*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2994234 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7952 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 07:12:18 μμ »
Άδικα ειναι και τα δυο.
Γιαυτο να βγει προκήρυξη ώστε του χρόνου Οκτώβριο να ξεκινήσουν ολα σωστά.
Για φέτος δεν υπάρχει χρόνος. Έτσι πως τα κάνανε η μόνη λύση ειναι να ξεκινήσουν αύριο κιόλας .
3 μήνες δεν είδα κανέναν να τρέχει για να βγει προκήρυξη. Τρέξτε τουλάχιστον για του χρόνου.

Ευχαριστώ πολύ που αναγνωρίζεις ότι έχω δίκιο αλλά δυστυχώς λόγω έλλειψης χρόνου δεν προλαβαίνει/βολεύει να διορθωθεί. Συγχαρητήρια στο υπουργείο και όσους αγωνίστηκαν γι αυτό που έγινε! Δε θέλει κόπο θέλει τρόπο  ;) ! Οι υπόλοιποι ας προσέχατε κι ας ξοδεύατε πιο ανέμελα το χρόνο σας-έχει ο Θεός  ::)!

18/20 Eνώ απάντησες σωστά εντούτοις επιρρίπτεις ευθύνη εκεί που δεν υπάρχει κι όχι εκεί που πραγματικά υπάρχει. Είναι δουλειά του υπουργείου να κάνει το αυτονόητο κι όχι παράλειψη των υποψηφίων εκπαιδευτών η μη έγκαιρη προκήρυξη θέσεων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2016, 07:15:40 μμ από Foufoutos »
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7953 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 07:15:58 μμ »

Στο πρώτο ερώτημα δεν απάντησες. Οσο για την τύχη δεν είναι τύχη αλλά πίεση στο υπουργείο να μην ισχύσει το κριτήριο της επάρκειας. Φυσικά και είναι ψίχουλα τα μόρια των ΣΔΕ όμως κάποιες θέσεις έστω λίγες τις ανεβαίνεις.Αλήθεια το ότι είναι ψίχουλα αναιρεί τη σημασία τους αφού από τον πίνακα μηδενικής μπορούν να σε βάλουν στον πίνακα προυπηρεσίας; 6/20  :P  ;D ;D


Ξαναρωτώ λοιπόν κι ας απαντήσει κάποιος με κριτική σκέψη και επιχειρήματα (όχι όσοι μόνο μπορούν να πατήσουν το κουμπί like/dislike που άλλωστε δεν υπάρχει εδώ):

1)Ξαναλέω λοιπόν για δομή που μετράει στον πίνακα αναπληρωτών πόσο δίκαιο είναι να ισχύσουν πίνακες με κριτήριο την ανεργία που είχες δύο χρόνια πριν(το 2014 για πρόσληψη το 2016) και που τώρα που θα την έχανες θα επεφτες δραματικά στον πίνακα ΣΔΕ;

2) Πόσο δίκαιο είναι να μείνει στη θέση του ο πρώτος φιλόλογος που κόπηκε στην επάρκεια, ο δεύτερος που δεν πήγε καν να δώσει και ο τρίτος να μη προσληφθεί που έτρεχε με εγκυμονύση να δώσει και πέρασε (και οι 3 με μεταπτυχιακό κι επιμόρφωση);

Αναμένω επιχειρήματα (αλλιώς θα σας "κόψω" :P ;D).



Στο πρώτο ερώτημα δεν απάντησες. Οσο για την τύχη δεν είναι τύχη αλλά πίεση στο υπουργείο να μην ισχύσει το κριτήριο της επάρκειας. Φυσικά και είναι ψίχουλα τα μόρια των ΣΔΕ όμως κάποιες θέσεις έστω λίγες τις ανεβαίνεις.Αλήθεια το ότι είναι ψίχουλα αναιρεί τη σημασία τους αφού από τον πίνακα μηδενικής μπορούν να σε βάλουν στον πίνακα προυπηρεσίας; 6/20  :P  ;D ;D


Ξαναρωτώ λοιπόν κι ας απαντήσει κάποιος με κριτική σκέψη και επιχειρήματα (όχι όσοι μόνο μπορούν να πατήσουν το κουμπί like/dislike που άλλωστε δεν υπάρχει εδώ):

