*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 753882 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #238 στις: Σεπτέμβριος 14, 2013, 09:42:43 πμ »
Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει:
Για να κάνουμε ένσταση επί των προσωρινών πινάκων υπάρχει κάποια συγκεκριμένη φόρμα ή συντάσσω μόνη μου ένα κείμενο;
Μήπως αρκεί να αποστείλω τον τίτλο σπουδών που δεν μου μέτρησαν ή πρέπει να συνοδεύεται από κάποιο κείμενο;
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:35:07 »

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #239 στις: Σεπτέμβριος 14, 2013, 10:00:10 πμ »
Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει:
Για να κάνουμε ένσταση επί των προσωρινών πινάκων υπάρχει κάποια συγκεκριμένη φόρμα ή συντάσσω μόνη μου ένα κείμενο;
Μήπως αρκεί να αποστείλω τον τίτλο σπουδών που δεν μου μέτρησαν ή πρέπει να συνοδεύεται από κάποιο κείμενο;
Στελνεις κειμενο και λες γιατι κανεις την ενσταση. Το οτι θα αποστειλεις τον τιτλο σπουδων δεν εχει καμια σημασια-ειναι εκπροθεσμο. Θα τσεκαρουν αυτοι το φακελο σου, αν είναι μέσα αντιγραφο του πτυχιου θα γινει δεκτη η ενσταση , αν δεν ειναι θα απαντησουν οτι δεν υπηρχε πτυχιο μεσα στην αιτηση σου.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #240 στις: Σεπτέμβριος 14, 2013, 01:16:50 μμ »
Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει:
Για να κάνουμε ένσταση επί των προσωρινών πινάκων υπάρχει κάποια συγκεκριμένη φόρμα ή συντάσσω μόνη μου ένα κείμενο;
Μήπως αρκεί να αποστείλω τον τίτλο σπουδών που δεν μου μέτρησαν ή πρέπει να συνοδεύεται από κάποιο κείμενο;
καλα πως δεν σου μετρησαν τον τιτλο? μηπως ειναι απο εξωτερικο μη μεταφρασμενος? Σε απερριψαν εντελως?

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #241 στις: Σεπτέμβριος 14, 2013, 03:24:05 μμ »
Δεν είναι από εξωτερικό, είναι από το ΕΑΠ, το "Σπουδές στην Εκπαίδευση".
Δεν με απέρριψαν, απλά μη προσμετρώντας μου τα μόρια του μεταπτυχιακού χάνω θέσεις στην κατάταξη που παίζει ρόλο στην προτεραιότητα να σου δώσουν τμήμα αλλά και στην επιλογή των δήμων όπου εκπονούνται προγράμματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, δεν είχε ξαναχρειαστεί να κάνω ένσταση σε κάτι και δεν γνώριζα τη διαδικασία.
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:35:07 »

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #242 στις: Σεπτέμβριος 14, 2013, 06:27:45 μμ »
Πάρε ένα χαρτί, γράψε στον υπολογιστή σου ένα κείμενο σε απλά ελληνικά του τύπου "δεν μου μετρήσατε τον μεταπτυχιακό τίτλο που σας υπέβαλα, παρακαλώ να διορθώσετε το λάθος σας", τύπωσέ το, υπόγραψέ το, βάλτο σ'ενα φάκελο και στείλ'το τους συστημένο! Κι αυτοί θα σου απαντήσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2013, 07:02:06 μμ από alfieri »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #243 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 07:23:41 μμ »
εχω δει οτι βγαινουν ανακοινωσεις για δηλωσεις συμμετοχης των εκπαιδευομενων στα ΚΔΒΜ διαφορων δημων, οπως και στο δικο μου. Στον οποιο εχουν βγει και οι πινακες για τους εκπαιδευτες. Πως θα ξερουμε ομως ποιους καλεσαν, για ποσες ωρες κτλπ;

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #244 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 08:49:29 μμ »
εχω δει οτι βγαινουν ανακοινωσεις για δηλωσεις συμμετοχης των εκπαιδευομενων στα ΚΔΒΜ διαφορων δημων, οπως και στο δικο μου. Στον οποιο εχουν βγει και οι πινακες για τους εκπαιδευτες. Πως θα ξερουμε ομως ποιους καλεσαν, για ποσες ωρες κτλπ;
Αυτό δεν πρόκειται να το μάθεις ποτέ...

Αποσυνδεδεμένος pde2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #245 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 09:06:30 μμ »
Πάρε ένα τηλέφωνο στα κεντρικά του ΙΝΕΔΙΒΙΜ  και ρώτησέ τους...
Λογικά πρέπει να σου δώσουν περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα και την οργάνωσή τους.

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #246 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 12:58:28 πμ »
Πάρε ένα τηλέφωνο στα κεντρικά του ΙΝΕΔΙΒΙΜ  και ρώτησέ τους...
Λογικά πρέπει να σου δώσουν περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα και την οργάνωσή τους.
Ναι! Και μόλις πάρεις, θα σου πούν αμέσως! Κάτσε κι ασχολήσου με το να τηλεφωνείς στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ για ανοησίες και άσε τη ζωή να περνάει! Και κάποια στιγμή θα γεράσεις και θα συνειδητοποιήσεις ότι ασχολιόσουν με τη σειρά προτεραιότητας των εκπαιδευτών στα ΚΔΒΜ και άλλες τέτοιες τρίχες.

