*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24μηνου  (Αναγνώστηκε 266856 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DEXTER

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #322 στις: Ιούλιος 16, 2010, 11:31:07 μμ »
Το 24μηνο δεν προηγείται του 60-40 πλέον! Αυτό πρέπει να γίνει κατανοητό. Έχω ζητήσει πολλάκις και εκ του σύνεγγυς διευκρίνηση έπ' αυτού και πάντοτε (και απ' όλους) έλαβα την ίδια στερεότυπη απάντηση: διορισμοί απ' το 60-40 ενώ από το 24μηνο όπου και εάν υπάρξουν ανάγκες. Οι ειδικότητες ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ 04 μπορούν να έχουν βάσιμες ελπίδες, για τις υπόλοιπες ειδικότητες θα σας μεταφέρω μια φράση που προέρχεται από άνθρωπο του περιβάλλοντος Διαμαντοπούλου την οποία και μεταφέρω αυτολεξεί: "Ελάχιστοι....πολύ ελάχιστοι"...

εσύ από ποιον πίνακα διορίζεσαι (;_)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:29:51 »

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #323 στις: Ιούλιος 16, 2010, 11:32:44 μμ »
Το 24μηνο δεν προηγείται του 60-40 πλέον! Αυτό πρέπει να γίνει κατανοητό. Έχω ζητήσει πολλάκις και εκ του σύνεγγυς διευκρίνηση έπ' αυτού και πάντοτε (και απ' όλους) έλαβα την ίδια στερεότυπη απάντηση: διορισμοί απ' το 60-40 ενώ από το 24μηνο όπου και εάν υπάρξουν ανάγκες. Οι ειδικότητες ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ 04 μπορούν να έχουν βάσιμες ελπίδες, για τις υπόλοιπες ειδικότητες θα σας μεταφέρω μια φράση που προέρχεται από άνθρωπο του περιβάλλοντος Διαμαντοπούλου την οποία και μεταφέρω αυτολεξεί: "Ελάχιστοι....πολύ ελάχιστοι"...

εσύ από ποιον πίνακα διορίζεσαι (;_)

Από τον πίνακα του 60% αλλά δεν νομίζω πως παίζει κάποιο ρόλο αυτό...

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #324 στις: Ιούλιος 16, 2010, 11:48:45 μμ »
Και κάτι ακόμη: αν έκανες τον κόπο να πας προσωπικά στο υπουργείο αντί να κάθεσαι και να προσβάλλεις κόσμο εκμεταλλευόμενος την ανωνυμία του πληκτρολογίου θα έβλεπες πως εκ του σύνεγγυς ενημέρωση θα μπορούσες να έχεις και εσύ και ο οποιοσδήποτε. Αρκεί να ασχοληθείς...

Αποσυνδεδεμένος DEXTER

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #325 στις: Ιούλιος 16, 2010, 11:51:14 μμ »
Ως επιστήμονας οφείλεις να αναφέρεις την πηγή σου από το υπουργείο. εφόσον δεν το κάνεις λες και ψέμματα και παραπληροφορείς. και μπορεί να το κάνεις με σκοπό. ΠΕΣ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΠΕ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΣ. ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΛΕΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:29:51 »

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #326 στις: Ιούλιος 16, 2010, 11:55:15 μμ »
Ως επιστήμονας οφείλεις να αναφέρεις την πηγή σου από το υπουργείο. εφόσον δεν το κάνεις λες και ψέμματα και παραπληροφορείς. και μπορεί να το κάνεις με σκοπό. ΠΕΣ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΠΕ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΣ. ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΛΕΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.

Αν μου το έθετες με τρόπο κόσμιο το θέμα πολύ ευχαρίστως να σου απαντούσα στα ερωτήματά σου. Από 'κεί και ύστερα δεν είσαι σε θέση να μου δώσεις διαταγές με αυτό το απαράδεκτο υφάκι και εννοείται πως υπό αυτό το πλαίσιο δεν σου απαντώ...

