*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1545055 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6398 στις: Ιούλιος 23, 2014, 02:05:38 πμ »
το μονο σιγουρο συναδελφοι ειναι οτι κατι δεν εγινε καλα και κατι βρωμαει. χαιρομαι πολυ για οσους μετατεθηκαν αλλα δεν μπορει να δινει, ενα τυχαιο παραδειγμα, μεταθεση σε 71 φιλολογους και 120 οικονομολογους. η κοινη λογικη μου μου λεει οτι παιχτηκαν διαφορα, το μονο σιγουρο. πως θα μπορεσουμε σαν κλαδος να διεκδικησουμε το αυτονοητο δεν ξερω. θα δουμε τα κενα που οντως υπαρχουν να τα παιρνουν με αποσπαση η αναπληρωτες και θα αναρωτιομαστε παλι: μα γιατι να μη δωσει μια μεταθεση;;;; καλο καλοκαιρι σε ολους.

Σαν τι να παίχτηκαν δηλαδή;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:11:03 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6399 στις: Ιούλιος 23, 2014, 06:50:10 πμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι, Θα ήθελα να ρωτήσω :
Αν κάποιος κάνει αίτηση απόσπασης τώρα, μετά την ανακοίνωση των μεταθέσεων, η αίτηση αυτή θα εξεταστεί στην α φάση αποσπασεων;
Δεν είναι παράλογο να έχουν  γίνει αιτήσεις απόσπασης χωρίς να ξέρουμε τι θα γίνει με τις μεταθέσεις;
Eίναι και αυτό ένα από τα παράλογα που είδαμε σε αυτό το υπουργείο!  ::)
  

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6400 στις: Ιούλιος 23, 2014, 07:55:31 πμ »
Patreas ευχαριστω!
Να σε κυνηγησει -ως διοικηση-καποιος που δεν μετατεθηκε ενω υπηρχε κενο,δεν παιζει,ετσι;
(Απαντησε μου εσυ σε παρακαλω,γιατι κανεις αλλος δεν απανταει(δεν γνωριζει)!

Αποσυνδεδεμένος paidagwgos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6401 στις: Ιούλιος 23, 2014, 08:33:15 πμ »
Μετά από όλο αυτό το θέατρο του παραλόγου, τα αποτελέσματα των μεταθέσεων ικανοποίησαν το βρωμικο παιχνίδι του συμβουλίου όπως συμβαίνει κάθε χρόνο...Και εμείς αντι να ξεσηκωθούμε απο την πρώτη μέρα λόγω της πρωτο φανούς καθυστέρησης και των ύποπτων κινήσεων καθώς και των παράλογων αποτελεσμάτων σε αρκετές περιπτώσεις (π.χ. έστειλαν φιλόλογους στην περιοχη οργανικής μου τη στιγμη που δεν υφίσταται οργανικό κενό ούτε για δείγμα) σχολιάζαμε το πότε θα βγουν και αφού ανακοινώθηκαν τα αποδεχτήκαμε κιόλας....δυστυχώς καλά κάνουν και οι αιρετοί και η εκάστοτε ηγεσία και πάίζουν τα όποια παιχνίδια στη πλάτη μας....αντί να συγκεντρωθούμε μαζικά να απαιτήσουμε αλλαγές, καθόμαστε και κλαίμε την μοίρα μας και λέμε δεν θα φτάσουμε ποτέ στην Αθηνα η όπου θέλουμε να πάμε...Όσο για τα μόρια, ας αφαιρέσουν αναδρομικά τα 12 μόρια που έπαιρναν οι συναδελφοι ενώ ήταν στο σπιτάκι τους να δούμε μετά που θα φτάσουν τα 125 και 150 μόρια...Όσο τα δεχόμαστε συναδελφοι όλα αυτά και με το να μας χρυσώνουν το χάπι με τις όποιες αποσπάσεις, θα έρθει η ώρα του φυσικού μας θανάτου και δεν θα είμαστε στο σπίτι μας με τις οικογενειές μας.
Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να αιτηθούμε ένσταση για τις μεταθέσεις και ποια η διαδικασία;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:11:03 »

