*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα  (Αναγνώστηκε 920637 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1092 στις: Ιούλιος 20, 2011, 03:51:28 μμ »
600 ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ
Πώς πετάς τέτοια βόμβα και μετά φεύγεις;;;;
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:42:35 »

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1093 στις: Ιούλιος 20, 2011, 03:54:34 μμ »
Αν και μόνιμη, επειδή συμμερίζομαι την αγωνία σας, μία συμβουλή και αν θέλετε την ακολουθείτε: μην δίνετε καμία σημασία στις διαδόσεις για τον αριθμό των διορισμών κλπ. Τα δεδομένα αλλάζουν καθημερινά, οπότε δεν υπάρχει λόγος να αναλώνεστε σε αναλύσεις. Ουδείς μπορεί να γνωρίζει τι θα γίνει...

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1094 στις: Ιούλιος 20, 2011, 03:54:56 μμ »
600 ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ

Βλέπω τεράστιες αποκλίσεις στις πληροφορίες. Το  θέμα αποκτά στατιστικό ενδιαφέρον. Ποντάρω στην κατανομή Maxwell...  :D
Η τελευταία πληροφορία προκαλεί περισσότερη σύγχυση. Ταιριάζει και ο αριθμός με αυτόν των Οαεδιτών που βολεύτηκαν και βολεύονται κυρίως από το 40%.  Δεν πιστεύω να υπήρξε μπέρδεμα... 8)

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1095 στις: Ιούλιος 20, 2011, 03:58:43 μμ »
Παιδια το ακουσα και εγω το 600 σημερα απο γνωστο μου 24 μηνιτη.Εχει την τιμιτικη του σημερα αυτο το καταραμενο νουμερο, ας ελπισουμε  μονο να ναι ψεμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:42:35 »

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1096 στις: Ιούλιος 20, 2011, 03:59:28 μμ »
600 ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ
Πώς πετάς τέτοια βόμβα και μετά φεύγεις;;;;

αυτό ειπώθηκε και σε κάποιο άλλο σημείο της συζήτησης, εκτός αν το έγραψαν και σε άλλο θεμα...η αλήθεια είναι ότι όντως χθες πήγε ένας δικηγόρος και άτομα από την προσφυγή που κάνουν οι αδιόριστοι και ο γραμματέας απάντησε αυτό το νούμερο....το ενημερώθηκα και εγώ από τα παιδιά που πήγαν.ο καψαλάκης λέει μέρες τώρα ένα αντίστοιχο ( 600-800). οπότε κρατάτε μικρό καλάθι...

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1097 στις: Ιούλιος 20, 2011, 04:00:07 μμ »
Αν και μόνιμη, επειδή συμμερίζομαι την αγωνία σας, μία συμβουλή και αν θέλετε την ακολουθείτε: μην δίνετε καμία σημασία στις διαδόσεις για τον αριθμό των διορισμών κλπ. Τα δεδομένα αλλάζουν καθημερινά, οπότε δεν υπάρχει λόγος να αναλώνεστε σε αναλύσεις. Ουδείς μπορεί να γνωρίζει τι θα γίνει...

θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου ;)

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1098 στις: Ιούλιος 20, 2011, 04:01:14 μμ »
Nαι μονο που αυτο το καλαθι δεν ειναι απλως μικρο , ειναι και τρυπιο  :)

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1099 στις: Ιούλιος 20, 2011, 04:03:14 μμ »
Η μεταβατική έχει σαν μοναδικό αντικείμενο τη συμπλήρωση του αριθμού διοριστέων που αναγράφονται στο ΦΕΚ του τελευταίου διαγωνισμού ΑΣΕΠ...

Το ξέρω Stelio. Η ίδια όμως είχε πει  κατά λέξη ότι ''δε θα υπάρξει καμιά ανατροπή του προγραμματισμού των εκπαιδευτικών που είχαν κάνει τόσα χρόνια και η μετάβαση θα είναι ομαλή''.  Ποια είναι αυτή η μετάβαση??? Πού είναι???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2011, 04:06:03 μμ από KYRINIS »

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1100 στις: Ιούλιος 20, 2011, 04:04:45 μμ »
Nαι μονο που αυτο το καλαθι δεν ειναι απλως μικρο , ειναι και τρυπιο  :)

τρύπιο...άδειο...μικρό...όπως το βλέπει ο καθένας...απλά καλό θα είναι να επανέλθουμε στην πραγματικότητα γιατί θα μας κάτσει βαρύ... είπαμε άλλωστε....δια βίου αδιόριστοι...!!

