*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 75652 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #238 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 10:06:27 πμ »
Καλημέρα από τη μοναχική πλην γλυκιά και όμορφη Τήλο, των 22 μαθητών και 14 καθηγητών...Γυμνάσιο και Λυκειακές τάξεις. Πολύ καλή σχετικά η συγκοινωνία με τα καράβια, 2 ώρες από Ρόδο και 2 από Κώ.Εδώ δεν έχει άλλο κενό και ξεκινώ μαθήματα, ορισμένα από το μηδέν.Καλά ενοικιαζόμενα, επιπλωμένα, φιλικοί άνθρωποι, φρέσκα ψάρια , καλό κρεοπωλείο(ουπς, νηστεία.), ιατρικό κέντρο, ΚΕΠ, εκκλησία, καφε-μπαρ, ΠΑΡΑΛΙΕΕΕΕΕΕΕΕΣ, ΑΤΜ για αναλήψεις-καταθέσεις, Ταχυδρομείο.Αλλά ησυχίαααααααα. Παιδιά με το καλό να φύγετε.....Φιλάκια.....

... να φύγουμε, αλλά για που;

...κουρείο έχει ..., παρεπιπτόντως;
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:33:03 »

Αποσυνδεδεμένος zulte

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • dato tempore
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #239 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 10:09:00 πμ »
ωριαα εικονα μας εδωσες adigoni.μας ταξιδεψες για λιγο.κι εδω στην Αθηνα ετσι ακριβως ειναι!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #240 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 10:12:52 πμ »
βρε aristos2  παραπονιάρη...εσύ θα πάς σε ένα μήνα στην καλύυυυυυυτερη για σένα θέση. Ο λόγος μου συμβόλαιο κι αν δεν τον τηρήσω..........να γίνει ανασχηματισμός στο ΥΠΕΠΘ.......Κουρείο δεν πρόλαβα να ρωτήσω.....Έχει 2 χωριά, αλλά επειδή γράφω απόpc σχολείου σας αφήνω για λίγο και ξανάρχομαι..Θέλω να υπογράψω κι εγώ την παραπάνω επιστολή πείτε  μου πού..Τα λέμε σε....λίγο

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #241 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 10:18:27 πμ »
... από τούδε και στο εξής ορθάνοικτη για σένα η "αγκαλιά" μου ...

 :) :) :) :)

παντως περα απο προσωπικές αγωνίες  και ανησυχίες ευχομαι αυτος ο πολύπαθος κλάδος μετα τις οποιες ρυθμίσεις να ξαναγίνει "συσσωμος" γιατι μετα το σπασιμο της επετηριδας τον εχουν διαιρέσει σε χιλια δυο κομματια και ειναι κριμα να ειμαστε τοσοι πολλοι και ταυτοχρονα τοσο "λίγοι"
Αρίστο μου σέυχαριστω που  κινεισαι προς αυτη την κατευθυνση  :D :D

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2009, 02:42:13 μμ από momo »
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:33:03 »

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #242 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 10:26:30 πμ »
βρε aristos2  παραπονιάρη...εσύ θα πάς σε ένα μήνα στην καλύυυυυυυτερη για σένα θέση. Ο λόγος μου συμβόλαιο κι αν δεν τον τηρήσω..........να γίνει ανασχηματισμός στο ΥΠΕΠΘ.......Κουρείο δεν πρόλαβα να ρωτήσω.....Έχει 2 χωριά, αλλά επειδή γράφω απόpc σχολείου σας αφήνω για λίγο και ξανάρχομαι..Θέλω να υπογράψω κι εγώ την παραπάνω επιστολή πείτε  μου πού..Τα λέμε σε....λίγο


Καλή αρχή!! Πέρυσι πολύ καλή μου φίλη δούλεψε αναπληρώτρια εκεί!! Πέρασε σχετικώς καλά, ιδίως από άνοιξη και μετά :D :D

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #243 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 11:18:28 πμ »
... από τούδε και στο εξής ορθάνοικτη για σένα η "αγκαλιά" μου ...

 :) :) :) :)

παντως περα απο προσωπικές αγωνίες  και ανησυχίες ευχομαι αυτος ο πολύπαθος κλάδος μετα τις οποιες ρυθμίσεις να ξαναγίνει "συσσωμος" γιατι μετα το σπασιμο της επετηριδας τον εχουν διαιρέσει σε χιλια δυο κομματια και ειναι κριμα να ειμαστε τοσοι πολλοι και ταυτοχρονα τοσο "λίγοι"
Αρίστο μου σέυχαριστω που  κινεισαι προς αυτη την κατευθυνση  :D :D

... όταν το ίδιο το έδαφος κινείται ..., κανείς δε γνωρίζει αν και προς τα που κινείται ..., δυστυχώς μήτε κι εγώ !  :( >:( ???

