*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1790178 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6734 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 04:19:11 μμ »
Ένα μεταπτυχιακό και πολύ περισσότερο ένα διδακτορικό έχει συγκεκριμένη κατεύθυνση, δεν μπορεί να καλύψει μία επιστήμη σφαιρικά και αυτός είναι ο λόγος που σε κανέναν κλάδο δεν μπορείς να μπεις με μεταπτυχιακό. Και εμείς ως πληροφορικοί μπορούμε να κάνουμε μεταπτυχιακό σχεδόν σε οποιαδήποτε σχολή της χώρας, π.χ. στο παιδαγωγικό. Δεν μπορούμε να αλλάξουμε κλάδο όμως, και να γίνουμε δάσκαλοι απλά με ένα μεταπτυχιακό ή διδακτορικό. Το να επιτρέπεται ειδικά για το δικό μας κλάδο και ειδικά για τα δικά μας μαθήματα συνιστά απαξίωση. Και αν δεχτούμε ότι, ναι, κάποιοι "μια χαρά την κάνουν τη δουλειά", δεχόμαστε ότι και ο οποιοσδήποτε μπορεί να την κάνει (π.χ. δάσκαλοί με Β΄επιπέδου).

Η απαξίωση για εμένα ξεκινά από δύο πράγματα:
1ον) ότι μπορούν να είναι στον κλάδο απόφοιτοι άλλων τμημάτων, εκτός πληροφορικής, και αναφέρομαι κυρίως στα σεμινάρια. Αυτό στον πολύ κόσμο που είναι άσχετος με του τι πρέπει να κάνουμε, περνάει το μήνυμα ότι "σιγά, word και excel διδάσκουν, ο οποιοσδήποτε μπορεί να το κάνει". Το να είναι και οι σύμβουλοι μας μη πληροφορικοί είναι ακόμα χειρότερο.
2ον) ότι τα τμήματα μας δεν προσφέρουν παιδαγωγική κατάρτιση. Αυτό περνάει το μήνυμα ότι δεν είμαστε επαρκείς για την εκπαίδευση, άρα ότι οι άλλοι μπορούν να κάνουν τη δουλειά μας καλύτερα από εμάς.

Όλα τα υπόλοιπα για εμένα είναι αποτέλεσμα του ότι δεχτήκαμε αυτές τις δύο παράλογες αδικίες. Οι μόνιμοι δεν ασχολήθηκαν ποτέ γιατί διορίστηκαν εύκολα, αλλά εμείς οι αναπληρωτές έπρεπε να τα είχαμε καταλάβει αυτά χρόνια πριν και όχι να μετράμε απλά μόρια.

Θεωρώ ότι το πρώτο που έπρεπε να έχουμε κάνει, θα ήταν να έχουμε υπερασπιστεί την αξία των πτυχίων μας και να έχουμε θωρακίσει τα εργασιακά μας δικαιώματα. Αλλά εμείς κοιτάζαμε ποιος θα απαξιώσει τον άλλο για να τον περάσει στον πίνακα (π.χ. "εγώ που ήμουνα πραγματικά έξυπνος έκανα τον κόπο και τις θυσίες και έκανα ασπαιτε ή μεταπτυχιακό, άρα εγώ είμαι κατάλληλος να διδάσκω ενώ εσύ όχι, άρα είναι πολύ λογικό να σε καπελώνω στον πίνακα"). Αν ανατρέξετε σε παλιότερες συζητήσεις μας εδώ μέσα αυτά θα βρείτε. Ακόμα και πριν λίγους μήνες έγινε η κορυφαία συζήτηση "εμείς οι αναπληρωτές έχουμε παιδαγωγική κατάρτιση ενώ οι μόνιμοι όχι, άρα εμείς είμαστε κατάλληλοι να διδάσκουμε στα δημοτικά όπου είναι πιο μικρά τα παιδιά". Ορίστε τώρα που δίνει τη δυνατότητα στους δασκάλους να κάνουν το μάθημα μας και το αναλυτικό πρόγραμμα υποβιβάζεται για να είναι προσαρμοσμένο στις δυνατότητες τους.

