*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1249221 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, για να μην τραβήξει πολύ η διαδικασία έκδοσης του ΦΕΚ διορισμού μας, πρέπει να είμαστε σε εγρήγορση και να τηλεφωνούμε καθημερινά στα τμήματα διορισμών του Υπουργείου και στη γραμματέα του Υπουργού, ώστε να κρατάμε το θέμα μας στην πρώτη γραμμή του ενδιαφέροντος.
Όποιος δεν έχει τα σχετικά τηλέφωνα, μπορεί να μου στείλει προσ. μήν. και να του δώσω αυτά που έχω.

Σωστά, πρέπει να τηλεφωνούμε στο υπουργείο, μην το πάθουμε όπως τον Ιούλιο που περιμέναμε να διοριστουμε και τελικά τι πάγωσαν το θέμα. Δε πρέπει να εφυσηχαστουμε.. Μέχρι τα Χριστούγεννα το πολύ πρέπει να έχουν βγει τα φεκ.. Αλλιώς μετά πλησιάζουν εκλογές και δεν επιτρέπει προσλήψεις 6μηνες πιο πριν.. Εάν θέλουν αυτοί όλα γίνονται γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Σωστά, πρέπει να τηλεφωνούμε στο υπουργείο, μην το πάθουμε όπως τον Ιούλιο που περιμέναμε να διοριστουμε και τελικά τι πάγωσαν το θέμα. Δε πρέπει να εφυσηχαστουμε.. Μέχρι τα Χριστούγεννα το πολύ πρέπει να έχουν βγει τα φεκ.. Αλλιώς μετά πλησιάζουν εκλογές και δεν επιτρέπει προσλήψεις 6μηνες πιο πριν.. Εάν θέλουν αυτοί όλα γίνονται γρήγορα.
Συμφωνώ, αν θέλουν βγάζουν γρήγορα το ΦΕΚ του διορισμού μας και ενόψει εκλογών πρέπει να πιέσουμε προς πάσα κατεύθυνση.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Έξι μήνες ή ένα μήνα πριν τις εκλογές απαγορεύονται οι διορισμοί; Το ζήτημα Ανέτα είναι ότι δε θέλουν...

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Έξι μήνες ή ένα μήνα πριν τις εκλογές απαγορεύονται οι διορισμοί; Το ζήτημα Ανέτα είναι ότι δε θέλουν...

Όταν προκηρυσσονται εκλογές απαγορεύεται κάθε πρόσληψη ή υπηρεσιακή μεταβολή....ας προσέχουμε τι γράφουμε.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Αυτό λέω. Ένα μήνα πριν προκηρύσσονται οι εκλογές. Τι δεν κατάλαβες Άνεμος;

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι ψυχραιμία. Πρέπει να συντονιστούμε για το χρονοδιάγραμμα της έκδοσης ΦΕΚ. Αυτό πλέον πρέπει να απαιτήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Λογικά τα χαρτιά μας είναι στο δικαστικό και πρέπει να προωθηθούν ολοκληρωμένα (με τις σειρές και τα λοιπά) στο διορισμών. Κι απ' εκεί για το ΑΣΕΠ όπου γίνεται ο τυπικός έλεγχος του φακέλου κάθε διοριστέου και ξανά στο υπουργείο. Νομίζω κάπως έτσι. Άμα κανείς τα γνωρίζει καλύτερα ας μας πει.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Λογικά τα χαρτιά μας είναι στο δικαστικό και πρέπει να προωθηθούν ολοκληρωμένα (με τις σειρές και τα λοιπά) στο διορισμών. Κι απ' εκεί για το ΑΣΕΠ όπου γίνεται ο τυπικός έλεγχος του φακέλου κάθε διοριστέου και ξανά στο υπουργείο. Νομίζω κάπως έτσι. Άμα κανείς τα γνωρίζει καλύτερα ας μας πει.
Κι όλα αυτά δεν έγιναν το καλοκαίρι;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Έλα ντε. Προφανώς όχι. Τι να πω...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Έξι μήνες ή ένα μήνα πριν τις εκλογές απαγορεύονται οι διορισμοί; Το ζήτημα Ανέτα είναι ότι δε θέλουν...
Τι ακριβώς δεν θέλουν;
Να διορίσουν ή να κάνουν γρήγορα;
Δεν καταλαβαίνουν πως όσο αργούν, τόσο δεν θα προχωρήσει κανένας άλλος διορισμός πουθενά στη δημόσια εκπαίδευση;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Πραγματικά δεν ξέρω κι εγώ τι θέλουν. Ούτε πού το πάνε. Το μόνο που διαπιστώνω είναι πως δεν έχουν καμμιά διάθεση να συμμορφωθούν με το ΣΤΕ και το ΔΕΑ. Κι ότι όλο λόγια και λόγια και κατά τ' άλλα κωλυσιεργούν. Ειλικρινά δεν έχω ιδέα. Τώρα με το δελτίο τύπου στις 7/9 και τις δηλώσεις στην ΕΡΤ του Γαβρόγλου άρχισαν λίγο να κινούνται τα πράγματα πιστεύω ακριβώς λόγω του μπλοκαρίσματος νέου συστήματος διορισμών. Πρέπει να πιέζουμε καθημερινά.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Πραγματικά δεν ξέρω κι εγώ τι θέλουν. Ούτε πού το πάνε. Το μόνο που διαπιστώνω είναι πως δεν έχουν καμμιά διάθεση να συμμορφωθούν με το ΣΤΕ και το ΔΕΑ. Κι ότι όλο λόγια και λόγια και κατά τ' άλλα κωλυσιεργούν. Ειλικρινά δεν έχω ιδέα. Τώρα με το δελτίο τύπου στις 7/9 και τις δηλώσεις στην ΕΡΤ του Γαβρόγλου άρχισαν λίγο να κινούνται τα πράγματα πιστεύω ακριβώς λόγω του μπλοκαρίσματος νέου συστήματος διορισμών. Πρέπει να πιέζουμε καθημερινά.
Υπάρχει κι άλλο δικαστήριο, στις 24/10, ακριβώς για να συμμορφωθεί το Υπουργείο. Ούτε μέχρι τότε θα έχουν αλλάξει;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Ελπίζω μέχρι τότε να έχουν αλλάξει και να έχουν προωθηθεί οι διορισμοί. Τι να πω κι εγώ. Σάματις ξέρω; Απλά τους παίρνω τηλέφωνο εκεί στο υπουργείο μέρα παρά μέρα μπας κι αγανακτήσουν οι υπάλληλοι και πουν του υπουργού "Γκώσαμε, στείλε τη λίστα δε θα μας αφήσει ήσυχους δαύτος!" Χαχαχαχαχαχαχα!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Ελπίζω μέχρι τότε να έχουν αλλάξει και να έχουν προωθηθεί οι διορισμοί. Τι να πω κι εγώ. Σάματις ξέρω; Απλά τους παίρνω τηλέφωνο εκεί στο υπουργείο μέρα παρά μέρα μπας κι αγανακτήσουν οι υπάλληλοι και πουν του υπουργού "Γκώσαμε, στείλε τη λίστα δε θα μας αφήσει ήσυχους δαύτος!" Χαχαχαχαχαχαχα!
Ναι, κάπως έτσι.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 886
Σύνολο: 887

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.