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1101 στις: Ιούλιος 20, 2011, 04:16:40 μμ »
Η μεταβατική έχει σαν μοναδικό αντικείμενο τη συμπλήρωση του αριθμού διοριστέων που αναγράφονται στο ΦΕΚ του τελευταίου διαγωνισμού ΑΣΕΠ...

Το ξέρω Stelio. Η ίδια όμως είχε πει  κατά λέξη ότι ''δε θα υπάρξει καμιά ανατροπή του προγραμματισμού των εκπαιδευτικών που είχαν κάνει τόσα χρόνια και η μετάβαση θα είναι ομαλή''.  Ποια είναι αυτή η μετάβαση??? Πού είναι???

Μπορεί και να εννοούσε, πως σαν αναπληρωτές θα έχουμε αρκετό χρόνο να αλλάξουμε επάγγελμα...   ::)

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1102 στις: Ιούλιος 20, 2011, 04:27:46 μμ »
Η μεταβατική έχει σαν μοναδικό αντικείμενο τη συμπλήρωση του αριθμού διοριστέων που αναγράφονται στο ΦΕΚ του τελευταίου διαγωνισμού ΑΣΕΠ...

Το ξέρω Stelio. Η ίδια όμως είχε πει  κατά λέξη ότι ''δε θα υπάρξει καμιά ανατροπή του προγραμματισμού των εκπαιδευτικών που είχαν κάνει τόσα χρόνια και η μετάβαση θα είναι ομαλή''.  Ποια είναι αυτή η μετάβαση??? Πού είναι???

Μπορεί και να εννοούσε, πως σαν αναπληρωτές θα έχουμε αρκετό χρόνο να αλλάξουμε επάγγελμα...   ::)

Μήπως να προετοιμαστεί αυτή γιατί δεν την/τους βλέπω πολύ καλά...

Αποσυνδεδεμένος mania1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1103 στις: Ιούλιος 20, 2011, 04:29:29 μμ »
Νομίζω όλοι έχουμε καταλάβει πως οι δηλώσεις των πολιτικών δεν έχει καμιά απολύτως σχέση με το έργο τους και τις αποφάσεις που λαμβάνουν μετά. Εννοείται πως θα δήλωνε ότι η μετάβαση θα είναι ομαλή. Έπρεπε να ρίξει στάχτη στα μάτια εκείνων που ήθελαν έτσι κι αλλιώς να τη δεχτούν, γιατί όσοι είχαν το μυαλό τους "ανοιχτό" καταλάβαιναν τι κρύβεται πίσω από τέτοιες δηλώσεις. Κι όσο για το πόσους θα διορίσει, η γενικότερη κατάσταση δείχνει ότι θα είναι λίγοι. Όμολογώ ότι οι δηλώσεις του φυσικού μου έδωσαν μια ελπίδα, είμαι κι εγώ στο 24μηνο βλέπετε, αλλά η αλήθεια είναι πως άλλοι αποφασίζουν για τη ζωή μας και κάνουν ό,τι θέλουν. Και Ασεπ μπορούν να κάνουν του χρόνου και να διορίσουν ή να μη διορίσουν κανέναν. Εξάλλου όταν ψηφίζουν τέτοιες ανατροπές ελάχιστοι αντιδρούν γιατί υπάρχουν πάντα αυτοί που πιστεύουν στον "εξορθολογισμό " της εκπαίδευσης ή σε όποια άλλη. μ@@κία, όπως τη βαφτίζουν. Κι εμείς καιγόμαστε καλοκαιριάτικα και περιμένουμε όπως και το προηγούμενο καλοκαίρι. Μακάρι να` ναι τ ο τελευταίο!