Δεν θα πάρω τηλέφωνο στο υπουργείο να παρακαλέσω μπας και δώσει δέκα-είκοσι πιστώσεις παραπάνω (όπως είδα να δίνεται γραμμή στο fb), παρόλο που με ελάχιστες πιστώσεις παραπάνω θα μπορούσα να δουλέψω. Γιατί ξέρω ότι το πρόβλημα μου είναι ότι με έχουν απαξιώσει και ότι ακόμα και αν δουλέψω φέτος δεν θα δουλέψω του χρόνου ή του παραχρόνου. Η΄,για να είμαι ειλικρινής, μου φαίνεται γελοίο να διαμαρτυρηθώ για τις ώρες του πρότζεκτ, όταν πέρυσι λόγω της πίεσης των χημικών εξοστρακίστηκε η ΑΕΠΠ και φέτος μειώθηκαν σχεδόν στο μισό οι ώρες στο δημοτικό.

Είμαστε απαξιωμένος κλάδος και γι' αυτό είμαστε εύκολος στόχος. Αυτό είναι το πρόβλημα μας και το έχουμε επιτρέψει εμείς εδώ και πολλά χρόνια.

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τη συνάδελφο elia. Καλό είναι να μένουμε σε τέτοιες θέσεις ατόμων, παρά να ασχολούμαστε διαρκώς με άτομα που δεν αναφέρουν καν το βασικό τους πτυχίο και πετάνε συνεχώς τη μπάλα στην εξέδρα! Ας ασχοληθούμε με τα δικά μας προβλήματα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:54:51 »

Αποσυνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6735 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 04:22:47 μμ »
Μήπως να ανοίξουμε ενα άλλο θεμα με τίτλο πχ  "τσακωμος αναπληρωτών πληροφορικης" και να αφησουμε αυτο για ενημέρωση προσληψεων???
Γιατί ο καθένας με το πονο του!

Αποσυνδεδεμένος ilith

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6736 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 04:31:46 μμ »
Μήπως να ανοίξουμε ενα άλλο θεμα με τίτλο πχ  "τσακωμος αναπληρωτών πληροφορικης" και να αφησουμε αυτο για ενημέρωση προσληψεων???
Γιατί ο καθένας με το πονο του!

Το τσακωμό τον ξεκίνησε ο Patreas ,
Απορία (μιας και αναφέρθηκε κάτι πιο πάνω): πόσοι Σχολικοί Σύμβουλοι Πληροφορικής έχουν βασικό τίτλο σπουδών Πληροφορικής; Ο ευρών αμειφθήσεται...

και λάδι στην φωτία έβαλε η elia.

Να επανέλθουμε λοιπόν εκεί που είχαμε μείνει;


Παιδια το εξωδικο κοστιζει 200 ευρω (απο παλαιοτερη εμπειρια). Δεν θα βγει 50 ευρω το ατομο σε καμια περιπτωση.  Σε δικη με 200 ατομα αντιδικους μας βγηκε 15 ευρω στον ιδιο δικηγορο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2016, 04:35:08 μμ από ilith »

Αποσυνδεδεμένος grobari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6737 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 04:35:41 μμ »
Το τσακωμό τον ξεκίνησε ο Patreas ,
και λάδι στην φωτία έβαλε η elia.

Να επανέλθουμε λοιπόν εκεί που είχαμε μείνει;

http://www.pde.gr/index.php?topic=23780.msg949135#msg949135

Τι θες να πεις με την παράθεση ; Τότε ήταν ένα και μοναδικό εξώδικο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2016, 04:38:25 μμ από grobari »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:54:51 »

Αποσυνδεδεμένος ilith

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6738 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 04:37:52 μμ »
Τι θες να πεις με την παράθεση ; Τότε ήταν ένα και μοναδικό εξώδικο. Η τιμή που έδωσε τώρα ο δικηγόρος περιλαμβάνει πιο πολλά πράγματα.

Δεν θέλω να πω κάτι με την παράθεση, απλά ήθελα να επαναφέρω την συζήτηση στο ουσιαστικό μέρος της (κατ΄εμέ).

Στην ερώτησή σου απάντησε η KAR...

Ναι το εξωδικο οκ αλλα εμεις θα στειλουμε εξωδικα θα γινει προσφυγη κ ολα αυτα εχουν κ εξοδα χαρτοσημα κλπ δικαστηριο...θα δουμε ελπιζω να βγει όντως λιγοτερα κ θα μαζευτουμε περισσοτεροι.

