*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας μετά την 1/7/2010 και πριν τον επόμενο ΑΣΕΠ;

Όχι
125 (23.5%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και διπλασιασμό μορίων δυσπρόσιτων.
26 (4.9%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και χωρίς διπλασιασμό δυσπρόσιτων.
18 (3.4%)
Ναι αλλά μόνο στον ενιαίο πίνακα διορισμών.
13 (2.4%)
Ναι αλλά μόνο για την δημιουργία ενός ενιαίου πίνακα με επιτυχία ΑΣΕΠ + προϋπηρεσία
98 (18.4%)
Ναι αλλά με εφαρμογή ολόκληρης της μοριοδότησης του 3848.
45 (8.4%)
Ναι, σε όλους τους πίνακες.
198 (37.1%)
Με μοριοδότηση προυπηρεσίας (συντελεστές) και κοινωνικών μορίων χωρίς ΑΣΕΠ
10 (1.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 527

Αποστολέας Θέμα: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.  (Αναγνώστηκε 908286 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1498 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 10:45:07 μμ »
Εγώ σας το λέω .Όποιος θέλει ας μου στείλει πμ να κάνουμε ασφαλιστικά μέτρα .Έχω έρθει σε επαφή με δικηγόρο !Και είμαστε πολλοί από όλη την Ελλάδα .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:54:20 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1499 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 10:45:36 μμ »
Καλά, αν μπούνε και οι ιδιωτικοί εκπαιδευτικοί πάνω από μας καταστραφήκαμε!! Όχι ότι έχω κάτι προσωπικό με τους συνάδελφους στον ιδιωτικό τομέα αλλά το θεωρώ άδικο!
Μα μόνο αδικίες συμβαίνουν και συναλλαγές κάτω από το τραπέζι! Πρώτη φορά θα το δούμε; Εγώ -χωρίς να έχω καμία πληροφόρηση και το τονίζω ότι είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ και μόνο άποψη και δε θέλω να επηρεάσω κανέναν-είμαι σίγουρη πως δε θα μετρήσει κανένας  ασεπ, οι πίνακες ξεκλειδώνουν μόνο και μόνο για να εισχωρήσουν -λαϊκιστί να τρουπώσουν-οι ιδιωτικοί με τις τεράστιες προϋπηρεσίες χωρίς ασεπ και με λαϊκίστικες αρλούμπες του στυλ "πρέπει να είμαστε ενωμένοι και δεν πρέπει να τα βάζουμε με συναδέλφους" θα το περάσουν για άλλη μια φορά, θα διορίσουν όποιους γουστάρουν και δε θα αντιδράσουμε, μύτη δε θα ανοίξει! Θα είμαστε μαζί ως τα γεράματα να συζητάμε για τις β αναθέσεις, για τους οαεδίτες, τους πολύτεκνους, τους χωρις ασεπ και η ζωή συνεχίζεται!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1500 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 10:49:05 μμ »
Και γω αυτό πιστεύω! Έτσι έγινε και με τους ΟΑΕΔίτες! Το ξεχάσαμε;

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1501 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 10:49:19 μμ »
μα οι πινακες των αναπληρωτων εχουν ιδιωτικους 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:54:20 »

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1502 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 10:49:41 μμ »
Και για να δείτε πόσο μας εμπαίζει ,δεν κοιτάζει εκεί που είναι την αύξηση του ωραρίου που θα χαντακώσει τους δασκάλους και δεν θα βλέπουν αναπλήρωση ούτε με τα κυάλια ,απλά θέλει να αναγνωριστούν οι προυπηρεσίες ,και οι περισσότεροι τον πιστεύουμε σαν σωτήρα μας .Είμαστε για γέλια συνάδελφοι ,ούτε καν για κλάματα .

