*

Αποστολέας Θέμα: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24  (Αναγνώστηκε 95120 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #378 στις: Οκτώβριος 27, 2023, 06:06:17 μμ »
Και η γ φάση πέρυσι είχε ως επί το πλείστον,  ζεπ και μναε....
Στην ουσία όταν πάρει ΖΕΠ και ΜΝΑΕ στους ίδιους περιπου θα φτάσει, ισως και λίγο περισσότερους φέτος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:53:28 »

Αποσυνδεδεμένος Poulel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #379 στις: Οκτώβριος 27, 2023, 06:24:34 μμ »
Μακάρι

Αποσυνδεδεμένος Athena_7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #380 στις: Οκτώβριος 27, 2023, 06:26:09 μμ »
Στην ουσία όταν πάρει ΖΕΠ και ΜΝΑΕ στους ίδιους περιπου θα φτάσει, ισως και λίγο περισσότερους φέτος.
Ελπίζω να μην φτάσουμε Μάρτη για να το διαπιστώσουμε. Πάντως με τα ως τώρα δεδομένα οι προσλήψεις είναι λιγότερες στη γενική σε σχέση με τις αντίστοιχες περσινές φάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Poulel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #381 στις: Οκτώβριος 27, 2023, 06:51:30 μμ »
Λέτε ρε παιδιά να φτάσει 4900 όταν πάρει ζεπ και μναε????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:53:28 »

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #382 στις: Οκτώβριος 28, 2023, 06:29:34 πμ »
παιδιά πάντως φέτος αν και είμαι από τους πρώτους που διαμαρτύρομαι με το υπουργείο παιδείας ως πε02 μιλώ οι προσλήψεις οι φετινές είναι καλύτερες από  πέρσι, είχαν πάρει α και β φάση γενική και ειδική και μετά ειδική πήραν 21/2 11 άτομα και 23/3 49 μόνο και τέλος. επομένως φέτος πέρα απο το γεγονός ότι δε βγαίνει σωστή πληροφορία και μας τρελαίνουν παίρνουν στον κλάδο μας περισσότερους, μέχρι τώρα τουλάχιστον

Δεν ξέρω αν έχει παρεό περισσότερους ή λιγότερους, σίγουρα πάντως ΔΕΝ έχει πάρει αυτούς που χρειάζονται. Επομένως τα νούμερα είναι αδιάφορα. Τα σχολεία δεν λειτουργούν σωστά. Στο δικό μου φαίνεται ότι δεν θα έρθει ο φιλόλογος ππυ χρειάζεται ούτε τώρα. Κι όπως καταλαβαίνω, προσλήψεις γενικής τον Νοέμβρη δεν θα γίνουν. Άρα πάμε για πιο μετά. Είναι ικανοί βέβαια να μας έχουν στείλει πρώτα ΖΕΠ, σ αυτή τη γελοια κατάσταση.

Σε όσα σχολεία σας λείπουν καθηγητές, θα πάτε τώρα σε αναμόρφωση των ωρών διδασκαλίας ώστε να μοιραστούν ισότιμα και να διδάσκονται όλα τα τμήματα;

Αποσυνδεδεμένος weekend!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #383 στις: Οκτώβριος 28, 2023, 04:01:27 μμ »
σίγουρα στη γενική είναι λιγότερα γιατί δεν είναι μέσα τα μναε. και όσο για την κάλυψη και περσι δε λέγαμε τα ίδια, δε ρωτάγαμε τον @PATREA σε ποιο ποσοστό θα φτάσει η κάλυψη πριν απο κάθε φάση; και φυσικά ποτέ δεν άγγιζε το 100/100.  επομένως εγώ καταλήγω στο ότι η κατάσταση είναι χάλια εδώ και χρόνια απλά εξυπηρετούμε όλοι αυτό το σύστημα και καθόμαστε και περιμένουμε αν θα είμαστε μέσα στους προσκληφθέντες...

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #384 στις: Οκτώβριος 28, 2023, 04:09:04 μμ »
σίγουρα στη γενική είναι λιγότερα γιατί δεν είναι μέσα τα μναε. και όσο για την κάλυψη και περσι δε λέγαμε τα ίδια, δε ρωτάγαμε τον @PATREA σε ποιο ποσοστό θα φτάσει η κάλυψη πριν απο κάθε φάση; και φυσικά ποτέ δεν άγγιζε το 100/100.  επομένως εγώ καταλήγω στο ότι η κατάσταση είναι χάλια εδώ και χρόνια απλά εξυπηρετούμε όλοι αυτό το σύστημα και καθόμαστε και περιμένουμε αν θα είμαστε μέσα στους προσκληφθέντες...

Δεν ξέρω αν το δικό μου σχολείο είναι πολύ άτυχο. Ακάλυπτο κενό γενικής παιδείας είχαμε πάνω 6 χρόνια να δούμε τετοια εποχή. Μου θύμισε μια φάση που μας ήρθε φιλόλογος Δεκέμβριο, αυτό όμως ήταν το 2016. Και γενικα με γύρω γύρω που μιλάω, ακούω για πολλά κενά γενικής που μένουν ακάλυπτα. Τα προηγούμενα χρόνια εμείς είχαμε μεγαλύτερο πρόβλημα με την ειδική, που ήταν αίσθηση φυσικά η απουσία του Τμήματος Ένταξης ή και των παράλληλων, αλλά τουλάχιστον δεν υπήρχε αδίδακτο μάθημα που εξετάζεται και που κάποια τμήματα το διδάσκονται ενώ άλλα καθολου.


