*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας μετά την 1/7/2010 και πριν τον επόμενο ΑΣΕΠ;

Όχι
125 (23.5%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και διπλασιασμό μορίων δυσπρόσιτων.
26 (4.9%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και χωρίς διπλασιασμό δυσπρόσιτων.
18 (3.4%)
Ναι αλλά μόνο στον ενιαίο πίνακα διορισμών.
13 (2.4%)
Ναι αλλά μόνο για την δημιουργία ενός ενιαίου πίνακα με επιτυχία ΑΣΕΠ + προϋπηρεσία
98 (18.4%)
Ναι αλλά με εφαρμογή ολόκληρης της μοριοδότησης του 3848.
45 (8.4%)
Ναι, σε όλους τους πίνακες.
198 (37.1%)
Με μοριοδότηση προυπηρεσίας (συντελεστές) και κοινωνικών μορίων χωρίς ΑΣΕΠ
10 (1.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 527

Αποστολέας Θέμα: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.  (Αναγνώστηκε 908295 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2016 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:21:38 μμ »
Kαι γιατί παρακαλώ να κάνει το Υπουργείο τη χάρη σε ιιδωτικούς εκπαιδευτικούς καταπαντώντας δικαιώματα 30.000 αναπληρωτών εκπαιδευτικών και βάλε που είναι στις λίστες αναπληρωτών;;; Eντάξει έτσι που τα λέτε τότε, σε όλα θα μπαίνουν οι πολύτεκνοι, αυτοί που δεν έχουν δώσει ποτέ ΑΣΕΠ και μόνο αυτοί που είναι από ιδωδτικά σχολεία.
Μου φαίνονται τρελά σενάρια όλα αυτά. Και στο κάτω κάτω γιατί δεν ακούγεται κάτι τόσες ημέρες από οποιαδήποτε εφημερίδα ή ΑΛΛΟ FORUM;;;;
Πιστεύω ότι αν σχεδίαζαν ένα τέτοιο έκτρωμα κάτι θα ακουγόνταν.
ΕΧΩ ΠΟΛΛΈς ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ...
Όλα αυτά μου θυμίζουν κάτι αντιλήψεις ότι: τώρα που βγήκε ΝΔ θα καταργηθεί ο ΑΣΕΠ, τώρα που βγήκε το ΠΑΣΟΚ θα ξαναμπει ΑΣΕΠ. Δεν ξέρω πολλά κενά έχουν όλα αυτά..
Δηλαδή εδώ μου λέτε ότι έχω ένα υπουργείο που θα κάνει τα πάντα στο να μην μπαίνει κανείς μέσω ΑΣΕΠ, να ευνοούνται άτομα με ελαχιστοτατα προσόντα και όλα τα άλλα.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ;;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2012, 06:28:35 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:00:08 »

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2017 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:28:13 μμ »
κι εγώ το ιδιο προβληματίζομαι Φοίβο, αλλά σε αυτό το μπάχαλο που ζούμε όλα να τα περιμένεις...

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2018 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:29:14 μμ »
να ρωτήσω και κάτι άλλο; Τι εννοούμε "δραστική μείωση αναπληρωτών" Π.χ. εκεί που παίρνουν αναπληρωτε 3000 δασκάλους, του χρόνουν θα πάρουν π.χ. 500;

Αποσυνδεδεμένος ourania7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2019 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:31:23 μμ »
Ουρανία, να ρωτήσω κάποια πράγματα και για όσα έχεις πληροφόρηση πες μου (γιατί μου φαίνεσαι πολύ μέσα στα πράγματα)

1. πότε δηλαδή θα ξαναγίνει ασεπ; Και το ρωτάω κυρίως ως νέα συνάδελφος που θέλω να έχω μία ευκαιρία στο τρισεκατομμύριο να δουλέψω.

2. αν δεν ξαναγίνει ποτέ ααεπ, πώς θα έχουν την ευκαιρία οι νέοι απόφοιτοι να διεκδικήσουν κι αυτοί μια θέση στο δημόσιο σχολείο;

3. γνωρίζεις κάτι για μόνιμους διορισμούς του χρόνου

4. όντως θα μειωθούν του χρόνου δραστικά οι αναπληρωτές;
αν ειμουν οντως μεσα στα πραγματα θα μπορουσα να τους επηρεασω κιολας. δεν εχω αυτην την ικανοτητα ομως.
1. ο υπουργος ξερει οτι ασεπ δεν γινεται τα επομενα πολλα χρονια . Μονο οταν η χωρα μας παρει τα πανω της και τοτε με νεα αλλαγη του νομου πραγμα που θα παρει πολλα χρονια (προσωπικη γνωμη)
2. Οι νεοι συναδελφοι ξεχνανε την εκπαιδευση   γιατι  με αυτο που ετοιμαζουν παμε σε κατι μεταξυ επετηριδας και νομου 3848 χωρις ασεπ
3. οι μονιμοι διορισμοι θα ειναι διψηφιος αριθμος συνολικα και πρεπει θα περιμενουμε τις εξελιξεις του χρονου
4. λενε μεσα στο υπουργειο οτι θα τους μειωσουν τουλαχιστον στο μισο αν αποδωσουν αυτα που ετοιμαζουν