Αποσυνδεδεμένος Aritina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1104 στις: Ιούλιος 20, 2011, 04:35:53 μμ »
Νομίζω όλοι έχουμε καταλάβει πως οι δηλώσεις των πολιτικών δεν έχει καμιά απολύτως σχέση με το έργο τους και τις αποφάσεις που λαμβάνουν μετά. Εννοείται πως θα δήλωνε ότι η μετάβαση θα είναι ομαλή. Έπρεπε να ρίξει στάχτη στα μάτια εκείνων που ήθελαν έτσι κι αλλιώς να τη δεχτούν, γιατί όσοι είχαν το μυαλό τους "ανοιχτό" καταλάβαιναν τι κρύβεται πίσω από τέτοιες δηλώσεις. Κι όσο για το πόσους θα διορίσει, η γενικότερη κατάσταση δείχνει ότι θα είναι λίγοι. Όμολογώ ότι οι δηλώσεις του φυσικού μου έδωσαν μια ελπίδα, είμαι κι εγώ στο 24μηνο βλέπετε, αλλά η αλήθεια είναι πως άλλοι αποφασίζουν για τη ζωή μας και κάνουν ό,τι θέλουν. Και Ασεπ μπορούν να κάνουν του χρόνου και να διορίσουν ή να μη διορίσουν κανέναν. Εξάλλου όταν ψηφίζουν τέτοιες ανατροπές ελάχιστοι αντιδρούν γιατί υπάρχουν πάντα αυτοί που πιστεύουν στον "εξορθολογισμό " της εκπαίδευσης ή σε όποια άλλη. μ@@κία, όπως τη βαφτίζουν. Κι εμείς καιγόμαστε καλοκαιριάτικα και περιμένουμε όπως και το προηγούμενο καλοκαίρι. Μακάρι να` ναι τ ο τελευταίο!

 :-\

Αποσυνδεδεμένος Aritina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #1105 στις: Ιούλιος 20, 2011, 04:37:34 μμ »
Νομίζω όλοι έχουμε καταλάβει πως οι δηλώσεις των πολιτικών δεν έχει καμιά απολύτως σχέση με το έργο τους και τις αποφάσεις που λαμβάνουν μετά. Εννοείται πως θα δήλωνε ότι η μετάβαση θα είναι ομαλή. Έπρεπε να ρίξει στάχτη στα μάτια εκείνων που ήθελαν έτσι κι αλλιώς να τη δεχτούν, γιατί όσοι είχαν το μυαλό τους "ανοιχτό" καταλάβαιναν τι κρύβεται πίσω από τέτοιες δηλώσεις. Κι όσο για το πόσους θα διορίσει, η γενικότερη κατάσταση δείχνει ότι θα είναι λίγοι. Όμολογώ ότι οι δηλώσεις του φυσικού μου έδωσαν μια ελπίδα, είμαι κι εγώ στο 24μηνο βλέπετε, αλλά η αλήθεια είναι πως άλλοι αποφασίζουν για τη ζωή μας και κάνουν ό,τι θέλουν. Και Ασεπ μπορούν να κάνουν του χρόνου και να διορίσουν ή να μη διορίσουν κανέναν. Εξάλλου όταν ψηφίζουν τέτοιες ανατροπές ελάχιστοι αντιδρούν γιατί υπάρχουν πάντα αυτοί που πιστεύουν στον "εξορθολογισμό " της εκπαίδευσης ή σε όποια άλλη. μ@@κία, όπως τη βαφτίζουν. Κι εμείς καιγόμαστε καλοκαιριάτικα και περιμένουμε όπως και το προηγούμενο καλοκαίρι. Μακάρι να` ναι τ ο τελευταίο!

Δηλαδή ποιο θα ήταν το πολιτικό κόστος τους αν όντως παρατείνουν τη μεταβατική και διορίσουν από τους πίνακες τόσους ανθρώπους που περιμένουν? Έστω και αν έκανε τον ΑΣΕΠ να έθετε κι ένα ποσοστό από τους πίνακες!!! Ίσα - ίσα θα ήταν όφελος για αυτούς.Εγώ πάντως δεν το καταλαβαίνω!! :-\ :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160731
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 366
Σύνολο: 380

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.