*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013  (Αναγνώστηκε 370420 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1246 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:41:40 μμ »
Και με τους ΑΜΩ έκλεισαν πλήρη κενά ή κενά μέχρι 16 ωρών;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:36:25 »

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1247 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:42:32 μμ »
Καλημέρα!λογικά πάντα,πρώτα θα καλέσουν ΑΚΩ και Μετά ΑΜΩ,έτσι δεν είναι?

Λογικό μεν, σίγουρο όμως όχι.. Πρόπερσι έγινε στους ξενόγλωσσους.. Πήρε πρώτα 200 ΑΜΩ και το Νοέμβρη πήρε 22 ΑΚΩ. Ημουν μες στους ΑΚΩ επειδή δε δήλωσα μειωμένου ωραρίου καθόλου και ήμουν το νούμερο 77 στον πίνακα ενώ το νούμερο 1 πχ δούλεψε ΑΜΩ επειδή απλά έτυχε να μας καλέσουν με αυτή τη σειρά. Ειναι θέμα τύχης θεωρώ- αν και στα αγγλικά συνήθως ξεκινά με πλήρους ωραρίου και στα περισσεύματα παίρνει και μειωμένου.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1248 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:44:12 μμ »
Πρόπερσι, έχεις δίκιο. Δικό μου λάθος.
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1249 στις: Αύγουστος 24, 2013, 01:09:16 μμ »



Ο ένας λέει ''δεν μπορούμε να περασουμε την επάρκεια γιατί εχεις ξανακάνει αιτηση πιο παλιά'' η άλλη ''δεν ειναι και πολύ σιγουρη'' στον τρίτο ολως τυχαίως ''μπλόκαρε το σύστημα''. Γνωρίζει κάποιος ποιά είναι η ΣΩΣΤΗ διαδικασία? Γιατί μου φαίνεται μας κοροιδευουν ψιλό γαζί οι υπαλληλοι που εμεις πληρωνουμε..

αν στο πει κανενας ιδιωτικος υπαλληλος ομως θα παρεξηγηθεις..για να προσεχουμε λιγο τι λεμε εδω μεσα φιλαρακι
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:36:25 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1250 στις: Αύγουστος 24, 2013, 01:16:36 μμ »
K εγω φετος απεκτησα παιδαγωγική επαρκεια και εκανα τα χαρτια μου πολλά χρονια χωρις να εχω. Η καταχωρητρια δεν ηταν και πολυ σιγουρη αλλά μου το αλλαξε στο συστημα και ειπε οτι θα στειλει με διαβιβαστικο στο υπουργειο την αιτηση μου με το χαρτι της επαρκειας. Δεν μου ειπε οτι πρεπει να στειλω κατι εγώ. Μπορει να μας πει καποιος που του την εχουν  αναγνωρίσει πως εγινε η διαδικασία?

την προηγούμενη χρονιά που έκανα την αίτηση και κατέθεσα την παιδαγωγική επάρκεια την ώρα της καταχώρησης είχε μπλοκάρει το σύστημα. Κατέθεσα ένα επικυρωμένο αντίγραφο από το πιστοποιητικό της ΑΣΠΑΙΤΕ στον υπάλληλο και το έστειλε υπηρεσιακώς στο υπουγείο. Μου είχα πει να περιμένω να δω τις λίστες και να γράφει δίπλα στο όνομά μου με παιδαγωγική επάρκεια. Αν δε το γράφει κάνεις ένσταση και στο αλλάζουν μην ανησυχείς...

Ο ένας λέει ''δεν μπορούμε να περασουμε την επάρκεια γιατί εχεις ξανακάνει αιτηση πιο παλιά'' η άλλη ''δεν ειναι και πολύ σιγουρη'' στον τρίτο ολως τυχαίως ''μπλόκαρε το σύστημα''. Γνωρίζει κάποιος ποιά είναι η ΣΩΣΤΗ διαδικασία? Γιατί μου φαίνεται μας κοροιδευουν ψιλό γαζί οι υπαλληλοι που εμεις πληρωνουμε..

Τέτοιες αλλαγές δε μπορούν να γίνουν από τις Διευθύνσεις αλλά μόνο από το Υπουργείο. Θα ήταν όμως πολύ εύκολο να αποστέλλονται μαζί με άλλες τέτοιες περιπτώσεις, υπηρεσιακά από εκεί και να τακτοποιούνται.
Δυστυχώς, όσο απομακρύνονται οι συνάδελφοι από τις Διευθύνσεις θα παρατηρούνται τέτοια φαινόμενα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1251 στις: Αύγουστος 24, 2013, 02:11:00 μμ »
Καλημέρα!λογικά πάντα,πρώτα θα καλέσουν ΑΚΩ και Μετά ΑΜΩ,έτσι δεν είναι?

Λογικό μεν, σίγουρο όμως όχι.. Πρόπερσι έγινε στους ξενόγλωσσους.. Πήρε πρώτα 200 ΑΜΩ και το Νοέμβρη πήρε 22 ΑΚΩ. Ημουν μες στους ΑΚΩ επειδή δε δήλωσα μειωμένου ωραρίου καθόλου και ήμουν το νούμερο 77 στον πίνακα ενώ το νούμερο 1 πχ δούλεψε ΑΜΩ επειδή απλά έτυχε να μας καλέσουν με αυτή τη σειρά.

Συναδελφε, ο ΑΜΩ αναβαθμιζεται αυτοματα σε ΑΚΩ οταν προκυψει κενο ΑΚΩ στην περιοχη που εργαζεται κι εχει δηλωσει οτι επιθυμει να εργαστει ως ΑΚΩ σ'αυτην.

