*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 951143 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DocTeach

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω τα μακαρόνια
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4228 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 11:01:52 πμ »
 Τι δήλωσε ο Υπουργός ΠΑΙ.Θ.Π.Α για τη Δνση Ειδικής Αγωγής-τα ΚΕ.Δ.Δ.Υ-το άρθρο 39-το πρόγραμμα ΕΣΠΑ-το σχεδιασμό για την Ειδική Αγωγή

http://www.alfavita.gr/arthra/%CF%84%CE%B9-%CE%B4%CE%AE%CE%BB%CF%89%CF%83%CE%B5-%CE%BF-%CF%85%CF%80-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE-%CE%B5%CF%83%CF%80%CE%B1-%CE%BA%CE%B5%CE%B4%CE%B4%CF%85

ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΜΕΣΩ ΕΣΠΑ

Εντός του Ιανουαρίου 2013 θα προσληφθούν, μέσω ΕΣΠΑ, εκπαιδευτικοί   και Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό(Ε.Β.Π) για παράλληλη στήριξη.

Για το Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό(Ε.Ε.Π), θα υπάρξει δυνατότητα πρόσληψης μέσω του προγράμματος ΕΣΠΑ, μετά την ψήφιση του νομοσχεδίου, το οποίο προβλέπεται να ψηφισθεί τον Ιανουάριο του 2013.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:14:03 »

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4229 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 11:54:16 πμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2012, 12:14:19 μμ από Giorgos-Effie »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4230 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 05:24:52 μμ »
εσύ πως το καταλαβαίνεις δηλαδή;; μπορείς να μου πεις τι θα γίνει με τα ειδικά σχολεία;

όταν λες ότι τα ειδικά θα κλείσουν, σου λέω να διαβάσεις το 39 γιατί δεν λέει κάτι τέτοιο και εσύ λες το διάβασες και θα κλείσουν και σε ρωτάω που το λέει γραμμένο με ρωτάς πίσω το πως το καταλαβαίνω εγώ ?

η απάντηση είναι απλή, το καταλαβαίνω όπως το γράφει ακριβώς και όχι όπως νομίζω ότι το γράφει ή το γράφουν κάποιοι που δεν ξέρουν να διαβάζουν.

Αυτό που λέει για τα ειδικά είναι ότι θα επιφορτιστεί ο διευθυντής με την οργάνωση και συντονισμό τον ΕΔΕΑΥ που θα υπάρχουν στα γενικά σχολεία. Επίσης ότι ειδικό και μη ειδικό εκπαιδευτικό προσωπικό θα πηγαίνει στα γενικά σχολεία για να παίρνουν μέρος στις ΕΔΕΑΥ.
Το πότε και αν θα προλαβαίνουν να πάνε αυτό είναι άλλο θέμα και εξαρτάτε από το δ/ντη και κατά πόσο θα είναι εφικτό.

Όπως και να γίνει τα ειδικά σχολεία θα μείνουν εκεί που είναι και ελπίζω να σταματήσει εδώ η παραπληροφόρηση.

Αντιθέτως δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος για τα ΚΕΔΔΥ.

με το ήδη υπάρχον προσωπικό;μόνιμο και αναπληρωτές;
με νέες οργανικές;
με το προσωπκό του κεδδυ;
πως;;;

με ότι προσωπικό έχουν όπως λέει ο νόμος. Στην πράξη φυσικά δεν πρόκειται να γίνει τίποτα γιατί όλοι γνωρίζουμε ότι δεν υπάρχει τόσο προσωπικό να καλύψει όλα τα γενικά σχολεία της Ελλάδας με ΕΔΕΑΥ αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα.

