*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα  (Αναγνώστηκε 920651 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #854 στις: Ιούλιος 19, 2011, 11:13:39 πμ »
Ναι αλλά οι διορισμοί οι φετινοί, λογικά αφορούν τις περυσινές συνταξιοδοτήσεις όχι τις φετινές. οπότε πώς λέει ο mr 800 διορισμούς?

Αν έχω καταλάβει καλά, ο αριθμός των συνταξιοδοτήσεων και ο αριθμός των διορισμών (1/10 των συνταξιοδοτήσεων για φέτος το 2011) υπολογίζονται συνολικά στο δημόσιο για τις ανάγκες του μεσοπρόθεσμου.
Έτσι, αν κριθεί πως οι διορισμοί είναι πιο απαραίτητοι στην υγεία, στα σώματα ασφαλείας ή καλύπτονται μέσω μετατάξεων, μπορεί να απομείνουν λίγοι διορισμοί για την παιδεία συνολικά.
Να με διορθώσει κάποιος, αν κάνω λάθος...
 Η ηγεσία του υπουργείου μας διατυμπανίζει διαρκώς τις υπεραριθμίες των εκπαιδευτικών σε όλες τις βαθμίδες και μέσω κάποιας "ορθολογικής" διαχείρησης επιχειρεί την μείωση του οργανικών θέσεων. Με αυτή την επιχειρηματολογία είναι δύσκολο να απαιτεί περισσότερους διορισμούς για το υπουργείο της. Το αντίθετο: προσπαθεί να καταφέρει την μεγαλύτερη μείωση του δημοσίου στον χώρο της παιδείας.  Μάλλον βαδίζει σε κατήφορο από "κεκτημένη ταχύτητα" ή λόγω της "αυτοεκπληρούμενης προφητείας" (βλ. παιδαγωγικά του ΑΣΕΠ).
Μπορεί και να κυνηγά και κάποιο βραβείο...  'Οπως το βραβείο που πήρε ο πρωθυπουργός μας τον  περασμένο Σεπτέμβρη από τους Γερμανούς  ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:10:50 »

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #855 στις: Ιούλιος 19, 2011, 11:20:03 πμ »
Το υπουργείο δεν ξερει ποσους θα διορισει και αν θα διορισει φετος τελικα.Αυτα μετα απο τηλεφωνο σημερα. Για να μη λενε κατι περιμενουν.

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #856 στις: Ιούλιος 19, 2011, 11:37:24 πμ »
Δηλαδή  υπήρχε  περίπτωση  από  το  τηλέφωνο  να  σου  πουν  θα  διορίσουμε  1000(τυχαίο)  άτομα  φέτος; Αυτό  που  σίγουρα  περιμένουν  είναι  οι  πιστώσεις  από  το  υπουργείο  Οικονομικών  και  τη  γνωμοδότηση  του  ΝΣΚ  για  την  προσμέτρηση    ή  μη της  φετινής  προϋπηρεσίας  στον  πίνακα  του  24μηνου (για  παλιούς  και...νεοεντασσόμενους;  24μηνίτες).

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #857 στις: Ιούλιος 19, 2011, 12:40:23 μμ »
για να επανελθουμε στην ταξη και στο θεμα μας...πιστευω οτι θα διορισει πολυ περισσοτερους απο 6 joanna μου. ειμαι αισιοδοξος ανθρωπος εγω  ;D
για καλο και για κακο ομως εχω προχειρο κι ενα εγχειριδιο για την κατασκευη μολοτωφ με υλικα που εχουν ολα τα απλα νοικοκυρια  8)
;D ;D ;D ;D ;D
Kαι γω το ίδιο πιστεύω, δεν μπορεί να γίνει και φέτος η ίδια σφαγή στις ειδικότητες...
Είμαι και γω αισιόδοξη ότι θα διορίσει περισσότερους από 6...