Αν έχεις το οποιοδήποτε θέμα μαζί μου στείλε μου pm. Σεβάσου τουλάχιστον το forum που σε φιλοξενεί...

Αποσυνδεδεμένος DEXTER

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #327 στις: Ιούλιος 17, 2010, 01:17:37 πμ »
ακόμη και αν κόβουν τα μηνύματα οι διαχειριστές, εγώ θα επιμένω ότι στο φόρουμ υπάρχει ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #328 στις: Ιούλιος 17, 2010, 01:31:39 πμ »
ακόμη και αν κόβουν τα μηνύματα οι διαχειριστές, εγώ θα επιμένω ότι στο φόρουμ υπάρχει ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ.

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου, διαβάζουμε πολλές ανακρίβειες αλλά και πολλά πράγματα που είναι ακριβή. Στο χέρι σου είναι να προσπαθήσεις να δεις αν αυτό που θεωρείς παραπληρόφορηση είναι όντως έτσι

Επίσης αν θεωρείς ότι παραπληροφορείσαι μπαίνοντας εδώ, για ποιο λόγο μπαίνεις?  ???
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος DEXTER

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #329 στις: Ιούλιος 17, 2010, 01:42:44 πμ »
έκανα μια ερώτηση σε συνάδελφο να μου πει τις πηγές του για τους διορισμούς. μιλάει λέει με το υπουργείο. ακόμη μου απαντά. όταν την ρώτησα ξανά γιατί τα μηνύματά μου χάθηκαν. πρέπει να ακούω δηλαδή μόνο .

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #330 στις: Ιούλιος 17, 2010, 01:49:59 πμ »
έκανα μια ερώτηση σε συνάδελφο να μου πει τις πηγές του για τους διορισμούς. μιλάει λέει με το υπουργείο. ακόμη μου απαντά. όταν την ρώτησα ξανά γιατί τα μηνύματά μου χάθηκαν. πρέπει να ακούω δηλαδή μόνο .

Δεν με ρώτησες, προσέβαλες σκαιότατα την προσωπικότητά μου αναφέροντας πως παραπληροφορώ εσκεμμένα τους επισκέπτες του forum εμφορούμενος από σαδιστικά ελατήρια και παίζοντας με την αγωνία τους και τώρα το παίζεις και "θύμα" ότι τάχα μου δεν σου απάντησα και αναρωτιέσαι γιατί ο συντονιστής έσβησε τα μηνύματά σου.

Δυστυχώς κάτι σαν και σένα καταχρώνται το δημόσιο βήμα που τους δίνει το διαδίκτυο στο να εκφράζουν τις "απόψεις" τους.

Λίγη τσίπα δεν θα έβλαπτε...

Αποσυνδεδεμένος DEXTER

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #331 στις: Ιούλιος 17, 2010, 01:55:15 πμ »
αγαπητή μου , περιμένω ακόμη να μου πεις με ποιους μίλησες. ή δε μίλησες; στη σχολή σου δεν σου έμαθαν για τις πηγές; ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ ΤΩΡΑ. ΟΧΙ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ.

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #332 στις: Ιούλιος 17, 2010, 02:05:43 πμ »
αγαπητή μου , περιμένω ακόμη να μου πεις με ποιους μίλησες. ή δε μίλησες; στη σχολή σου δεν σου έμαθαν για τις πηγές; ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ ΤΩΡΑ. ΟΧΙ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ.

