*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων  (Αναγνώστηκε 11315 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 15, 2011, 10:08:47 μμ »
καλησπερα. εγω εχω 3 μορια απο οαεδ. αυτα δεν ηταν περασμενα στην αιτηση, αλλα στους περσινους πινακες αναπληρωτων κ διορισμου, ηταν. το ειπα στη υπαλληλο κ δεν ηξερε. δεν το εψαξα γιατι αυτο ειχε συμβει κ περυσι με την αιτηση. δεν φαινοντουσαν πουθενα, αλλα μολις βγηκαν οι πινακες ηταν περασμενα.
λετε να το ψαξω; ειναι κανενας με παρομοια περιπτωση;
παντως η φετινη προυπηρεσια ως αναπληρωτρια, δεν μου εχει περαστει
εγω εχω ,5 μοριο και το ιδιο ειπαν και σ ε μενα οτι στους πινακες θα βγει αυτοματα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:00:47 »

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 15, 2011, 10:38:14 μμ »
καλησπερα. εγω εχω 3 μορια απο οαεδ. αυτα δεν ηταν περασμενα στην αιτηση, αλλα στους περσινους πινακες αναπληρωτων κ διορισμου, ηταν. το ειπα στη υπαλληλο κ δεν ηξερε. δεν το εψαξα γιατι αυτο ειχε συμβει κ περυσι με την αιτηση. δεν φαινοντουσαν πουθενα, αλλα μολις βγηκαν οι πινακες ηταν περασμενα.
λετε να το ψαξω; ειναι κανενας με παρομοια περιπτωση;
παντως η φετινη προυπηρεσια ως αναπληρωτρια, δεν μου εχει περαστει
εγω εχω ,5 μοριο και το ιδιο ειπαν και σ ε μενα οτι στους πινακες θα βγει αυτοματα
αρα λογικα δεν κανουμε κανα τηλ προς το υπουργειο.
περιμενουμε τους πινακες που θα ανακοινωθουν να δουμε αν ειναι σωστοι.

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 16, 2011, 12:16:07 πμ »
Στον πίνακα αναπληρωτών τα μόρια από δυσπρόσιτα είναι διπλά. Στον ενιαίο δε φαίνονται τα δυσπρόσιτα. Δεν είναι ίδιοι οι πίνακες

επειδή μάλλον δεν το έγραψα σωστά..τα μόρια που πρέπει να εμφανίζονται στην αίτηση μας είναι τα πραγματικά δηλ, 1 μόριο για κάθε μήνα όπως τα αναγράφει ο ενιαίος διορισμών. σε όσους έχουν κάνει δυσπρόσιτα είναι 2 μόρια κάθε μήνα.απλά επειδή πολλοί νέοι συνάδελφοι μπορεί να μπερδευτούν από τον πίνακα αναπληρωτών που έχει και μόρια ασεπ κτλ είναι πιο εύκολο να δουν τον ενιαίο διορισμών αν δεν έχουν δυσπρόσιτο.

Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 16, 2011, 08:50:57 μμ »
baboulino , κι εγώ έκανα δυσπρόσιτο πέρσι και στην αίτηση τα μόρια περάστηκαν διπλά. Όπως εσύ ,έτσι κι εγώ πίστευα πως τα μόρια στην αίτηση είναι τα μόρια που έχουμε στον ενιαίο πίνακα διορισμών μέχρι 30-06-2010. Το έθεσα ώς ερώτημα σε άλλο topic και η απάντηση που πήρα είναι ότι τα μόρια της αίτησης είναι τα τα μόρια που έχουμε στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών αν αφαιρέσουμε τα μόρια από ασεπ. Τρελό;;;;; Είναι σαν να υπάρχει άλλος ένας πίνακας...
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:00:47 »

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 16, 2011, 09:39:00 μμ »
Τι εννοείς είναι σαν να υπάρχει άλλος ένας πίνακας?

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 17, 2011, 12:25:54 πμ »
baboulino , κι εγώ έκανα δυσπρόσιτο πέρσι και στην αίτηση τα μόρια περάστηκαν διπλά. Όπως εσύ ,έτσι κι εγώ πίστευα πως τα μόρια στην αίτηση είναι τα μόρια που έχουμε στον ενιαίο πίνακα διορισμών μέχρι 30-06-2010. Το έθεσα ώς ερώτημα σε άλλο topic και η απάντηση που πήρα είναι ότι τα μόρια της αίτησης είναι τα τα μόρια που έχουμε στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών αν αφαιρέσουμε τα μόρια από ασεπ. Τρελό;;;;; Είναι σαν να υπάρχει άλλος ένας πίνακας...