και μετά η συζήτηση ξέφυγε...οπότε ας επανέλθουμε..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2016, 04:39:32 μμ από ilith »

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6739 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 04:40:31 μμ »
Συμφωνώ σε αυτά που λες. Δεν είμαι υπερ της λύσης λίγοι και καλοί. Αλλά από εκεί και πέρα, όσοι από εδώ και μπρος πρωτομπαίνουν στην λίστα αναπληρωτών με μηδενική προυπηρεσία, για αυτούς να ισχύσει τόσο το κριτήριο του δημόσιου πανεπιστημίου όσο και το κριτήριο της κατάταξης της κάθε σχολής ανάλογα με τον βαθμό εισαγωγής στις πανελλήνιες.  Αυτό είναι το μόνο δίκαιο που πρέπει να γίνει, και πρέπει όλοι να το υποστηρίξουν άσχετα αν είναι της βουλγαρίας, της ελλάδας, των τεί η των Αει.

Όπως φυσικά είναι δίκαιο και πρέπει όλοι να το υποστηρίξουν, άνθρωποι με προυπηρεσία (αναπληρωτή, μόνιμου αλλά ακόμα και συμβούλου) να γίνονται σεβαστοί και να μοριοδοτούνται, άσχετα με τον τρόπο που αυτοί μπήκαν στην λίστα. Γιατί αν αρχίσουμε και ψάχνουμε τον τρόπο που μπήκε ο καθένας, τότε ξύνουμε πληγές και αυτό θα προκαλέσει περισσότερο κακό.

Να ξεχάσουμε τα παλιά, και να πολεμήσουμε όλοι για την αύξηση των ωρών. Ναι σωστό.  Αλλά να φτιάξουμε επι τέλους (έστω, μόνο για τους νέους που πρωτομπαίνουν στην λίστα) ένα δίκαιο και αξιοκρατικό σύστημα.
μαλλον μεταλλάσσεσαι.... δεν εξηγειτε διαφορετικά !!!! θεωρω οτι εν μέρει τωρα μιλάς σωστά και δίκαια.....
όσο για τα προηγούμενα ο καθενας πιστευει διαφορετικά πράγματα ... όσοι ήρθαν για παραδειγμα απ την βουλγαρία δεν είδαν φως και μπήκαν πέρασαν δοαταπ και παλιοτερα δικατσα και αργοτερα ασεπ ....
όλοι εχουν δικαιωμα στην εργασία αρκεί να πληρούν κάποιες προυποθέσεις δεν μπορει κανενας να τους απαγορευσει να κάνουν αίτηση για να μπουν στην μηδενική.... αλλα μέχρι εκει.........
όσοι απο εμας δουλεύουμε πλέον έτσι όπως εχουν γίνει τα πράγματα τα τελευταία χρόνια σημαίνει ότι έχουμε το λιγότερο ασεπ και το λιγότερο 1 μεταπτυχιακό .... άρα υπάρχουν άνθρωποι που αγαπάνε την δουλεία τους και προσπαθούν να προσφέρουν τα μέγιστα χωρίς να έχουν επαναπαυθεί (για να χρησιμοποιησω την γλώσσα σου) σε ένα πτυχιο τει κωλοπετινιτσας !!!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4015
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6740 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 04:48:26 μμ »
Ρε μην μας πετάς την μπάλα στην εξέδρα του ΔΟΑΤΑΠ, και απάντα στην ερώτηση.

Είναι δυνατόν ενας από ΤΕΙ πληροφορικής με βαθμό πτυχίου 10 και με βάση εισαγωγής στις πανελληνιες 8, να προηγείται στην λίστα αναπληρωτών ενός απόφοιτου ΑΕΙ πληροφορικής με βαθμό 9 και με βάση εισαγωγής στις πανελλήνιες 16?

Η βάση στις πανελλαδικές δεν είναι κριτήριο μέτρησης της ποιότητας. Η δικιά μου σχολή από τότε που μπήκα εγώ έχει πέσει 1500 μόρια, ενώ αντίθετα έχει γίνει πολύ δυσκολότερη. Συμφωνώ ότι όλες οι σχολές δεν είναι ίδιες και πρέπει να υπάρχει ένας κάποιος συντελεστής βαρύτητας που να συσχετίζει βαθμό πτυχίου και σχολή, αλλά αυτό θα γίνει όταν γίνει κάποια ανεξάρτητη αρχή που θα αξιολογεί τις σχολές. Ακόμα κι εκεί όμως, αν μια σχολή το έτος 2016 θεωρείται η δυσκολότερη, αλλά το 2010 ήταν η ευκολότερη, ένας απόφοιτος του 2010 με ποιο συντελεστή θα μετρηθεί; Υπάρχουν πολλά προβλήματα. Πάντως οι βάσεις εισαγωγής ΔΕΝ είναι ικανό κριτήριο. Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο σε αυτές.

