*

Αποστολέας Θέμα: Μειωση διορισμών  (Αναγνώστηκε 40514 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #168 στις: Φεβρουάριος 05, 2010, 08:49:12 μμ »
Συναδελφοι νηπιαγωγοι εμαθα κατι απο συναδελφο νηπιαγωγο και θελω να πιστευω οτι δεν ειναι αληθεια.Ειναι γεγονοσ οτι τα ολοημερα νηπιαγωγεια δεν αυξανονται και  καποιοι συδελφοι με χρονια υπηρεσιας με το τροπο τους δεν θελουν τα ολοημερα.Απο την αλλη υπαρχουν τμηματα νηπιων μεχρι 25 παιδια πραγμα που ειναι πολυ δυσκολο για τη νηπιαγωγο.Λυση σε αυτο και το ζητουν και οι νηπιαγωγοι ειναι  να μειωθει ο αριθμοσ παιδιων ανα νηπιαγωγο στα 15 πραγμα που συνεπαγετε και αυξηση των διορισμων.Αυτο που εμαθα λοιπον ειναι το εξης¨ οι νηπιαγωγοι με πολλα χρονια  στη δουλεια εμαθα οτι κανουν προτασεις να βαλουν βοηθητικο προσωπικο στα νηπιαγωγεια και μαλιστα να μην ειναι νηπιαγωγοι απο πενεπιστημια, αλλα απο ΙΕΚ και ΤΕΙ και  απο τα λογια που μου μετεφερε συναδελφος αυτες οι νηπιαγωγοι  εχουν το θρασος να λενε οτι θελουν να ειναι εκεινεσ επικαφαλης της ταξης.Ενω εαν παει δυναδελφος νηπιαγωγος απο πανεπιστημιο θα  ειναι ισαξιες, και αυτο ειναι κατι που δεν το θελουν οι κυριες,γιατι πολυ απλα θελουν εκεινες να ηγουντε.Εχω θυμωσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ελπιζω να μην ειναι αληθεια.Περιμενω τα σχολια σας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μειωση διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:44:57 »

Αποσυνδεδεμένος klio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #169 στις: Φεβρουάριος 05, 2010, 09:06:30 μμ »
Δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά δεν είναι παράξενο. Είναι γνωστό ότι οι νηπιαγωγοί δεν θυμούνται από που ξεκίνησαν και είναι ανταγωνιστικές. Οι νέες νηπιαγωγοί, με νέες γνώσεις απόφοιτες από Παν/μιο σίγουρα είναι μεγάλη απειλή. Οι παλιές νηπιαγωγοί, μεγάλες σε ηλικία γιατί άργησαν κα να διοριστούν στην πλειοψηφία τους δεν ξέρουν τι τους γίνεται, δεν πιστεύουν στις νέες μεθόδους πχ. διαθεματικότητα  κ.α. Άρα? Το πιστεύω ότι ζητάνε προσωπικό από ΙΕΚ, άλλωστε θα στοιχίζιε λιγότερο! Δεν ξέρω τι παίζει με τα επαγγελματικά δικαιώματα από κολλέγια.

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #170 στις: Φεβρουάριος 05, 2010, 11:17:31 μμ »
Μου θυμίζει μοντέλο παιδικού σταθμού. Προσωπικά πιστεύω ότι χρειάζεται βοηθητικό προσωπικό σε ένα νηπιαγωγείο και κυρίως σε ολοήμερο ή αν υπάρχει κάποιο παιδί με ειδικές ανάγκες. Αυτό για μένα διευκολύνει το έργο της νηπιαγωγού και δεν μειώνει τον αριθμό διορισμών.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #171 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 02:27:40 μμ »
Συγνωμη αλλα θα διαφωνησω.πιο σωστο ειναι να μειωσουν τον αριθμοι νηπιων ανα νηπιαγωγο στα 15 ωστα να αυξηθουν και οι διορισμοι συναδελφων νηπιαγωγων ,και οχι να κανουν τμηματα των 25 παιδιων και να ζηνανε βοηθητικο προσωπικο .Δεν διαφωνω 25 παιδια ειναι πολλα και εγω φετοσ με 25 παιδια δουλευω στο νηπιαγωγειο που ειμαι αναπληρωτρια,περισυ ειχα 17 και καταλαβαινω τη διαφορα.ομω τα καταφερνω παρα πολυ καλα ακομη και με τα 25 παιδια.Αλλα οι συναδελφοι που εχουν χρονια στη δουλεια δυσκολευονται γιατι προκυται για γυναικες που εχουν καποια ηλικια 45 χρονων και ανω.Ομως δε μπορουν αυτεσ οι κυριες απο τη μια να μην θελουν τα ολοημερα νηπιαγωγεια(δεν γινονται ετσι μαζικοι διορισμοι νηπιαγων)και απο την αλλη να παραπονιουνται που εχουν πολλα παιδια στα τμηματα νηπιων και με προκλητικο τροπο να λενε οτι δεν επιθυμουν προσληψεις συνσδελφων νηπιαγωγων στα νηπιαγωγεια για βοηθητικο προσωπικο αλλα αντι αυτων θελουν αποφοιτους ΙΕΚ και ΤΕΙ και αυτο επειδη εκεινες θελουν να ηγουντε της ταξης.Η klio EXEI πολυ δικιο σε ολα αυτα που λεει.Υπαρχουν πολλοι συναδελφοι νηπιοαγωγοι αδιοριστοι και πραγματικα ειναι κριμα καπιες κυριες να εισηγουντε προτασεις που βολευουν εκεινες..Ειμαι σιγουρη οτι οι νεοι συναδελφοι αποφοιτοι πανεπιστημιου εχουν πολυ ορεξη για δουλεια και μπορουν να προσφερουν παρα πολλα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μειωση διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:44:57 »

