*

Αποστολέας Θέμα: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία  (Αναγνώστηκε 100466 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #476 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 10:13:21 πμ »
Τώρα στη δική σου περίπτωση μου φαίνεται λίγο παράξενο που σε θέλει την 1η ώρα..Έχει άλλες ειδικότητες το σχολείο σου ή είσαι η 1η που πήγες?

Έχει τον γυμναστή και την Αγγλικου (η οποία δεν έχει κατασταλλάξει τι ώρες θα πάρει ακόμα)
 >:(
Βασικά είναι να σου κάτσει να πάς πρώτα στο σωστό σχολείο..

Γι αυτό ακριβώς έχω σκάσει γιατί πήγα σε αυτό πρώτο για καλύτερα και τελικά ήταν χειρότερα!!! Κι ενώ του έλεγα δώστε μου το πρόγραμμα του ολοημέρου πως έχει διαμορφωθεί μέχρι τώρα και θα πάω στα αλλα σχολεία και θα το διαμορφώσω! Όχι μου λέει δεν γίνεται έτσι δουλειά >:( Λες και είμαι καμιά πρωτάρα

Αν θες τη γνώμη μου συννενοήσου με τον υπεύθυνο του άλλου σχολείου να τον πάρει τηλ να του πει ότι σε χρειάζεται αυτός πάση θυσία εκείνη τη μέρα που θέλει να σε βάλει ο άλλος 1η ώρα...Αν δεν μπορεί να το καταλάβει με τον άμεσο τρόπο ας το καταλάβει με τον έμμεσο  ;D

Να πάει να.....το καλό το παλικάρι ξέρει κι άλλο μονοπάτι.....ΑΝ εργαστώ τελικά και στην άλλη δουλειά, το συγκεκριμένο σχολείο το παρατάω και θα προσπαθήσω να βρω ώρες σε σχολείο που θα είναι πιο κοντά στην άλλη δουλειά μου! ;)

Σ ευχαριστώ πολύ solero :-*
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #477 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 11:17:25 πμ »
Παράθεση

Να πάει να.....το καλό το παλικάρι ξέρει κι άλλο μονοπάτι.....ΑΝ εργαστώ τελικά και στην άλλη δουλειά, το συγκεκριμένο σχολείο το παρατάω και θα προσπαθήσω να βρω ώρες σε σχολείο που θα είναι πιο κοντά στην άλλη δουλειά μου! ;)

Σ ευχαριστώ πολύ solero :-*

Πόσα σχολεία έχεις anneta? 3? Μπορείς δηλαδή να αφήσεις το 1 και να πηγαίνεις μόνο στα 2 τώρα? Και τις υπόλοιπες ώρες πως θα τις καλύψεις? Θα περιμένεις να σε καλέσουν για άλλο κενό αργότερα?

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #478 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 01:58:17 μμ »
Παράθεση

Να πάει να.....το καλό το παλικάρι ξέρει κι άλλο μονοπάτι.....ΑΝ εργαστώ τελικά και στην άλλη δουλειά, το συγκεκριμένο σχολείο το παρατάω και θα προσπαθήσω να βρω ώρες σε σχολείο που θα είναι πιο κοντά στην άλλη δουλειά μου! ;)

Σ ευχαριστώ πολύ solero :-*

Πόσα σχολεία έχεις anneta? 3? Μπορείς δηλαδή να αφήσεις το 1 και να πηγαίνεις μόνο στα 2 τώρα? Και τις υπόλοιπες ώρες πως θα τις καλύψεις? Θα περιμένεις να σε καλέσουν για άλλο κενό αργότερα?

Ναι 3 έχω.Αν πάω στην άλλη δουλειά που είναι 1 ώρα μακρυά από εδώ που είμαι τώρα (στον ίδιο νομό) θα παραιτηθώ από το ένα και θα ψάξω να βρω που έχει κενό στην άλλη περιοχή! Τίποτα δεν είναι σίγουρο όμως....

Άκουσον -άκουσον , σήμερα πήγα και στο 3ο σχολείο (σημ. στο σχολείο που έμαθα τα πρώτα μου γράμματα, στο σχολείο που έκανα όλες τις τάξεις του Δημοτικού) Και ΑΥΤΟΣ ο διευθυντής (έχει έρθει από ενα κατσικοχώρι) ενώ με ρώτησε για ποιον λόγο στο άλλο σχολείο έχω 1η ώρα, και πριν προλάβω να του εξηγήσω ότι ο δάσκαλος ήθελε να καλύψει την πρωινή ζώνη, γυρνάει και μου λέει  "ήθελε να βολέψει κάποιον άλλον γι αυτό σε έβαλε τότε" και στο καπάκι μου λέει κι εγώ μια μέρα 1η -2η ώρα θα σε βάλω ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΈΡΧΕΤΑΙ Η ΔΑΣΚΑΛΑ (ΤΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ) ΑΠΟ ΤΙΣ 11:30 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Με δούλευε μπροστα στα ίδια μου τα μάτια.......και καταλήξαμε ότι θα δεσμευτεί πώς ΑΝ έρθει κι άλλη ειδικότητα θα βάλει αύτην 1η 2η και εμένα 3η , 4η . Θα ζω εγώ δηλαδη με το άγχος αν θα έρθει άλλος για να πάρω τις ώρες που θέλω .......ενω μπορώ εκ των προτέρων να πάρω την 3η και την 4η χωρίς να ενοχλώ ή να συμπιπτω με τον γυμναστη , την Αγγλικών κ.λπ. απλά για να βολέψει την δασκάλα (η οποία είναι πρωτοδιόριστη , 22 χρονών από Θεσσαλονίκη)

