*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3377491 φορές)

0 μέλη και 106 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9562 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 12:50:45 πμ »
Συμφωνώ 100%. Όταν βλέπουμε τους άλλους πιο πάνω απο εμάς τότε θυμόμαστε όλα τα στραβά επειδή δεν μας συμφέρει.Όταν έρθει η ώρα μας όμως μια χαρά κάνουμε τα στραβά μάτια.


 Aκριβως ...οπως ενας τυπος στο φεισμπουκ που ξημερoβραδιαζεται να βριζει τα κολλεγια -τα οποια ουτε εγω γουσταρω για να μην παρεξηγηθω-ενω αυτος εχει απο αυτα τα αγορασμενα μεταπτυχιακα....2 κιολας...που τα βρισκει τα χρηματα να κανει δυο πληρωμενα μεταπτυχιακα ηθελα να ξερα...παντως κι ενω διαφωνω καθετα και οριζοντια με τα πληρωμενα/αγοπρασμενα πτυχια , δεν μπορει να παιρνεις εσυ και να κατηγορεις τους αλλους μετα απο εσενα..εχει κι ο φαρισαισμος τα ορια του..οπως επισης ενας γνωστος μου που εκανε μεταπτυχιακο στην ιταλια χωρις φυσικα να γνωριζει ουτε το τσαο, αλλα λεπτομερειες τωρα, και περνουσε καμποσο κοσμο στους πινακες..και περσι που μπορουσαν να μεταφερουν προυπηρεσια και οι γενικης στην ειδικη και του βγηκαν μπροστα ελεγε οτι μακαρι να τα κοψουν αυτα τα μεταπτυχιακα..αλλα οχι ανδρομικα φυσικα και πιασουν κι αυτον τα μετρα..μετα για τους υπολοιπους..οχι παιδακια οσοι παιξανε βρωμικα και κουτοπονηρα να το βρουν μπροστα τους....Δεν φτανει που χασαμε με τους χαζοδικαστικους διορισμους τις θεσεις μας απο αλλους μην πω και γι αυτους τιποτα , οχι παλι...τωρα θα παρουμε αυτο που μας αξιζει..κι εσεις οι υπολοιποι το ιδιο..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2021, 12:55:53 πμ από kelif »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:52:37 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2267
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9563 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 12:58:02 πμ »

 Aκριβως ...οπως ενας τυπος στο φεισμπουκ που ξημερoβραδιαζεται να βριζει τα κολλεγια -τα οποια ουτε εγω γουσταρω για να μην παρεξηγηθω-ενω αυτος εχει απο αυτα τα αγορασμενα μεταπτυχιακα....2 κιολας...που τα βρισκει τα χρηματα να κανει δυο πληρωμενα μεταπτυχιακα ηθελα να ξερα...παντως κι ενω διαφωνω καθετα και οριζοντια με τα πληρωμενα/αγοπρασμενα πτυχια , δεν μπορει να παιρνεις εσυ και να κατηγορεις τους αλλους μετα απο εσενα..εχει κι ο φαρισαισμος τα ορια του..οπως επισης ενας γνωστος μου που εκανε μεταπτυχιακο στην ιταλια χωρις φυσικα να γνωριζει ουτε το τσαο, αλλα λεπτομερειες τωρα, και περνουσε καμποσο κοσμο στους πινακες..και περσι που μπορουσαν να μεταφερουν προυπηρεσια και οι γενικης στην ειδικη και του βγηκαν μπροστα ελεγε οτι μακαρι να τα κοψουν αυτα τα μεταπτυχιακα..αλλα οχι ανδρομικα φυσικα και πιασουν κι αυτον τα μετρα..μετα για τους υπολοιπους..οχι παιδακια οσοι παιξανε βρωμικα και κουτοπονηρα να το βρουν μπροστα τους....Δεν φτανει που χασαμε με τους χαζοδικαστικους διορισμους τις θεσεις μας απο αλλους μην πω και γι αυτους τιποτα , οχι παλι...τωρα θα παρουμε αυτο που μας αξιζει..κι εσεις οι υπολοιποι το ιδιο..

Πόσο δίκιο έχεις. Δεν υπάρχει πιο νοσηρό χαρακτηριστικό του Νεοέλληνα από το να κουνάει το δάχτυλο προς πάσα κατεύθυνση και να ουρλιάζει με τεντωμένη φλέβα, για πράγματα που ΚΑΙ ο ίδιος έχει κάνει στο παρελθόν, για πράγματα που ΚΑΙ ο ίδιος έχει ασπαστεί στο παρελθόν. Είναι τόσο εύκολο να βλέπουμε τρωτά και αρνητικά στους άλλους (πολλές φορές τα εφευρίσκουμε μάλιστα), αλλά όταν πρόκειται για το δικό μας "σπιτικό" δικαιολογούμαστε, αρνούμαστε τα πάντα και ενίοτε με θράσος ρίχνουμε ευθύνες σε άλλους...