1)Ξαναλέω λοιπόν για δομή που μετράει στον πίνακα αναπληρωτών πόσο δίκαιο είναι να ισχύσουν πίνακες με κριτήριο την ανεργία που είχες δύο χρόνια πριν(το 2014 για πρόσληψη το 2016) και που τώρα που θα την έχανες θα επεφτες δραματικά στον πίνακα ΣΔΕ;

2) Πόσο δίκαιο είναι να μείνει στη θέση του ο πρώτος φιλόλογος που κόπηκε στην επάρκεια, ο δεύτερος που δεν πήγε καν να δώσει και ο τρίτος να μη προσληφθεί που έτρεχε με εγκυμονύση να δώσει και πέρασε (και οι 3 με μεταπτυχιακό κι επιμόρφωση);

Αναμένω επιχειρήματα (αλλιώς θα σας "κόψω" :P ;D).
[/quote

Ο παράγοντας τύχη είναι η απάντησή μου στην πρώτη ερώτηση.

άντε και έφυγες από τον μηδενικής, και??
Εγώ φέτος που άνοιξαν οι πίνακες πήγα στον πίνακα με την προϋπηρεσία αλλά με 2 μόρια από ΣΔΕ, δεν άλλαξε κάτι..

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7954 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 07:18:22 μμ »





άντε και έφυγες από τον μηδενικής, και??
Εγώ φέτος που άνοιξαν οι πίνακες πήγα στον πίνακα με την προϋπηρεσία αλλά με 2 μόρια από ΣΔΕ, δεν άλλαξε κάτι..

Για κάποιους θα υπάρξει διαφορά όμως. Ξέρω περίπτωση που ήδη προσελήφθη φέτος πρώτη φορά χάρη στα ΣΔΕ. Σας βαρέθηκα. Πάω να διαβάσω τίποτα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2016, 07:21:01 μμ από Foufoutos »
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος oti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7955 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 07:23:00 μμ »
2) Πόσο δίκαιο είναι να μείνει στη θέση του ο πρώτος φιλόλογος που κόπηκε στην επάρκεια

Στην επάρκεια πως κόπηκε; Ήταν κλειστές οι τράπεζες και δεν πρόλαβε να πληρώσει το παράβολο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7956 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 07:26:51 μμ »
Στην επάρκεια πως κόπηκε; Ήταν κλειστές οι τράπεζες και δεν πρόλαβε να πληρώσει το παράβολο;
Εγραψε 6 στη θεωρία! Αν έχεις όμως πείρα τί να την κάνεις τη θεωρία; :P Γι' αυτό λέμε ας πάνε να δώσουν πρώτα κι αν περάσουν να λένε τις εξυπνάδες τους!Αντε  πάλι το χρόνο μου χάνω απαντώντας εδώ... ::) :-\
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος oti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7957 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 07:40:35 μμ »
Εγραψε 6 στη θεωρία! Αν έχεις όμως πείρα τί να την κάνεις τη θεωρία; :P Γι' αυτό λέμε ας πάνε να δώσουν πρώτα κι αν περάσουν να λένε τις εξυπνάδες τους!Αντε  πάλι το χρόνο μου χάνω απαντώντας εδώ... ::) :-\

6 παίρνεις δηλαδή στην λευκή κόλλα ή αν δεν εμφανιστείς καθόλου στις εξετάσεις;

Πάντως εσείς οι άριστοι παιδιά, που έχετε 500 κιλά πιστοποίηση (ή ώρες, δεν ξέρω την μπερδεύω τη μονάδα μέτρησης της αριστείας) μην τρελαίνεστε. Υπάρχει και ο ιδιωτικός τομέας που την αριστεία την κυνηγάει και την αμοίβει αρκετά καλά. Λογικά ουρά θα κάνουν οι εταιρείες να σας προσλάβουν... Τί όχι;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2016, 07:46:18 μμ από oti »

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7958 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 07:51:39 μμ »
6 παίρνεις δηλαδή στην λευκή κόλλα ή αν δεν εμφανιστείς καθόλου στις εξετάσεις;