Αποσυνδεδεμένος mariaor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6402 στις: Ιούλιος 23, 2014, 08:37:07 πμ »
εγω ξερω πυσδε που εδωσε ανυπαρκτο κενο στον κλαδο μου χωρις να υπαρχει και ενω περισσευει κιολας συναδελφος στο νομο για να παρει μεταθεση καποιος με πολυ πολυ καλες γνωριμιες....και τι εκπληξη την πηρε!κι εμεις για αλλη μια χρονια ΤΙΠΟΤΑ...... κατα τα αλλα αδιαβλητο το συστημα των μεταθεσεων,

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3386
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6403 στις: Ιούλιος 23, 2014, 09:00:55 πμ »
mariaor, συμφωνώ μαζί σου. Δόθηκαν για άλλη μια φορά μεταθέσεις χωρίς οργανικά κενά. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι έγινε έτσι σε όλες τις περιπτώσεις. Αλίμονο.

Αποσυνδεδεμένος mariaor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6404 στις: Ιούλιος 23, 2014, 09:04:38 πμ »
φυσικα και οχι απλα οσο υπαρχουν ακομα αυτα για καποιους δεν θα ξεκολλησει ποτε το συστημα.

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6405 στις: Ιούλιος 23, 2014, 09:06:31 πμ »
Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να αιτηθούμε ένσταση για τις μεταθέσεις και ποια η διαδικασία;
μπορείς να αιτηθείς, υποθέτω προς την υπηρεσία/τμήμα που έβγαλε τις μεταθέσεις, αναφέροντας όσο πιο αναλυτικά γίνεται τους λόγους για τους οποίους ενίστασαι και τους νόμους που δεν τηρήθηκαν
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος Caravan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6406 στις: Ιούλιος 23, 2014, 09:40:01 πμ »
Όταν διορίστηκα πριν λίγα χρόνια, έτυχε στη φουρνιά μου να επιλέγω πρώτος σχολείο μεταξύ των υποψηφίων.
Αισθάνθηκα τυχερός καθότι είχα πολλές επιλογές μπροστά μου.
Ένας συνάδελφος παλιά καραβάνα μου είπε να μη χαίρομαι τόσο πολύ γιατί είναι πολύ πιθανό εκεί που κατά το υπουργείο υπάρχουν κενά, αυτά στην πραγματικότητα να μην υπάρχουν. Μου σύστησε επομένως, πριν συμπληρώσω την αίτηση με τις προτιμήσεις μου, να κάνω ένα τηλέφωνο στις κατά τόπους Δ.Δ.Ε. να ρωτήσω για τα κενά. Και, ω του θαύματος, στις περισσότερες εξ αυτών, δεν υπήρχαν κενά στην ειδικότητά μου, παρά το γεγονός ότι το υπουργείο μου έδινε 17 ολόκληρες επιλογές. Φυσικά δεν πήρα οργανική και ήμουν πέρα δώθε, παρά το γεγονός ότι επέλεξα πρώτος.
Εν ολίγοις, κάτι που το υπουργείο δεν τηρεί στις προσλήψεις, είναι δύσκολο να το τηρήσει και στις μεταθέσεις και όσοι πήραν μετάθεση δε σημαίνει αναγκαστικά ότι θα βρουν και οργανική.
Παλιά τους τέχνη κόσκινο.  :-[

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6407 στις: Ιούλιος 23, 2014, 10:10:11 πμ »
Το θέμα είναι τελικά ποιός κάνει τη βρώμικη δουλειά, το υπουργείο ή οι διευθύνσεις με τα κενά που παρουσιάζουν ή αποκρύπτουν;
  

