*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας μετά την 1/7/2010 και πριν τον επόμενο ΑΣΕΠ;

Όχι
125 (23.5%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και διπλασιασμό μορίων δυσπρόσιτων.
26 (4.9%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και χωρίς διπλασιασμό δυσπρόσιτων.
18 (3.4%)
Ναι αλλά μόνο στον ενιαίο πίνακα διορισμών.
13 (2.4%)
Ναι αλλά μόνο για την δημιουργία ενός ενιαίου πίνακα με επιτυχία ΑΣΕΠ + προϋπηρεσία
98 (18.4%)
Ναι αλλά με εφαρμογή ολόκληρης της μοριοδότησης του 3848.
45 (8.4%)
Ναι, σε όλους τους πίνακες.
198 (37.1%)
Με μοριοδότηση προυπηρεσίας (συντελεστές) και κοινωνικών μορίων χωρίς ΑΣΕΠ
10 (1.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 527

Αποστολέας Θέμα: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.  (Αναγνώστηκε 908286 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3248 στις: Μάρτιος 22, 2013, 06:57:49 μμ »
Γιατι και οσοι εκαναν τις επιλογες τους τις εκαναν βασει ενος νομου. Και ο κ,Μπρατης και ο καθε Μπρατης πρεπει να ηρεμησουν λιγο και να σεβαστουν τα δεδομενα.Αντε γιατι μας...

Πολύ Σωστά!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:48:39 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3249 στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:35:51 μμ »
Παράθεση
Όροι χρήσης και πρόσβασης
...
18. Δεν επιτρέπονται η αναπαραγωγή κειμένων από άλλους ιστότοπους και η στείρα παράθεση συνδέσμων προς τρίτους ιστότοπους χωρίς σχολιασμό από τον γράφοντα.
...

Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 23, 2013, 02:54:21 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3250 στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:36:40 μμ »
ΠΑΣΑΦ - Πρόσληψη 2000 αναπληρωτών για το σχολ. έτος 2013-14 (έγγραφο Υπουργείου στον Σύλλογο)

Link : http://xenesglosses.eu/2013/03/2000-201314/#ixzz2OI7BaJZC

Aυτα ειναι πολυ δυσαρεστα νεα .... μονο 2000;   

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3251 στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:48:15 μμ »
ΠΑΣΑΦ - Πρόσληψη 2000 αναπληρωτών για το σχολ. έτος 2013-14 (έγγραφο Υπουργείου στον Σύλλογο)

Link : http://xenesglosses.eu/2013/03/2000-201314/#ixzz2OI7BaJZC

Aυτα ειναι πολυ δυσαρεστα νεα .... μονο 2000;   
Το μεσοπρόθεσμο είναι σαφές για τους εκπαιδευτικούς:οι μόνιμοι θα διορίζονται με αναλογία 1 προς 10 και οι αναπληρωτές δεν θα ξεπερνούν τους 2000.Αυτά είναι γνωστά απο τον Νοέμβριο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:48:39 »

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3252 στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:51:56 μμ »
δύο επιλογές,είτε το πιστεύουμε και τα βάφουμε μαύρα είτε αναρωτιόμαστε πώς θα γίνει αυτό το θαύμα. Αντε να πούμε ότι θα αυξήσει το ωράριο στη δ/θμια,στους δασκάλους πώς θα καλύψει τα κενά στα κορφοβούνια και στα ερημονήσια;Εκτός κι αν πάρει μόνο δασκάλους βέβαια και όχι νηπιαγωγούς-αλήθεια τότε πώς θα καλύψει τα φετινά κενά;-όχι φιλολόγους,πώς θα καλύψει τα υπάρχοντα συν τις νέες συνταξιοδοτήσεις κοκ.
θα΄θελα να συνεχίσω να ελπίζω.
Το κακό με αυτά τα χαμπέρια είναι ρε Bitch ότι δε μου μένει χρόνος να επαινέσω τους άριστους συναδέλφους προς αξιολόγηση :)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3253 στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:53:46 μμ »
ενώ πριν που τα χαμπέρια ήταν καλύτερα...άλλη δουλειά δεν έκανες!!  :P :P :P

( και γω σ΄αγαπώ )  :-*
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3254 στις: Μάρτιος 22, 2013, 08:07:35 μμ »
δύο επιλογές,είτε το πιστεύουμε και τα βάφουμε μαύρα είτε αναρωτιόμαστε πώς θα γίνει αυτό το θαύμα. Αντε να πούμε ότι θα αυξήσει το ωράριο στη δ/θμια,στους δασκάλους πώς θα καλύψει τα κενά στα κορφοβούνια και στα ερημονήσια;Εκτός κι αν πάρει μόνο δασκάλους βέβαια και όχι νηπιαγωγούς-αλήθεια τότε πώς θα καλύψει τα φετινά κενά;-όχι φιλολόγους,πώς θα καλύψει τα υπάρχοντα συν τις νέες συνταξιοδοτήσεις κοκ.
θα΄θελα να συνεχίσω να ελπίζω.
Το κακό με αυτά τα χαμπέρια είναι ρε Bitch ότι δε μου μένει χρόνος να επαινέσω τους άριστους συναδέλφους προς αξιολόγηση :)
Καταργήσεις και συγχωνεύσεις σχολείων,είναι η απάντηση.Σαρωτικές συγχωνεύσεις στα τεχνικά λύκεια και στα δημοτικά.Το σχέδιο είναι έτοιμο απο τον Οκτώμβριο που η τρόικα επισκέφτηκε το Παιδείας!