Συμπέρασμα που πιστεύω ότι θα συμφωνήσουν ολοι οι καθηγητές που ΔΥΣΤΥΧΩΣ δουλεύουν στα ολοήμερα ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΕΝΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΚΑΙ πνίγονται σε μια κουταλιά νερό! Μας βλέπουν σαν τις ντανταδες και ότι εμείς είμαστε πολυ κατώτεροι από δαύτους. Απογοητεύτηικα τελείως....καλά λέει μια παροιμία "κανείς δεν αγιάζει στον τόπο του"

Συγγνώμη που σας πρήζω αλλά δεν περίμενα έτσι. Πέρυσι πέρασα πολύ καλύτερα σε άλλον νομό και όλοι με εξυπερέτησαν και με το παραπάνω! Ελπίζω να μην παρεξηγηθεί κάποιος από εδώ που μπορεί να έχει γονεις δασκάλους ;)

Του χρόνου εύχομαι να είμαι Β'/Βάθμια :D
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #479 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 06:13:16 μμ »
Αχ solero μου , "πήγα να πω τον πόνο μου και βρήκα πονεμένη..."!

είμαι πολύ στενοχωρημένη
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Naty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #480 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 06:22:56 μμ »
Σήμερα με κάλεσαν απο Δυτική Θεσσαλονίκη συγκεκριμενα γ'θεσσαλονικης. ειμαι στις 10 πρωτες θέσεις του 100 στην κεντρικη Μακεδονία ΠΕ19.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #481 στις: Σεπτέμβριος 25, 2008, 08:55:55 μμ »
για να μην ανοίξω νεο θεμα να πω ενα παραπονο που εχω με το ολοημερο που πηγαινω. Ο δασκαλος που ειναι στο ενα σχολειο εχει παρα πολλα παιδια. ΣΑν συνεπεια μου δινει μερικες φορες κ την δευτερα δημοτικου. Σαν αγγλικος κανονικα δεν παιρνω δευτερα αλλα Γ-Δ κ Ε-Στ. Τι να κανω? Σημερα που ειχα τριτη μου εδωσε κ την τεταρτη. Του εδειξα οτι δεν την θελω αλλ α τιποτα. Εν τω μεταξυ τα παιδιακια θελουν να ερθουν γιατι κανουμε παιχνιδια κ τον πρηζουν . Δεν ξερω τι να κανω.
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #482 στις: Σεπτέμβριος 25, 2008, 09:13:54 μμ »
για να μην ανοίξω νεο θεμα να πω ενα παραπονο που εχω με το ολοημερο που πηγαινω. Ο δασκαλος που ειναι στο ενα σχολειο εχει παρα πολλα παιδια. ΣΑν συνεπεια μου δινει μερικες φορες κ την δευτερα δημοτικου. Σαν αγγλικος κανονικα δεν παιρνω δευτερα αλλα Γ-Δ κ Ε-Στ. Τι να κανω? Σημερα που ειχα τριτη μου εδωσε κ την τεταρτη. Του εδειξα οτι δεν την θελω αλλ α τιποτα. Εν τω μεταξυ τα παιδιακια θελουν να ερθουν γιατι κανουμε παιχνιδια κ τον πρηζουν . Δεν ξερω τι να κανω.

Κοίτα και πέρυσι στο σχολείο που πήγαινα η Αγγλικού έπερνε πρωτάκια και δευτεράκια..Εμένα προσωπικά μου είχε εκφράσει το παράπονό της αλλά στον υπεύθυνο του ολοήμερου δεν είχε πει κάτι..Αν θες τη γνώμη μου μην πεις τίποτα τουλάχιστον όχι τώρα που είναι αρχή..Μπορεί να έρθουν αργότερα και άλλες ειδικότητες στο σχολείο σου (εάν δεν έχουν έρθει ήδη) και τότε τα πράγματα θα είναι πιο χαλαρά και πολύ πιθανόν να μη στα στέλνει τότε τα δευτεράκια..Αλλά νταξει δεν είναι κακό να του κάνεις μια εξυπηρέτηση τώρα που είναι αρχή..Αύριο μεθαύριο θα χρειαστείς κι εσύ κάτι π.χ. να αρρωστήσεις μια μέρα και να σου βάλει τις ώρες σου..Δανεικά είναι αυτά..Βέβαια είναι στην κρίση σου όλο αυτό..