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9564 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 03:32:53 πμ »
ΚΕLIF, γιατί χλώμιασες;;;; Φοβάσαι για τους διορισμούς;;; Όταν έγραφα να μην πιστεύετε τίποτα, αν δε δείτε ονόματα και έλεγα για τα έτη 2030 και 2050 σατυρίζοντας τον εμπαιγμό που μας κάνουν, εσύ μού επιτέθηκες ότι ζηλεύω και τα λέω επειδή εύχομαι να μη διοριστείς... ενώ είχα αναφέρει ότι κι εγώ διορίζομαι, αν γίνουν διορισμοί. Τώρα βλέπω σού έφυγε η σιγουριά και μιλάς για αβεβαιότητα και καθυστέρηση διορισμών.. Άλλη φορά να είσαι πιο συγκρατημένος-η, όταν κάποιος εκφράζει τη δυσπιστία του....Επαναλαμβάνω για δεύτερη φορά. Δε ζούμε ούτε σε σοβαρή χώρα ούτε έχουμε σοβαρό κράτος!!!

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9565 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 03:48:52 πμ »
Kelif, περίμενε πρώτα να δεις το όνομά σου στους διορισθέντες (άγνωστο ποιο έτος) και μετά κατηγόρησε εκείνους που δε διορίστηκαν, ότι σε φθονούν....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:52:38 »

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9566 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 04:21:57 πμ »
ΚΕLIF, γιατί χλώμιασες;;;; Φοβάσαι για τους διορισμούς;;; Όταν έγραφα να μην πιστεύετε τίποτα, αν δε δείτε ονόματα και έλεγα για τα έτη 2030 και 2050 σατυρίζοντας τον εμπαιγμό που μας κάνουν, εσύ μού επιτέθηκες ότι ζηλεύω και τα λέω επειδή εύχομαι να μη διοριστείς... ενώ είχα αναφέρει ότι κι εγώ διορίζομαι, αν γίνουν διορισμοί. Τώρα βλέπω σού έφυγε η σιγουριά και μιλάς για αβεβαιότητα και καθυστέρηση διορισμών.. Άλλη φορά να είσαι πιο συγκρατημένος-η, όταν κάποιος εκφράζει τη δυσπιστία του....Επαναλαμβάνω για δεύτερη φορά. Δε ζούμε ούτε σε σοβαρή χώρα ούτε έχουμε σοβαρό κράτος!!!

Kelif, περίμενε πρώτα να δεις το όνομά σου στους διορισθέντες (άγνωστο ποιο έτος) και μετά κατηγόρησε εκείνους που δε διορίστηκαν, ότι σε φθονούν....


Γλυκιά μου Ιρμα καθολου δεν εχω χλωμιασει οσο κι αν ειναι διακαης ποθος σου προκειμενου να μου την πεις..ειπα απλως οτι αν αλλαξει η ηγεσια πιθανον να καθυστερησουν καποια πραγματα οχι οτι δεν θα γινουν διορισμοι..ειπα επισης οτι πιθανον να κινδυνευσει η β φαση ..θα ειμαι στην α φαση ομως και δεν με νοιαζει...και θα πιασω με τη σειρα μου και πολυ καλη περιοχη και σιγουρα οχι σε νησακι που πιθανον να πας εσυ αν οντως διοριστεις..φυσικα και προτιμω να γινουν οσο πιο νωρις οι διορσιμοι για πολλους λογους και ενσημα και προυπηρεσια και ενα ακομη στοιχειο το οποιο δεν θελω να αποκαλυψω ακομα γιατι πολλα μπορουν να κανουν οι κακεντρεχεις σαν και του λογου σου αλλα να εισαι σιγουρη οτι θα σε θυμαμαι και θα στο γραψω εδω δημοσια οχι σε προσωπικο μηνυμα αμεσως μολις γινουν οι διορισμοι... Αυτα αν αναφερεσαι σε οσα ειπα εγω αρχικα..

 Αν παλι αναφερεσαι σε οτι ειπα απαντωντας σε αλλους, εχω να σου πω οτι καθολου χλωμαδα δεν εχω μονο και μονο επειδη βαρεθηκα τη μοχθηρια ορισμενων συναδελφων οπως αυτοι στους οποιους απαντησα ή κι εσυ που πολυ αμφισβητω οσα λες περι διορισμους σου και με κακεντρεχεια μου απαντας  αυτη τη στιγμη!!!επισης δεν γουσταρω να ανεχθω την κακεντρεχεια ορισμενων μονιμων οι οποιοι βολευονται με το να μη γινουν διορισμοι γιατι αν γινουν μπορουμε να διεκδικησουμε μερη στις αποσπασεις η μεταθεσεις του και μας θελουν μονιμως αναπληρωτες ωστε να μην εχουν μεγαλυτερο ανταγωνισμο απο αυτον που εχουν ηδη...Μολις ΓΙΝΟΥΝ οι διορισμοι  θα τα ξαναπουμε για ακομα περισσοτερα..μεχρι εδω προς ωρας!!!Καλο ξημερωμα κι ελπιζω να μη σε στεναχωρησα με το ροδοκοκκινο χρωμα μου..Το χλωμο κρατα το εσυ μεχρι το 2030 ή 2050 ή οσο ακομα επιθυμεις..Αν διοριζοσουν παντως, αυτη τη στιγμη θα την ελεγες σε οσους οντως αμφισβητουν τους διορισμους , γιατι εκει θα ταν το συμφερον σου και δεν θα ηταν ο καημος σου αυτη τη δεδομενη χρονικη στιγμη να παρεις τη ρεβανς απο εμενα..που δεν θα την παρεις και ποτε δηλαδη..