(Μόνο 7 να μην είναι...  :o :o :o)
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:10:50 »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #858 στις: Ιούλιος 19, 2011, 12:54:00 μμ »
για να επανελθουμε στην ταξη και στο θεμα μας...πιστευω οτι θα διορισει πολυ περισσοτερους απο 6 joanna μου. ειμαι αισιοδοξος ανθρωπος εγω  ;D
για καλο και για κακο ομως εχω προχειρο κι ενα εγχειριδιο για την κατασκευη μολοτωφ με υλικα που εχουν ολα τα απλα νοικοκυρια  8)
;D ;D ;D ;D ;D
Kαι γω το ίδιο πιστεύω, δεν μπορεί να γίνει και φέτος η ίδια σφαγή στις ειδικότητες...
Είμαι και γω αισιόδοξη ότι θα διορίσει περισσότερους από 6...

(Μόνο 7 να μην είναι...  :o :o :o)

λες να ειναι μονο 7???  :o
καλα ειναι...περσι διορισε το 2%, φετος αλλο 1%...μ'αυτους τους ρυθμους σε 20+ χρονια θα μας απορροφησει ολους και θα γινει νεος ΑΣΕΠ  ;D
παλι καλα που δε θα χρειαστει να ξαναδωσω γιατι σε κεινη την ηλικια και με το αλτσχαιμερ να μου χτυπαει την πορτα θα ειναι δυσκολο να συγκρατησω τα παιδαγωγικα!!!  8)
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #859 στις: Ιούλιος 19, 2011, 01:00:24 μμ »
για να επανελθουμε στην ταξη και στο θεμα μας...πιστευω οτι θα διορισει πολυ περισσοτερους απο 6 joanna μου. ειμαι αισιοδοξος ανθρωπος εγω  ;D
για καλο και για κακο ομως εχω προχειρο κι ενα εγχειριδιο για την κατασκευη μολοτωφ με υλικα που εχουν ολα τα απλα νοικοκυρια  8)
;D ;D ;D ;D ;D
Kαι γω το ίδιο πιστεύω, δεν μπορεί να γίνει και φέτος η ίδια σφαγή στις ειδικότητες...
Είμαι και γω αισιόδοξη ότι θα διορίσει περισσότερους από 6...

(Μόνο 7 να μην είναι...  :o :o :o)

λες να ειναι μονο 7???  :o
καλα ειναι...περσι διορισε το 2%, φετος αλλο 1%...μ'αυτους τους ρυθμους σε 20+ χρονια θα μας απορροφησει ολους και θα γινει νεος ΑΣΕΠ  ;D
παλι καλα που δε θα χρειαστει να ξαναδωσω γιατι σε κεινη την ηλικια και με το αλτσχαιμερ να μου χτυπαει την πορτα θα ειναι δυσκολο να συγκρατησω τα παιδαγωγικα!!!  8)
20 χρόνια, για να απορροφηθούμε;
Σήμερα σε βρίσκω πολύ αισιόδοξη!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #860 στις: Ιούλιος 19, 2011, 01:15:05 μμ »
για να επανελθουμε στην ταξη και στο θεμα μας...πιστευω οτι θα διορισει πολυ περισσοτερους απο 6 joanna μου. ειμαι αισιοδοξος ανθρωπος εγω  ;D
για καλο και για κακο ομως εχω προχειρο κι ενα εγχειριδιο για την κατασκευη μολοτωφ με υλικα που εχουν ολα τα απλα νοικοκυρια  8)
;D ;D ;D ;D ;D
Kαι γω το ίδιο πιστεύω, δεν μπορεί να γίνει και φέτος η ίδια σφαγή στις ειδικότητες...
Είμαι και γω αισιόδοξη ότι θα διορίσει περισσότερους από 6...

(Μόνο 7 να μην είναι...  :o :o :o)

λες να ειναι μονο 7???  :o
καλα ειναι...περσι διορισε το 2%, φετος αλλο 1%...μ'αυτους τους ρυθμους σε 20+ χρονια θα μας απορροφησει ολους και θα γινει νεος ΑΣΕΠ  ;D
παλι καλα που δε θα χρειαστει να ξαναδωσω γιατι σε κεινη την ηλικια και με το αλτσχαιμερ να μου χτυπαει την πορτα θα ειναι δυσκολο να συγκρατησω τα παιδαγωγικα!!!  8)
20 χρόνια, για να απορροφηθούμε;
Σήμερα σε βρίσκω πολύ αισιόδοξη!

