*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 75631 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 10:30:09 μμ »
θέλω να αγιάσω και δε με αφήνουν....είδες τι είπε στους δασκάλους για όσους είναι στους πίνακες προϋπηρεσίας θα υπάρξει μεταβατική περίοδος....

αρά μήπως καλά κάνουν και πανηγυρίζουν οι φτωχοί αποτυχημένοι απο τον ΑΣΕΠ αλλά πλην αξιοι προϋπηρισιάκιδες? που λένε ότι η μεταβατική εγινε γι' αυτούς που έχουν προϋπηρεσία και όχι επιτυχία????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:42:56 »

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 10:31:24 μμ »

άρα η μεταβατική περίοδος όντως θα ισχύσει για όσους είναι στον πίνακα προϋπηρεσίας......άρα θα τραβαει ένα ποσοστό απο όσους έχουν προϋπηρεσία και χωρίς ΑΣΕΠ.....αυτό καταλαβαίνω...αυτό δεν είναι πάντως Αριστο2 και τόσο καλό...


arist2, για να μην επαναλαμβάνομαι... : http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=16224.msg258695;topicseen#new
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 10:32:57 μμ »

... η μεταβατική εγινε γι' αυτούς που έχουν προϋπηρεσία και όχι επιτυχία????[/b][/u]


Υπάρχουν, όμως, και τόοοοοσοι άλλοι που έχουν και επιτυχία/ες στον ΑΣΕΠ και προϋπηρεσία...  ::)
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 10:41:00 μμ »
σου λέει η Διαμαντοπουλου αυτοί πέρασαν 1-2-3-4-5 φορές άρα τους είναι εύκολο να ξαναπεράσουν οι άλλοι οι καημένοι

που έδωσαν 1-2-3-4-5 και δεν πέρασαν ούτε 1 ουτέ 2 ουτε3 ουτε4 ουτε5 κρίμα δεν είναι ???? να μην κάνουμε και λίγο κοινωνική πολιτική?? τι σοσιαλιστές είμαστε,,,?????????????είμαστε???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:42:56 »

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 10:46:44 μμ »
Aristos2 σε παρακαλώ την ψύχραιμη γνώμη σου. Είμαι αναπληρώτρια φέτος και θα συμπληρώσω 13,2 προϋπηρεσία. Αν κληθώ και το 2010-11 φτάνω τα 22 με 23 μόρια προϋπηρεσίας. Είναι δυνατό περιπτώσεις όπως η δική μου να τεθούν εκτός μεταβατικής περιόδου;;; Τη γνώμη σου θα ήθελα... 

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 10:48:55 μμ »
Aristos2 σε παρακαλώ την ψύχραιμη γνώμη σου. Είμαι αναπληρώτρια φέτος και θα συμπληρώσω 13,2 προϋπηρεσία. Αν κληθώ και το 2010-11 φτάνω τα 22 με 23 μόρια προϋπηρεσίας. Είναι δυνατό περιπτώσεις όπως η δική μου να τεθούν εκτός μεταβατικής περιόδου;;; Τη γνώμη σου θα ήθελα... 

Νομίζω όχι, αλλιώς η μεταβατική ρύθμιση θα ήταν κατ' ευφημισμόν και άδικη ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 10:53:18 μμ »
κάποιος πρέπει να ενημερώσει τη Διαμαντοπούλου ότι εκρεμεί δίκη εις βάρος των ΟΑεδιτών να πάει και την αγωγή στο γραφείο της και το που τη στηρίζουμε.......ας την πάρει απο το Δικηγόρο μας κάποιος απο την Αθήνα και να ζητήσει να την πάρει στα χέρια της η ίδια αυτοπροσώπως η Υπουργός....μπας και βάλλει προϋπόθεση ΑΣΕΠ παντού...

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 10:55:46 μμ »
Νομίζω ότι μεταβατική περίοδος σημαίνει ότι εξακολουθεί να εφαρμόζεται μετά το 2011 το υπάρχον σύστημα με φθίνουσα πορεία διορισμών από τους πίνακες και με καταληκτικό έτος όπως έγινε με την επετηρίδα επί Αρσένη. Δυστυχώς με θυματα!!! Τι λές;;

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 10:57:22 μμ »
κάποιος πρέπει να ενημερώσει τη Διαμαντοπούλου ότι εκρεμεί δίκη εις βάρος των ΟΑεδιτών να πάει και την αγωγή στο γραφείο της και το που τη στηρίζουμε.......ας την πάρει απο το Δικηγόρο μας κάποιος απο την Αθήνα και να ζητήσει να την πάρει στα χέρια της η ίδια αυτοπροσώπως η Υπουργός....μπας και βάλλει προϋπόθεση ΑΣΕΠ παντού...

... την προϋπόθεση ΑΣΕΠ τη θεωρώ πιθανότατη, δεν την εκστομίζει ξεκάθαρα (αν και προκύπτει από τα συμφραζόμενά της) λογικά για να μην προκαλέσει αντιδράσεις από τώρα ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 11:08:02 μμ »

... την προϋπόθεση ΑΣΕΠ τη θεωρώ πιθανότατη, δεν την εκστομίζει ξεκάθαρα (αν και προκύπτει από τα συμφραζόμενά της) λογικά για να μην προκαλέσει αντιδράσεις από τώρα ...


