*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 753869 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #980 στις: Απρίλιος 04, 2014, 09:00:17 πμ »
Για τις 26-27/4 δεν με κάλεσαν ακόμα και έκανα εμπρόθεσμα την αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:51:16 »

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #981 στις: Απρίλιος 04, 2014, 10:44:11 πμ »
και εγω για 26-27 απριλιου θεσνικη δηλωσα κ τιποτα ακομα....κανενα τηλ υπαρχει?

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #982 στις: Απρίλιος 04, 2014, 05:26:59 μμ »
και εγω για 26-27 απριλιου θεσνικη δηλωσα κ τιποτα ακομα....κανενα τηλ υπαρχει?

Ακόμη είναι νωρίς για να μας ειδοποιήσουν. Στην ανακοίνωση έλεγε ότι θα μας ειδοποιήσουν 15 μέρες πριν τη διεξαγωγή του σεμιναρίου. Πάντως τηλέφωνο στην πρόσκληση δεν υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος agnes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #983 στις: Απρίλιος 04, 2014, 06:14:14 μμ »
Τα χαρτιά για πληρωμή στα κεντρικά φεύγουν μετά την λήξη του τμήματος. Το Οκτώβρη ξεκίνησε ή ολοκληρώθηκε το τμήμα?

οκτωμβριο ξεκινησε..αρχες νοεμβριου ολοκληρωθηκε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:51:16 »

Αποσυνδεδεμένος AAEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #984 στις: Απρίλιος 04, 2014, 06:58:15 μμ »
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις! Μήπως δήλωσε κανείς 26-27 Απριλίου για Λάρισα και τον ειδοποίησαν;

Αποσυνδεδεμένος mastermind

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #985 στις: Απρίλιος 04, 2014, 09:56:35 μμ »
Παιδιά καλησπέρα! Ακούστε τί μου είπαν σήμερα να μου πείτε αν γίνεται....Στα ΚΔΒΜ που διδάσκω μου είπαν σήμερα εκπαιδευομενοι από άλλο τμήμα αγγλικών που έρχονται και στο δικό μου μάθημα ως ακροατές ότι αυτοί θα κάνουν άλλες πέντε ώρες περα από τις 25 που προβλέπονται κι ότι πήραν παράταση! Μάλιστα όταν ρώτησαν γιατί ενώ το δικό μου τμήμα τελειώνει νωρίτερα ενώ οι άλλοι θα κάνουν παραπάνω η εκπαιδεύρια δεν απαντούσε κι άλλαζε θέμα ενώ μου τόνισαν τη ρώτησαν πολλές φορές. Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο; Το έχετε ξανακούσει;

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #986 στις: Απρίλιος 04, 2014, 10:10:33 μμ »
Παιδιά καλησπέρα! Ακούστε τί μου είπαν σήμερα να μου πείτε αν γίνεται....Στα ΚΔΒΜ που διδάσκω μου είπαν σήμερα εκπαιδευομενοι από άλλο τμήμα αγγλικών που έρχονται και στο δικό μου μάθημα ως ακροατές ότι αυτοί θα κάνουν άλλες πέντε ώρες περα από τις 25 που προβλέπονται κι ότι πήραν παράταση! Μάλιστα όταν ρώτησαν γιατί ενώ το δικό μου τμήμα τελειώνει νωρίτερα ενώ οι άλλοι θα κάνουν παραπάνω η εκπαιδεύρια δεν απαντούσε κι άλλαζε θέμα ενώ μου τόνισαν τη ρώτησαν πολλές φορές. Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο; Το έχετε ξανακούσει;
Δεν υπάρχει δυνατότητα να γίνουν παραπάνω ώρες σε κάποιο πρόγραμμα και να πληρωθεί ο εκπαιδευτής για αυτές τις ώρες . Κάτι άλλο μπορει να έγινε π.χ να είχε κάνει λιγότερη ώρα από αυτή που είχε δηλωθεί και τώρα αναπληρώνει , να αναβλήθηκε κάποιο μάθημα και να μετατέθηκε η λήξη του τμήματος ή πολύ απλά κάνει αφιλοκερδώς κάποιες ώρες...

Αποσυνδεδεμένος mastermind

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #987 στις: Απρίλιος 04, 2014, 10:36:12 μμ »
Δεν υπάρχει δυνατότητα να γίνουν παραπάνω ώρες σε κάποιο πρόγραμμα και να πληρωθεί ο εκπαιδευτής για αυτές τις ώρες . Κάτι άλλο μπορει να έγινε π.χ να είχε κάνει λιγότερη ώρα από αυτή που είχε δηλωθεί και τώρα αναπληρώνει , να αναβλήθηκε κάποιο μάθημα και να μετατέθηκε η λήξη του τμήματος ή πολύ απλά κάνει αφιλοκερδώς κάποιες ώρες...
Φυσικά και ρώτησα και δεν ισχύει η αναπλήρωση ή η λιγότερη ώρα μάθημα. Επίσης δεδομένου ότι στο ΚΔΒΜ βγάζουμε εμείς τις φωτοτυπίες και πρέπει να έχουμε μαρκαδόρους δικούς μας μου κάνει περίεργο να το κάνει αφιλοκερδώς όταν κάναμε συζήτηση ότι δε μας συμφέρει να βγάζουμε εμείς τις φωτοτυπίες- γενικά φαινόταν να είχε στραβώσει πολύ...