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #172 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 03:12:08 μμ »
Συγνωμη αλλα θα διαφωνησω.πιο σωστο ειναι να μειωσουν τον αριθμοι νηπιων ανα νηπιαγωγο στα 15 ωστα να αυξηθουν και οι διορισμοι συναδελφων νηπιαγωγων ,και οχι να κανουν τμηματα των 25 παιδιων και να ζηνανε βοηθητικο προσωπικο .Δεν διαφωνω 25 παιδια ειναι πολλα και εγω φετοσ με 25 παιδια δουλευω στο νηπιαγωγειο που ειμαι αναπληρωτρια,περισυ ειχα 17 και καταλαβαινω τη διαφορα.ομω τα καταφερνω παρα πολυ καλα ακομη και με τα 25 παιδια.Αλλα οι συναδελφοι που εχουν χρονια στη δουλεια δυσκολευονται γιατι προκυται για γυναικες που εχουν καποια ηλικια 45 χρονων και ανω.Ομως δε μπορουν αυτεσ οι κυριες απο τη μια να μην θελουν τα ολοημερα νηπιαγωγεια(δεν γινονται ετσι μαζικοι διορισμοι νηπιαγων)και απο την αλλη να παραπονιουνται που εχουν πολλα παιδια στα τμηματα νηπιων και με προκλητικο τροπο να λενε οτι δεν επιθυμουν προσληψεις συνσδελφων νηπιαγωγων στα νηπιαγωγεια για βοηθητικο προσωπικο αλλα αντι αυτων θελουν αποφοιτους ΙΕΚ και ΤΕΙ και αυτο επειδη εκεινες θελουν να ηγουντε της ταξης.Η klio EXEI πολυ δικιο σε ολα αυτα που λεει.Υπαρχουν πολλοι συναδελφοι νηπιοαγωγοι αδιοριστοι και πραγματικα ειναι κριμα καπιες κυριες να εισηγουντε προτασεις που βολευουν εκεινες..Ειμαι σιγουρη οτι οι νεοι συναδελφοι αποφοιτοι πανεπιστημιου εχουν πολυ ορεξη για δουλεια και μπορουν να προσφερουν παρα πολλα.

Βρε συναδελφε
Άνοιξες ένα θέμα  δημιουργώντας ερωτηματικά (δήθεν άκουσες).
Μόνον εσύ το άκουσες τελικά.
Και έρχεσαι τώρα να διαφωνήσεις με αυτό που (δήθεν άκουσες)
και να μας πεις ότι αυτό δεν είναι το σωστό αν εφαρμοστεί.
 