Αποσυνδεδεμένος rethimno

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #247 στις: Σεπτέμβριος 23, 2013, 01:13:20 μμ »
ερωτηση προς ολλους:  εχουμε τα αποτελεσματα σε μια περιφερεια η οποια εχει πολλα Κεντρα Δια Βιου Μαθησης...
Με ποιο τροπο γινεται η επιλογη....το καθε  Κεντρα Δια Βιου Μαθησης ξεκιναει οταν υλοποιει τα προγραμματα απο το νουμερο 1 η αν ο νουμερο 1 εχει χρησιμοποιηθει απο αλλο Κεντρα Δια Βιου Μαθησης παει στο νουμερο 2 και τι γινεται σε περιπτωση που καποιοι αρνηθουν....γιατι αν ξεκινανε απο το 1 επειδη δεν εχουμε υλοποιησει των μαθηματων απο τα Κεντρα Δια Βιου Μαθησης την ιδια περιοδο νομιζω οτι η μονο η πρωτη 10 θα εχουν πιθανοτητα να κανουν μαθημα...γνωριζει καποιος κατι και που θα πρεπει να απευθυνθουμε στο Ινιδεβιμ?

Αποσυνδεδεμένος Giota

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #248 στις: Σεπτέμβριος 23, 2013, 02:45:10 μμ »
Υπάρχει επικοινωνία μεταξύ των ΚΔΒΜ του κάθε νομού. Αν το ΚΔΒΜ ξεκινήσει να καλεί εκπαιδευτές και σταματήσει στο νούμερο 10 το επόμενο ΚΔΒΜ θα ξεκινήσει απο το 11. Την επόμενη εκπαιδευτική περίοδο ο πίνακας θα ξεκινήσει από τον αριθμό που σταμάτησε . Αν αρνηθεί κάποιος θέση χάνει την σειρά του και συνεχίζει στον επόμενο. Οπότε ο πίνακας πηγαίνει ρολόι και δουλεύουν όλοι.
Μπορείς να παίρνεις και να ρωτάς τα ΚΔΒΜ που έχει σταματήσει ο πίνακας  για να δεις αν φτάνει η σειρά σου.
Αν θεωρείς οτι σε έχουν προσπεράσει ή οτι υπάρχει κάποια αδικία μπορείς να επικοινωνήσεις με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #249 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 09:47:54 πμ »
Υπάρχει επικοινωνία μεταξύ των ΚΔΒΜ του κάθε νομού. Αν το ΚΔΒΜ ξεκινήσει να καλεί εκπαιδευτές και σταματήσει στο νούμερο 10 το επόμενο ΚΔΒΜ θα ξεκινήσει απο το 11. Την επόμενη εκπαιδευτική περίοδο ο πίνακας θα ξεκινήσει από τον αριθμό που σταμάτησε . Αν αρνηθεί κάποιος θέση χάνει την σειρά του και συνεχίζει στον επόμενο. Οπότε ο πίνακας πηγαίνει ρολόι και δουλεύουν όλοι.
Μπορείς να παίρνεις και να ρωτάς τα ΚΔΒΜ που έχει σταματήσει ο πίνακας  για να δεις αν φτάνει η σειρά σου.
Αν θεωρείς οτι σε έχουν προσπεράσει ή οτι υπάρχει κάποια αδικία μπορείς να επικοινωνήσεις με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ

To ποιος θα κληθεί να διδάξει πού δεν πρέπει να είναι σε συνάρτηση και με τον τόπο διαμονής του;; Δηλ θα υλοποιηθούν προγράμματα στο δήμο του και ενδεχομένως θα χρειαστεί να μετακινείται σε άλλο δήμο; K εκπαιδευτές από άλλο δήμο θα μετακινούνται στο δήμο του πρώτου;  ???

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #250 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 10:20:43 πμ »
Η λίστα με τους εκπαιδευτές τρέχει με την σειρά και σε όποιο δήμο συμπληρώνεται τμήμα, ειδοποιείται και ο εκπαιδευτής απο την λίστα με την σειρά, διαφορετικά ποιο το νόημα της λίστας με σειρά κατάταξης εκπαιδευτών.
Απορώ λοιπόν, γιατί αναρωτιέσαι;
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #251 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 10:22:27 πμ »
Αν εγώ είμαι πρώτος στη λίστα καθηγητών πληροφορικής του νομού Κιλκίς και γίνει τμήμα στην πόλη του Κιλκίς, αν θέλω θα διδάξω εγώ ακόμα κι αν μένω σε ένα χωριό 100 χιλιόμετρα μακριά και όχι εσύ που θα είσαι δεύτερος/η στη λίστα αλλά μένεις στην πόλη του Κιλκίς! Θα μου δώσουν και οδοιπορικά νομίζω! Αλλά και να μη μου δώσουν είναι υποχρεωμένοι από το ΚΔΒΜ να με πάρουν τηλ και αν δεχτώ θα διδάξω εγώ. Το που μένεις είναι εντελώς άσχετο! Εκτός αν μου πουν ότι θα γίνει τμήμα στο χωριό μου, οπότε μπορεί να παραχωρήσω τη θέση μου! Αλλά και πάλι αν εγώ θέλω να έρχομαι από το χωριό μου για να διδάξω στην πόλη και μετά να πάω για κάνα ποτό σε κάνα μπαράκι, έχω δικαίωμα να διδάξω πρώτος/η ακόμα κι αν μένω 100 χιλιόμετρα μακριά, ακόμα κι αν εσύ μένεις δίπλα στο σχολείο όπου θα γίνονται τα μαθήματα! Το πού μένεις μετράει μόνο αν το επιτρέψει ο καθηγητής που προηγείται στη λίστα! Διαφορετικά δεν έχει καμία σημασία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 949
Σύνολο: 952

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.