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #988 στις: Απρίλιος 04, 2014, 11:25:57 μμ »
Φυσικά και ρώτησα και δεν ισχύει η αναπλήρωση ή η λιγότερη ώρα μάθημα. Επίσης δεδομένου ότι στο ΚΔΒΜ βγάζουμε εμείς τις φωτοτυπίες και πρέπει να έχουμε μαρκαδόρους δικούς μας μου κάνει περίεργο να το κάνει αφιλοκερδώς όταν κάναμε συζήτηση ότι δε μας συμφέρει να βγάζουμε εμείς τις φωτοτυπίες- γενικά φαινόταν να είχε στραβώσει πολύ...
γιατί βγαζετε εσείς τις φωτοτυπίες ; δουλεια των στελεχων ειναι να σας ις εχουν ετοιμες, είτε από το φωτοτυπικο του κδβμ είτε να εγκριθεί δαπανη φωτοτυπησης

Αποσυνδεδεμένος mastermind

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #989 στις: Απρίλιος 04, 2014, 11:41:36 μμ »
γιατί βγαζετε εσείς τις φωτοτυπίες ; δουλεια των στελεχων ειναι να σας ις εχουν ετοιμες, είτε από το φωτοτυπικο του κδβμ είτε να εγκριθεί δαπανη φωτοτυπησης
Μας έχουν πει εδώ και 2 εβδομάδες ότι έχει χαλάσει το φωτοτυπικό και πρέπει να τις βγάζουμε εμείς. Έχω 2 τμήματα σύνολο 38 άτομα και 11 ακροατές που βγάζω και γι αυτούς γιατί μου ζητάνε και δε μου πάει να μην τους δίνω... ανά μάθημα (3 ωρες) έχω βγάλει και κοντά 300 σελίδες φωτοτυπίες...πολύ πράμα λέμε! Δε συμφέρει...

Αποσυνδεδεμένος Giota

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #990 στις: Απρίλιος 04, 2014, 11:55:55 μμ »
Μας έχουν πει εδώ και 2 εβδομάδες ότι έχει χαλάσει το φωτοτυπικό και πρέπει να τις βγάζουμε εμείς. Έχω 2 τμήματα σύνολο 38 άτομα και 11 ακροατές που βγάζω και γι αυτούς γιατί μου ζητάνε και δε μου πάει να μην τους δίνω... ανά μάθημα (3 ωρες) έχω βγάλει και κοντά 300 σελίδες φωτοτυπίες...πολύ πράμα λέμε! Δε συμφέρει...

Πολύ κακώς επιβαρύνεστε τις φωτοτυπίες. Οι υπεύθυνοι μπορούν να πάρουν άμεσο κονδύλι από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και να κλείσουν ένα φωτοτυπικό κέντρο για να εξυπηρετηθείτε από εκεί.
Αν οι υπεύθυνοι δεν το κάνουν ούτε αυτό τότε κάντε μάθημα χωρίς φωτοτυπίες ή ζητήστε από τους εκπαιδευόμενους να χρεωθούν.
Επίσης μπορείτε να ενημερώσετε τον υπεύθυνο του δήμου να πληρώσουν αυτοί τις φωτοτυπίες. Προεκλογική περίοδο έχουμε, κανείς δήμος δεν θα αφήσει με γκρίνια τους δημότες.

Αποσυνδεδεμένος mastermind

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #991 στις: Απρίλιος 05, 2014, 12:04:09 πμ »
Πολύ κακώς επιβαρύνεστε τις φωτοτυπίες. Οι υπεύθυνοι μπορούν να πάρουν άμεσο κονδύλι από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και να κλείσουν ένα φωτοτυπικό κέντρο για να εξυπηρετηθείτε από εκεί.
Αν οι υπεύθυνοι δεν το κάνουν ούτε αυτό τότε κάντε μάθημα χωρίς φωτοτυπίες ή ζητήστε από τους εκπαιδευόμενους να χρεωθούν.
Επίσης μπορείτε να ενημερώσετε τον υπεύθυνο του δήμου να πληρώσουν αυτοί τις φωτοτυπίες. Προεκλογική περίοδο έχουμε, κανείς δήμος δεν θα αφήσει με γκρίνια τους δημότες.
Μάλιστα! Αυτοί λένε ότι κι αυτοί έχουν πρόβλημα κι ότι ό,τι χρειαστούν το βγάζουν σπίτι τους...τί να πω! Θα τους πω αυτά που είπατε να δω τί θα πουν. Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #992 στις: Απρίλιος 05, 2014, 09:58:51 πμ »
στο Δήμο μου έχουμε κλείσει με ένα φωτοτυπάδικο και βγάζουμε φωτοτυπίες εκει όσο χρειαστούμε.

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #993 στις: Απρίλιος 05, 2014, 10:20:15 πμ »
Μάλιστα! Αυτοί λένε ότι κι αυτοί έχουν πρόβλημα κι ότι ό,τι χρειαστούν το βγάζουν σπίτι τους...τί να πω! Θα τους πω αυτά που είπατε να δω τί θα πουν. Ευχαριστώ πολύ.
Εννοείται ότι είναι απαράδεκτο αυτό, απορώ πώς το δεχτήκατε τόσο καιρό. Η πιο συνηθισμένη λύση όταν δεν υπάρχει φωτοτυπικό είναι να εγκριθεί δαπάνη φωτοτυπησης από κάποιο βιβλιοπωλειο. Απλά προσπαθουν να αποφύγουν την γραφειοκρατείο και το τρεξιμο για να μαζεψουν προσφορες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160662
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 966
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 962
Σύνολο: 972

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.