*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24μηνου  (Αναγνώστηκε 266848 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #616 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:18:53 πμ »
Για αυτό ...απορώ ! ! !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:10:49 »

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #617 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:20:04 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #618 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:22:58 πμ »
Την ...απορία σου μάλλον δεν την έλυσα.

Ευτυχώς όμως υπάρχουν και συνάδελφοι (που τους παίρνουν τηλέφωνο οι υπουργοί) και περνάει ο χρόνος περισσότερο ευχάριστα έως ότου βγουν οι πίνακες.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #619 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:23:39 πμ »
δηλαδη για να μην εκτεθω, θα επρεπε οτι μου ελεγαν να το κραταω για μενα, συμφωνα με 2-3 απο δω μεσα,
θα το εκανα αν θεωρουσα οτι αυτος-η μου τα ελεγε ειχε οφελος απο το να με δουλευει
ετσι και εσεις εχετε πιστευω την ικανοτητα να καταλαβετε αν παιζω με το πονο σας(μας)
πολύ καλά κάνεις και μας ενημερώνεις ...μην ανησυχείς για αυτούς που σε αμφισβητούν..πάντα θα υπάρχουν....
                                                           ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:10:49 »

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #620 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:24:46 πμ »
Εμένα πάντως με πήρε ο Γ.Α.Π. τηλέφωνο και επί λέξη μου είπε: "Dimitris don't worry! IMF has the situation under control! Ουπς συγνώμη, ξέχασα ότι μιλάω σε Έλληνα. Μην ανησυχείς. Θα πάρουμε ίσα με 3.000 εκπαιδευτικούς. Ξέρεις στους δύσκολους αυτούς καιρούς που ζούμε τι σημαίνει 3000 προσλήψεις εκπαιδευτικών;".
Κοντός ψαλμός αλληλούια. Σύντομα θα ξέρουμε. Φυσικέ13 ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.  ;)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #621 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:26:52 πμ »
αυτο που θελω να πω ειναι οτι και λαθος να βγω, δεν θα ειναι γιατι ελεγα οτι μου κατεβει η εκανα υποθεσεις, αλλα εψαχνα να βρω πραγματι την αληθεια, που αλλωστε καιει και εμενα

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #622 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:27:46 πμ »
αυτο που θελω να πω ειναι οτι και λαθος να βγω, δεν θα ειναι γιατι ελεγα οτι μου κατεβει η εκανα υποθεσεις, αλλα εψαχνα να βρω πραγματι την αληθεια, που αλλωστε καιει και εμενα

Σιγά μη τα βάλουμε μαζί σου στην τελική...Το υπουργείο αποφασίζει και διορίζει, όχι εσύ!

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #623 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:32:02 πμ »
αυτο που θελω να πω ειναι οτι και λαθος να βγω, δεν θα ειναι γιατι ελεγα οτι μου κατεβει η εκανα υποθεσεις, αλλα εψαχνα να βρω πραγματι την αληθεια, που αλλωστε καιει και εμενα

Σιγά μη τα βάλουμε μαζί σου στην τελική...Το υπουργείο αποφασίζει και διορίζει, όχι εσύ!

Ο κύριος Παπακωνσταντίνου αποφασίζει. Αυτός που έχει το μαχαίρι, αυτός κόβει και μοιράζει το καρπούζι.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #624 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:34:30 πμ »
αυτο που θελω να πω ειναι οτι και λαθος να βγω, δεν θα ειναι γιατι ελεγα οτι μου κατεβει η εκανα υποθεσεις, αλλα εψαχνα να βρω πραγματι την αληθεια, που αλλωστε καιει και εμενα

Σιγά μη τα βάλουμε μαζί σου στην τελική...Το υπουργείο αποφασίζει και διορίζει, όχι εσύ!

Ο κύριος Παπακωνσταντίνου αποφασίζει. Αυτός που έχει το μαχαίρι, αυτός κόβει και μοιράζει το καρπούζι.

Αν το επεκτείνουμε, η τρόικα αποφασίζει. Θα δούμε. Να ρωτήσω κάτι. Κάπου, νομίζω στο φόρουμ της Αλφαβήτα, κάποιος ανέφερε ότι το υπουργείο παιδείας προσπαθεί να εξασφαλίσει 1000 επιπλέον πιστώσεις για διορισμούς. Έχει κανείς κάποια τέτοια πληροφόρηση; Φυσικέ13 μήπως έπιασε το αυτί σου κάτι τέτοιο;

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #625 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:35:15 πμ »
physike..........
Η αλήθεια είναι ότι έχεις δώσει τόσες πολλές πληροφορίες.
Εχεις δώσει τόσο σαφής πληροφορίες.
Σου έχει ζητηθεί και έχεις απαντήσει σε τόσες ερωτήσεις....που......σίγουρα δεν είσαι σε ουδέτερη κατάσταση.
Θεωρώ ότι έχεις πραγματικά κάποιον και ρωτάς πράγμα που εγώ προσωπικά θεωρώ αληθινό.Το ζήτημα που
τίθεται για εμένα είναι η εμπιστοσύνη που του δείχνεις .(όπως και εγώ).
Αν είναι άτομο που ... ξέρει τι κάνει όταν δίνει μια πληροφορία.....όλα καλά.