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1503 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 10:50:17 μμ »
Oι ιδιωτικοί αποκλείεται να είναι περισσότεροι από τους οαεδίτες που μπήκαν σφήνα.Και σε αυτό βάζω και την υπογραφή μου. Με τη μόνη διαφορά ότι για να διοριστούν θα πρέπει -οι διετίας-να εχουν περάσει ασεπ. Ο ΑΣΕΠ δε θα καταργηθεί σαν κριτήριο διορισμού.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2012, 10:52:04 μμ από fainareti »
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1504 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 10:54:10 μμ »
Άρα για να το λες αυτό...έχεις πληροφορία από έγκυρη πηγή και ΔΕΝ είναι προσωπική εκτίμηση!!! Να ησυχάσουμε δηλαδή!  Γιατί την υπογραφή πρέπει να προσέχουμε πού τη βάζουμε...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1505 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 11:00:57 μμ »
Δε μου αρέσουν οι εντάσεις μέσα στο φόρουμ. Είναι προσωπική άποψη, αλλά θεωρώ ότι λογικά στέκει. Ο Μπράτης δεν θεωρώ ότι εμπαίζει κανέναν, απλά θολή είναι η κατάσταση. Δε χρειάζεται να κατηγορούμε ο ένας τον άλλο.Δε συνηθίζω να πετάω βόμβες και να φεύγω πάντως...προσωπικό όφελος δ ε ν   έ χ ω.Προσπαθώ απλά να δω τα πράγματα με ψυχραιμία.
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1506 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 11:04:04 μμ »
Και για να δείτε πόσο μας εμπαίζει ,δεν κοιτάζει εκεί που είναι την αύξηση του ωραρίου που θα χαντακώσει τους δασκάλους και δεν θα βλέπουν αναπλήρωση ούτε με τα κυάλια ,απλά θέλει να αναγνωριστούν οι προυπηρεσίες ,και οι περισσότεροι τον πιστεύουμε σαν σωτήρα μας .Είμαστε για γέλια συνάδελφοι ,ούτε καν για κλάματα .

κάπου το ξαναρώτησα πιο πάνω, αλλά μου φαίνεται δύσκολο να επηρεάσει νηπιαγωγούς και δασκάλους η αύξηση ωραρίου από πρακτική πλευρά. Πώς θα γίνει; Αφού κάθε δάσκαλος έχει ένα τμήμα.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1507 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 11:06:24 μμ »
Δε μου αρέσουν οι εντάσεις μέσα στο φόρουμ. Είναι προσωπική άποψη, αλλά θεωρώ ότι λογικά στέκει. Ο Μπράτης δεν θεωρώ ότι εμπαίζει κανέναν, απλά θολή είναι η κατάσταση. Δε χρειάζεται να κατηγορούμε ο ένας τον άλλο.Δε συνηθίζω να πετάω βόμβες και να φεύγω πάντως...προσωπικό όφελος δ ε ν   έ χ ω.Προσπαθώ απλά να δω τα πράγματα με ψυχραιμία.
Πού την είδες την ένταση; Ήρεμα σου μίλησα, ήρεμη είμαι, σε κατάσταση νιρβάνα! Συζήτηση κάνουμε και δεν υπονόησα σε καμία περίπτωση ότι έχεις προσωπικό όφελος! Ώστε είναι προσωπική σου εκτίμηση και όχι πληροφορία εκ των έσω; ΚΡΙΜΑ!!! Χάρηκα, επειδή είπες ότι βάζεις την υπογραφή σου και το θεώρησα σίγουρο ότι θα μετρήσει ο ασεπ και δεν είναι πολλοί οι φίλοι μας οι ιδιωτικοί! Όσο για τη λογική...έκεί που έρχεται το βύσμα από την πόρτα, η λογική και η δικαιοσύνη το σκάνε από το παράθυρο! Τρέχοντας...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1508 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 11:15:17 μμ »
Oι «ανάσες» που μας δίνει κατά καιρούς το Υπουργείο είναι ανάσες διάσπασης .

Τεχνηέντως ,ενσπείρει την διχόνοια, ώστε κάποιοι που πατούν την μπανανόφλουδα της συγκυριακής και πρόσκαιρης εύνοιας, να στρέφονται εναντίον άλλων συναδέλφων,χωρίς να βλέπουν ολόκληρη την εικόνα.
Σαν εκπαιδευτικοί,πρέπει να κατανοήσουμε ότι ακόμη και να ευνοηθούμε ατομικά από μια διάταξη, το μέλλον μας συνολικά διαγράφεται δυσοίωνο.

Όσο δυσκολεύει η κατάσταση, το δίκαιο πάντα θα θεωρούμε ότι είναι με το δικό μας μέρος και καμία πιθανότητα σύγκλισης δεν θα υπάρξει.
Κανανοητό ως ένα βαθμό αυτό,μιας και εξαιτίας των εγκληματικών ενεργειών των κρατούντων,οι περισσότεροι έχουμε ταλαιπωρηθεί λιγότερο ή περισσότερο..

Αλλά εδώ δεν θα εξετάσουμε ποιος ταλαιπωρήθηκε περισσότερο,αν και πραγματικά(χωρίς να έχω προλάβει ΑΣΕΠ)μου φαίνεται αδιανόητο
να μην αναγνωριστεί στους συναδέλφους...

Οπότε ας κρατήσουμε την ταλαιπωρία ως κοινό δεδομένο και επιτέλους ας δούμε τι μπορούμε να κάνουμε ΣΥΝΟΛΙΚΑ για να μην υποστούμε τα χειρότερα.