Αυτό που άκουσες το άκουσες μόνο  εσύ.
και το νοσηρό μυαλό αυτής/του που  λες ότι σου το είπε.
Τα νηπιαγωγεία δεν είναι τσιφλίκια κανενός εκπαιδευτικού
είτε νέου είτε παλιού.
Άσε που αυτή την στιγμή , με το θέμα της αύξησης των ορίων ηλικίας  τις απασχολεί περισσότερο αυτό και όχι όλα τα υπόλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος LINX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 239
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #173 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 03:54:06 μμ »
Συγνωμη αλλα θα διαφωνησω.πιο σωστο ειναι να μειωσουν τον αριθμοι νηπιων ανα νηπιαγωγο στα 15 ωστα να αυξηθουν και οι διορισμοι συναδελφων νηπιαγωγων ,και οχι να κανουν τμηματα των 25 παιδιων και να ζηνανε βοηθητικο προσωπικο .Δεν διαφωνω 25 παιδια ειναι πολλα και εγω φετοσ με 25 παιδια δουλευω στο νηπιαγωγειο που ειμαι αναπληρωτρια,περισυ ειχα 17 και καταλαβαινω τη διαφορα.ομω τα καταφερνω παρα πολυ καλα ακομη και με τα 25 παιδια.Αλλα οι συναδελφοι που εχουν χρονια στη δουλεια δυσκολευονται γιατι προκυται για γυναικες που εχουν καποια ηλικια 45 χρονων και ανω.Ομως δε μπορουν αυτεσ οι κυριες απο τη μια να μην θελουν τα ολοημερα νηπιαγωγεια(δεν γινονται ετσι μαζικοι διορισμοι νηπιαγων)και απο την αλλη να παραπονιουνται που εχουν πολλα παιδια στα τμηματα νηπιων και με προκλητικο τροπο να λενε οτι δεν επιθυμουν προσληψεις συνσδελφων νηπιαγωγων στα νηπιαγωγεια για βοηθητικο προσωπικο αλλα αντι αυτων θελουν αποφοιτους ΙΕΚ και ΤΕΙ και αυτο επειδη εκεινες θελουν να ηγουντε της ταξης.Η klio EXEI πολυ δικιο σε ολα αυτα που λεει.Υπαρχουν πολλοι συναδελφοι νηπιοαγωγοι αδιοριστοι και πραγματικα ειναι κριμα καπιες κυριες να εισηγουντε προτασεις που βολευουν εκεινες..Ειμαι σιγουρη οτι οι νεοι συναδελφοι αποφοιτοι πανεπιστημιου εχουν πολυ ορεξη για δουλεια και μπορουν να προσφερουν παρα πολλα.




Βρε συναδελφε
Άνοιξες ένα θέμα  δημιουργώντας ερωτηματικά (δήθεν άκουσες).
Μόνον εσύ το άκουσες τελικά.
Και έρχεσαι τώρα να διαφωνήσεις με αυτό που (δήθεν άκουσες)
και να μας πεις ότι αυτό δεν είναι το σωστό αν εφαρμοστεί.
 
Αυτό που άκουσες το άκουσες μόνο  εσύ.
και το νοσηρό μυαλό αυτής/του που  λες ότι σου το είπε.
Τα νηπιαγωγεία δεν είναι τσιφλίκια κανενός εκπαιδευτικού
είτε νέου είτε παλιού.
Άσε που αυτή την στιγμή , με το θέμα της αύξησης των ορίων ηλικίας  τις απασχολεί περισσότερο αυτό και όχι όλα τα υπόλοιπα.



Ήμουν σίγουρη πως θα διάβαζα άλλο ενα   απο τα επικριτικά-σνομπ-στυλ """"σου την λέω"""μηνυματα σου P-O-PARA!!!
Καλά δεν έχεις με τι άλλο να ασχολήθείς???????? ¨Αμα δε γουσταρεις μην μπαίνεις στο Forum , μήπως γλιτώσουμε και εμέις από το "ΔΗΘΕΝ" στυλακι σου!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2010, 03:56:04 μμ από LINX »

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #174 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 03:58:28 μμ »
Συγνωμη αλλα θα διαφωνησω.πιο σωστο ειναι να μειωσουν τον αριθμοι νηπιων ανα νηπιαγωγο στα 15 ωστα να αυξηθουν και οι διορισμοι συναδελφων νηπιαγωγων ,και οχι να κανουν τμηματα των 25 παιδιων και να ζηνανε βοηθητικο προσωπικο .Δεν διαφωνω 25 παιδια ειναι πολλα και εγω φετοσ με 25 παιδια δουλευω στο νηπιαγωγειο που ειμαι αναπληρωτρια,περισυ ειχα 17 και καταλαβαινω τη διαφορα.ομω τα καταφερνω παρα πολυ καλα ακομη και με τα 25 παιδια.Αλλα οι συναδελφοι που εχουν χρονια στη δουλεια δυσκολευονται γιατι προκυται για γυναικες που εχουν καποια ηλικια 45 χρονων και ανω.Ομως δε μπορουν αυτεσ οι κυριες απο τη μια να μην θελουν τα ολοημερα νηπιαγωγεια(δεν γινονται ετσι μαζικοι διορισμοι νηπιαγων)και απο την αλλη να παραπονιουνται που εχουν πολλα παιδια στα τμηματα νηπιων και με προκλητικο τροπο να λενε οτι δεν επιθυμουν προσληψεις συνσδελφων νηπιαγωγων στα νηπιαγωγεια για βοηθητικο προσωπικο αλλα αντι αυτων θελουν αποφοιτους ΙΕΚ και ΤΕΙ και αυτο επειδη εκεινες θελουν να ηγουντε της ταξης.Η klio EXEI πολυ δικιο σε ολα αυτα που λεει.Υπαρχουν πολλοι συναδελφοι νηπιοαγωγοι αδιοριστοι και πραγματικα ειναι κριμα καπιες κυριες να εισηγουντε προτασεις που βολευουν εκεινες..Ειμαι σιγουρη οτι οι νεοι συναδελφοι αποφοιτοι πανεπιστημιου εχουν πολυ ορεξη για δουλεια και μπορουν να προσφερουν παρα πολλα.


