*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 753883 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #196 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 04:31:59 πμ »
Φυσικά είναι με σειρά προτεραιότητας αφού δίπλα βλέπεις και τα μόρια. Τα κάτω μόρια είναι αυτά που έχει δηλώσει ο καθένας ότι έχει ενώ πάνω είναι τα σωστά μόρια που βγάζει η επιτροπή μετά την εξέταση των φακέλων. 3 μέρες προθεσμία είναι οι ενστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:50:58 »

Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #197 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 11:29:34 πμ »

Γιατί δεν του λες ermionoula, ότι τα οριστικά αποτελέσματα δεν πρόκειται να βγουν πριν τα Χριστούγεννα; Γιατί δεν λες ότι o καθαρός μισθός είναι 685 ευρώ που δεν φτάνουν για να ζήσουμε; Γιατί δεν λες ότι όσοι μπορούν παίρνουν αύξηση αδιαφορώντας για τους υπόλοιπους συναδέλφους τους; Γιατί δεν λες ότι οι οικονομικοί διαχειριστές κωλυσιεργούν και μας χρωστάνε τον μισθό του Ιουλίου; Μπήκε Σεπτέμβρης και σε 3-4 μέρες θα μας χρωστάνε και τον μισό του Αυγούστου! Πώς θα ζήσουμε εμείς; Πώς θα πληρώσουμε ενοίκιο, λογαριασμούς, εισφορές ΟΑΕΕ, ΦΠΑ, διατροφή, ένδυση, βενζίνες για να πηγαίνουμε κάθε μέρα στο γραφείο; Δεν πρέπει να κάνουμε κάτι γι'αυτό; Να διεκδικήσουμε αξιοπρεπή μισθό παίρνοντας κι εμείς την αύξηση της ομάδας έργου και την καταβολή του μισθού στην ώρα του, δηλαδή! Τα βρίσκεις παράλογα αυτά; http://static.diavgeia.gov.gr/doc/%CE%92%CE%9B%CE%A9%CE%9246%CE%A8%CE%96%CE%A3%CE%A0-%CE%9A9%CE%9F
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2013, 11:36:02 πμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #198 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 12:04:14 μμ »
Δεν μπορώ να πω κάτι τέτοιο επειδή δεν το γνωρίζω.Δεν δουλεύω ως υπεύθυνη εκπαίδευσης, όπως σου έχω πει και στο μήνυμα που σου έστειλα(στο οποίο δεν απάντησες), αλλά ασχολούμαι μήνες με αυτά τα θέματα.
Όσο για τα μέλη που επιλέχτηκαν στην ομάδα έργου μήπως είχαν μέσο(λέω εγώ τώρα), διότι διαπίστωσα κάποια παρατυπία στην μοριοδότηση του πρώτου ατόμου, αλλά ήταν αργά για ένσταση.Τώρα αυτά τα άτομα βάζουν στην τσέπη τους καθαρά 1200-1300 ευρώ;Μπράβο τους πάντως.Βασικά αντί για αύξηση μήπως να απαιτήσετε να απαλλαγείτε από το άδικο και τεράστιο φπα του 23%;

Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #199 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 08:45:37 μμ »
Πώς μπορεί να γίνει αυτό; Πώς μπορούμε να το διεκδικήσουμε; Έχεις κάτι να προτείνεις;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:50:58 »

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #200 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 09:34:41 μμ »
Και ποιός σου είπε ότι το έργο λήγει 30-06-2015? Όλοι στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ λένε ότι το έργο θα πάρει παράταση τουλάχιστον μέχρι την 30-06-2018. Οπότε όσοι διοριστούν Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης και Οργάνωσης θα έχουν σίγουρη εργασία μέχρι το 2018.

Η παράταση του έργου πέραν του 2015 είναι πιθανή, αλλά κάθε άλλο παρά σίγουρη. Στην Ε.Ε. δεν υπάρχει επί του παρόντος θετικό κλίμα για τη συνέχιση της χρηματοδότησης της γενικής εκπαίδευσης ενηλίκων, σε αντίθεση με την κατάρτιση. Δεύτερον: ακόμη κι αν πάρει παράταση το έργο,  κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι θα παραταθούν και οι συμβάσεις των στελεχών. Το μόνο σίγουρο είναι ότι σε περίπτωση νέας προκήρυξης θα έχεις τα μόρια προϋπηρεσίας. 

Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #201 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 11:12:10 μμ »
Παράταση θα δοθεί, ΟΚ! Αλλά αν δεν πληρώνουν, τί να το κάνουμε; To INEDIBIM χρωστάει στα στελέχη των ΚΔΒΜ τον μισθό του Ιουλίου! Και σε λίγο θα προστεθεί και ο μισθός του Αυγούστου! Έχει κανείς καμιά πληροφορία για το πότε θα πληρώσουν τα δεδουλευμένα; Γίνεται να δουλεύουμε αμισθί;

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #202 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 10:29:39 πμ »

Γιατί δεν του λες ermionoula, ότι τα οριστικά αποτελέσματα δεν πρόκειται να βγουν πριν τα Χριστούγεννα; Γιατί δεν λες ότι o καθαρός μισθός είναι 685 ευρώ που δεν φτάνουν για να ζήσουμε; Γιατί δεν λες ότι όσοι μπορούν παίρνουν αύξηση αδιαφορώντας για τους υπόλοιπους συναδέλφους τους; Γιατί δεν λες ότι οι οικονομικοί διαχειριστές κωλυσιεργούν και μας χρωστάνε τον μισθό του Ιουλίου; Μπήκε Σεπτέμβρης και σε 3-4 μέρες θα μας χρωστάνε και τον μισό του Αυγούστου! Πώς θα ζήσουμε εμείς; Πώς θα πληρώσουμε ενοίκιο, λογαριασμούς, εισφορές ΟΑΕΕ, ΦΠΑ, διατροφή, ένδυση, βενζίνες για να πηγαίνουμε κάθε μέρα στο γραφείο; Δεν πρέπει να κάνουμε κάτι γι'αυτό; Να διεκδικήσουμε αξιοπρεπή μισθό παίρνοντας κι εμείς την αύξηση της ομάδας έργου και την καταβολή του μισθού στην ώρα του, δηλαδή! Τα βρίσκεις παράλογα αυτά; http://static.diavgeia.gov.gr/doc/%CE%92%CE%9B%CE%A9%CE%9246%CE%A8%CE%96%CE%A3%CE%A0-%CE%9A9%CE%9F

Καλημέρα και από μένα.
Βλέπω διαμαρτύρεσαι για τα δικαιώματά σου ως υπεύθυνος Εκπαίδευσης και λες ότι η ομάδα έργου δε σε σκέφτηκε.
Έχεις απόλυτο δίκιο έχεις προσόντα και απαιτείς το δίκιο σου.
Εσύ θα σκεφτείς τους εκπαιδευτές που θα διδάξουν; Το άδικο που γίνεται εκεί. Εγώ π.χ είμαι πρώτος στη λίστα και μου είπαν θα πάρω κάπου κάποια στιγμή 25 ώρες 400 καθαρά ευρώ πες μια φορά. Σώθηκα. Και είμαι άνεργος να σημειώσω. Και αυτός που είναι στη θέση 80 θα πάρει επίσης όταν φτάσει στη σειρά του το ίδιο. Θα εξαντλήσουν τη λίστα είπαν. "Να μη μείνει κανένας άνεργος". Όλοι θα σωθούμε με 300-400 Ευρώ το χρόνο. κΑι όχι το χρόνο αλλά στα 3 χρόνια γιατί η λίστα θα εξαντληθεί στα 3 χρόνια.
Σου δίνουν 685 καθαρά κάθε μήνα γιατί είσαι πρώτος και απαιτείς παραπάνω γιατί το αξίζεις και συμφωνώ. Αν σου λέγαν και σένα θα μοιραστείς τη δουλειά παρόλο που είσαι 1ος με όλους τους άλλους 80 και θα παίρνεις 100 το μήνα π.χ. τι θα έκανες; Πιστεύω θα είχες τινάξει το  forum στον αέρα.
Θα φωνάξεις και γιαυτήν την αδικία που γίνεται στους εκπαιδευτες; Η ο καθένας κοιτάει τον εαυτό του σε αυτή τη χώρα;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2013, 10:45:47 πμ από Thomas3 »

Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #203 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 04:55:48 μμ »
Οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης των ΚΔΒΜ, είναι στελέχη πλήρους απασχόλησης και ζουν αποκλειστικά από τον μισθό τους! Οι εκπαιδευτές κάνουν κάποιες ώρες μάθημα στα ΚΔΒΜ. Τα ΚΔΒΜ δεν είναι η κύρια πηγή εισοδήματος του κάθε εκπαιδευτή! Οι εκπαιδευτές μπορούν να είναι καθηγητές σε σχολεία, να διδάσκουν και αλλού, να κάνουν ιδιαίτερα και άλλα πολλά. Η δουλειά του Υπεύθυνου Εκπαίδευσης δεν γίνεται να μοιραστεί. Το παράδειγμά σου είναι ατυχές. Τώρα, αν εσύ θες ο πρώτος εκπαιδευτής σε κάθε λίστα να παίρνει όλα τα τμήματα και οι άλλοι να κάθονται και να κοιτάνε, τα παράπονά σου στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ, όχι σε μένα. Όπως κι εγώ απευθύνομαι από εδώ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ, χωρίς να θίγω τους συνάδελφους εκπαιδευτές, έτσι κι εσύ να απευθύνεσαι στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Οι υπόλοιποι δεν σου φταίνε σε τίποτα. Και σε τελική ανάλυση, αν θέλεις να γίνεις στέλεχος του ΙΝΕΔΙΒΙΜ, κάνε αίτηση, θέσεις υπάρχουν και μένουν κενές γιατί λίγοι έχουν την ανάγκη να κάνουν μια τόσο κακοπληρωμένη εργασία. Όμως δεν έκανες, διότι προτίμησες την ελευθερία του εκπαιδευτή.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #204 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:24:49 μμ »
Οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης των ΚΔΒΜ, είναι στελέχη πλήρους απασχόλησης και ζουν αποκλειστικά από τον μισθό τους! Οι εκπαιδευτές κάνουν κάποιες ώρες μάθημα στα ΚΔΒΜ. Τα ΚΔΒΜ δεν είναι η κύρια πηγή εισοδήματος του κάθε εκπαιδευτή! Οι εκπαιδευτές μπορούν να είναι καθηγητές σε σχολεία, να διδάσκουν και αλλού, να κάνουν ιδιαίτερα και άλλα πολλά. Η δουλειά του Υπεύθυνου Εκπαίδευσης δεν γίνεται να μοιραστεί. Το παράδειγμά σου είναι ατυχές. Τώρα, αν εσύ θες ο πρώτος εκπαιδευτής σε κάθε λίστα να παίρνει όλα τα τμήματα και οι άλλοι να κάθονται και να κοιτάνε, τα παράπονά σου στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ, όχι σε μένα. Όπως κι εγώ απευθύνομαι από εδώ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ, χωρίς να θίγω τους συνάδελφους εκπαιδευτές, έτσι κι εσύ να απευθύνεσαι στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Οι υπόλοιποι δεν σου φταίνε σε τίποτα. Και σε τελική ανάλυση, αν θέλεις να γίνεις στέλεχος του ΙΝΕΔΙΒΙΜ, κάνε αίτηση, θέσεις υπάρχουν και μένουν κενές γιατί λίγοι έχουν την ανάγκη να κάνουν μια τόσο κακοπληρωμένη εργασία. Όμως δεν έκανες, διότι προτίμησες την ελευθερία του εκπαιδευτή.