βρε aristos2  παραπονιάρη...εσύ θα πάς σε ένα μήνα στην καλύυυυυυυτερη για σένα θέση. Ο λόγος μου συμβόλαιο κι αν δεν τον τηρήσω..........να γίνει ανασχηματισμός στο ΥΠΕΠΘ.......Κουρείο δεν πρόλαβα να ρωτήσω.....Έχει 2 χωριά, αλλά επειδή γράφω απόpc σχολείου σας αφήνω για λίγο και ξανάρχομαι..Θέλω να υπογράψω κι εγώ την παραπάνω επιστολή πείτε  μου πού..Τα λέμε σε....λίγο

... σ' ένα μήνα ...; Για στείλε μου το συμβόλαιο ..., υπογεγραμμένο ...  :D :D 8) ::)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος asvos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #244 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 11:50:39 πμ »
που υπογραφουμε την επιστολη, αγαπητοι συαδελφοι;

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #245 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 01:15:07 μμ »
που υπογραφουμε την επιστολη, αγαπητοι συαδελφοι;

Στείλε προσωπικό μνμ στην arist2 με τα στοιχεία σου, τις επιτυχίες ΑΣΕΠ και τα μόριά σου

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #246 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 02:45:06 μμ »
... από τούδε και στο εξής ορθάνοικτη για σένα η "αγκαλιά" μου ...

 :) :) :) :)

παντως περα απο προσωπικές αγωνίες  και ανησυχίες ευχομαι αυτος ο πολύπαθος κλάδος μετα τις οποιες ρυθμίσεις να ξαναγίνει "συσσωμος" γιατι μετα το σπασιμο της επετηριδας τον εχουν διαιρέσει σε χιλια δυο κομματια και ειναι κριμα να ειμαστε τοσοι πολλοι και ταυτοχρονα τοσο "λίγοι"
Αρίστο μου σέυχαριστω που  κινεισαι προς αυτη την κατευθυνση  :D :D

... όταν το ίδιο το έδαφος κινείται ..., κανείς δε γνωρίζει αν και προς τα που κινείται ..., δυστυχώς μήτε κι εγώ !  :( >:( ???

...εισαι μια "ανοιχτη" αγκαλια για τους συναδελφους σου για αυτο κινεισαι προς το να γινει ο κλαδος "συσσωμος" ...
 τωρα προς τα που αληθεια παμε ....πολυ φοβάμαι απο κει που ηρθαμε.... αχ μπορουμε τουλάχιστον να κανουμε τη διαδρομη λίγο πιο ευχάριστη;;;;
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #247 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 03:10:31 μμ »
Παιδιά ήρθε σήμερα εκπρόσωπος της ΠΑΣΚ στο σχολείο...

τι είπε θα βάλουμε μια τάξη στην εκπαίδευση..μέχρι τώρα η Ν.Δ σας κοροϊδευε....πέρνατε προϋπηρεσίες παρανομα απο την ΠΔΣ και μια επιτυχία στον ΑΣΕΠ δε λέει τίποτα....

βέβαια υπάρχουν  και κάποιοι με μεγάλες προϋπηρεσίες. Αυτοί είναι κρίμα...του λέω αυτοί είναι η προσωποποίηση της αναξιοκρατίας..ΟΑΕΔ, Εκκληισαστικά, Σιβιτανίδειο,χλεύαζαν τον ΑΣΕΠ και εμάς που δίναμε και γελούσαν και μου λες αυτοί σας ενδιαφέρουν γιατί είναι κρίμα???

κρίμα τον λέω είμαστε εμείς που δώσαμε ΑΣΕΠ 1-2-3-4-5-6 φορές και πετύχαμε και η ΠΔΣ που λες με 2και 4 ώρες την εβοδμάδα δε σωζόσουν...


Αυτά είπε ο εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ και έγινε χαμός απο εμένα και μια ανπληρώτρια...μας είπε και βύσματα....ακου εκεί.....

Θέλω σε όλες τις εκλογές να τους ρίξουμε μαύρο..

αυτό που με φοβίζει είναι πως παλι οι αδικημένοι θα είμαστε οι ασεπίτες...και πάλι ευνοημένοι όσοι εχουν μεγάλη προυπηρεσία και που αναξιοκρατικά απέκτησαν...όλοι τους είναι ίδιοι και τους ιδιους θέλουν να βολέψουν...και ποιοι θα την πληρώσουν?πάλι εμείς

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #248 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 09:28:38 μμ »
... από τούδε και στο εξής ορθάνοικτη για σένα η "αγκαλιά" μου ...

