*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 753881 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1512 στις: Σεπτέμβριος 23, 2014, 01:50:21 μμ »
Οποιος πληρωθει ας ενημερωσει.Γελαμε με τα χαλια μας.................. :-\Ξεχασαμε ποτε δουλεψαμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:32:48 »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1513 στις: Σεπτέμβριος 23, 2014, 03:00:16 μμ »
Σε περίπτωση που οι οφειλές του ΚΔΒΜ προς εσάς είναι περισσότερες από 1500 ευρώ για να πληρωθείτε θα πρέπει να τους πάτε φορολογική ενημερότητα... Διαφορετικά μη περιμένετε να δείτε χρήματα στο λογαριασμό σας. Δυστυχώς δεν ενημερώνουν όσους δεν έχουν πάει σχετική βεβαίωση με αποτέλεσμα να περιμένουμε μάταια να πληρωθούμε.

Αποσυνδεδεμένος Ekpaideftis_DIEK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1514 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 09:13:43 πμ »
Βλέπω ότι το θέμα των πληρωμών από ΚΔΒΜ έχει φουντώσει τις τελευταίες ημέρες και υπάρχει έντονο άγχος.
Δούλεψα και εγώ Ιούνιο 2014 αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως έχετε βγάλει το συμπέρασμα ότι θα πληρωθούμε αυτές τις μέρες (Μακάρι βέβαια).
Έχουν πληρωθεί κάποιες περιοχές;

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1515 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 09:58:10 πμ »
Απο το Νοέμβρη του 2013 ..τίποτα. Έχω στείλει ότι μου ζήτησαν και όμως κοντεύει ένας χρόνος. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:32:48 »

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1516 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 10:46:17 πμ »
Στο Διαύγεια έχουν ανακοινώσει πληρωμές για τα ΚΔΒΜ , ριξτε μια ματια. Βρίσκεται στο inedivim.gr

Αποσυνδεδεμένος Ekpaideftis_DIEK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1517 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 11:57:58 πμ »
Στο Διαύγεια έχουν ανακοινώσει πληρωμές για τα ΚΔΒΜ , ριξτε μια ματια. Βρίσκεται στο inedivim.gr

Οι οριστικοποιήσεις πληρωμών που βλέπεις στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ σημαίνει ότι κάποια στιγμή ΘΑΑΑΑΑΑΑ γίνουν αυτές οι πληρωμές.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1518 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 12:17:35 μμ »
στις 15 του μηνα ειχα παρει τηλ και μου ειπαν οτι μεχρι αυριο θα εχω πληρωθει, μεχρι στιγμης δεν εχω δει τπτ. σε αλλη συναδερφο σημερα ειπαν οτι θα πληρωθουμε μεσα οκτωβρη.....οτι να ναι τελικα

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1519 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 01:22:29 πμ »
Πραγματικά τώρα,πιστεύει κάποιος εδώ ότι βγαίνει κάποια άκρη σε όλο αυτό το αίσχος και την ατελείωτη κοροϊδία; Έλεος πια!!!!! Είναι δυνατόν απλά να περιμένουμε ή να παίρνουμε τηλ.να ρωτάμε,να μην ισχύει τίποτα απ' ότι μας λένε και ξανά απ' την αρχή; Εντάξει το εμπεδώσαμε ότι είμαστε τα θύματα του πλεονάσματος,αλλά όχι κι έτσι!!!!
Φανταστείτε να ήμασταν και ακριβοπληρωμενοι, ούτε τα ψίχουλα δεν μας δίνουν....
Αλλά ως εδώ,αφού με πολύ λύπη διαπίστωσα ότι το μόνο που είμαστε ικανοί να κάνουμε ομαδικά είναι να κλαίμε τη μοίρα μας εγώ προσωπικά αν δεν πληρωθω άμεσα θα συμβουλευτω δικηγόρο. Όποιος πιστός ας προσέλθει, ας οργανωθούμε έστω για να δημοσιοποιησουμε την κατάσταση...Ας υπάρξουν κι άλλες ιδέες,ας κάνουμε πια κάτι,για να ξέρουμε αν έχει κάποιο νόημα να ασχοληθούμε ξανά....