φυσικά στις δηλώσεις τους θέλουν να βάλλουν και από εσπα ΕΕΠ γιαυτό λένε ότι θέλουν το 39 και καλά. Εγώ πίσω από το 39 βλέπω μια παράλληλη δομή ΚΕΔΔΥ το οποίο μου λέει ότι τα ΚΕΔΔΥ μπορεί να μην υπάρχουν σε λίγο. Αν κλείσουν τα ΚΕΔΔΥ και στείλουν το προσωπικό του στα ειδικά θα κάνουν μεγάλη εξοικονόμηση σε προσωπικό, μόνο τότε υπάρχει περίπτωση κάπως να δουλέψει το 39 αν και πάλι δεν θα φτάσει το προσωπικό και θα θέλει αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος sparos2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4231 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 05:36:58 μμ »
αντιγράφω ακριβώς από το άρθρο 39 5β)
"Οι ΣΜΕΑΕ αποτελούν κέντρα υποστήριξης μιας ενότητας σχολικών μονάδων της ίδιας βαθμίδας της γενικής δημόσιας και ιδιωτικής εκπαίδευσης"

λέει πουθενά ότι θα συνεχίσουν να λειτουργούν και ως ειδικά σχολεία;;;

και συνεχίζω "οι ενότητες αποτελούν αποκεντρωμένες αδιαβάθμητες υπηρεσιακές μονάδες

με σκοπό την ένταξη και συμπερίληψη των μαθητών με αναπηρία στο σχολείο των συνομηλίκων τους"

Τα παραπάνω σε συνδυασμό με τα λεγόμενα του Γκλαβά ότι δεν θα τοποθετηθούν αναπληρωτές στα ειδικά σχολεία για μένα σημαίνει διάλυση ..Τώρα αν εσυ είσαι μόνιμος και δεν σε ενδιαφέρει τι θα απογίνουν οι μαθητες σου τι να σου πώ;;...καλά που συμμετείχες στη διαβούλευση και μας έσωσες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:14:03 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4232 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 08:29:47 μμ »
αντιγράφω ακριβώς από το άρθρο 39 5β)
"Οι ΣΜΕΑΕ αποτελούν κέντρα υποστήριξης μιας ενότητας σχολικών μονάδων της ίδιας βαθμίδας της γενικής δημόσιας και ιδιωτικής εκπαίδευσης"

λέει πουθενά ότι θα συνεχίσουν να λειτουργούν και ως ειδικά σχολεία;;;

λέει αυτό που λέει ότι δηλαδή θα αποτελούν και κάτι ακόμα που λέγεται ΣΔΕΥ. Αν ήθελαν να πουν ότι δεν θα αποτελούν σχολεία θα έλεγε ότι καταργούνται ως σχολικές μονάδες, δεν θα λέγονται δηλαδή ΣΜΕΑΕ (Σχολική Μονάδα ΕΑΕ).
Όταν κάτι καταργείται στην νομοθεσία αυτό ορίζεται με σαφήνεια όχι με υποθέσεις.

Παράθεση
και συνεχίζω "οι ενότητες αποτελούν αποκεντρωμένες αδιαβάθμητες υπηρεσιακές μονάδες

με σκοπό την ένταξη και συμπερίληψη των μαθητών με αναπηρία στο σχολείο των συνομηλίκων τους"

το ΣΔΕΥ έχει την ευθύνη να συντονίζει τις ΕΔΕΑΥ των γενικών σχολείων που αυτές με την σειρά τους απευθύνονται για τους μαθητές που φοιτούν σε αυτά τα γενικά σχολεία.

Παράθεση
Τα παραπάνω σε συνδυασμό με τα λεγόμενα του Γκλαβά ότι δεν θα τοποθετηθούν αναπληρωτές στα ειδικά σχολεία για μένα σημαίνει διάλυση

τίποτα από όσα είπες δεν σημαίνει κατάργηση των ΣΜΕΑΕ όπως έχεις πει σε πόσα μηνύματα σου. Αναπληρωτές θα πάρει αλλά θα είναι ελάχιστοι είτε για γενική είτε για ειδική μήπως αυτό σημαίνει ότι καταργούνται και τα γενικά σχολεία?
Το ότι δεν θα πάρει τους αναπληρωτές που χρειάζονται αυτό ναι σημαίνει δυσλειτουργία αλλά δεν σημαίνει κατάργηση. Αυτό θα το δούμε στην πράξη του χρόνου.

Παράθεση
..Τώρα αν εσυ είσαι μόνιμος και δεν σε ενδιαφέρει τι θα απογίνουν οι μαθητες σου τι να σου πώ;;...καλά που συμμετείχες στη διαβούλευση και μας έσωσες.