δυο διαφορετικοι πινακες ειναι!!! ο ενας των αναπληρωτων που εχει τα παντα μεσα, προυπηρεσια, δυσπροσιτα, ΑΣΕΠ και ο αλλος ο ενιαιος διορισμων που περιλαμβανει την καθαρη προυπηρεσια μονο.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος mentira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 18, 2011, 01:06:45 πμ »
εαν υπαρχει καποιος που εχει υποβαλλει παλαιοτερα ενσταση ας μου εξηγησει τη διαδικασια που ακολουθειται γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα....ξερω οτι βγαινει εγκυκλιος για τις ενστασεις ομως με συμβουλεψαν να παω αμεσα για ενσταση πριν τελειωσουν οι αιτησεις...τι ακριβως γινεται??? :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος teti86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 18, 2011, 12:41:25 μμ »
Βρε παιδιά, από την στιγμή που η αίτηση λέει για τα μόρια μέχρι 30-06-2010, πως είναι δυνατό να έχουν μετρηθεί τα μόρια από Σεπτέμβρη 2010 έως Ιούνιο 2011?? Δεν είναι παράλογο??
Και κάτι άλλο, δούλεψα φέτος πρώτη φορά και την βεβαίωση προυπηρεσίας δε την πήγα μαζί με την αίτηση και ούτε ο υπάλληλος ρώτησε αν έχω.. Λέτε να έκανα λάθος? Γιατί με αυτά που διαβάζω μου μπαίνουν διάφορες ιδέες!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 18, 2011, 12:45:21 μμ »
Δηλαδή μετράει η προύπηρεσία...τελικά...

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 18, 2011, 01:32:02 μμ »
η φετεινη προυπηρεσια δε θα φανει πουθενα.
οχι δε χρειαζεται να πηγαινεις βεβαιωση προυπηρεσιας μαζι με την αιτηση. οταν αυτη μετρουσε την περνουσαν αυτοματα μεσα απο το συστημα.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος mentira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 18, 2011, 04:20:35 μμ »
Σημερα περασα απο το γραφειο μου ξανατυπωσαν την αιτηση μου με τα σωστα πια μορια...απ'οτι εμαθα βγηκε μια λιστα ατομων που ειχαν προβλημα με τις προϋπηρεσιες τους και θα τους καλεσουν να περασουν απο τα γραφεια και να τις ξανατυπώσουν.
Τωρα αυτο που δε ξερω ειναι ποσο μακροσκελης ειναι αυτη η λιστα και αν θα συμπεριλαμβανει ολα τα λαθη...

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Μόρια προϋπηρεσιας στην αιτηση αναπληρωτων
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 19, 2011, 12:37:50 πμ »
baboulino , κι εγώ έκανα δυσπρόσιτο πέρσι και στην αίτηση τα μόρια περάστηκαν διπλά. Όπως εσύ ,έτσι κι εγώ πίστευα πως τα μόρια στην αίτηση είναι τα μόρια που έχουμε στον ενιαίο πίνακα διορισμών μέχρι 30-06-2010. Το έθεσα ώς ερώτημα σε άλλο topic και η απάντηση που πήρα είναι ότι τα μόρια της αίτησης είναι τα τα μόρια που έχουμε στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών αν αφαιρέσουμε τα μόρια από ασεπ. Τρελό;;;;; Είναι σαν να υπάρχει άλλος ένας πίνακας...
[/quot
αυτό συμβαίνει μόνο σε εσάς που έχετε δυσπρόσιτα...όλοι οι άλλοι τα μόρια μας είναι ίδια με αυτά του ενιαίου διορισμών, για αυτό είπα ότι είναι πιο εύκολο να βλέπουμε αυτόν όσοι δεν έχουμε δυσπρόσιτα. δεν υπάρχει άλλος πίνακας απλά στον αναπληρωτών έχει και τα μόρια ασεπ και τα διπλά των δυσπρόσιτων.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160640
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 816
Σύνολο: 833

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.