*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας μετά την 1/7/2010 και πριν τον επόμενο ΑΣΕΠ;

Όχι
125 (23.5%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και διπλασιασμό μορίων δυσπρόσιτων.
26 (4.9%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και χωρίς διπλασιασμό δυσπρόσιτων.
18 (3.4%)
Ναι αλλά μόνο στον ενιαίο πίνακα διορισμών.
13 (2.4%)
Ναι αλλά μόνο για την δημιουργία ενός ενιαίου πίνακα με επιτυχία ΑΣΕΠ + προϋπηρεσία
98 (18.4%)
Ναι αλλά με εφαρμογή ολόκληρης της μοριοδότησης του 3848.
45 (8.4%)
Ναι, σε όλους τους πίνακες.
198 (37.1%)
Με μοριοδότηση προυπηρεσίας (συντελεστές) και κοινωνικών μορίων χωρίς ΑΣΕΠ
10 (1.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 527

Αποστολέας Θέμα: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.  (Αναγνώστηκε 908299 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1862 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 07:56:44 μμ »
όΧΙ  PANOS  είπαμε και ο Ασεπ και η προυπηρεσία και προσόντα και 67% και κοινωνικά κριτήρια και κια....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:32:11 »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1863 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 07:57:36 μμ »
Μα για το άνοιγμα των πινάκων panos  κανείς δεν φέρνει αντίρρηση κι αυτό είναι το σωστο. Απλά πρέπει να ικανοποιηθούν όλες οι κατηγορίες του εκπαιδευτικού κόσμου και το σωστότερο είναι  η ποσόστωση που λέγαμε και πριν στους ήδη υπάρχοντες πίνακες. Όσο για τους νέους -νέους αποφοίτους, , ας περιμένουν λίγο ακόμη και το μέλλον θα δείξει.

Με τον ίδιο τρόπο που ικανοποιήθηκαν όλες οι κατηγορίες του εκπαιδευτικού κόσμου όταν η διαμαντοπούλου κλείδωσε μονομερώς και αδίκως τους πίνακες ΜΟΝΟ ως προς τη προυπηρεσία....;;;;;;
Επομένως μία ανοησία ισοσκελίζεται με μία ακόμα μεγαλύτερη;

Εσύ το (μονόπλευρο αυταπόδεικτα) κλείδωμα το λες ανοησία, εγώ το λέω μεγάλη ανισορροπία και αδικία...
Το ξεκλείδωμα το λες μεγαλύτερη ανοησία, εγώ το λέω αποκατάσταση ισορροπιών και αδικιών...

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1864 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 07:58:06 μμ »
Αν ρίξετε μια ματιά στην ψηφοφορία θα διακρίνετε πως το 80% περίπου θέλει άνοιγμα πινάκων και καταχώρηση προυπηρεσίας...Και μαζί με το κοινό αίτημα των όποιων εκπροσώπων μας (ΔΟΕ, ΟΛΜΕ) μάλλων γίνεται μαζικό και σαφώς το υπουργείο δείχνει τη διάθεση για διόρθωση της αδικίας...Το πως θα το φτιάξει θα δείξει...
Ότι η πρεμούρα του Υπουργείου είναι να ικανοποιήσει το κοινό περί δικαιού αίσθημα και όχι να φτιάξει το μόρφωμα που θα εξυπηρετεί τις λιγότερες δυνατές προσλήψεις και το βόλεμα των εκλεκτών τους; Ε, τότε δεν θα έβγαζε την συμμετοχή του κριτηρίου του ΑΣΕΠ. Και μόνο το ότι το κάνει θα έπρεπε να σε υποψιάζει για τις προθέσεις τους.

Δε μπορώ να χαρακτηρίσω πρεμούρα που εξισσοροπεί αδικίες...Επίσης έχουμε μόνο το δεδομένο πως ανοίγουν οι πίνακες, τα υπόλοιπα είναι θέσεις του καθενός που δεν αποδεικνύεται η αλήθεια τους. Βόλεμα εκλεκτών δε μπορώ να βαφτίσω κάτι που ακόμη δε το γνωρίζω υπό τη μορφή τροπολογίας νόμου...Μιλάμε όλοι θεωρητικά με μοναδικό στοιχείο ότι ανοίγουν οι πίνακες και καταχωρείται η προυπηρεσία. Τα άλλα ελέγχονται και αμφισβητούνται....
Κατα αυτή τη λογική δεν έχουμε δεδομένο ούτε ότι ανοίγουν οι πίνακες, ένα δημοσίευμα σε μία μόνο εφημερίδα που βασίστηκε σε μία δήλωση του υπουργου έχουμε μόνο. Ο υφυπουργός είπε τα αντίθετα λίγες μέρες μετά.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1865 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 07:59:00 μμ »
όΧΙ  PANOS  είπαμε και ο Ασεπ και η προυπηρεσία και προσόντα και 67% και κοινωνικά κριτήρια και κια....