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3255 στις: Μάρτιος 22, 2013, 08:14:48 μμ »
να κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας και δεν έχω ακόμα προυπηρεσία και έπεσα στο τσουνάμι των αλλαγών :(

έχω μόρια από τον τελευταίο ασεπ και είμαι αρκετά ψηλά στον πίνακα αλλά φέτος δεν έκανε προσλήψεις αναπληρωτών από τον κλάδο μου
τα μόρια αυτά χάνονται? αν χάνονται δεν τι γλιτώνω θα μου πέσουν τα μαλλιά και δεν είναι καιρός για προσθετικές :P
αν δεν χάνονται όταν και αν γίνει επόμενος ασεπ κρατώ αυτά τα μόρια ή αν θέλω ξαναδίνω και αν γράψω καλύτερα μετρούν τα τελευταία σωστά?

Αποσυνδεδεμένος constansn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3256 στις: Μάρτιος 22, 2013, 08:29:33 μμ »
να κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας και δεν έχω ακόμα προυπηρεσία και έπεσα στο τσουνάμι των αλλαγών :(

έχω μόρια από τον τελευταίο ασεπ και είμαι αρκετά ψηλά στον πίνακα αλλά φέτος δεν έκανε προσλήψεις αναπληρωτών από τον κλάδο μου
τα μόρια αυτά χάνονται? αν χάνονται δεν τι γλιτώνω θα μου πέσουν τα μαλλιά και δεν είναι καιρός για προσθετικές :P
αν δεν χάνονται όταν και αν γίνει επόμενος ασεπ κρατώ αυτά τα μόρια ή αν θέλω ξαναδίνω και αν γράψω καλύτερα μετρούν τα τελευταία σωστά?

Tα μόρια δεν χάνονται. Στην περίπτωση που γίνει νέος ΑΣΕΠ και με βάση όσα ισχύουν μέχρι τώρα διατηρείς τα μισά μόρια από τον προηγούμενο ΑΣΕΠ τα οποία και προστίθενται σε όσα θα αποκτήσεις απο τον επόμενο.

Αποσυνδεδεμένος drakos13

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3257 στις: Μάρτιος 22, 2013, 08:30:57 μμ »
Γιατι και οσοι εκαναν τις επιλογες τους τις εκαναν βασει ενος νομου. Και ο κ,Μπρατης και ο καθε Μπρατης πρεπει να ηρεμησουν λιγο και να σεβαστουν τα δεδομενα.Αντε γιατι μας...

Πολύ Σωστά!!!
Βλεπεις να εφαρμοζεται κανενας νεος νομος εσυ? Και να εφαρμοστει παλι θα μετρουσε ΟΛΟΚΛΗΡΗ η προυπηρεσια εστω και σε διαφορετικη κλιμακα απ οτι τωρα. Δεν μπορεις να ισχυριζεσαι να μην προσμετρηθει η προυπηρεσια ανθρωπων που δουλευουν τρια χρονια ενω αλλοι καθονται σπιτια τους. Ελεος με το φιλοτομαρισμο ορισμενων.

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3258 στις: Μάρτιος 22, 2013, 08:35:34 μμ »
να κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας και δεν έχω ακόμα προυπηρεσία και έπεσα στο τσουνάμι των αλλαγών :(

έχω μόρια από τον τελευταίο ασεπ και είμαι αρκετά ψηλά στον πίνακα αλλά φέτος δεν έκανε προσλήψεις αναπληρωτών από τον κλάδο μου
τα μόρια αυτά χάνονται? αν χάνονται δεν τι γλιτώνω θα μου πέσουν τα μαλλιά και δεν είναι καιρός για προσθετικές :P
αν δεν χάνονται όταν και αν γίνει επόμενος ασεπ κρατώ αυτά τα μόρια ή αν θέλω ξαναδίνω και αν γράψω καλύτερα μετρούν τα τελευταία σωστά?

Tα μόρια δεν χάνονται. Στην περίπτωση που γίνει νέος ΑΣΕΠ και με βάση όσα ισχύουν μέχρι τώρα διατηρείς τα μισά μόρια από τον προηγούμενο ΑΣΕΠ τα οποία και προστίθενται σε όσα θα αποκτήσεις απο τον επόμενο.

