν και γίνουν περισσότερες θα πιστέψουμε όλοι ότι έγιναν παρεμβάσεις για το καλό μας!  ::)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160696
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 393
Σύνολο: 404

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.