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:00:08 »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2020 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:34:28 μμ »
κι εγώ το ιδιο προβληματίζομαι Φοίβο, αλλά σε αυτό το μπάχαλο που ζούμε όλα να τα περιμένεις...

Tον λόγο θέλω να μου εξηγήσει η ourania. Γιατί εγώ ως Υπουργός να θέλω να βολέψω π.χ. 2.000 απολυμένους εκπαιδευτικούς (αν είναι τόσοι) και να αλλάξω ΟΛΟ ΤΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ ΣΕ ΒΑΡΟΣ 30.000 ΑΤΟΜΩΝ ΚΑΙ ΣΕ ΟΦΕΛΟΣ 2.000;;;

Γιατί θα έχω κανένα κέρδος;; Aπολύσεις παντού γίνονται. Και γιατί να αλλάξω συνολικά τη νομοθεσία σε όλους τους εκπαιδευτικούς όταν στους πιο πολλούς κλάδους π.χ. τεχνικές ειδικότητες ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ !!!!!!!!!, Όταν π.χ. στο κλάδο φυσικών οι ιδιωτικοί είναι ελάχιστοι;;;

Γιατί από την άλλη να προκαλέσω ολόκληρη ανάστατωση με το όποιο πολιικό κόστος καταργώντας ΑΣΕΠ, και προτάσοντας πολύτεκνους;;;; Όταν οι επιταγές τρόικας και ευρωπαικής ένωσης είναι ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΕ ΥΨΗΛΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ, ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΡΟΥΣΦΕΤΟΛΟΓΙΚΟ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΠΗΚΑΝ Ι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.

Γιατί το Υπουργείο να θέλει να επιστρέψει πριν το 1980 την Ελλάδα και να ξαναρχίσει τα ίδια με το να βολεύει συγκεκριμένες ομάδες;;;
Kαι γιατί ourania η Ελλάδα να θέλει να πάει πριν το 1980, να μην ποροσλάβει κανέναν νέο και να φύγουν όλοι από τη χώρα;;;; Συμφέρει εσένα αυτό ή τους άλλους ;;; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ

Γιατί επίσης να παέι αντίθετα στις μελέτες της ευρωπαικής ένωσης που μιλάνε για γηρασμένο εκπαιδευτικό προσωπικό σε πολλές χώρες;;; Γιατί να θέλει να πετάξει έξω νέους ΟΤΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΝΕΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥς, ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ 400 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΝΕ;;;
Γιατί εγώ είμαι σίγουρος ότι καταβάθος όλα τα Υπουργεία ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΛΥΣΟΥΝ ΓΕΡΑΣΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΝΕΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΥΝΤΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ;;;

Για να προχωρήσει μια χώρα, σκοπός είναι πάντα η ανανέωση γερασμένων εργασιακά ατόμων, ώστε νέα άτομα που θα προσλαμβάνονται να είναι πιο παραγωγικά. ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΑΝΕΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ

Mπορείς να μου τα απαντήσεις όλα αυτά σε παρακαλώ ourania ;;;
Γιατί πραγματικά μου φαίνονται ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΟΥΦΑ ΚΟΥΦΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2012, 06:42:20 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2021 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:37:16 μμ »
δεν είναι δίκαιο όμως, να δουλεύουν οι ίδιοι και οι ίδιοι. Θα μου πεις ώρα, δεν τους νοιάζει, όλα άδικα είναι αυτά ούτως ή αλλως. Δηλαδή η μόνη ελπίδα των νέων είναι να δουλεύουν σε ιδιωτικά και να απολυθούν ώστε να μπουν στο δημόσιο; Έτσι θα το πάμε; ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ


επίσης, όσο εύκολα αλλάζουν τα πράγματα σε αυτη τη χώρα, τόσο μου φαίνεται πιθανόν να ξαναλλάξουν σε λίγα χρόνια και ξαφνικά να πουν δίνετε όλοι ασεπ. Ούτως ή άλλως ο 3848 δε δεσμεύει το υπουργείο να καθορίσει θέσεις διοριστέων στον ασεπ πλέον... Τι να πω...Θα δείξει!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2012, 06:40:11 μμ από lilium1987 »