Το βρήκες ! είμαι μόνιμος και δεν με νοιάζει αν το σχολείο μου θα καταργηθεί του χρόνου! βλέπεις θέλω να σου κάνω παρέα στην ανεργία για να μην νιώθεις μοναξιά. Λογικό ε ? ή μήπως όχι όπως όλη η άλλη επιχειρηματολογία σου? για σκέψου το....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2012, 08:45:43 μμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4233 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 08:55:16 μμ »
αντιγράφω ακριβώς από το άρθρο 39 5β)
"Οι ΣΜΕΑΕ αποτελούν κέντρα υποστήριξης μιας ενότητας σχολικών μονάδων της ίδιας βαθμίδας της γενικής δημόσιας και ιδιωτικής εκπαίδευσης"

λέει πουθενά ότι θα συνεχίσουν να λειτουργούν και ως ειδικά σχολεία;;;

λέει αυτό που λέει ότι δηλαδή θα αποτελούν και κάτι ακόμα που λέγεται ΣΔΕΥ. Αν ήθελαν να πουν ότι δεν θα αποτελούν σχολεία θα έλεγε ότι καταργούνται ως σχολικές μονάδες, δεν θα λέγονται δηλαδή ΣΜΕΑΕ (Σχολική Μονάδα ΕΑΕ).
Όταν κάτι καταργείται στην νομοθεσία αυτό ορίζεται με σαφήνεια όχι με υποθέσεις.

Παράθεση
και συνεχίζω "οι ενότητες αποτελούν αποκεντρωμένες αδιαβάθμητες υπηρεσιακές μονάδες

με σκοπό την ένταξη και συμπερίληψη των μαθητών με αναπηρία στο σχολείο των συνομηλίκων τους"

το ΣΔΕΥ έχει την ευθύνη να συντονίζει τις ΕΔΕΑΥ των γενικών σχολείων που αυτές με την σειρά τους απευθύνονται για τους μαθητές που φοιτούν σε αυτά τα γενικά σχολεία.

Παράθεση
Τα παραπάνω σε συνδυασμό με τα λεγόμενα του Γκλαβά ότι δεν θα τοποθετηθούν αναπληρωτές στα ειδικά σχολεία για μένα σημαίνει διάλυση

τίποτα από όσα είπες δεν σημαίνει κατάργηση των ΣΜΕΑΕ όπως έχεις πει σε πόσα μηνύματα σου. Αναπληρωτές θα πάρει αλλά θα είναι ελάχιστοι είτε για γενική είτε για ειδική μήπως αυτό σημαίνει ότι καταργούνται και τα γενικά σχολεία?
Το ότι δεν θα πάρει τους αναπληρωτές που χρειάζονται αυτό ναι σημαίνει δυσλειτουργία αλλά δεν σημαίνει κατάργηση. Αυτό θα το δούμε στην πράξη του χρόνου.

Παράθεση
..Τώρα αν εσυ είσαι μόνιμος και δεν σε ενδιαφέρει τι θα απογίνουν οι μαθητες σου τι να σου πώ;;...καλά που συμμετείχες στη διαβούλευση και μας έσωσες.

Το βρήκες ! είμαι μόνιμος και δεν με νοιάζει αν το σχολείο μου θα καταργηθεί του χρόνου! βλέπεις θέλω να σου κάνω παρέα στην ανεργία για να μην νιώθεις μοναξιά. Λογικό ε ? ή μήπως όχι όπως όλη η άλλη επιχειρηματολογία σου? για σκέψου το....

η μείωση του αριθμού των προσλήψεων φάνηκε ήδη από φέτος
εξυπηρετούμε σε κάθε νομό ο καθένας 2 και 3 σχολεία!
τώρα,όσον αφορά τις ΕΔΕΑΥ,θεωρώ πως θα υπολειτουργούν!δεν υπάρχει προσωπικό!ακόμη και τα ΚΕΔΔΥ να κλείσουν!το προσωπικό του ΚΕΔΔΥ είναι ελλειπέστατο
για οργανικές θέσεις,καλά δεν το συζητώ!
επομένως,δε νομίζω πως θα αλλάξει κάτι!οι ιδιοι και ίδιοι θα είμαστε παλι να τρέχουμε στα σχολεία τάχα σε επιτροπές
οι Δ/ντάδες άσχετοι επί των θεμάτων
κλπ κλπ


Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4234 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 09:48:54 μμ »
η μείωση του αριθμού των προσλήψεων φάνηκε ήδη από φέτος
εξυπηρετούμε σε κάθε νομό ο καθένας 2 και 3 σχολεία!
τώρα,όσον αφορά τις ΕΔΕΑΥ,θεωρώ πως θα υπολειτουργούν!δεν υπάρχει προσωπικό!ακόμη και τα ΚΕΔΔΥ να κλείσουν!το προσωπικό του ΚΕΔΔΥ είναι ελλειπέστατο
για οργανικές θέσεις,καλά δεν το συζητώ!
επομένως,δε νομίζω πως θα αλλάξει κάτι!οι ιδιοι και ίδιοι θα είμαστε παλι να τρέχουμε στα σχολεία τάχα σε επιτροπές
οι Δ/ντάδες άσχετοι επί των θεμάτων
κλπ κλπ

όπως τα λες και χειρότερα θα είναι του χρόνου
οι ΕΔΕΑΥ δεν πρόκειται να λειτουργήσουν για τον απλούστατο λόγο ότι οι εκπαιδευτικοί ειδικής δεν θα φτάνουν να το κάνουν και αυτό. Χωρίς προσλήψεις, ΕΔΕΑΥ δεν παίζει. Απλά το κεφάλι του δ/ντη της ΣΜΕΑΕ που θα είναι ΣΔΕΥ θα γίνει κουδούνι από την γκρίνια που θα ακούει από τα σχολεία γενικής και αυτός θα προσπαθεί να βγάλει από την μύγα ξύγκι.

Οι ίδιοι αποκλείεται να ήμαστε γιατί οι αναπληρωτές θα μειωθούν.

Συνάδελφοι (ειδικό και μη ειδικό εκπαιδευτικό προσωπικό) με οργανική σε ΚΕΔΔΥ πολύ πιθανόν να πάρουν μετάθεση σε ΣΜΕΑΕ φέτος από τον φόβο (και δικαιολογημένα) να βρεθούν ξεκρέμαστοι στην περίπτωση που καταργηθούν τα ΚΕΔΔΥ. 

Αποσυνδεδεμένος vickyN

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 589
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4235 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 09:54:14 μμ »
Συνάδελφοι (ειδικό και μη ειδικό εκπαιδευτικό προσωπικό) με οργανική σε ΚΕΔΔΥ πολύ πιθανόν να πάρουν μετάθεση σε ΣΜΕΑΕ φέτος από τον φόβο (και δικαιολογημένα) να βρεθούν ξεκρέμαστοι στην περίπτωση που καταργηθούν τα ΚΕΔΔΥ. 

Συμφωνώ σε όλα όσα λες. Δε θεωρώ όμως ότι οι συνάδελφοι των ΚΕΔΔΥ με μεγάλη εμπειρία και προσόντα (οι περισσότεροι) θα βρεθούν ξεκρέμαστοι. Θα μετακινηθούν σε ΣΜΕΑΕ τα οποία θα μείνουν χωρίς προσωπικό από του χρόνου αλλά με αυξημένες αρμοδιότητες.

Αποσυνδεδεμένος vickyN

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 589
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4236 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 09:57:13 μμ »
http://www.poseepea.blogspot.gr/2012/12/blog-post_19.html

Ωστόσο, η ΠΟΣΕΕΠΕΑ πανηγυρίζει!! :o

Αποσυνδεδεμένος dorothea7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4237 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 10:12:18 μμ »
Τουλαχιστον αυτοι κανουν κατι.Εμεισς της β/βαθμιας εχουμε καποιον για να μας εκπροσωπησει?Τι τους ενδιαφερει αν συναδελφοι χρονια αναπληρωτες δεν δουλεψουν του χρονου?Γενικα ποσο υπολογιζεται η μειωση στην ειδικη του χρονου?

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4238 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 10:49:06 μμ »
Συνάδελφοι (ειδικό και μη ειδικό εκπαιδευτικό προσωπικό) με οργανική σε ΚΕΔΔΥ πολύ πιθανόν να πάρουν μετάθεση σε ΣΜΕΑΕ φέτος από τον φόβο (και δικαιολογημένα) να βρεθούν ξεκρέμαστοι στην περίπτωση που καταργηθούν τα ΚΕΔΔΥ. 