Πολλές φορές δεχόμαστε την συνέπεια των επιλογών μας να εμπιστευτούμε κάποια άτομα .
Το ότι κάναν αυτά τα άτομα λάθος δεν μειώνει το λάθος που κάναμε εμείς να τους εμπιστευτούμε.
Για σκέψου....από τον γιατρό των παιδιών σου μέχρι και τον κρεοπώλη σου,....εσύ δέχεσαι τις συνέπειες της εμπιστοσύνης που τους δείχνεις.
Έχεις συστήσει ποτέ σε άτομο να κάνει κάτι?Οχι να τον υποχρέωσες...να τον σύστησες.Νομίζω ότι ο καθένας ..αυτό κάνει εδώ μέσα.
Και αυτό ....έχει ένα κομμάτι ευθήνης.Δεν θα σου πάρει κανείς το κεφάλι........μια πίκρα όμως θα την έχουν.
Εγώ θα δεχτώ αντίστοιχα τις συνέπειες τις επιλογής πληροφορίας που έκανα .`




  

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #626 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:38:02 πμ »
Οπως διαβασα και αλλού....

Υπουργός Οικονομίας είναι η Διαμαντοπούλου.

Υπουργο Παιδείας δεν έχουμε.Τι σχεση έχει αυτη με την παιδεία.

Δεν ζητάει κανείς πιστώσεις λέγοντας...."προσπαθώ να ανοίξω τα σχολεία με χιλιάδες λιγότερους εκπαιδευτικούς ".

Όπου εμφανιστεί για οικονομία μιλάει όχι για ......παιδεία.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #627 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:40:05 πμ »
physike..........
Η αλήθεια είναι ότι έχεις δώσει τόσες πολλές πληροφορίες.
Εχεις δώσει τόσο σαφής πληροφορίες.
Σου έχει ζητηθεί και έχεις απαντήσει σε τόσες ερωτήσεις....που......σίγουρα δεν είσαι σε ουδέτερη κατάσταση.
Θεωρώ ότι έχεις πραγματικά κάποιον και ρωτάς πράγμα που εγώ προσωπικά θεωρώ αληθινό.Το ζήτημα που
τίθεται για εμένα είναι η εμπιστοσύνη που του δείχνεις .(όπως και εγώ).
Αν είναι άτομο που ... ξέρει τι κάνει όταν δίνει μια πληροφορία.....όλα καλά.

Πολλές φορές δεχόμαστε την συνέπεια των επιλογών μας να εμπιστευτούμε κάποια άτομα .
Το ότι κάναν αυτά τα άτομα λάθος δεν μειώνει το λάθος που κάναμε εμείς να τους εμπιστευτούμε.
Για σκέψου....από τον γιατρό των παιδιών σου μέχρι και τον κρεοπώλη σου,....εσύ δέχεσαι τις συνέπειες της εμπιστοσύνης που τους δείχνεις.
Έχεις συστήσει ποτέ σε άτομο να κάνει κάτι?Οχι να τον υποχρέωσες...να τον σύστησες.Νομίζω ότι ο καθένας ..αυτό κάνει εδώ μέσα.
Και αυτό ....έχει ένα κομμάτι ευθήνης.Δεν θα σου πάρει κανείς το κεφάλι........μια πίκρα όμως θα την έχουν.
Εγώ θα δεχτώ αντίστοιχα τις συνέπειες τις επιλογής πληροφορίας που έκανα .`




  

συμφωνω σε ολα 100%

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #628 στις: Ιούλιος 23, 2010, 10:55:24 πμ »
Ρε παιδιά, να ρωτήσω και πάλι κάτι άσχετο - σχετικό, το οποίο έχω ξαναρωτήσει, αλλά δε θυμάμαι την απάντηση :-[ :-[ (γήρας γάρ).
Ποιος είναι αυτός ο Σταθιάς που μας έχει φάει τη ζωή φέτος, ο... Αβραάμ Πάπας ???

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #629 στις: Ιούλιος 23, 2010, 11:01:25 πμ »
Οι πληροφοριες που δινει ο καθενας θα επαληθευτουν ή οχι σε λιγες  ημερες.. Δεν ειναι αναγκη να τσακωνεστε για το ποιος εχει τις πιο εγκυρες πηγες ουτε ειναι καλο να ειρωνευεστε ατομα που λενε οτι εχουν μια πληροφορια. Μπορει π.χ. αυτο που ειπε ο συναδελφος για την Υφυπουργο να ειναι μουφα.. αλλα μπορει να ειναι και αληθεια. Γιατι δηλαδη τι ειναι η Υπουργος ή η Υφυπουργος? Ο κοινωνικος τους περιγυρος αποτελειται μονο απο βουλευτες,υπουργους κτλ.? Τοσο απιθανο ειναι μια Υφυπουργος Παιδειας να μιλαει στο τηλ. μ' εναν/μια συναδελφο που μπορει να ειναι φιλος,συγγενης,γειτονας κτλ.???
Δηλαδη επειδη εγω δε γνωριζω προσωπικα κανεναν Υπουργο ή Υφυπουργο και δεν προκειται να με παρει τηλεφωνο κανεις, αυτο σημαινει οτι αυτοματως δε γνωριζει την Υφυπουργο και  κανενας αλλος?
Απλα στην Ελλαδα οταν καποιος εχει μια πληροφορια (οι μισοι Ελληνες παντα εχουν εναν γνωστο που τους δινει μια πληροφορια για τα παντα...) αμεσως θεωρει τη δικη πληροφορια την πιο εγκυρη και ολες οι αλλες ειναι κακοπροαιρετες... Σε λιγες ημερες ομως η αληθεια θα λαμψει και το ΔΝΤ θα διορισει !!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 345
Σύνολο: 347

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.