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2022 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:42:12 μμ »
αKαι γιατί παρακαλώ να κάνει το Υπουργείο τη χάρη σε ιιδωτικούς εκπαιδευτικούς καταπαντώντας δικαιώματα 30.000 αναπληρωτών εκπαιδευτικών και βάλε που είναι στις λίστες αναπληρωτών;;;β Eντάξει έτσι που τα λέτε τότε, σε όλα θα μπαίνουν οι πολύτεκνοι, αυτοί που δεν έχουν δώσει ποτέ ΑΣΕΠ και μόνο αυτοί που είναι από ιδωδτικά σχολεία.
γΜου φαίνονται τρελά σενάρια όλα αυτά. δΚαι στο κάτω κάτω γιατί δεν ακούγεται κάτι τόσες ημέρες από οποιαδήποτε εφημερίδα ή ΑΛΛΟ FORUM;;;;
εΠιστεύω ότι αν σχεδίαζαν ένα τέτοιο έκτρωμα κάτι θα ακουγόνταν.
στΕΧΩ ΠΟΛΛΈς ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ...
ζΌλα αυτά μου θυμίζουν κάτι αντιλήψεις ότι: τώρα που βγήκε ΝΔ θα καταργηθεί ο ΑΣΕΠ, τώρα που βγήκε το ΠΑΣΟΚ θα ξαναμπει ΑΣΕΠ. Δεν ξέρω πολλά κενά έχουν όλα αυτά..
ηΔηλαδή εδώ μου λέτε ότι έχω ένα υπουργείο που θα κάνει τα πάντα στο να μην μπαίνει κανείς μέσω ΑΣΕΠ, να ευνοούνται άτομα με ελαχιστοτατα προσόντα και όλα τα άλλα.
θΚΑΙ ΕΓΩ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ;;;;;

α) Το έχει ξανακάνει στο παρελθόν.
β) ΝΑΙ και κάποιοι με μεγάλη προυπηρεσία και ίσως διδακτορικό.
γ) Είναι τρελά αλλά πόσο καιρό έχεις να ακούσεις κάτι λογικό απο το υπουργείο μας.
δ) Ακούγεται εδώ , από κάτσικα και εφημερίδες αυτά που είπαν τα τελευταία χρόνια ήταν σοβαρά;
στ) Όλοι έχουμε αλλά πρέπει να ανησυχούμε.
ζ) Κενά υπάρχουν αφού όλα γίνονται στο πόδι, πάντως τώρα ΝΔ και ΠΑΣΟΚ είναι μαζί.
η) ΝΑΙ
θ) Έτσι  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2023 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:44:42 μμ »
Συγνώμη πότε έγινε αυτό ΩΣΤΕ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΠΡΩΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ;;;
Mπορείτε να μου πείτε;;
Oι απαντήσεις δεν είναι πειστικές που μου δώσατε ότι έτσι γουστάρει το υΠΟΥΡΓΕΊΟ. Είναι σαν να λέτε ότι έτσι φαντάζομαι εγώ ότι πρέπει να γίνει προκειμένου να ευνοηθώ εγώ. Εδώ να μιλάμε με επιχειρήματα.
ποιος είναι καταρχήν ο λόγος να θέλω να ευνοήσω εγώ 2.000 απολυμένους, με το τεράστιο πολιτικό κόστος, αφού θα πρέπει να μην ευνοήσω 30.000 άτομα;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2012, 06:46:41 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος ourania7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2024 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:46:24 μμ »
foivo αυτη η σκεψη δεν ειναι μονο δικη σου αλλα και μενα. απαντηση
και ομως συμβαινει
στην δυσκολη συγκυρια αυτη το υπουργειο θα δειξει κοινωνικη πολιτικη οπως ειπε ο green , θα συμφωνησει ο απλος λαος , λυνονται δυσκολιες και πανω στην εφαρμογη του νομου που εφερναν σε αδιεξοδο οπως αυτο με την διπλασια μοριοδοτηση των δυσπροσιτων, οπως αυτο με τα μορια του ασεπ που δεν θα ξαναγινει οποτε θα μετρανε του 2008 και οχι των προηγουμενων, να υπαρχουν 150 πινακες ειδικες κτλ και πολλα αλλα.
Η σκεψη σου ομως μου εδωσε αφορμη να πω και το οτι πιστευουν οτι αυτο οντως θα φερει ανακουφιση απο την πλειοψηφια.
Ναι συναδελφοι αυτο καταλαβα απο την τελευταια συζητηση που ειχα με τον πληροφοριοδοτη μου.Εκτος αν στερουμαι λογικης. Για αυτο εχω στειλει εμαιλ ,προσπαθησα να εκφρασω την γνωμη μου ακομη και σε συμβουλο υπουργου και γραφω και εδω μηπως και αντιδρασουν και αλλοι τωρα που ειναι νωρις.
και ολα αυτα περα απο την ευνοια των ιδιωτικων που τους δινει καραμελα για να μπουν και αυτοι στο ενιαιο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2012, 06:51:03 μμ από ourania7 »