Ήμουν σίγουρη πως θα διάβαζα άλλο ενα   απο τα επικριτικά-σνομπ-στυλ """"σου την λέω"""μηνυματα σου P-O-PARA!!!
Καλά δεν έχεις με τι άλλο να ασχολήθείς???????? ¨Αμα δε γουσταρεις μην μπαίνεις στο Forum , μήπως γλιτώσουμε και εμέις από το "ΔΗΘΕΝ" στυλακι σου!!!!!!


Βρε συναδελφε
Άνοιξες ένα θέμα  δημιουργώντας ερωτηματικά (δήθεν άκουσες).
Μόνον εσύ το άκουσες τελικά.
Και έρχεσαι τώρα να διαφωνήσεις με αυτό που (δήθεν άκουσες)
και να μας πεις ότι αυτό δεν είναι το σωστό αν εφαρμοστεί.
 
Αυτό που άκουσες το άκουσες μόνο  εσύ.
και το νοσηρό μυαλό αυτής/του που  λες ότι σου το είπε.
Τα νηπιαγωγεία δεν είναι τσιφλίκια κανενός εκπαιδευτικού
είτε νέου είτε παλιού.
Άσε που αυτή την στιγμή , με το θέμα της αύξησης των ορίων ηλικίας  τις απασχολεί περισσότερο αυτό και όχι όλα τα υπόλοιπα.

Γιατί  πονάς τοσο πολύ:
Ζηλεύεις :

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2010, 04:04:49 μμ από PO-PA-KI »

Αποσυνδεδεμένος julie9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #175 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 08:24:43 μμ »

nipiagogoi.gr

ΔΙΚΤΥΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ

Πανελλήνιος Σύνδεσμος Βρεφονηπιαγωγών Τ.Ε.Ι
Δημιουργία απάντησης
1 Δημοσίευση • Σελίδα 1 από 1
Πανελλήνιος Σύνδεσμος Βρεφονηπιαγωγών Τ.Ε.Ι

Δημοσίευσηαπό Athina » 06 Φεβ 2010, 18:51
O Πανελλήνιος Σύνδεσμος Βρεφονηπιαγωγών Τ.Ε.Ι στις τελευταίες ανακοινώσεις του προσπαθεί με διάφορους τρόπους να παραπλανήσει την εκπαιδευτική κοινότητα αλλά και ολόκληρη την ελληνική κοινωνία.Αναφέρουν σχετικά
''...Στην Υφυπουργό εκτέθηκαν τα μεγάλα και σοβαρά προβλήματα που προέκυψαν από την εφαρμογή της υποχρεωτικής προσχολικής εκπαίδευσης (Ν. 3518/2006), η οποία είχε ως αποτέλεσμα, την αυθαίρετη καταστρατήγηση των επαγγελματικών δικαιωμάτων του κλάδου ως προς τη νηπιακή ηλικία. Επισημάνθηκε επίσης ότι η εφαρμογή της διετούς υποχρεωτικής εκπαίδευσης, θα εντείνει τα ήδη σοβαρά και διαχρονικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι παιδικοί σταθμοί και θα οδηγήσει τον κλάδο σε μεγάλη ανεργία και συρρίκνωση του μοναδικού επαγγελματικού του χώρου...''
Το θράσος τους δεν έχει όρια...Η ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ,οι δάσκαλοι και οι νηπιαγωγοί έκαναν έναν από τους μεγαλύτερους απεργιακούς αγώνες στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια για να επιτύχουν την καθιέρωση της μονοετούς υποχρεωτικής προσχολικής εκπαίδευσης σε νηπιαγωγεία που εποπτεύονται από το ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ και συνεχίζουν να αγωνίζονται για την υποχρεωτική διετή προσχολική εκπαίδευση.
Οι νηπιοβρεφοκόμοι θα ήθελαν πολύ να ήταν άκαρπος αυτός ο αγώνας...και αγωνίζονται με απίστευτο ζήλο να μην γίνει υποχρεωτική διετής προσχολική εκπαίδευση για να νην έχει ανεργία ο κλάδος τους!
Τα μέλη του Πανελλήνιου Σύνδεσμου Βρεφονηπιαγωγών Τ.Ε.Ι είναι πτυχιούχοι του Τμήματος Βρεφονηπιοκομίας των Σχολών Επαγγελμάτων Υγείας και Πρόνοιας των Τεχνολογικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων και δεν ανήκουν στο ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ.
Αν και ο διαχωρισμός είναι ξεκάθαρος προσπαθούν να δημιουργήσουν σύγχιση στην κοινή γνώμη και να εισέλθουν στις υποχρεωτικές βαθμίδες της εκπαίδευσης -στην ανάγκη να τις καταργήσουν αν αποτελούν εμπόδιο στα σχέδιά τους -ισοπεδώνοντας τα πάντα...ότι βρεθεί στο δρόμο τους!