Κάποτε πίστευα πως όταν θα φτάσει η μέρα που θα συνειδητοποιήσουμε ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο να χαθεί, θα ήταν η τελευταία μέρα που αποφασίζουν για εμάς χωρίς εμάς..
Η μέρα αυτή έχει έρθει(για να μην πω ότι πέρασε κιόλας) και η δική μας αντίδραση ήταν να δείχνουμε τα δόντια μας, ο ένας στον άλλο..

Υ.Γ.Με τα παραπάνω δεν κάνω υποδείξεις σε κανέναν.Ότι έγραψα ισχύει και για μένα.
Εδώ στο δικό μου πίνακα αναπληρωτών είμαστε 130 άτομα και δεν βγάζουμε άκρη.
Δεν περιμένω θαύματα..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2012, 11:40:04 μμ από Aris81 »
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1509 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 11:17:08 μμ »
Επαναλαμβάνω ότι δε μου αρέσουν οι εντάσεις μέσα στο φόρουμ και δεν εννοείς να το καταλάβεις. Μας έχει πάρει όλους η μπάλα.Πάντως είμαι πιο φερέγγυα από αυτούς που υπέγραψαν το μνημόνιο.Αυτοί όντως δεν ήξεραν ούτε τι διαβαζαν ουτε που την έβαζαν την υπογραφή τους...Στατιστικά μιλάω. Συνήθως δεν υπερβαίνουν τα 15 ατομα ετησίως,βία 25. Οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ είναι πιο πιστοί φιλοι, οι ΠΔΣιτες ομοίως, όπως επίσης και κάποιοι με μεταπτυχιακό της κακιάς ωρας στην ειδική αγωγή, που διορίστηκαν χωρίς να δώσουν ασεπ ούτε για φιλική συμμετοχή...να μη μιλήσω για εκείνους που εργάστηκαν στη Σιβιτανίδειο... θες κι άλλα;Το θέμα είναι τ ώ ρ α τι κάνουμε!!!!
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1510 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 11:19:22 μμ »
Oι «ανάσες» που μας δίνει κατά καιρούς το Υπουργείο είναι ανάσες διάσπασης .

Τεχνηέντως ,ενσπείρει την διχόνοια, ώστε κάποιοι που πατούν την μπανανόφλουδα της συγκυριακής και πρόσκαιρης εύνοιας, να στρέφονται εναντίον άλλων συναδέλφων,χωρίς να βλέπουν ολόκληρη την εικόνα.
Σαν εκπαιδευτικοί,πρέπει να κατανοήσουμε ότι ακόμη και να ευνοηθούμε ατομικά από μια διάταξη, το μέλλον μας συνολικά διαγράφεται δυσοίωνο.

Όσο δυσκολεύει η κατάσταση, το δίκαιο πάντα θα θεωρούμε ότι είναι με το δικό μας μέρος και καμία πιθανότητα σύγκλισης δεν θα υπάρξει.
Κανανοητό ως ένα βαθμό αυτό,μιας και εξαιτίας των εγκληματικών ενεργειών των κρατούντων,οι περισσότεροι έχουμε ταλαιπωρηθεί λιγότερο ή περισσότερο..

Αλλά εδώ δεν θα εξετάσουμε ποιος ταλαιπωρήθηκε περισσότερο,αν και πραγματικά(χωρίς να έχω προλάβει ΑΣΕΠ)μου φαίνεται αδιανόητο
να μην αναγνωριστεί στους συναδέλφους...

Οπότε ας κρατήσουμε την ταλαιπωρία ως κοινό δεδομένο και επιτέλους ας δούμε τι μπορούμε να κάνουμε ΣΥΝΟΛΙΚΑ για να μην υποστούμε τα χειρότερα.

Κάποτε πίστευα ότι όταν θα φτάσει η μέρα που θα συνειδητοποιήσουμε ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο να χαθεί, θα ήταν η τελευταία μέρα που αποφασίζουν για εμάς χωρίς εμάς..
Η μέρα αυτή έχει έρθει(για να μην πω ότι πέρασε κιόλας) και η δική μας αντίδραση ήταν να δείχνουμε τα δόντια μας, ο ένας στον άλλο..

Υ.Γ.Με τα παραπάνω δεν κάνω υποδείξεις σε κανέναν.Ότι έγραψα ισχύει και για μένα.
Εδώ στο δικό μου πίνακα αναπληρωτών είμαστε 130 άτομα και δεν βγάζουμε άκρη.
Δεν περιμένω θαύματα..
 
Ένας λογικός άνθρωπος επιτέλους....
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1511 στις: Οκτώβριος 04, 2012, 11:26:35 μμ »
Και καλλιεργημενος ισως..... ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 957
Σύνολο: 966

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.