Ωραία είδαμε ότι δε σε ενδιαφέρουν τα θέματα των εκπαιδευτών ΚΔΒΜ και καλά κάνεις. Το ίδιο θα σου πω και γω και οι υπόλοιποι εκπαιδευτές ΚΔΒΜ ότι δε μας ενδιαφέρει ότι θες αύξηση από 1400 σε 1900 Ευρώ.
"Απευθύνσου στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ" η στο θέμα Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης ΚΔΒΜ γιατί εδώ δεν ενδιαφέρει κανένα ότι σου χρωστάνε ένα μήνα. "Τραγικό ε". Στα ΣΔΕ χρωστάνε από τον Απρίλιο, όλο το χρόνο δουλεύουν οι συνάδελφοι απλήρωτοι και πληρώνονται τον Σεπτέμωριο. Στα ΙΕΚ 1-2 μήνες μετά τη λήξη του εξάμηνο. Έτσι δουλεύει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Αν δε σου αρέσει βρες άλλη δουλειά.
Λυπάμαι που απαντώ έτσι, αλλά όπως μου απάντησες σου απαντώ.
Καλή σου μέρα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:35:48 μμ από Thomas3 »

Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #205 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:43:16 μμ »
Τα θέματα των εκπαιδευτών με ενδιαφέρουν. Γιατί οι εκπαιδευτές είναι συνάδελφοι και συνεργάτες μου. Και με ενδιαφέρει να πληρώνονται ικανοποιητικά κι αυτό το έχουμε πετύχει μέσα από αιτήματα κι έχει φτάσει η αμοιβή των εκπαιδευτών στα 21 ευρώ/ώρα τη στιγμή που κάποια φροντιστήρια πληρώνουν 7-8 ευρώ/ώρα. Και όλους μας ενδιαφέρει η καταβολή των αμοιβών να μην καθυστερεί. Αλλά, όπως σου εξήγησα, ο εκπαιδευτής δεν απασχολείται αποκλειστικά στα ΚΔΒΜ. Απλά αναλαμβάνει κάποια τμήματα. Και ούτε είναι λογικό, ο πρώτος στη λίστα να παίρνει τα πάντα και οι επόμενοι τίποτα! Και οι περισσότεροι εκπαιδευτές συμφωνούν μαζί μου. Αν θέλεις αποκλειστική απασχόληση στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ, κάνε αίτηση για να γίνεις Υπεύθυνος Εκπαίδευσης και θα σε προσλάβουν. Στις προκηρύξεις στελεχών μένουν πολλές κενές θέσεις.
Εγώ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ απευθύνομαι, από εδώ! Το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, οφείλει να πληρώνει στην ώρα του τους πάντες! Αν υπήρχαν άλλες δουλειές, θα έφευγα αμέσως για να γλιτώσω από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Όσο, όμως δεν έχω άλλη εναλλακτική, διεκδικώ τα δικαιώματά μου, όσο κι αν αυτό εσένα σε ενοχλεί για κάποιον ακατανόητο λόγο.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #206 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:56:54 μμ »
Πώς απευθύνεσαι από εδώ;Σε διαβάζουν πιστεύεις;Εγώ σε ρωτάω αν τα παράπονα σου τα έχεις πει πρώτα σε αυτούς.Αν ναι απάντησαν;Τι απάντησαν;

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #207 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 05:58:34 μμ »
Τα θέματα των εκπαιδευτών με ενδιαφέρουν. Γιατί οι εκπαιδευτές είναι συνάδελφοι και συνεργάτες μου. Και με ενδιαφέρει να πληρώνονται ικανοποιητικά κι αυτό το έχουμε πετύχει μέσα από αιτήματα κι έχει φτάσει η αμοιβή των εκπαιδευτών στα 21 ευρώ/ώρα τη στιγμή που κάποια φροντιστήρια πληρώνουν 7-8 ευρώ/ώρα. Και όλους μας ενδιαφέρει η καταβολή των αμοιβών να μην καθυστερεί. Αλλά, όπως σου εξήγησα, ο εκπαιδευτής δεν απασχολείται αποκλειστικά στα ΚΔΒΜ. Απλά αναλαμβάνει κάποια τμήματα. Και ούτε είναι λογικό, ο πρώτος στη λίστα να παίρνει τα πάντα και οι επόμενοι τίποτα! Και οι περισσότεροι εκπαιδευτές συμφωνούν μαζί μου. Αν θέλεις αποκλειστική απασχόληση στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ, κάνε αίτηση για να γίνεις Υπεύθυνος Εκπαίδευσης και θα σε προσλάβουν. Στις προκηρύξεις στελεχών μένουν πολλές κενές θέσεις.
Εγώ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ απευθύνομαι, από εδώ! Το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, οφείλει να πληρώνει στην ώρα του τους πάντες! Αν υπήρχαν άλλες δουλειές, θα έφευγα αμέσως για να γλιτώσω από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Όσο, όμως δεν έχω άλλη εναλλακτική, διεκδικώ τα δικαιώματά μου, όσο κι αν αυτό εσένα σε ενοχλεί για κάποιον ακατανόητο λόγο.