Πάντως εσείς οι άριστοι παιδιά, που έχετε 500 κιλά πιστοποίηση (ή ώρες, δεν ξέρω την μπερδεύω τη μονάδα μέτρησης της αριστείας) μην τρελαίνεστε. Υπάρχει και ο ιδιωτικός τομέας που την αριστεία την κυνηγάει και την αμοίβει αρκετά καλά. Λογικά ουρά θα κάνουν οι εταιρείες να σας προσλάβουν... Τί όχι;

Εκεί που τελειώνουν τα επιχειρήματα (αν υπήρχαν ποτέ) αρχίζει η μ... (μαστερ-bation...άντε μούρλα ας γράψω καλύτερα)Αφού δεν ξέρεις που απευθύνεσαι αστο μη μιλάς...Προσωπικά δεν έχω μονο 500 κιλά αλλά οσο είχαν όλοι οι άλλοι μαζί στο σχολείο..αστο δεν... ::)!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2016, 07:53:52 μμ από Foufoutos »
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος oti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7959 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 08:04:16 μμ »
Εκεί που τελειώνουν τα επιχειρήματα (αν υπήρχαν ποτέ) αρχίζει η μ... (μαστερ-bation...άντε μούρλα ας γράψω καλύτερα)Αφού δεν ξέρεις που απευθύνεσαι αστο μη μιλάς...Προσωπικά δεν έχω μονο 500 κιλά αλλά οσο είχαν όλοι οι άλλοι μαζί στο σχολείο..αστο δεν... ::)!
Εγώ φίλε σε πιστεύω είσαι φοβερός... Έτσι είναι το κράτος όμως άδικο.  :-\
Μη μασάς όμως, συνέχισε να αγοράζεις πιστοποίηση με το κιλό και κάποτε θα αναγνωριστεί η αξία σου.

Αποσυνδεδεμένος Sextos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7960 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 10:19:28 μμ »
Παιδιά χωρίς παρεξήγηση η εξετάσεις του ΕΟΠΠΕΠ και η μικροδιδασκαλία είναι μια μπούρδα. Δεν αποδεικνύει τίποτα, δεν πιστοποιεί τίποτα και δεν σε καθιστά ικανό για τίποτα. Διδάσκω σε ΚΔΒΜ, ΣΔΕ & ΙΕΚ από το 2007 και αισθάνθηκα μεγάλο κορόιδο με όλη αυτή την κωμωδία.

Το έκανα, πλήρωσα το 100ευρω και το μετάνιωσα πικρά. Μέγα φιάσκο, στο Μέγα βασίλειο της μπανανίας και της κοροϊδίας. 

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7961 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 10:31:09 μμ »
Παιδιά χωρίς παρεξήγηση η εξετάσεις του ΕΟΠΠΕΠ και η μικροδιδασκαλία είναι μια μπούρδα. Δεν αποδεικνύει τίποτα, δεν πιστοποιεί τίποτα και δεν σε καθιστά ικανό για τίποτα. Διδάσκω σε ΚΔΒΜ, ΣΔΕ & ΙΕΚ από το 2007 και αισθάνθηκα μεγάλο κορόιδο με όλη αυτή την κωμωδία.

Το έκανα, πλήρωσα το 100ευρω και το μετάνιωσα πικρά. Μέγα φιάσκο, στο Μέγα βασίλειο της μπανανίας και της κοροϊδίας.

 Ρε φίλε νομίζεις ότι είχαμε βίτσιο και πήγαμε να εξεταστούμε ; ήταν νόμος ή δεν ήταν; Οι δικοί μας απατεώνες αποκλείετε να το εμπνεύστηκαν μόνοι τους λογικά είναι από την ΕΕ 
 

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7962 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 10:43:52 μμ »
Παιδιά χωρίς παρεξήγηση η εξετάσεις του ΕΟΠΠΕΠ και η μικροδιδασκαλία είναι μια μπούρδα. Δεν αποδεικνύει τίποτα, δεν πιστοποιεί τίποτα και δεν σε καθιστά ικανό για τίποτα. Διδάσκω σε ΚΔΒΜ, ΣΔΕ & ΙΕΚ από το 2007 και αισθάνθηκα μεγάλο κορόιδο με όλη αυτή την κωμωδία.