Αποσυνδεδεμένος pr0

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • ΕλΑλέξανδρος
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1520 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 07:55:10 πμ »
Μόνο σε νησί δικαιολογούν διαμονή. Και αυτοκίνητο (0,15 ευρώ το km ) δικαιολογούν μόνο αν μετακινείσαι εντός του νομού του ΚΔΒΜ. Αν η κατοικία σου είναι σε γειτονικό ή άλλο νομό δεν παίρνεις τίποτα. Βέβαια υπάρχουν εξαιρέσεις σε αυτό που όμως δεν είμαι σίγουρος ότι τηρούνται πάντα ( αν είσαι μοναδικός εκπαιδευτής σε μία ειδικότητα ή αν ελλείψει εκπαιδευτή σε ένα νομό σε καλούν εσένα που είσαι σε γειτονικό ). Και υπάρχει και η (δικαιολογημένη) λαμογιά να δηλώνεις ψεύτικη κατοικία. Πολλοί το έχουν κάνει αλλά είναι ένα ρίσκο που εγώ δε το πήρα γιατί οι εποχές είναι περίεργες. Έβαλα όμως δύο τρίωρα την ίδια μέρα γιατί αλλιώς θα έμπαινα μέσα αφού μένω σε γειτονικό νομό του ΚΔΒΜ. Πάντως, μέχρι να με πληρώσουν, δεν ξαναρχίζω μαθήματα!
Από ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ πληρώθηκε κανένας;;;;  (για μαθήματα του 2014 )

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε μου. Το υλικό για τις επιμορφώσεις έρχεται έτοιμο ή ο κάθε εκπαιδευτής οφείλει να σκαρώσει σχέδιο μαθήματος, να βρει υλικό και να το αναπαραγάγει (φωτοτυπίες τουλάχιστον δικαιολογούν;); Έχω ήδη ένα κακό προαίσθημα, μακάρι να'ναι ιδέα μου...

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1521 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 08:42:44 πμ »
Το υλικό για τα μαθήματα είναι έτοιμο και στο δίνουν. Μπορείς να το δεις εδώ: kdvm.gr. Γενικά αν ο υπεύθυνος εκπαίδευσης είναι συνεργάσιμος τα πράγματα είναι εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1522 στις: Σεπτέμβριος 26, 2014, 10:23:50 πμ »
100η ημέρα μάταιης εισόδου στο i-bank της Εθνικής!! Εγώ πάντως θα τους ζητήσω αποζημίωση για σπάσιμο με μπουνιά της οθόνης του υπολογιστή λόγω αγανάκτησης!!! >:( :P

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1523 στις: Σεπτέμβριος 26, 2014, 10:27:14 πμ »
Πραγματικά τώρα,πιστεύει κάποιος εδώ ότι βγαίνει κάποια άκρη σε όλο αυτό το αίσχος και την ατελείωτη κοροϊδία; Έλεος πια!!!!! Είναι δυνατόν απλά να περιμένουμε ή να παίρνουμε τηλ.να ρωτάμε,να μην ισχύει τίποτα απ' ότι μας λένε και ξανά απ' την αρχή; Εντάξει το εμπεδώσαμε ότι είμαστε τα θύματα του πλεονάσματος,αλλά όχι κι έτσι!!!!
Φανταστείτε να ήμασταν και ακριβοπληρωμενοι, ούτε τα ψίχουλα δεν μας δίνουν....
Αλλά ως εδώ,αφού με πολύ λύπη διαπίστωσα ότι το μόνο που είμαστε ικανοί να κάνουμε ομαδικά είναι να κλαίμε τη μοίρα μας εγώ προσωπικά αν δεν πληρωθω άμεσα θα συμβουλευτω δικηγόρο. Όποιος πιστός ας προσέλθει, ας οργανωθούμε έστω για να δημοσιοποιησουμε την κατάσταση...Ας υπάρξουν κι άλλες ιδέες,ας κάνουμε πια κάτι,για να ξέρουμε αν έχει κάποιο νόημα να ασχοληθούμε ξανά....

εγω για δικηγορο ειμαι μεσα, το εχω σκεφτει πολυ καιρο...θα τους δωσω μια ευκαιρια και σημερα και απο δευτερα θα παρω παλι τηλ

επισης το ινεδιβιμ ετοιμαζεται να δωσει σε ενα κδβμ που ξερω σιγουρα 500 ευρω για κουλουρακια για τη γιορτη που θα γινει....για μπουφεδες εχουν να δινουν ....για εκπαιδευτες παλι οχι
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2014, 10:30:11 πμ από lavas »

Αποσυνδεδεμένος marigia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1524 στις: Σεπτέμβριος 26, 2014, 10:55:02 πμ »
Λοιπόν όσοι πραγματικά ενδιαφερόμαστε για το αν και πότε θα πληρωθούμε η pati  έχει απόλυτο δίκιο να συμβουλευτούμε δικηγόρο...εγώ είμαι μέσα
Μόνο αυτό μας μένει να κάνουμε...

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1525 στις: Σεπτέμβριος 26, 2014, 11:42:07 πμ »
Στο site του ΙΝΕΔΙΒΙΜ έχει ανακοίνωση ότι δεν θα λειτουργούν προσωρινά οι τηλεφωνικές υπηρεσίες.
Αλήθεια, λειτουργούν ποτέ;;
Μου φάνηκε πολύ γελοίο, γι' αυτό το επισημαίνω. Προσωπικά δεν μου έχει απαντήσει ποτέ άνθρωπος σε αυτά τα τηλέφωνα!
... and justice for all...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 935
Σύνολο: 939

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.