*

Αποστολέας Θέμα: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.  (Αναγνώστηκε 125487 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #210 στις: Μάιος 16, 2015, 04:47:25 μμ »
H διαβουλευση θα αναδειξει το δικαιο της πλειοψηφιας που ειναι δικαιωση οσων αξιοτατα κατειχαμε θεσεις αναπληρωτων και κρατουσαμε με νυχια και με δοντα τα σχολεια ανοιχτα ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:18:36 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #211 στις: Μάιος 16, 2015, 04:55:08 μμ »
Η δικαιοσύνη και τα δικαστήρια υπάρχουν για να δικαιώνουν αυτόν που έχει αδικηθεί ακόμη και αν είναι μειοψηφία. Το σύνταγμα άλλωστε προστατεύει τις μειονότητες.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #212 στις: Μάιος 16, 2015, 05:05:02 μμ »
Η δικαιοσύνη και τα δικαστήρια υπάρχουν για να δικαιώνουν αυτόν που έχει αδικηθεί ακόμη και αν είναι μειοψηφία. Το σύνταγμα άλλωστε προστατεύει τις μειονότητες.

Φσταουνννννν

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #213 στις: Μάιος 16, 2015, 05:37:33 μμ »
Η δικαιοσύνη και τα δικαστήρια υπάρχουν για να δικαιώνουν αυτόν που έχει αδικηθεί ακόμη και αν είναι μειοψηφία. Το σύνταγμα άλλωστε προστατεύει τις μειονότητες.
Ειναι καποιος αδικημενος επειδη πριν 7 χρονια εγραψε καλα??Ρε σεις 7 χρονια ειναι πολλα..γελανε στο Υπουργεια με αυτα που λετε...εγω τα λεω για να μην ειναι ανωμαλη η προσγειωση..Α και κατι αλλο..ο Κουρακης εβαλε στην ομαδα συμβουλατορων τον απολυτο υπερμαχο της προυπηρεσιας..ασπρομαλλης ειναι.. ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:18:36 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10811
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #214 στις: Μάιος 16, 2015, 05:57:04 μμ »
Ειναι καποιος αδικημενος επειδη πριν 7 χρονια εγραψε καλα??Ρε σεις 7 χρονια ειναι πολλα..γελανε στο Υπουργεια με αυτα που λετε...εγω τα λεω για να μην ειναι ανωμαλη η προσγειωση..Α και κατι αλλο..ο Κουρακης εβαλε στην ομαδα συμβουλατορων τον απολυτο υπερμαχο της προυπηρεσιας..ασπρομαλλης ειναι.. ;D ;D ;D ;D
mickland άμα σου πέφτουν πολλά τα 7 χρόνια από τότε που έγινε ο ΑΣΕΠ, ας αφήνατε τους ασεπίτες να διοριστούν στην ώρα τους.
Στο ΣτΕ δεν γελάνε με όσα επικράτησαν σε σχέση με διορισμούς και προσλήψεις από το 2001 και μετά. Η Ολομέλεια του ΣτΕ πήρε πολύ σοβαρά υπόψη της την κατάσταση αυτή. Δεν έχει σημασία ποιοι μπήκαν στην επιτροπή, σημασία έχει ότι αυτό που θα εισηγηθεί η επιτροπή θα πρέπει να το υπογράψει ο υπουργός Παιδείας. Αυτός παίρνει την ευθύνη!