Αντιδράσεις από ποιους; Από αυτούς που είναι και θα είναι στον πίνακα του 40% κι έχουν αποκτήσει προϋπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ, όπως αυτοί από ΠΔΣ, Σιβιτανίδειο, Εκκλησιαστικά, 3τεκνοι (κάποιοι) και ΟΑΕΔίτες;  ???
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 11:17:14 μμ »
Γιατί αυτοί δεν είναι εργαζόμενοι;;; Η πολιτεία δεν είναι ο κύριος ένοχος;;; Και το λέω εγώ που έχω περάσει τη βάση σε 2 ΑΣΕΠ και έκανα το κωλοσεμινάριο της ειδικής αγωγής  σαββατοκύριακα και διορίστηκα στην Ηγουμενίτσα ωρομίσθια... Και άφηνα τα παιδιά μου τρεις ημέρες την εβδομάδα..Και διάβαζα για τον τελευταίο ΑΣΕΠ στο λεωφορείο του ΚΤΕΛ...Στον οποίο με 700 σειρά έμεινα απ' έξω. Το προσπωπικό μου δράμα είναι καθολικό με παραλλαγές....

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 11:22:27 μμ »
Γιατί αυτοί δεν είναι εργαζόμενοι;;; Η πολιτεία δεν είναι ο κύριος ένοχος;;; Και το λέω εγώ που έχω περάσει τη βάση σε 2 ΑΣΕΠ και έκανα το κωλοσεμινάριο της ειδικής αγωγής  σαββατοκύριακα και διορίστηκα στην Ηγουμενίτσα ωρομίσθια... Και άφηνα τα παιδιά μου τρεις ημέρες την εβδομάδα..Και διάβαζα για τον τελευταίο ΑΣΕΠ στο λεωφορείο του ΚΤΕΛ...Στον οποίο με 700 σειρά έμεινα απ' έξω. Το προσπωπικό μου δράμα είναι καθολικό με παραλλαγές....

Αν αναφέρεσαι σε μένα, μάλλον δεν κατανόησες τα γραφόμενά μου...  ::)
Εσύ πέρασες ΑΣΕΠ 2 φορές επιτυχώς.
Οι παραπάνω που ανέφερα, κάποιοι μάλλον για να είμαι πιο δίκαιη, δεν ξέρουν καν ότι υπάρχει ΑΣΕΠ...
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 11:25:50 μμ »
Τακτική της Διαμαντοπούλου είναι να διασπάσει τον κλάδο των αδιόριστων... Βολεύουμε κάποιους (αριθμός εύηχος και αποπροσανατολιστικός) που πλησιάζουν στο διορισμό και όλοι οι άλλοι θύματα... Σιωπή των πρώτων που βολεύονται με ανακούφιση και τα θύματα ανυπεράσπιστα... Θερμή παράκληση: Μην μπαίνετε στο παιχνίδι της... Αίτημα ελάχιστο: Διατήρηση του 24μηνου με ΑΣΕΠ ως δίκαιης ρύθμισης. Δεν μπορεί ένα ανάλγητο κράτος να διορίζει αναπληρωτές απο ΑΣΕΠ και μετά να τους λέει "ξαναπεράστε από το διαγωνισμό". ΕΛΕΟΣ!!!! Συμπαράσταση και στους συναδέλφους που έτρεχαν ανά την Ελλάδα για προϋπηρεσία και πετάγονται στον κάλαθο των αχρήστων!!!!!

Αποσυνδεδεμένος EVA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • ΠΕ 02 και ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 11:34:53 μμ »
Τακτική της Διαμαντοπούλου είναι να διασπάσει τον κλάδο των αδιόριστων... Βολεύουμε κάποιους (αριθμός εύηχος και αποπροσανατολιστικός) που πλησιάζουν στο διορισμό και όλοι οι άλλοι θύματα... Σιωπή των πρώτων που βολεύονται με ανακούφιση και τα θύματα ανυπεράσπιστα... Θερμή παράκληση: Μην μπαίνετε στο παιχνίδι της... Αίτημα ελάχιστο: Διατήρηση του 24μηνου με ΑΣΕΠ ως δίκαιης ρύθμισης. Δεν μπορεί ένα ανάλγητο κράτος να διορίζει αναπληρωτές απο ΑΣΕΠ και μετά να τους λέει "ξαναπεράστε από το διαγωνισμό". ΕΛΕΟΣ!!!! Συμπαράσταση και στους συναδέλφους που έτρεχαν ανά την Ελλάδα για προϋπηρεσία και πετάγονται στον κάλαθο των αχρήστων!!!!!

Η πιο ψύχραιμη πρόταση εδώ μέσα.Συμπεριλαμβάνει και τις δύο αδικημένες κατηγορίες, χωρίς να μεροληπτεί.Επιπλέον, ενισχύει την έννοια της συσπείρωσης, κάτι που η Διαμαντοπούλου δε θέλει να υπάρχει στον κλάδο μας.Μην πέφτουμε, λοιπόν, σε αυτήν την παγίδα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160224
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 561
Σύνολο: 566

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.