Αποσυνδεδεμένος weekend!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #385 στις: Οκτώβριος 30, 2023, 08:43:46 μμ »
καλή εβδομάδα, μια νεκρική σιγή έπεσε; γράφουν σε κάποια site οτι μέχρι τις 15/11 θα πάρουν 2700 στην ειδική, γνωρίζει κάποιος κάτι ειδικότερο;

Αποσυνδεδεμένος Eva Kar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #386 στις: Οκτώβριος 30, 2023, 10:52:09 μμ »
καλή εβδομάδα, μια νεκρική σιγή έπεσε; γράφουν σε κάποια site οτι μέχρι τις 15/11 θα πάρουν 2700 στην ειδική, γνωρίζει κάποιος κάτι ειδικότερο;
Γιατί μέχρι 15/11 ?? Για αυτήν την Παρασκευή δεν είπαν?

Αποσυνδεδεμένος IOA.SIO.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #387 στις: Οκτώβριος 31, 2023, 04:11:16 μμ »
Καλησπέρα! Παρακαλώ όποιος μπορει να με βοηθήσει αν ξέρει κάτι σχετικά με τον οπσυδ και τη δήλωση σήμερα των σχολείων προτίμησης. Με πήραν ως αναπληρώτρια στη Γ φάση ( ή β2 κατ αλλους) κ μπαίνοντας στο σύστημα οπσυδ να δηλώσω σχολεία σήμερα 31-10 δείχνει ότι η αίτηση είναι ανενεργή. Μάλιστα η τελευταία ανακοίνωση που βλέπω αφορά στις 26-10 για αιτήσεις μεταθέσεων . Έχω στείλει και στο help desk αλλά καμία απάντηση. Και φυσικά τέτοια ώρα κανένας δε σηκώνει τηλέφωνο. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι ας μου δώσει μια πληροφορία.

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1743
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #388 στις: Οκτώβριος 31, 2023, 04:40:33 μμ »
Καλησπέρα! Παρακαλώ όποιος μπορει να με βοηθήσει αν ξέρει κάτι σχετικά με τον οπσυδ και τη δήλωση σήμερα των σχολείων προτίμησης. Με πήραν ως αναπληρώτρια στη Γ φάση ( ή β2 κατ αλλους) κ μπαίνοντας στο σύστημα οπσυδ να δηλώσω σχολεία σήμερα 31-10 δείχνει ότι η αίτηση είναι ανενεργή. Μάλιστα η τελευταία ανακοίνωση που βλέπω αφορά στις 26-10 για αιτήσεις μεταθέσεων . Έχω στείλει και στο help desk αλλά καμία απάντηση. Και φυσικά τέτοια ώρα κανένας δε σηκώνει τηλέφωνο. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι ας μου δώσει μια πληροφορία.
κοιταξε το εγχειριδιο
https://www.alfavita.gr/sites/default/files/2021-08/egxeiridio.pdf

και δες ολα τα βηματα που πρεπει ν κανεις. Εαν τα εχεις κανει ετσι τοτε δε θα εχει βαλει ακομα τα κενα η ΔΔΕ σου αν και θα πρεπε ηδη να τα εχει βαλει εως αυτη την ωρα

Αποσυνδεδεμένος IOA.SIO.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #389 στις: Οκτώβριος 31, 2023, 06:34:47 μμ »
κοιταξε το εγχειριδιο
https://www.alfavita.gr/sites/default/files/2021-08/egxeiridio.pdf

και δες ολα τα βηματα που πρεπει ν κανεις. Εαν τα εχεις κανει ετσι τοτε δε θα εχει βαλει ακομα τα κενα η ΔΔΕ σου αν και θα πρεπε ηδη να τα εχει βαλει εως αυτη την ωρα
g.t ευχαριστώ και για τον χρόνο και την απάντηση. Ο πανικός κακός συμβουλος..θολώνεις για τα αυτονόητα. Σ΄ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Nik11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #390 στις: Οκτώβριος 31, 2023, 08:12:04 μμ »
Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος, αν μπορούμε να διεκδικήσουμε ή αν υπάρχει κάποια έκπτωση, για τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια των αναπληρωτών της β2 φάσης, για την τοποθέτηση μας μεθαύριο ?

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1743
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #391 στις: Οκτώβριος 31, 2023, 09:33:19 μμ »
Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος, αν μπορούμε να διεκδικήσουμε ή αν υπάρχει κάποια έκπτωση, για τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια των αναπληρωτών της β2 φάσης, για την τοποθέτηση μας μεθαύριο ?
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/431029_anaplirotes-meiomena-eisitiria-gia-tin-metabasi-stin-periohi-topothetisis

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 684
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 465
Σύνολο: 475

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.