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #215 στις: Μάιος 16, 2015, 06:01:04 μμ »
mickland άμα σου πέφτουν πολλά τα 7 χρόνια από τότε που έγινε ο ΑΣΕΠ, ας αφήνατε τους ασεπίτες να διοριστούν στην ώρα τους.
Στο ΣτΕ δεν γελάνε με όσα επικράτησαν σε σχέση με διορισμούς και προσλήψεις από το 2001 και μετά. Η Ολομέλεια του ΣτΕ πήρε πολύ σοβαρά υπόψη της την κατάσταση αυτή. Δεν έχει σημασία ποιοι μπήκαν στην επιτροπή, σημασία έχει ότι αυτό που θα εισηγηθεί η επιτροπή θα πρέπει να το υπογράψει ο υπουργός Παιδείας. Αυτός παίρνει την ευθύνη!
Εσυ lasid αν παρ ελπιδα ανηκες στο 24μηνο το 2008 και σου ελεγαν ελα παιδακι μου να διοριστεις..θα ελεγες οχι?Το 24μηνο ηταν νομος και αυτος..αυτοι που μπηκαν τοτε δε σκοτωσαν την μανα τους...Επισης εγω δεν ημουν υπευθυνος για να διοριστουν ολοι οι ΑΣΕΠιτες.Ο mickland ειμαι οχι ο υπουργος ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #216 στις: Μάιος 16, 2015, 06:09:50 μμ »
Ειναι καποιος αδικημενος επειδη πριν 7 χρονια εγραψε καλα??Ρε σεις 7 χρονια ειναι πολλα..γελανε στο Υπουργεια με αυτα που λετε...εγω τα λεω για να μην ειναι ανωμαλη η προσγειωση..Α και κατι αλλο..ο Κουρακης εβαλε στην ομαδα συμβουλατορων τον απολυτο υπερμαχο της προυπηρεσιας..ασπρομαλλης ειναι.. ;D ;D ;D ;D
γιατί γίναν διορισμοί αυτα τα 7 χρόνια και δεν το ξεραμε;;; άρα σημείο μηδέν θεωρείται το πριν 7 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10811
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #217 στις: Μάιος 16, 2015, 06:28:18 μμ »
Εσυ lasid αν παρ ελπιδα ανηκες στο 24μηνο το 2008 και σου ελεγαν ελα παιδακι μου να διοριστεις..θα ελεγες οχι?Το 24μηνο ηταν νομος και αυτος..αυτοι που μπηκαν τοτε δε σκοτωσαν την μανα τους...Επισης εγω δεν ημουν υπευθυνος για να διοριστουν ολοι οι ΑΣΕΠιτες.Ο mickland ειμαι οχι ο υπουργος ;D ;D
Δεν είπα ότι δεν άφησες εσύ. Ας αφήνατε έγραψα, εννοώντας ότι πολλοί έβαλαν το χεράκι τους για να μη διοριστούν οι ασεπίτες και να παρατείνεται η μεταβατική ώστε να διορίζονται από τις υπόλοιπες κατηγορίες διορισμού.
Δεν είπα ότι δεν ήταν νόμος το 24μηνο. Είπα όμως ότι ήταν αντισυνταγματικός και εσύ το αντιπαρήλθες.
Φυσικά και δεν ανήκα στο 24μηνο, οπότε δεν έχω λόγο να απαντήσω σε υποθετικές ερωτήσεις.
Πάντως είναι αστείο να ρωτάνε αυτόν που του καταπάτησαν τμήμα του οικοπέδου του, αν θα το έκανε και ο ίδιος στην περίπτωση που είχε τη δυνατότητα. Από εδώ και πέρα καταπατήσεις τέλος. Όποιος δικαιούται να διοριστεί, θα διοριστεί!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #218 στις: Μάιος 16, 2015, 09:23:16 μμ »
Φυσικά και δεν ανήκα στο 24μηνο, οπότε δεν έχω λόγο να απαντήσω σε υποθετικές ερωτήσεις.
Πάντως είναι αστείο να ρωτάνε αυτόν που του καταπάτησαν τμήμα του οικοπέδου του, αν θα το έκανε και ο ίδιος στην περίπτωση που είχε τη δυνατότητα. Από εδώ και πέρα καταπατήσεις τέλος. Όποιος δικαιούται να διοριστεί, θα διοριστεί!

ορθά και νόμιμα έγιναν όλα συνάδελφε, το ότι βγήκε μια απόφαση μετά από χρόνια που λέει ότι υπάρχει θέμα με κάποιο νόμο δεν σημαίνει ότι παρανόμησε κάποιος, ούτε το οικόπεδο έφαγαν κάποιου, ούτε δικό σου ήταν το οικόπεδο. Οι κανόνες εκείνη την εποχή ήταν εκείνοι, όποιοι έπαιζαν το παιχνίδι, τους ήξεραν. Τώρα μπορεί να λέει ο καθένας ότι θέλει.
Αν κάποιος δικαιωθεί στην οποιαδήποτε ένσταση κάνει, θα το δούμε, μέχρι τότε ας χαλαρώσετε και οι μεν και οι δε.

ΥΓ δεν σου πάει το στυλάκι τιμωρού

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10811
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #219 στις: Μάιος 16, 2015, 10:41:17 μμ »
ορθά και νόμιμα έγιναν όλα συνάδελφε, το ότι βγήκε μια απόφαση μετά από χρόνια που λέει ότι υπάρχει θέμα με κάποιο νόμο δεν σημαίνει ότι παρανόμησε κάποιος, ούτε το οικόπεδο έφαγαν κάποιου, ούτε δικό σου ήταν το οικόπεδο. Οι κανόνες εκείνη την εποχή ήταν εκείνοι, όποιοι έπαιζαν το παιχνίδι, τους ήξεραν. Τώρα μπορεί να λέει ο καθένας ότι θέλει.
Αν κάποιος δικαιωθεί στην οποιαδήποτε ένσταση κάνει, θα το δούμε, μέχρι τότε ας χαλαρώσετε και οι μεν και οι δε.