Μάλιστα...πριν ήμουν σαδιστής...τώρα έγινα και αγαπητή (!!!) σου...να δούμε τι άλλο θ' ακούσουμε απόψε. Προσωπικά δεν έχω καμία ανάγκη να σου τεκμηριώσω τίποτε απολύτως. Ο όλος χειρισμός σου απ' την πρώτη στιγμή αποπνέει μια δομική εμπάθεια και αιχμηρότητα (να αναφερθώ στους χαρακτηρισμούς σου; Στις προστακτικές που μου απηύθυνες; Στα ταπεινά ελατήρια που μου αποδίδεις;). Η τεκμηρίωση έρχεται ως συγκροτησιακό στοιχείο μιας αντιπαράθεσης επιχειρημάτων και αντεπιχειρημάτων, ως δομικό υπόβαθρο ενός υγιούς διαλόγου. Όταν αντ' αυτών έχω απέναντί μου έναν a priori κακοπροαίρετο "συνομιλητή" δεν θα μπω σε καμία διαδικασία παράθεσης επιχειρημάτων. Μπορείς να έχεις για μένα και τα γραφόμενά μου όποια γνώμη θες, ποσώς με ενδιαφέρει. Αν θέλεις να συνεχίσουμε την αντιπαράθεση δεν έχω κανένα πρόβλημα, μόνο στείλε μου pm (αυτό δεν συμβαίνει μόνο σε ιστοχώρους κοινωνικής δικτύωσης όπως ανέφερες σε μήνυμά σου) για να απαλλάξουμε τους υπόλοιπους του forum από αυτόν τον άγονο δημόσιο διαξιφισμό (και τον διαχειριστή από τη διαδικασία να σβήνει και να ξανασβήνει).

Αποσυνδεδεμένος DEXTER

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #333 στις: Ιούλιος 17, 2010, 02:11:22 πμ »
πιο ουσιαστικἀ. με τη διαμαντοπούλου μιλάς κ τα ξέρεις; γιατί αν μιλάς μαζί της προσκυνώ.

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #334 στις: Ιούλιος 17, 2010, 02:19:54 πμ »
πιο ουσιαστικἀ. με τη διαμαντοπούλου μιλάς κ τα ξέρεις; γιατί αν μιλάς μαζί της προσκυνώ.

Ό,τι γράφω προέρχεται από εκ του σύνεγγυς ενημέρωση που έχω λάβει από τον 1ο και τον 3ο όροφο του υπουργείου τους οποίους επισκέπτομαι συχνά το τελευταίο τρίμηνο. Αν είχες ασχοληθεί λίγο πιο σοβαρά με το θέμα του τι εστί έγκυρη ενημέρωση από "πρώτο χέρι" θα ήξερες πως καθημερινά μετά τις 12.00 ξεκινούν οι ώρες κοινού του υπουργείου παιδείας οπότε και ο καθένας από εμάς μπορεί να ρωτήσει τους καθ' ύλην αρμόδιους για οποιοδήποτε θέμα τον απασχολεί (πχ τμηματάρχη και δ/ντη τμήματος διορισμών στον 1ο όροφο). Πέραν τούτου με πολλή υπομονή και επιμονή στον 3ο όροφο μπορεί ο οποιοσδήποτε να δει και κάποιους εκ των συμβούλων της υπουργού. Συνεπώς με μια επίσκεψη περίπου 2 ωρών μπορεί κάποιος να έχει δει τόσο το αρμόδιο διοικητικό όσο και το πολιτικό προσωπικό του υπουργείου.

Αυτό λοιπόν κάνω και 'γώ συστηματικά εδώ και μήνες. Απλά η διαφορά μας είναι ότι εγώ το κάνω και μοιράζομαι τους καρπούς της κάθε μου επίσκεψης με τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ ενώ εσύ το μόνο που προφανώς έχεις πρόθεση να προσφέρεις εδώ μέσα είναι χολή και αποδόμηση...

Ο νοών νοείτω...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2010, 02:23:10 πμ από athapris »

Αποσυνδεδεμένος DEXTER

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #335 στις: Ιούλιος 17, 2010, 02:30:20 πμ »
Κι εγω πηρα σήμερα τηλέφωνο στο υπουργείο και μου είπαν ότι το 24μηνο διορίζεται στα 2 χρόνια. ποιος έχει λοιπόν έγκυρη ενημέρωση;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 367
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.