Το έκανα, πλήρωσα το 100ευρω και το μετάνιωσα πικρά. Μέγα φιάσκο, στο Μέγα βασίλειο της μπανανίας και της κοροϊδίας.

Δεν αποδεκνύει τίποτα, όπως και η κτήση μεταπτυχιακού ή διδακτορικού δεν αποδεικνύει μεγαλύτερη ικανότητα διδασκαλίας.
Ακόμη και η κτήση πτυχίου δεν αποδεικνύει ότι μπορείς να διδάξεις αν το σκεφτείς.

Για μένα καλώς υπάρχει. Μάλλον θα έπρεπε να βελτιωθεί ώστε να αποδεικνύει όντως κάτι.

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7963 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 12:57:14 μμ »
Δεν αποδεκνύει τίποτα, όπως και η κτήση μεταπτυχιακού ή διδακτορικού δεν αποδεικνύει μεγαλύτερη ικανότητα διδασκαλίας.
Ακόμη και η κτήση πτυχίου δεν αποδεικνύει ότι μπορείς να διδάξεις αν το σκεφτείς.

Για μένα καλώς υπάρχει. Μάλλον θα έπρεπε να βελτιωθεί ώστε να αποδεικνύει όντως κάτι.

συμφωνώ. Με την  λογική που επιχειρηματολογούν αυτοί που δεν συμφωνούν με την πιστοποίηση, μπορούμε να αμφισβητούμε τα πάντα συμπεριλαμβάνοντας και τα πτυχία μας. Και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται εκπαιδευτικοί να αρνούνται να δίνουν κάποιες εξετάσεις εξειδίκευσης ( εκτός φυσικά αυτούς που είχαν θέμα χρημάτων) . Οκ, το "σύστημα¨μπάζει απο παντού. Συμφωνώ. Αλλά εμείς αντί να παλέψουμε να το φτιάξουμε, θέλουμε να καταργήσουμε τα πάντα.

Τα σεμινάρια είναι μούφα.
Η πιστοποίηση είναι σαχλαμάρες.
Εμείς που μια ζωή διαβάζουμε και προσαρμοζόμαστε στα καινούρια δεδομένα,  "αγοράζουμε"  προσόντα.

Τι να πω. Ζήτω η ανεργία. Είναι "προσόν" που αποκτάται χωρίς διάβασμα και χωρίς εξετάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7964 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 02:38:15 μμ »
Ρε παιδιά ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΑΓΙΚΟΙ!!!!
ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ!!!
Η πιστοποίηση δεν σημαίνει τίποτα (αν και την πήρα τη ρημάδα)
Τα μετατπυχιακά δεν σημαίνουν τίποτα (αν και έχω)
Η επιμρφωση δεν σημαίνει τίποτα (αν και την έχω ακριβοπληρωσει και αυτή)
Η προυπηρεσία στα ΣΔΕ πάλι δεν σημαίνει τίποτα (έχω και από αυτή και ππλύ μαλιστα)
Όλα αυτά δεν σημαίνουν τίποτα γιατι τα ΣΔΕ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ!!!
Από του χρόνου ΕΚΤΟΣ απο τα παραρτήματα στα κατισκοχωρια δεν θα υπάρχει θέση ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑΑΑΑ
Τζάμπα χαίρονται οι παλιοί για την απόφαση για τους πίνακες
Τζάμπα χαίρταν οι καινούριοι γιατί νόμιζαν οτι θα έβγαιναν από πάνω λόγω επάρκειας.
ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΛΩΣΙΜΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΊΟ
ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ!ΤΑ ΣΔΕ ΈΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΒΟΛΕΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΜΟΝΙΜΩΝ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!