ΥΓ δεν σου πάει το στυλάκι τιμωρού
Ναι, το ξέρω. Δεν είμαι κιόλας! ;D ;D ;D

Ξέρω ότι υπήρχε νόμος και δεν παρανόμησαν όσοι διορίστηκαν. Αυτό για την καταπάτηση του οικοπέδου το έγραψα επειδή μέσα στη μεταβατική έπαιρναν πιστώσεις από αυτές που είχαν εγκριθεί για τους διοριστέους του ΑΣΕΠ και τις έδιναν αλλού.
Το πιο τραγικό σε όλο αυτό το πανηγύρι ήταν όταν 512 πιστώσεις ασεπιτών χρησιμοποιήθηκαν για διορισμούς δασκάλων!
Επίσης, όλοι οι ασεπίτες θα μπορούσαν να είχαν διοριστεί το 2010. Αντίθετα, ακόμα υπάρχουν αρκετοί αδιόριστοι.

Χαλαρώνουμε, λοιπόν, περιμένοντας το νομοσχέδιο για τους διορισμούς και τις προσλήψεις στην εκπαίδευση....

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #220 στις: Μάιος 19, 2015, 11:17:32 πμ »
το θέμα της προσμέτρησης της προϋπηρεσίας των εκπαιδευτικών όλων των κατηγοριών αποτελεί αντικείμενο μελέτης της νέας ηγεσίας του υπουργείου Παιδείας, δήλωσε εγγράφως στη Βουλή ο Αναπληρωτής υπουργός Τάσος Κουράκης, απαντώντας σε σχετική αναφορά της Βουλευτού Σ. Αναγνωστοπούλου.

Στο πλαίσιο αυτό, τονίζει ο κ. Κουράκης, εξετάζεται η θεραπεία όλων των ανορθολογισμών που έχουν δημιουργηθεί μέχρι ήμερα και η δίκαιη επίλυση όλων των υφιστάμενων αδικιών.

http://www.esos.gr/arthra/38414/antikeimeno-meletis-i-prosmetrisis-tis-proypiresias-ton-ekpaideytikon

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #221 στις: Μάιος 22, 2015, 08:04:48 πμ »
Η προυπηρεσία των ΠΕ70.50 και 60.50 ,που αποκτήθηκε με μεταπτυχιακό τίτλο ή σεμινάριο,υπολογίζεται μόνο στον πίνακα Ειδικής.Η προυπηρεσία των ΠΕ70 και ΠΕ 60 που κλήθηκαν στην ειδική ,υπολογίζεται στον οικείο πίνακα(Γενικής).
Σε ό,τι αφορά στις υπόλοιπες ρυθμίσεις παραμένουν ως έχουν.
Αναγνωρίζεται ολόκληρη η προυπηρεσία από 1-9-10 ,χωρίς διπλασιασμό μορίων από το σχολ.έτος 2010-11 έως το σχολ.έτος2013-14.
Τι θα γίνει με την δευτεροβάθμια?
http://360pedia.gr/oi-rytmiseis-gia-a-kai-b-ekpaideysh-sto-polynomosxedio/
Άρθρο 5

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #222 στις: Μάιος 22, 2015, 01:32:43 μμ »
Για τον μη διπλασιασμό των μορίων 2010-2014

Άρχισαν τα όργανα...κάθε αλλαγή στο νόμο, αδικεί κάποιους και σύντομα θα έχουμε και άλλα δικαστικά παρατράγουδα:

http://www.ipaideia.gr/epistoli-sto-i-po-pai-th-gia-ton-diplasiasmo-ton-morion-proupiresias-sta-disprosita.htm

Οι συνάδελφοι έχουν δίκιο κατά την γνώμη μου. Πως καταργείς ένα νόμο χωρίς να έχεις έναν νέο συμβατό με τον προηγούμενο;
Πως μπορείς να θεωρείς τις προϋπηρεσίες στα δυσπρόσιτα με δύο ή τρία μέτρα και σταθμά; Έχουμε πάλι στραβά νομοθετήματα!

Και ηθικά να το πάρεις: Ποια προϋπηρεσία στα δυσπρόσιτα θεωρείς κύριε υπουργέ ποιο άξια; Αυτή που αποκτήθηκε ανιδιοτελώς ή αυτή που αποκτήθηκε με σκοπό τα διπλά μόρια για πρόταξη στους πίνακες;




Αποσυνδεδεμένος noname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 460
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #223 στις: Μάιος 22, 2015, 01:41:27 μμ »
Από 2014-2015 και μετά τι καταλάβατε ότι ισχύει με τα  δυσπρόσιτα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 565
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 439
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.