 :) :) :) :)

παντως περα απο προσωπικές αγωνίες  και ανησυχίες ευχομαι αυτος ο πολύπαθος κλάδος μετα τις οποιες ρυθμίσεις να ξαναγίνει "συσσωμος" γιατι μετα το σπασιμο της επετηριδας τον εχουν διαιρέσει σε χιλια δυο κομματια και ειναι κριμα να ειμαστε τοσοι πολλοι και ταυτοχρονα τοσο "λίγοι"
Αρίστο μου σέυχαριστω που  κινεισαι προς αυτη την κατευθυνση  :D :D

... όταν το ίδιο το έδαφος κινείται ..., κανείς δε γνωρίζει αν και προς τα που κινείται ..., δυστυχώς μήτε κι εγώ !  :( >:( ???

...εισαι μια "ανοιχτη" αγκαλια για τους συναδελφους σου για αυτο κινεισαι προς το να γινει ο κλαδος "συσσωμος" ...
 τωρα προς τα που αληθεια παμε ....πολυ φοβάμαι απο κει που ηρθαμε.... αχ μπορουμε τουλάχιστον να κανουμε τη διαδρομη λίγο πιο ευχάριστη;;;;

... σ'ευχαριστώ για τα όμορφά σου λόγια που, προφανώς, με τιμούν παραπάνω απ' όσο μου πρέπει ...  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2009, 09:34:27 μμ από aristos2 »
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #249 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 09:43:27 μμ »
Kαλα...
δεν ειναι κ θεος...

Αποσυνδεδεμένος che

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #250 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 10:20:19 μμ »
Η μεταβατική περίοδος / ρύθμιση να τέτοια, που να διοριστούν σε βάθος χρόνου όλοι όσοι, μέχρι και τον Ιούνιο του 2010, συγκέντρωσαν μόρια από πρωινή ωρομισθία και αναπλήρωση, κατακτημένες στη βάση μορίων επιτυχίας σε προηγούμενο ΑΣΕΠ. Άρα, ακόμη και 3 καθαρά μόρια να έχει κάποιος τον Ιούνιο του 2010 να ενταχθεί στη μεταβατική περίοδο, αρκεί αυτά να τα εξασφάλισε από επιτυχία σε ΑΣΕΠ και όχι από τα τόσα «παράθυρα» των πελατειακών σχέσεων.

φιλε Αριστο  διαβασα με προσοχη το μηνυμα σου στη "διαβούλευση". Μιλας πεισματικά για καθαρη προυπηρεσια ( αποκτημένη στη βάση μορίων επιτυχίας σε προηγούμενο ΑΣΕΠ.) φαντασομαι πως αντιλαμβανεσαι οτι ειναι αδυνατο να ανευρεθουν τα καθαρα μορια σ οσους εχουν εστω κι 0,κατι απο ΠΔΣ και ο λογος ειναι απλός:εστω κι αυτά τα ελάχιστα μόρια, μπορει να προστεθηκαν στα μορια του ΑΣΕΠ και να οδήγησαν σε ωρομισθία η αναπλήρωση. Εγω για παραδειγμα εχω 8 μορια απο πδσ(καθολου λιγα) αποκτημενα μεσα σε 6 χρονια ( χωρις βισμα ) αυτα με βοήθησαν και ειμαι τωρα αναπληρωτης αφου τα προσθεσα στα 10,02 του ΑΣΕΠ. Ας μη προσχωρουμε τοσο ανετα στη λογικη της διαμαντοπούλου που χωριζει τους συναδελφους σε ΑΣΕΠΙΤΕΣ και βίσματα . ΝΑ ΖΗΤΉΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ.ΣΥΜΦΩΝΟΙ.ΑΛΛΑ ΑΣ ΜΗ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΥΠΟΠΤΟ ΤΟ 1 ΜΟΡΙΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΠΔΣ .ΣΕ ΚΑΘΕ
ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΦΙΛΕ ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΠΟΥ ΥΠΟΝΟΕΙΣ ΘΑ ΜΕΝΑΤΕ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ

ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΙ ΑΓΩΝΑΣ

Υ.Γ. ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΣΥΝΣΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΑΣΑΝ 20 ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ ΠΔΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ......ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΔΕΧΤΟΥΝ ΤΟΝ ΑΣΕΠ . ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΙ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2009, 10:25:30 μμ από che »
hasta la victoria siempre

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #251 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 11:06:11 μμ »
Αristo, ελλοχεύει ο κίνδυνος να γίνεις..... ο ΣΑΚΗΣ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ του forum!  ;D ;D
Kατέβα γρήγορα υποψήφιος... τώρα που γυρίζει ;) ;) 8) 8) ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160248
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 830
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 270
Σύνολο: 285

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.