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #483 στις: Σεπτέμβριος 25, 2008, 10:21:09 μμ »
για να μην ανοίξω νεο θεμα να πω ενα παραπονο που εχω με το ολοημερο που πηγαινω. Ο δασκαλος που ειναι στο ενα σχολειο εχει παρα πολλα παιδια. ΣΑν συνεπεια μου δινει μερικες φορες κ την δευτερα δημοτικου. Σαν αγγλικος κανονικα δεν παιρνω δευτερα αλλα Γ-Δ κ Ε-Στ. Τι να κανω? Σημερα που ειχα τριτη μου εδωσε κ την τεταρτη. Του εδειξα οτι δεν την θελω αλλ α τιποτα. Εν τω μεταξυ τα παιδιακια θελουν να ερθουν γιατι κανουμε παιχνιδια κ τον πρηζουν . Δεν ξερω τι να κανω.

εμένα μου στέλνουν τη μία ώρα Ά-'Β τάξη που είναι 5 παιδιά, και την άλλη ΄Γ-΄Δ΄- Έ- ΄ΣΤ που είναι 13 παιδιά....και 1 υπολογιστής!

Κι αν πεις τίποτα στην 22χρονη νεοδιοριστη δασκαλα του ολοημέρου , σου απαντα "έτσι είπε ο διευθυντης" ! Πιαστο αυγο και κούρευτω.....φέτος έχω μπλέξει άσχημα :-\
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #484 στις: Σεπτέμβριος 26, 2008, 08:37:20 πμ »
θα το αφησω ετσι προς το παρον κ θα δω μελλοντικα. Ειναι 9  παιδια και με δυσκολευουν αλλα θα κανω λιγη υπομονη και βλεπουμε...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #485 στις: Σεπτέμβριος 26, 2008, 09:13:33 πμ »
θα το αφησω ετσι προς το παρον κ θα δω μελλοντικα. Ειναι 9  παιδια και με δυσκολευουν αλλα θα κανω λιγη υπομονη και βλεπουμε...

Πιστεύω ότι αυτό είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις για την ώρα  :)

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #486 στις: Σεπτέμβριος 27, 2008, 02:36:39 μμ »
παιδια ξερει κανεις απο που μπορω να παραγγειλω αφισες με αγγλικο αλφαβητο ή αλλες με αγγλικο περιεχομενο ? ενδιαφερομαι να φτιαξω λιγο την αιθουσα που κανω αγγλικα στο ολοημερο διοτι ειναι υπόγεια και αχρωμη. Επισης μηπως ξερετε αν στα σχολεια οι οικοι στελνουν δωρεαν υλικο?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #487 στις: Σεπτέμβριος 27, 2008, 03:27:58 μμ »
παιδια ξερει κανεις απο που μπορω να παραγγειλω αφισες με αγγλικο αλφαβητο ή αλλες με αγγλικο περιεχομενο ? ενδιαφερομαι να φτιαξω λιγο την αιθουσα που κανω αγγλικα στο ολοημερο διοτι ειναι υπόγεια και αχρωμη. Επισης μηπως ξερετε αν στα σχολεια οι οικοι στελνουν δωρεαν υλικο?

Ρώτα, αν έχεις, καμιά συνάδελφο σου που κάνει μάθημα στα Γυμνάσια. Νομίζω ότι όταν παραγγέλνουν τα βιβλία τους στέλνουν και δωρεάν αφίσες
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #488 στις: Σεπτέμβριος 28, 2008, 10:21:10 πμ »
παιδια με τις παραμονες των εορτων τι γινεται στα ολοημερα? Πηγαινουμε κανονικα για μαθημα ? Πχ, 27η Οκτωβρη? κτλ.
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος ek Π20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • život je brutálně nepravděpodobné
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #489 στις: Σεπτέμβριος 28, 2008, 02:36:20 μμ »
παιδια με τις παραμονες των εορτων τι γινεται στα ολοημερα? Πηγαινουμε κανονικα για μαθημα ? Πχ, 27η Οκτωβρη? κτλ.
καλησπέρα catwoman2,
στις παραμονές των εορτών όπου συνήθως δεν γίνεται μάθημα αλλά γιορτή,τις ώρες τις παίρνεις κανονικά και με το νόμο.κανονικά θα πρέπει να παρευρεθεις στη γιορτουλα όμως δεν νομίζω να πήγε ποτέ κάποιος παρα μόνο αν έχεις κανένα στραβόξυλο διευθυντή οπότε και σε αναγκάσει να πας ή αν το θέλεις η ίδια.Αν είσαι από άλλο νομό σχεδόν αποκλείεται να σου ζητήσει να πας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160597
  • Σύνολο θεμάτων: 19221
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 551
Σύνολο: 570

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.