ειμαι στις καλες μου σημερα...  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος vagelise

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #861 στις: Ιούλιος 19, 2011, 02:41:43 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΠΟ ΤΟ BLOG TΩΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΩΝ-ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΠΗΓΑΝ ΥΠΕΠΘ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΛΑΒΑΝ ΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ 600-800 ΑΤΟΜΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΟΙ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ, ΕΧΟΥΝ ΖΗΤΗΣΕΙ 2500 ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ, ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ 600- 800 ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΠΕ06 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΙΧΡΟΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΛΕΕΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΦΥΣΙΚΟΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΓΑΝΙΚΕΣ.

ΑΝΤΕ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΑΣ
  :)

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #862 στις: Ιούλιος 19, 2011, 02:50:07 μμ »
αυτο το 600 ειναι καινουριο φρουτο?   :o
ξερεις ποσα νουμερα εχουν ακουστει μεχρι τωρα? και ολα μεσα απο το υπουργειο! ταπεινη μου αποψη...ας περιμενουμε να βγει η εγκυκλιος να δουμε τελικα ποσοι θα ειναι. 600? 800? 1200? 1700? 10000?   8)
γιατι στο τελος θα γινουν διορισμοι και θα μας κανουν να πουμε κι ευχαριστω για τ'αυτονοητα!!!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #863 στις: Ιούλιος 19, 2011, 02:55:51 μμ »
αυτο το 600 ειναι καινουριο φρουτο?   :o
ξερεις ποσα νουμερα εχουν ακουστει μεχρι τωρα? και ολα μεσα απο το υπουργειο! ταπεινη μου αποψη...ας περιμενουμε να βγει η εγκυκλιος να δουμε τελικα ποσοι θα ειναι. 600? 800? 1200? 1700? 10000?   8)
γιατι στο τελος θα γινουν διορισμοι και θα μας κανουν να πουμε κι ευχαριστω για τ'αυτονοητα!!!

Εχουμε να περιμένουμε κατι? Δεν είναι σίγουρο οτι θα γίνουν με το 1/10 οι προσλήψεις η μήπως περιμένουμε να δούμε αν θα ισχύσει? Αφού ισχύει 100 %. 
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #864 στις: Ιούλιος 19, 2011, 03:11:33 μμ »
το 600 ειναι για πρωτοβαθμια και τριτιβαθμια οι σιγουροι(ελαχιστοι) διορισμοι μου ειχαν πει,τωρα αντε βγαλε ακρη...

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #865 στις: Ιούλιος 19, 2011, 03:13:03 μμ »
το 600 ειναι για πρωτοβαθμια και τριτιβαθμια οι σιγουροι(ελαχιστοι) διορισμοι μου ειχαν πει,τωρα αντε βγαλε ακρη...

για δευτεροβάθμια δλδ τίποτε; ::)

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #866 στις: Ιούλιος 19, 2011, 03:17:30 μμ »
Με αυτούς τους ρυθμούς όταν διοριστούμε (μετά από 20 χρόνια εμείς οι ΠΕ06) θα πάρουμε κατευθείαν Βαθμό Α και θα πάμε για διευθυντές.. θα είμαστε διευθυντές-νεοδιόριστοι. Κάτι είναι κι αυτό! :P Το θέμα είναι αν θα πρέπει να έχουμε και μέντορα τότε!  8)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #867 στις: Ιούλιος 19, 2011, 03:17:59 μμ »
Και οι δικες μου ''φρεσκες''πληροφοριες ,ελαχιστοι διορισμοι και τι αλλο μου ειπε;Λεφτα δεν υπαρχουν ,οσο το δυνατοτερο ,ελαχιστοι διορισμοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160738
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 421
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 402
Σύνολο: 414

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.