1) Κανείς δεν είπε ο πρώτος να παίρνει όλα τα τμήματα. Άλλα αφου πιστεύεις ότι είναι σωστό και ο τελευταίος στη λίστα να παίρνει 1 τμήμα και τα ίδια λεφτά με τον πρώτο "δε μπορώ να προχωρήσω τη συζήτηση".
2) Και που ξέρεις αν ασχολείται αποκλειστικά κάποιος με κάτι.
3) Και όπως ορίζεις εσύ τον μισθό του υπεύθυνου και λες ότι ζεις αποκλειστικά από αυτό και επειδή δε σου φτάνει ζητάς αύξηση θα μπορούσα και γω να σου πω βρες άλλη δουλειά, όπως μου λες εσύ.
4) Δε νομίζω οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης να αγωνίστηκαν για να πετύχουν το 21 ευρώ την ώρα με διδακτορικό.

Και σταματώ εδώ τη συζήτηση μας γιατί νομίζω οι συνάδελφοι θέλουν να μάθουν νέα σχετικά με τα Κ.Δ.Β.Μ και αυτά που συζητάμε τους κουράσανε.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2013, 06:00:15 μμ από Thomas3 »

Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #208 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 06:18:03 μμ »
1) Τα ΚΔΒΜ δίνουν και θα δίνουν δουλειά σε όλους τους εκπαιδευτές καί στον πρώτο καί στον τελευταίο, γιατί αυτό είναι το δίκαιο, ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΟΛΟΙ! Απλά οι πρώτοι στη λίστα επιλέγουν πρώτοι!
2) Η διδασκαλία στα ΚΔΒΜ ποτέ δεν ήταν αποκλειστική απασχόληση, ούτε μπορεί να γίνει ποτέ.
3) Αν μπορούσα να βρώ άλλη δουλειά, καλύτερη θα έφευγα! Από τη στιγμή που δεν μπορώ, όμως, αγωνίζομαι για τα δικαιώματά μου!
4) Οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης με έγγραφά τους, μεταξύ άλλων ζήτησαν και την αύξηση της ωριαίας αποζημίωσης των εκπαιδευτών! Και όπως βλέπεις, το πέτυχαν.

Και σταματάω εδώ τη συζήτηση, γιατί οι συνάδελφοι νομίζω θέλουν να μάθουν νέα σχετικά με τα ΚΔΒΜ και η παραπληροφόρηση εκ μέρους σου είναι κουραστική.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #209 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 06:24:16 μμ »
Δεν υπάρχει καμία παραπληροφόρηση από μέρους μου και όλοι έχουν καταλάβει περί τίνος πρόκειται. Ο καθένας μπορεί να κρίνει. Περαιτέρω σχόλια δεν χρειάζονται.
Είσαι σε θέμα Εκπαιδευτών ΚΔΒΜ. Αν έχεις κάποιο νέο να μας πεις να μάθουμε και μεις κάτι πες το μας σαν Υπεύθυνος. Θα χαρούμε να μας πληροφορήσεις έγκυρα με θέματα που μας απασχολούν. Ως τώρα μας είπες ότι να μην περιμένουμε να γίνουν τμήματα μέχρι τα Χριστούγεννα γιατί δε σας πληρώνουν. Άρα να το παγώσουμε το θέμα μέχρι τη Πρωτοχρονιά.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2013, 06:30:52 μμ από Thomas3 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 887
Σύνολο: 889

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.