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6408 στις: Ιούλιος 23, 2014, 10:35:05 πμ »
Τί να πώ,τα είδα όλα πάλι σε αυτές τις μεταθέσεις...Είδα μέχρι και οικονομολόγους να φεύγουν ομαδόν από νησί(και τι νησι,νησι κόσμημα,τρομάρα να τού'ρθει),λες και οι μεταθέσεις γίνανε για να ικανοποιήσουν τη γνωστή και μη εξαιρεταία καμόρα της περιοχής.Κατά τα άλλα οι περσινές μετατάξεις είχαν πειράξει κάποια ευγενή πλασματάκια οτι δήθεν ήταν παράνομες γιατί δεν τους κάθισε να κάνουν τις βρωμοδουλειές τους πάνω σε αυτές έτσι όπως ήταν δομημένες και βγαίνανε εδώ στα φόρουμ και γράφανε κατεβατά ολόκληρα εναντίον τους και εναντίον συναδέλφων...Ενώ τώρα που έγινε η δουλίτσα σας όλα καλά,ε?Άγιος και ο Λοβέρδος,ε?Μη ξεχάσετε να του κάνετε αδριάντα που σας βόλεψε...Σα δε ντρέπεστε λίγο μερικοί μερικοί λέω εγώ...

Αποσυνδεδεμένος dijkstra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6409 στις: Ιούλιος 23, 2014, 10:36:15 πμ »
και τι κάνεις για αυτό? το κατήγγειλες? απλά αδιαφορείς, σου αναλογεί και σένα μερίδιο ευθύνης

εγω ξερω πυσδε που εδωσε ανυπαρκτο κενο στον κλαδο μου χωρις να υπαρχει και ενω περισσευει κιολας συναδελφος στο νομο για να παρει μεταθεση καποιος με πολυ πολυ καλες γνωριμιες....και τι εκπληξη την πηρε!κι εμεις για αλλη μια χρονια ΤΙΠΟΤΑ...... κατα τα αλλα αδιαβλητο το συστημα των μεταθεσεων,

Αποσυνδεδεμένος ORIGINAL_G

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6410 στις: Ιούλιος 23, 2014, 10:52:48 πμ »
Τί να πώ,τα είδα όλα πάλι σε αυτές τις μεταθέσεις...Είδα μέχρι και οικονομολόγους να φεύγουν ομαδόν από νησί(και τι νησι,νησι κόσμημα,τρομάρα να τού'ρθει),λες και οι μεταθέσεις γίνανε για να ικανοποιήσουν τη γνωστή και μη εξαιρεταία καμόρα της περιοχής.Κατά τα άλλα οι περσινές μετατάξεις είχαν πειράξει κάποια ευγενή πλασματάκια οτι δήθεν ήταν παράνομες γιατί δεν τους κάθισε να κάνουν τις βρωμοδουλειές τους πάνω σε αυτές έτσι όπως ήταν δομημένες και βγαίνανε εδώ στα φόρουμ και γράφανε κατεβατά ολόκληρα εναντίον τους και εναντίον συναδέλφων...Ενώ τώρα που έγινε η δουλίτσα σας όλα καλά,ε?Άγιος και ο Λοβέρδος,ε?Μη ξεχάσετε να του κάνετε αδριάντα που σας βόλεψε...Σα δε ντρέπεστε λίγο μερικοί μερικοί λέω εγώ...

Ποιους "μερικούς" εννοείς?

Αποσυνδεδεμένος johnmel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6411 στις: Ιούλιος 23, 2014, 10:55:01 πμ »
Eίναι και αυτό ένα από τα παράλογα που είδαμε σε αυτό το υπουργείο!  ::)

Το θέμα είναι : αν κάποιος καταθέσει τώρα αίτηση απόσπασης, αυτή θα περαστεί στο σύστημα;
Θα εξεταστεί στην α΄φάση αποσπάσεων;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160690
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 387
Σύνολο: 410

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.