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2025 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:49:05 μμ »
foibos81 ψάχνεις λογική εκεί που δεν υπάρχει , αυτό είναι δεδομένο πια.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2026 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:49:09 μμ »
KERY12, σύντομες, περιεκτικές και τόσο εύστοχες οι απαντήσεις σου!
Green, ακόμα γελάω με το άλμα εις τριπλούν (νευρικό γέλιο με έχει πιάσει)
Μου φαίνονται τόσο τρελά, παράλογα, τραγελαφικά, εξοργιστικά, γελοία και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο όλα αυτά που δεν μπορώ να αρθρώσω σχολιασμό πλέον... δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω τις πληροφορίες των συναδέλφων... κουράγιο άλλο δεν έχω...

Φοίβε, κάτι τέτοιο έγινε με τους ΟΑΕΔίτες, όπως τώρα πάει να γίνει με τους ιδιωτικούς.
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2027 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:49:34 μμ »
Ολα αυτα που ειπε ο φιλος μου ο Κερρυ + αυτο που ειπε ο φυσικος,οτι  το ασεπ δεν θα ξανακανει γραπτους διαγωνισμους....+ της Ουρανιας(;,δεν τη γνωριζω,ας τη πιστεψω ομως) αχ...,σε λιγο δεν εχει νοημα να το παιζω υποψηφια εκπαιδευτικος,γιατι τα πιο πολλα μορια μου ειναι απο Ασεπ! :'( Τελειωνει το εργο;;;;

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2028 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:51:01 μμ »
αυτη η σκεψη δεν ειναι μονο δικη σου αλλα και μενα. απαντηση
και ομως συμβαινει
στην δυσκολη συγκυρια αυτη το υπουργειο θα δειξει κοινωνικη πολιτικη οπως ειπε ο green , θα συμφωνησει ο απλος λαος , λυνονται δυσκολιες και πανω στην εφαρμογη του νομου που εφερναν σε αδιεξοδο οπως αυτο με την διπλασια μοριοδοτηση των δυσπροσιτων, οπως αυτο με τα μορια του ασεπ που δεν θα ξαναγινει οποτε θα μετρανε του 2008 και οχι των προηγουμενων, να υπαρχουν 150 πινακες ειδικες κτλ και πολλα αλλα.
Η σκεψη σου ομως μου εδωσε αφορμη να πω και το οτι πιστευουν οτι αυτο οντως θα φερει ανακουφιση απο την πλειοψηφια.
Ναι συναδελφοι αυτο καταλαβα απο την τελευταια συζητηση που ειχα με τον πληροφοριοδοτη μου.Εκτος αν στερουμαι λογικης. Για αυτο εχω στειλει εμαιλ ,προσπαθησα να εκφρασω την γνωμη μου ακομη και σε συμβουλο υπουργου και γραφω και εδω μηπως και αντιδρασουν και αλλοι τωρα που ειναι νωρις.

Συγνώμη αν εγώ έχω απολυθεί από ιδιωτικός εκπαιδευτικός, ωραία την προυπηρεσία μου δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω για να μπω στους πίνακες αναπληρωτών;; Δηλαδή εσύ λες ότι αυτό θα γίνει ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ, δηλαδήθα βαλουν μια ρητρα που θα λέει ότι το 40% που προσλαμβάνονται ως αναπληρωτές θα είναι από τους απολυμένους και το υπόλοιπο θα είναι όλοι οι άλλοι;;;
Αυτό δεν ισχύει και σήμερα;; Δηλαδή απολύομαι εγώ από φυσικός από ιδιωτικό σχολείο, την προυπηρεσία μου δεν τη χρησιμοποιώ για να μπω στους πίνακες αναπληρωτών;;
Επομένως σε κλάδους που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΛΥΜΕΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΑΥΤΟ.
ΕΓΩ ΚΡΑΤΑΩ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΑΣΕΠ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2012, 06:54:28 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος ourania7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2029 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:53:31 μμ »
foivo εχω σαλταρει , εχει ανεβει το αιμα στο κεφαλι και δεν καταλαβαινω τι μου λες. θα σου απαντησω οταν ηρεμησω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 888
Σύνολο: 893

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.207 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.