ναι με όσα ισχύουν τώρα αλλά νομίζω στο νέο νόμο 3848 τα μόρια από τον προηγούμενο δεν πάμε στο μισό απλά κρατάς τον μεγαλύτερο βαθμό από τα γραπτά

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3259 στις: Μάρτιος 22, 2013, 08:55:58 μμ »
Αν εφαρμοστει ο νεος νομος (3848) δεν ισχυουν αυτα περι μισων μοριων. Αλλα κρατας το βαθμο που θα γραψεις ή τον προηγουμενο βαθμο που εχεις ηδη γραψει, αφου ειναι πανω απο τη βαση. Τα μισα μορια ισχυουν αν τυχον ανοιξουν οι πινακες και επιστρεψουμε στο παλαιο καθεστως μοριοδοτησης. Προσωπικα κανενα απο τα δυο δεν πιστευω πως θα συμβει στα επομενα δυο χρονια, απλα θα εχουμε κλειδωμενους πινακες, χωρις ασεπ. Προσωπικη αποψη φυσικα!
να κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας και δεν έχω ακόμα προυπηρεσία και έπεσα στο τσουνάμι των αλλαγών :(

έχω μόρια από τον τελευταίο ασεπ και είμαι αρκετά ψηλά στον πίνακα αλλά φέτος δεν έκανε προσλήψεις αναπληρωτών από τον κλάδο μου
τα μόρια αυτά χάνονται? αν χάνονται δεν τι γλιτώνω θα μου πέσουν τα μαλλιά και δεν είναι καιρός για προσθετικές :P
αν δεν χάνονται όταν και αν γίνει επόμενος ασεπ κρατώ αυτά τα μόρια ή αν θέλω ξαναδίνω και αν γράψω καλύτερα μετρούν τα τελευταία σωστά?

Tα μόρια δεν χάνονται. Στην περίπτωση που γίνει νέος ΑΣΕΠ και με βάση όσα ισχύουν μέχρι τώρα διατηρείς τα μισά μόρια από τον προηγούμενο ΑΣΕΠ τα οποία και προστίθενται σε όσα θα αποκτήσεις απο τον επόμενο.

ναι με όσα ισχύουν τώρα αλλά νομίζω στο νέο νόμο 3848 τα μόρια από τον προηγούμενο δεν πάμε στο μισό απλά κρατάς τον μεγαλύτερο βαθμό από τα γραπτά

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3260 στις: Μάρτιος 22, 2013, 08:58:37 μμ »
 ευχαριστώ
οπότε καλά τα έχω καταλάβει...

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3261 στις: Μάρτιος 22, 2013, 09:50:02 μμ »
Αν εφαρμοστει ο νεος νομος (3848) δεν ισχυουν αυτα περι μισων μοριων. Αλλα κρατας το βαθμο που θα γραψεις ή τον προηγουμενο βαθμο που εχεις ηδη γραψει, αφου ειναι πανω απο τη βαση. Τα μισα μορια ισχυουν αν τυχον ανοιξουν οι πινακες και επιστρεψουμε στο παλαιο καθεστως μοριοδοτησης. Προσωπικα κανενα απο τα δυο δεν πιστευω πως θα συμβει στα επομενα δυο χρονια, απλα θα εχουμε κλειδωμενους πινακες, χωρις ασεπ. Προσωπικη αποψη φυσικα!
να κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας και δεν έχω ακόμα προυπηρεσία και έπεσα στο τσουνάμι των αλλαγών :(

έχω μόρια από τον τελευταίο ασεπ και είμαι αρκετά ψηλά στον πίνακα αλλά φέτος δεν έκανε προσλήψεις αναπληρωτών από τον κλάδο μου
τα μόρια αυτά χάνονται? αν χάνονται δεν τι γλιτώνω θα μου πέσουν τα μαλλιά και δεν είναι καιρός για προσθετικές :P
αν δεν χάνονται όταν και αν γίνει επόμενος ασεπ κρατώ αυτά τα μόρια ή αν θέλω ξαναδίνω και αν γράψω καλύτερα μετρούν τα τελευταία σωστά?

Tα μόρια δεν χάνονται. Στην περίπτωση που γίνει νέος ΑΣΕΠ και με βάση όσα ισχύουν μέχρι τώρα διατηρείς τα μισά μόρια από τον προηγούμενο ΑΣΕΠ τα οποία και προστίθενται σε όσα θα αποκτήσεις απο τον επόμενο.

ναι με όσα ισχύουν τώρα αλλά νομίζω στο νέο νόμο 3848 τα μόρια από τον προηγούμενο δεν πάμε στο μισό απλά κρατάς τον μεγαλύτερο βαθμό από τα γραπτά

αυτό είναι ενα τεράστιο λάθος.
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 945
Σύνολο: 954

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.