*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 864077 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εμενα μου εβγαλε αυτο το μνμ στο διαδρομη πιστοποιησης ΄΄Συμμετοχή σε διαδικασία αξιολόγησης μετά την επιτυχή παρακολούθηση προγράμματος εκπαίδευσης εκπαιδευτών΄΄δηλαδη θα πρεπει να παρακολουθησω το σεμιναριο τους και μετα να παω για εξετασεις? :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος georgio7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Δεν πάμε καλά
    • Προφίλ
Εμενα μου εβγαλε αυτο το μνμ στο διαδρομη πιστοποιησης ΄΄Συμμετοχή σε διαδικασία αξιολόγησης μετά την επιτυχή παρακολούθηση προγράμματος εκπαίδευσης εκπαιδευτών΄΄δηλαδη θα πρεπει να παρακολουθησω το σεμιναριο τους και μετα να παω για εξετασεις? :-\

που είναι αυτή η διαδρομή πιστοποίησης??

Αποσυνδεδεμένος 3kalos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εμενα μου εβγαλε αυτο το μνμ στο διαδρομη πιστοποιησης ΄΄Συμμετοχή σε διαδικασία αξιολόγησης μετά την επιτυχή παρακολούθηση προγράμματος εκπαίδευσης εκπαιδευτών΄΄δηλαδη θα πρεπει να παρακολουθησω το σεμιναριο τους και μετα να παω για εξετασεις? :-\

Ναι και σε εμενα το ιδιο αλλα κατα τα αλλα στο status σε κατασταση ελεγχου. Ξέρει κανείς τι γίνεται..? Εκανα όμως Φεβρουαριο 2015.

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Συνάδελφοι και σε μένα βγάζει το "εγκρίθηκε από δ.σ. Βγάζει επίσης και  ένα σηματάκι πράσινο με ένα ν επάνω... Είμαστε δηλαδή εν αναμονή της ημερομηνίας εξέτασης...

και σε μένα τώρα που μπήκα, μου βγάζει:
 "εγκρίθηκε από Δ.Σ". και
"Απευθείας συμμετοχή σε διαδικασία αξιολόγησης"
δηλαδή περιμενουμε........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Giorg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο Α4. Στοιχεία Μητρώου είχα δηλώσει κάποιες κατηγορίες καθηγητών στις οποίες σίγουρα ανήκω, αφού φαίνεται και από αυτά που τους έστειλα, αλλά στο εγκεκριμένο μου έχουν αφήσει μόνο τρεις που είναι και άσχετες με την εκπαίδευση! Εσείς έχετε κάτι παρόμοιο;

Επίσης αφού πλέον μπορώ να προσθέσω προϋπηρεσία, έκανα τις αλλαγές που ήθελα. Τώρα αποστέλλω όλα τα δικαιολογητικά πάλι ή μόνο τα πρόσθετα;
Στο site βρήκα αυτό για την αρχική αποστολή των δικαιολογητικών
Παράθεση
Προκειμένου να συμμετέχετε στις ανωτέρω διαδικασίες απαιτείται :
→ Να υποβάλετε την Ηλεκτρονική Αίτηση για συμμετοχή στη διαδικασία πιστοποίησης/Διαχείρισης Αλλαγών
→ Να εκτυπώσετε και να υπογράψετε την Ηλεκτρονική Αίτηση
→ Να καταθέσετε το προβλεπόμενο χρηματικό ποσό στην Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος
→ Να αποστείλετε φάκελο με την υπογεγραμμένη ηλεκτρονική αίτηση και με όλα τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά στη διεύθυνση του Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. (Εθνικής Αντιστάσεως 41, ΤΚ. 14234 Νέα Ιωνία). Αναφέρετε εξωτερικά στο φάκελο την ένδειξη: Ηλεκτρονική Αίτηση για συμμετοχή στην διαδικασία πιστοποίησης εκπαιδευτικής επάρκειας των Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής Εκπαίδευσης.
→ Στα απαιτούμενα δικαιολογητικά συμπεριλαμβάνεται η εξής Υπεύθυνη Δήλωση
Εσείς τι θεωρείτε ότι πρέπει να στείλω;

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκεια
« Απάντηση #887 στις: Μάιος 16, 2015, 12:34:05 μμ »
Παιδιά να ρωτήσω κ εγώ. Στην κατάσταση ελέγχου βγάζει πλέον Εγκρίθηκε και στην Διαδρομή Πιστοποίησης:Συμμετοχή σε διαδικασία αξιολόγησης μετά την επιτυχή παρακολούθηση προγράμματος εκπαίδευσης εκπαιδευτών.Κάτω από την πρώτη αίτηση έχει δεύτερη.Αυτή είναι να την συμπληρώσω για να αιτηθώ για την συμμετοχή μου σε πρόγραμμα εκπαίδευσης εκ/κών?και αν έχουν αλλάξει τα στοιχεία μου πχ έχει προστεθεί προυπηρεσία μπορώ να την προσθέσω ή όχι?Κανω την νέα αίτηση με τα νέα στοιχεία ξαναστέλνω φάκελο με τα συμπληρωματικά και μετα σε ενημερώνουν με πιο τρόπο για τα προγράμματα?εχετε κανένα τηλ από eoppep για να τους "ενοχλήσω"μηπως με διαφωτισουν?σας ευχαριστω πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πως θα δω την διαδρομή πιστοποίησης;  Στην κατάσταση ελέγχου αναφέρει  οτι εγκρίθηκε από Δ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
μπες στην αιτηση που είχες κανει πατωντας το πρασινο κουμπι στην καρτελα Γενικά στοιχεία και μετα στην καρτέλα Άλλες πληροφοριες το Α5 δλδ

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Παιδιά, μήπως βρήκε τελικά κανένας άκρη με τις αιτήσεις?εγω πηρα τηλ αλλα δεν το σηκωνουν με τιποτα >:( εστειλα και email μηπως απαντησουν εκει..Βασικα δεν καταλαβαινω αφου στην παλια αιτηση βγαζει εγκριθηκε κτλ γιατι εχει νεα αιτηση από κατω?για να συμπληρώσουμε τα επιπρόσθετα στοιχεια αν εχουμε?και παλι τα στελνουμε κ παλι πληρωνουμε?η δν κανουμε τιποτα?και πως μας ενημερωνουν για την παρακολουθηση προγραμμάτων? :-\

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
για ποιά νέα αίτηση μιλάς??

καλά τηλεφωνα δεν απαντούν, αμα μαθεις τιποτα απο μαιλ σε παρακαλω ενημερωσε μας, λογικα όσοι ειμαστε για παρακολουθηση σεμιναριου θα μας εντοπισουν μην ανησυχεις αφου κι εκει θα χρειαστει να πληρωσουμε...

Αποσυνδεδεμένος plik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
To σύστημα έχει πλέον κλείσει και δε δέχεται νέες αιτήσεις ή μπορεί όποιος πληροί τις προυποθέσεις να κάνει αίτηση και αργότερα?

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
δεν έχει κλείσει

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Ξερεις καποιος ποσες ωρες θα ειναι το σεμιναριο και θα γινει σε καθε πολη? :-[

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Παιδιά εάν με απαντησουν με email εννοείται θα σας πω τι κ πως,ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 684
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 391
Σύνολο: 398

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.