Γιατί εγώ επανειλημένως τι λέω;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:32:11 »

Αποσυνδεδεμένος loumbago

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1866 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 07:59:21 μμ »
Δηλαδή, πρέπει οπωσδήποτε να είναι ή το ένα ή το άλλο, ή να σε φάει λύκος ή αρκούδα; ::)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1867 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 07:59:37 μμ »

Με τον ίδιο τρόπο που ικανοποιήθηκαν όλες οι κατηγορίες του εκπαιδευτικού κόσμου όταν η διαμαντοπούλου κλείδωσε μονομερώς και αδίκως τους πίνακες ΜΟΝΟ ως προς τη προυπηρεσία....;;;;;;
Επομένως μία ανοησία ισοσκελίζεται με μία ακόμα μεγαλύτερη;

Εσύ το (μονόπλευρο αυταπόδεικτα) κλείδωμα το λες ανοησία, εγώ το λέω μεγάλη ανισορροπία και αδικία...
Το ξεκλείδωμα το λες μεγαλύτερη ανοησία, εγώ το λέω αποκατάσταση ισορροπιών και αδικιών...
Μιλάω για το συγκεκριμένο άνοιγμα που συζητάμε ότι θα κάνουν, όχι γενικά για να μπουν οι προυπηρεσίες.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1868 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:02:22 μμ »

Με τον ίδιο τρόπο που ικανοποιήθηκαν όλες οι κατηγορίες του εκπαιδευτικού κόσμου όταν η διαμαντοπούλου κλείδωσε μονομερώς και αδίκως τους πίνακες ΜΟΝΟ ως προς τη προυπηρεσία....;;;;;;
Επομένως μία ανοησία ισοσκελίζεται με μία ακόμα μεγαλύτερη;

Εσύ το (μονόπλευρο αυταπόδεικτα) κλείδωμα το λες ανοησία, εγώ το λέω μεγάλη ανισορροπία και αδικία...
Το ξεκλείδωμα το λες μεγαλύτερη ανοησία, εγώ το λέω αποκατάσταση ισορροπιών και αδικιών...
Μιλάω για το συγκεκριμένο άνοιγμα που συζητάμε ότι θα κάνουν, όχι γενικά για να μπουν οι προυπηρεσίες.

Πέρα από το άνοιγμα των πινάκων και την καταχώρηση της προυπηρεσίας που είναι επίσημα και διασταυρωμένα τα άλλα μόνο ρίξεις δημιουργούν καθώς δεν αποδεικνύονται...Μπορώ κι εγώ να πω πως ένας γνωστός μου στο υπουργείο μου είπε χίλια δυο...Μη πανικοβαλόμαστε!!!!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1869 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:05:17 μμ »
Ξαναλέω ότι και το άνοιγμα των πινάκων από τις ίδιες πηγές που ισχυρίζονται και τα υπόλοιπα το έχουμε μάθει.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1870 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:06:44 μμ »
 
Ξαναλέω ότι και το άνοιγμα των πινάκων από τις ίδιες πηγές που ισχυρίζονται και τα υπόλοιπα το έχουμε μάθει.
;)

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1871 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:16:07 μμ »
Όποιος θέλει να επικοινωνήσει με το υπουργείο ας μου στείλει πμ να του δώσω τηλεφωνα .Προσοχή οι άνθρωποι είναι προσβλητικοί και εριστικοί .

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1872 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:16:21 μμ »
Τα παρακατω ειναι αποψη μου και δε θελω να θιξω κανεναν. Πιστευω λοιπον οτι εστιαζετε σε λαθο σημειο. Θα επρεπε να μας απασχολει περισσοτερο οτι δε φαινεται στον οριζοντα ΑΣΕΠ και προγραμματιζεται μηδενισμος των προσληψεων αναπληρωτων μεσω της αυξησης του ωραριου των μονιμων. Τωρα πού τα πληροφορηθηκαν ολα αυτα καποιοι εδω μεσα περι μη προσμετρησης του ΑΣΕΠ στους πινακες, ενας θεος ξερει. Ειλικρινα διαβαζω καθημερινα σελιδες με θεματα που αφορουν τους εκπαιδευτικους αλλα δεν εχω διαβασει πουθενα (εκτος απο το συγκεκριμενο τοπικ) κατι αναλογο.

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1873 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:20:57 μμ »
Και επιπλεον ολα αυτα αφορουν ενα μικρο κομματι που βρισκεται στις 2-3 πρωτες εκατονταδες των πινακων.Ολοι οι υπολοιποι δηλαδη η συντριπτικη πλειοψηφια στους πινακες δεν μπορουμε παρα να ελπιζουμε σε ενα νεο ΑΣΕΠ για αναδιανομη της πιτας (η πιτσας που ειναι και λιγο μεγαλυτερη  :D  ).

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1874 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:26:41 μμ »
Γιατί το λες αυτό ? Οι ψηλά στον πίνακα μπορεί να έχουν προυπηρεσία αλλά αυτός να είναι ο ένας πίνακαςΟ άλλος θα έχει ασεπή ασέπ και προυπηρεσία οπότε κι εκεί θα υπάρχουν ''τυχεροί''Και στους δύο βέβαια θα προσμετρηθούν μεταπτυχιακά ή κοινωνικά κριτήρια ή ξένες γλώσσες ή 67% οπότε μην είσαι σίγουρος ότι όλοι με πολύ υψηλές προυπηρεσίες τα έχουν όλα αυτά για να συνεχίσουν να είναι πρώτοι , όυτε και όσοι έχουν μόνο υψηλή βαθμολογία στον Ασέπ χωρίς τίποτε άλλο θα είναι πρώτοι στον αντίστοιχο πίνακα , οπότε η σειρά σίγουρα θα αλλάξει .

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #1875 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 08:28:46 μμ »
Ολα αυτα τα στηριζεις καπου; Τα εχεις διαβασει και ειναι προθεσεις του υπουργειου ή ετσι τα λεμε για να γινεται κουβεντα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 891
Σύνολο: 894

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.