Νομίζω οτι μεταξυ μας δεν εχουμε να χωρισουμε τίποτα συναδελφοι, αλλού είναι το πρόβλημα, όπως φαίνεται απο τα παραπάνω.Μα να φτάσουν οι Βρεφοκόμοι ως την υφυπουργό Παιδείας ,ενω ανήκουν στο Υγείας είναι ανήκουστο.
     







Αποσυνδεδεμένος DEXTER

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #176 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 09:01:15 μμ »
αρχίστε το διάβασμα. κανενας απο το 24μηνο. σημερα το εμαθα. εγκυρη πηγη απο το υπουργειο. και σεις ειστε ακομη στον υπολογιστη; ειμαι να πεθανω!

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #177 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 10:02:17 μμ »
αρχίστε το διάβασμα. κανενας απο το 24μηνο. σημερα το εμαθα. εγκυρη πηγη απο το υπουργειο. και σεις ειστε ακομη στον υπολογιστη; ειμαι να πεθανω!

Με ολο τον σεβασμο, χαλαρωσε λιγο γιατι δεν προκειται να γινει νεος ασεπ, δεν εχω εγκυρη πηγη αλλα κοινη λογικη.

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #178 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 10:49:31 μμ »
και γιατί είναι κοινή λογική για σένα?Οι διορισμοί των επόμενων ετών πώς θα γίνουν?Αφού πρέπει όλοι να περάσουν από ΑΣΕΠ?

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #179 στις: Φεβρουάριος 07, 2010, 12:29:28 πμ »
Αντε και πες οτι θα γινει, οι θεσεις θα ναι το ανωτερο 50, ετσι πως το παει το υπουργειο παιδειας.Με λιγα λογια οι διοριστεοι θα περνανε απο κεφαλι καρφιτσας.

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #180 στις: Φεβρουάριος 07, 2010, 11:07:13 πμ »
Ας μην προτρέχουμε και ας μην κινδυνολογούμε...Σίγουρα τα πράγματα θα είναι πολύ δύσκολα για όλους, αλλά εμείς πιστεύω θα είμαστε σε πιο ευνοϊκή θέση από άλλες ειδικότητες..

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μειωση διορισμών
« Απάντηση #181 στις: Φεβρουάριος 07, 2010, 12:39:40 μμ »
καλα ολοι σε ενα πανικό ειμαστε μεχρι να δουμε τελικα τι θα γινει ... αλλα βρε συναδελφοι μην τον μεταφερουμε κ στο φορουμ.ναι ακουγονται πολλα , ναι καποιοι κανουν τους οιδημονες στο υπουργειο ,ναι κατα την κοινη λογικη το 24μηνο κυνδινευει , αλλα αυτοι που ειναι στο 24μηνο διοριζονται απ την αλλη μετο 40%  .ταπεινη μου γνωμη μεσα σε καθε υπουργειο γινετε μεγαλος αναβρασμος ραβουν κ ξυλωνουν  με κοινο στοχο να γινουν οσο το δυνατον λιγοτερες προσληψεις. θα δουμε κανεις δεν θα χαθει , λες να υπαρχει περιπτωση να μας διαγραψουν την προυπηρεσια μα με κανενα τρόπο .
μαρακι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32303
  • Τελευταία: RISA
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160393
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 675
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 622
Σύνολο: 627

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.