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2021, 04:25:47 πμ από kelif »

Αποσυνδεδεμένος natalia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9567 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 04:31:24 πμ »
Κράτα την απαισιοδοξία και την καταστροφολογία για τον εαυτό σου. Οι διορισμοί θα γίνουν είτε το θέλεις είτε όχι. Πραγματικά είσαι τόσο μίζερη!!!

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9568 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 04:48:12 πμ »
Κράτα την απαισιοδοξία και την καταστροφολογία για τον εαυτό σου. Οι διορισμοί θα γίνουν είτε το θέλεις είτε όχι. Πραγματικά είσαι τόσο μίζερη!!!

 Ετσι ειναι οσες διοριζονται..σιγα μη διοριζεται....δεν βλεπεις με τι χαιρεται;;; παραφραζει και οσα γραφω ..μιλησα για καθυστερηση και μου γραφει πως ειπα για αναβολη των διορισμων.....λες κι ειναι λογικο για εμας που οντως διοριζομαστε να μας αρεσει η καθυστερηση..δηλαδη αν αυτη μπορουσε να διοριστει αυριο θα ελεγε δεν πειραζει παω και 4 μηνες αργοτερα..ε  λοιπον εγω που οντως διοριζομαι δεν θελω να περιμενω καθολου....κι αυριο αν γινοταν θα μ ενοχλουσε να παω μεθαυριο..οταν εχεις να περιμενεις ανυπομονεις ..οταν δε εχεις να περιμενεις προσπαθεις να μαυρισεις τη χαρα αυτων που περιμενουν..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2021, 04:50:08 πμ από kelif »

Αποσυνδεδεμένος spetses01

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9569 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 07:18:21 πμ »
οι διορισμοί κανονικά θα γίνουν!! για αυτό χαλαρώστε.... τώρα αυτοί που δεν θα διοριστούν ας προετοιμάζονται για τα επόμενα 10 χρόνια που θα ξαναγίνουν μάλλον διορισμοί.........

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9570 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 07:34:50 πμ »
Οι προσλήψεις όντως θα γίνουν αν και δεν κρύβω μια ελαφρά ανησυχία εφόσον αλλάξει η ηγεσία του υπουργείου. Κυρίως για το χρονοδιάγραμμα. Θεωρώ ότι είναι πολιτική απόφαση και δεν εξαρτάται από τον υπουργό που θα μπει.

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9572 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 12:38:43 μμ »
https://www.ethnos.gr/politiki/139690_anashimatismos-foyntonoyn-ta-senaria-gia-allages-ypoyrgon-kai-prosopo-ekplixi

https://www.sofokleousin.gr/anasximatismos-ta-prosopa-kai-to-senario-ton-prooron-eklogon%C2%A0

https://www.efsyn.gr/politiki/kybernisi/275216_anashimatismos-gia-esoteriki-katanalosi

Φθορά με λίγα λόγια από εδώ και πέρα για την Κεραμέως και την ίδια την κυβέρνηση η παραμονή της στο Παιδείας...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2021, 12:48:49 μμ από sikat »

Αποσυνδεδεμένος t_p_m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 306
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9573 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 01:01:07 μμ »
Μιας και το έχουμε ξεφτιλίσει το θέμα του νήματος, ας γράψω κι εγώ τη μπαρούφα μου. .
Τολμάει άραγε ο Μητσοτάκης να εκτοπίσει την προστατευόμενη του Σαμαρά ή απλά δηλώνει τη δυσαρέσκεια που έχει μέσα από διαρροές στον τύπο ως καμπανάκι και θα σταματήσει εκεί;
Θα το δούμε σύντομα..

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9574 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 01:28:07 μμ »
Ποια φθορά και ποια δυσαρέσκεια;;;
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/340917_sholeia-sypsas-poly-kalo-shedio-kerameos

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9575 στις: Ιανουάριος 03, 2021, 01:40:51 μμ »
H γνώμη μου είναι ότι υπάρχει μικρή φθορά, απόλυτα φυσιολογική,  αλλά με το βλέμμα στραμένο στα νομοθετήματα που έρχονται μπορεί να δούμε καμία έκπληξη παραμονής. Μου φαίνεται παράλογο να αποχωρήσει τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή που όλα είναι στο κόκκινο στο Παιδείας. Επειδή είναι προστατευόμενη του Σαμαρά όπως λέτε δεν φεύγει με τίποτα από το κυβερνητικό σχήμα.
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 881
Σύνολο: 883

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.