Συμφωνώ σε όλα όσα λες. Δε θεωρώ όμως ότι οι συνάδελφοι των ΚΕΔΔΥ με μεγάλη εμπειρία και προσόντα (οι περισσότεροι) θα βρεθούν ξεκρέμαστοι. Θα μετακινηθούν σε ΣΜΕΑΕ τα οποία θα μείνουν χωρίς προσωπικό από του χρόνου αλλά με αυξημένες αρμοδιότητες.

κάλιο να κλείσεις από φέτος την οργανική παρά να την ψάχνεις του χρόνου ως υπεράριθμος μαζί με όλους τους άλλους

Αποσυνδεδεμένος vickyN

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 589
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4239 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 11:22:11 μμ »
Προσωπικά έχω οργανική σε ειδικό. Στην ειδικότητά μου και στην περιοχή μου είναι εύκολο να πάρεις οργανική σε ΣΜΕΑΕ. Υπεραριθμίες δεν υπάρχουν ούτε κατά διάνοια (ακόμη και αν καταργήσουν ΟΛΑ τα ΤΕ που δουλεύουν με αναπληρωτές-το ειδικό είναι σχεδόν άδειο από μόνιμους). Για άλλους νομούς δε γνωρίζω.
Γεγονός όμως είναι ότι κανείς δεν ξέρει τι του ξημερώνει καθώς η ειδική αγωγή βρίσκεται υπό διωγμό.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4240 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 11:38:12 μμ »
Προσωπικά έχω οργανική σε ειδικό. Στην ειδικότητά μου και στην περιοχή μου είναι εύκολο να πάρεις οργανική σε ΣΜΕΑΕ. Υπεραριθμίες δεν υπάρχουν ούτε κατά διάνοια (ακόμη και αν καταργήσουν ΟΛΑ τα ΤΕ που δουλεύουν με αναπληρωτές-το ειδικό είναι σχεδόν άδειο από μόνιμους). Για άλλους νομούς δε γνωρίζω.
Γεγονός όμως είναι ότι κανείς δεν ξέρει τι του ξημερώνει καθώς η ειδική αγωγή βρίσκεται υπό διωγμό.

υπεράριθμοι θα βγουν όσοι έχουν έχουν οργανική σε ΚΕΔΔΥ σε περίπτωση που αυτά καταργηθούν, οι επιλογές για κάποιες ειδικότητες και ειδικά ΕΕΠ είναι μετρημένες. Αυτοί κατά την γνώμη μου πρέπει φέτος να αλλάξουν που υπάρχουν ακόμα οργανικά κενά. Επίσης οι ειδικότητες την β/θμιας δεν έχουν πολλές επιλογές γιατί δεν υπάρχουν οργανικές σε ΤΕ και ΕΕΕΕΚ οπότε τα ειδικά που μένουν είναι ελάχιστα.

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4241 στις: Δεκέμβριος 28, 2012, 02:39:21 μμ »
http://esos.gr/dimosia-ekpaidefsi/defterovathmia/item/31265-askisi-idiotikoy-ergoy-ti-isxyei-kai-gia-toys-ekpaideytikoys-ta-idiaitera-timoroyntai-mexri-kai-paysi.html

Συνάδελφοι έχει πέσει στη δική μου αντίληψη και σε συναδέλφων μου η περίπτωση 4 αναπληρωτών ειδικής αγωγής (φιλόλογοι και λογοθεραπεύτριες) που συνεχίζουν να διατηρούν τα ιδιωτικά κέντρα θεραπείας τους, αποκρύπτοντας προφανώς τις εμπορικές τους ιδιότητες λειτουργώντας σε βάρος δικό μας. Πολλοί απο εμάς είμαστε άνεργοι ενώ οι ''συνάδελφοι'' χρυσαφίζουν ασκώντας δύο δουλειές ταυτόχρονα, ενώ η προκήρυξη ήταν σαφής οτι αυτό απαγορεύεται. Τι πρότείνετε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160723
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 358
Σύνολο: 359

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.