Ο ένας λέει ''δεν μπορούμε να περασουμε την επάρκεια γιατί εχεις ξανακάνει αιτηση πιο παλιά'' η άλλη ''δεν ειναι και πολύ σιγουρη'' στον τρίτο ολως τυχαίως ''μπλόκαρε το σύστημα''. Γνωρίζει κάποιος ποιά είναι η ΣΩΣΤΗ διαδικασία? Γιατί μου φαίνεται μας κοροιδευουν ψιλό γαζί οι υπαλληλοι που εμεις πληρωνουμε..

αν στο πει κανενας ιδιωτικος υπαλληλος ομως θα παρεξηγηθεις..για να προσεχουμε λιγο τι λεμε εδω μεσα φιλαρακι

Καλα τα λεει ο Aquarius. Εγω παρεξηγουμαι που πληρωνω συναδελφους εκπαιδευτικους στα γραφεια. Τον εκπαιδευτικο ΠΕ τον πληρωνω για να διδασκει, οχι για να αποσπαται σε θεση διοικητικου υπαλληλου ΔΕ και να πληρωνεται ως ΠΕ. Αν βεβαια θελει να εργασθει μονιμα σε διοικητικη θεση ΔΕ/ΠΕ κι εχει τα προσοντα, ας περασει απο διαγωνισμο μαζι με τους χιλιαδες αλλους υποψηφιους που θελουν τη θεση κι ας την παρει αξιοκρατικα.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1252 στις: Αύγουστος 24, 2013, 02:23:23 μμ »
Και ο διοικητικός μπορεί να ισχυριστεί ότι σας πληρώνει για να διδάσκετε, χωρίς να γνωρίζει πόσο αποτελεσματικός είναι ο καθένας... Οπότε τα περί πληρωμής των δημοσίων υπαλλήλων αφήστε να τα πει κανένας ιδιωτικός που πάντα ονειρευόταν το δημόσιο αλλά ποτέ δε κατάφερε να μπει...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2013, 02:25:22 μμ από Giorgos-Effie »

Αποσυνδεδεμένος Aquarius

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ18.02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1253 στις: Αύγουστος 30, 2013, 01:58:25 πμ »



Ο ένας λέει ''δεν μπορούμε να περασουμε την επάρκεια γιατί εχεις ξανακάνει αιτηση πιο παλιά'' η άλλη ''δεν ειναι και πολύ σιγουρη'' στον τρίτο ολως τυχαίως ''μπλόκαρε το σύστημα''. Γνωρίζει κάποιος ποιά είναι η ΣΩΣΤΗ διαδικασία? Γιατί μου φαίνεται μας κοροιδευουν ψιλό γαζί οι υπαλληλοι που εμεις πληρωνουμε..

αν στο πει κανενας ιδιωτικος υπαλληλος ομως θα παρεξηγηθεις..για να προσεχουμε λιγο τι λεμε εδω μεσα φιλαρακι

Πρώτα απ όλα δεν είμαστε φιλαράκια. Κατά δεύτερον δεν πρόκειται να παρεξηγηθώ για τίποτα γιατί έχω δουλέψει στον ιδιωτικό τομέα κυρίως. Και εκεί αν έλεγες σε πελάτη ''δεν είμαι και πολύ σιγουρος'' και ''μπλοκαρε το συστημα'' είχες περάσει στο τέλος της βάρδιας από το λογιστήριο. Εδώ όμως οι λεβέντες λένε στις υποψηφιους που πάνε να κάνουν αίτηση ότι τους κατέβει και λογαριασμό δε δίνουν.

Αποσυνδεδεμένος lazos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1254 στις: Αύγουστος 30, 2013, 02:28:06 μμ »
Να ρωτησω κάτι γιατι μου είπανκατι σήμερα και μπερδεύτηκα..στις αιτήσεις που κάναμε μέχρι 23 για αναπληρωτές ωρομίσθιους δηλώναμε και ενισχυτική? η θα βγέι νέα δήλωση?

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1255 στις: Αύγουστος 30, 2013, 02:29:54 μμ »
θα βγει, μαλλον, νεα προκηρυξη για την ενισχυτικη. 

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1256 στις: Αύγουστος 30, 2013, 02:49:09 μμ »
To θέμα αν συνεχίσετε με αυτόν τον τρόπο θα κλειδωθεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2013, 02:51:56 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1257 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 11:57:19 μμ »
Μαζί με το σχέδιο νόμου για τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, υπήρξε και αλλαγή στις προσλήψεις ωρομισθίων και ΑΜΩ:
Μειωμένου ωραρίου θεωρείται ο αναπληρωτής που έχει από 9 μέχρι 15 ώρες εβδομαδιαίως.
Επομένως από 1 έως 8 ώρες προσλαμβάνεται ως ωρομίσθιος.

Λέτε αυτό να ισχύσει από φέτος;

Συγκεκριμένα,αντικαθίσταται το "τέσσερις" ώρες με "οκτώ". - See more at: http://filologoi02.forumgreek.com/t748-topic#2983

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1258 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 08:01:48 μμ »
Οι πίνακες των αναπληρωτών θα βγουν σήμερα
http://mpratis.gr/index.php/2010-09-03-17-59-29/850-2013-09-02-14-07-11
 Για να μην γκρινιάζετε και για το facebook.
Μου φαίνεται λίγο περίεργο να βγουν την ίδια μέρα και για την δευτεροβάθμια, έχει ξανά συμβεί αυτό? Μην το ξενυχτήσουμε άδικα.


adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1259 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 08:15:43 μμ »
Να πούμε λίγο πριν τα μεσάνυχτα το ραντεβού;;;; ;D ;D ;D ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160463
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 836
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 391
Σύνολο: 399

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.