Μια συμβουλή στους νεοτερους: δεν σας φταίνε οι παλιοί συνάδελφοι. Έτσι κ αλλιώς από του χρόνου, όλοι ακόμα και αυτοι που βαρέθηκαν να πανε να δώσουν για τη πιστοποιηση, τωρα ΘΑ ΠΑΝΕ ΌΛΟΙ!!!! και έχουν ΑΠΕΙΡΑ ΜΟΡΙΑ γιατι τους έχει βγει η πίστη τόσα χρόνια να μζευουν μόρια από τις επιμορφωσεις και προυπηρεσία από τα κατσικοχώρια, οπότε και του χρόνου καμία ελπίδα δεν θα έχετε.
Μια συμβουλή για τους παλιότερους: ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΤΑΙΝΕ οι νεότεροι ΟΥΤΕ ΟΙ ΑΝΕΡΓΟΙ!!! ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ???? ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΑΖΕΨΕΙ 20 ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ ΑΝΕΡΓΙΑ?ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑ 4-5 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΏΡΑ ΣΕ ΚΑΝΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ Η ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ!!! ΕΛΕΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΙΒΑΛΟΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #7965 στις: Ιανουάριος 04, 2016, 03:52:01 μμ »
Ρε παιδιά ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΑΓΙΚΟΙ!!!!
ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ!!!
Η πιστοποίηση δεν σημαίνει τίποτα (αν και την πήρα τη ρημάδα)
Τα μετατπυχιακά δεν σημαίνουν τίποτα (αν και έχω)
Η επιμρφωση δεν σημαίνει τίποτα (αν και την έχω ακριβοπληρωσει και αυτή)
Η προυπηρεσία στα ΣΔΕ πάλι δεν σημαίνει τίποτα (έχω και από αυτή και ππλύ μαλιστα)
Όλα αυτά δεν σημαίνουν τίποτα γιατι τα ΣΔΕ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ!!!
Από του χρόνου ΕΚΤΟΣ απο τα παραρτήματα στα κατισκοχωρια δεν θα υπάρχει θέση ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑΑΑΑ
Τζάμπα χαίρονται οι παλιοί για την απόφαση για τους πίνακες
Τζάμπα χαίρταν οι καινούριοι γιατί νόμιζαν οτι θα έβγαιναν από πάνω λόγω επάρκειας.
ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΛΩΣΙΜΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΊΟ
ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ!ΤΑ ΣΔΕ ΈΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΒΟΛΕΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΜΟΝΙΜΩΝ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!

Μια συμβουλή στους νεοτερους: δεν σας φταίνε οι παλιοί συνάδελφοι. Έτσι κ αλλιώς από του χρόνου, όλοι ακόμα και αυτοι που βαρέθηκαν να πανε να δώσουν για τη πιστοποιηση, τωρα ΘΑ ΠΑΝΕ ΌΛΟΙ!!!! και έχουν ΑΠΕΙΡΑ ΜΟΡΙΑ γιατι τους έχει βγει η πίστη τόσα χρόνια να μζευουν μόρια από τις επιμορφωσεις και προυπηρεσία από τα κατσικοχώρια, οπότε και του χρόνου καμία ελπίδα δεν θα έχετε.
Μια συμβουλή για τους παλιότερους: ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΤΑΙΝΕ οι νεότεροι ΟΥΤΕ ΟΙ ΑΝΕΡΓΟΙ!!! ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ???? ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΑΖΕΨΕΙ 20 ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ ΑΝΕΡΓΙΑ?ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑ 4-5 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΏΡΑ ΣΕ ΚΑΝΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ Η ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ!!! ΕΛΕΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΙΒΑΛΟΙ!!!


αν απευθύνεστε και σε όσα έγραψα προσωπικά, δεν καταλάβατε  τι θέλω να πω. Η μπορεί και να μην εκφράζομαι σωστά.

Δεν είμαι εναντίον καθενός. Είμαι  υπέρ κριτηρίων σε σχέση με γνώσεις και εμπειρία, τα οποία να ισχύουν για  ΟΛΟΥΣ ( μόνιμους,  νέους,  παλιούς....).   Σε όλες τις δομές της εκπαίδευσης.

Επίσης, είμαι εναντίον των κοινωνικών κριτηρίων. Αν νομίζετε πως αυτό είναι κανιβαλισμός...δικό σας θέμα.
Προσωπικά  θεωρώ  πως τα κοινωνικά κριτήρια εξυπηρετούν κοινωνικές πολιτικές και όχι την σωστή λειτουργία οποιουδήποτε οργανισμού.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 753
Σύνολο: 765

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.