Όσο για τη μπάλα και την εξέδρα, εσύ την πετάς τώρα και σε εντελώς άκυρη εποχή. Και απορώ γιατί συζητάμε μαζί σου για αυτό, ενώ είσαι διορισμένος.

Αποσυνδεδεμένος ilith

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6741 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 05:05:05 μμ »
Η βάση στις πανελλαδικές δεν είναι κριτήριο μέτρησης της ποιότητας. Η δικιά μου σχολή από τότε που μπήκα εγώ έχει πέσει 1500 μόρια, ενώ αντίθετα έχει γίνει πολύ δυσκολότερη. Συμφωνώ ότι όλες οι σχολές δεν είναι ίδιες και πρέπει να υπάρχει ένας κάποιος συντελεστής βαρύτητας που να συσχετίζει βαθμό πτυχίου και σχολή, αλλά αυτό θα γίνει όταν γίνει κάποια ανεξάρτητη αρχή που θα αξιολογεί τις σχολές. Ακόμα κι εκεί όμως, αν μια σχολή το έτος 2016 θεωρείται η δυσκολότερη, αλλά το 2010 ήταν η ευκολότερη, ένας απόφοιτος του 2010 με ποιο συντελεστή θα μετρηθεί; Υπάρχουν πολλά προβλήματα. Πάντως οι βάσεις εισαγωγής ΔΕΝ είναι ικανό κριτήριο. Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο σε αυτές.

Όσο για τη μπάλα και την εξέδρα, εσύ την πετάς τώρα και σε εντελώς άκυρη εποχή. Και απορώ γιατί συζητάμε μαζί σου για αυτό, ενώ είσαι διορισμένος.

Το είπα πριν
αυτό που ρωτάς, να μετράει ο βαθμός εισαγωγής των πανελληνίων στην σχολή σε βάθος 25ετίας. Δηλαδή να υπάρχει ένας μέσος όρος βάσης εισαγωγής της σχολής, από τότε που δημιουργήθηκε η σχολή (ή για ένα παράθυρο 25 χρόνων) και μέχρι σήμερα.
Ακόμα κι εκεί όμως, αν μια σχολή το έτος 2016 θεωρείται η δυσκολότερη, αλλά το 2010 ήταν η ευκολότερη, ένας απόφοιτος του 2010 με ποιο συντελεστή θα μετρηθεί;
Δίνω και ένα παράδειγμα για να το καταλάβετε καλύτερα. Αν υποθέσουμε ότι η σχολή δημιουργήθηκε το 2010, θα πάρεις τις βάσεις εισαγωγής πανελληνίων της σχολής από το 2010 ως το 2016 , και θα βγάλεις τον μέσο όρο.
Το παράδειγμά σου επίσης είναι ακραίο. Δεν υπάρχει περίπτωση η ευκολότερη σχολή να γίνει η δυσκολότερη, και αντίστροφα. Πάνω-κάτω όλοι ξέρουμε ποιές είναι οι εύκολες και ποιές είναι οι δύσκολες σχολές, γιαυτό και ο μέσος όρος βάσης εισαγωγής από τις πανελλήνιες μπορεί να λειτουργήσει σωστά ως κριτήριο. Γιατί τέτοια ακραία παραδείγματα σαν και αυτά που βάζεις (πριν 5 χρόνια η ευκολότερη και σήμερα η δυσκολότερη) δεν υφίστανται στην πραγματικότητα, ή αν υπάρχουν είναι εξαιρετικά σπάνια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2016, 05:14:20 μμ από ilith »

Αποσυνδεδεμένος ilith

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6742 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 05:18:26 μμ »
Τι θες να πεις με την παράθεση ; Τότε ήταν ένα και μοναδικό εξώδικο.
Η τιμή που έδωσε τώρα ο δικηγόρος περιλαμβάνει πιο πολλά πράγματα.
Για να επαναφέρω την συζήτηση στο ουσιαστικό (κατ' εμέ).

grobari συγνώμη, παρόλο που το έσβησες, το είπες όμως.
Οπότε επ' ευκαιρίας αυτής σου της αστοχίας, ρωτάω.
Θα ανακοινωθεί η τιμή που έδωσε ο δικηγόρος ή όχι;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2016, 05:20:21 μμ από ilith »

Αποσυνδεδεμένος peteruoi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6743 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 05:28:42 μμ »
Για να επανέλθω στο θέμα...

Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;

https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A8%CE%93%CE%9A64653%CE%A0%CE%A3-%CE%92%CE%A16?inline=true

γιατί ότι έχουμε να κανουμε με τις αιτήσεις αναπληρωτών αισθάνομαι λες και παίζω ζάρια;;;

Είμαι θέση κοντά στο 300... Η προκύρηξη λέει

Παράθεση
Σε περίπτωση πρόσληψης υποψήφιου εκπαιδευτικού ως αναπληρωτή σε ΔΥΕΠ στο πλαίσιο της
παρούσας, απενεργοποιείται αυτοδικαίως η αίτηση υποψηφίου αναπληρωτή που έχει
υποβάλει για τη Γενική εκπ/ση και την Ειδική Αγωγή και Εκπ/ση και ως εκ τούτου δεν
καθίσταται εφικτή οποιαδήποτε, περαιτέρω, πρόσληψή του (με πλήρες ή μειωμένο ωράριο) στις
εν λόγω δομές.

Θα πάρουν άλλους αναπληρωτές πλήρους;;;
Θα καλυφθούν αυτά τα 200 λεγόμενα κενά;;;
Ή να δηλώσω μειωμένου στο σπίτι μου ποντάροντας ότι δε θα πάρουν άλλους και δε θα με φτάσουν αλλιώς;;;
Και αν με πάρουν μειωμένου μετά λέει απενεργοποιείται η αίτηση για πλήρους στη γενική!!!
Και με παίρνουν μειωμένου και μετά από κανα 2μηνο παίρνουν άλλους  πλήρους! Διπλάσια και τα μόρια ως πληρους!!!
Και το μειωμένου πόσο είναι;;; 9 ώρες ή 15;;;;

Από που και ως που; Με ποιο δικαίωμα;;; Γιατί τέτοια διαφορά σε αυτή την εγκύκλιο;;;

Αποσυνδεδεμένος ilith

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6744 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 05:34:47 μμ »
Για να επανέλθω στο θέμα...

Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;

https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A8%CE%93%CE%9A64653%CE%A0%CE%A3-%CE%92%CE%A16?inline=true

γιατί ότι έχουμε να κανουμε με τις αιτήσεις αναπληρωτών αισθάνομαι λες και παίζω ζάρια;;;

Είμαι θέση κοντά στο 300... Η προκύρηξη λέει

Θα πάρουν άλλους αναπληρωτές πλήρους;;;
Θα καλυφθούν αυτά τα 200 λεγόμενα κενά;;;
Ή να δηλώσω μειωμένου στο σπίτι μου ποντάροντας ότι δε θα πάρουν άλλους και δε θα με φτάσουν αλλιώς;;;
Και αν με πάρουν μειωμένου μετά λέει απενεργοποιείται η αίτηση για πλήρους στη γενική!!!
Και με παίρνουν μειωμένου και μετά από κανα 2μηνο παίρνουν άλλους  πλήρους! Διπλάσια και τα μόρια ως πληρους!!!
Και το μειωμένου πόσο είναι;;; 9 ώρες ή 15;;;;

Από που και ως που; Με ποιο δικαίωμα;;; Γιατί τέτοια διαφορά σε αυτή την εγκύκλιο;;;

Είναι ΝΤΡΟΠΗ τους αυτό που κάνουνε τα τζιμάνια του υπουργείου.
Θα έπρεπε να δίνουν την δυνατότητα να αποφασίζει ο καθένας την σειρά προτεραιότητας των αιτήσεων του.
Τι θα πει απενεργοποιείται ΑΥΤΟΔΙΚΑΙΩΣ η αίτηση;;; ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΝ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ;;;;

Κύριοι του Υπουργείου, θέλω πρώτα να εξεταστώ για ειδική αγωγή, ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΗ, τότε να εξεταστώ για γενική αγωγή, ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΗ, τότε να πάω στα ΔΥΕΠ.

ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΩΡΑ! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ  ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!  Α, ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΤΖΙΜΑΝΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ "ΑΥΤΟΔΙΚΑΙΩΣ" ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΩΣ ΦΙΛΗΣ.

Αυτά τα "αυτοδικαίως", μέχρι και δικαστήριο σηκώνουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2016, 05:41:02 μμ από ilith »

Αποσυνδεδεμένος grobari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6745 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 05:40:44 μμ »
Για να επαναφέρω την συζήτηση στο ουσιαστικό (κατ' εμέ).

grobari συγνώμη, παρόλο που το έσβησες, το είπες όμως.
Οπότε επ' ευκαιρίας αυτής σου της αστοχίας, ρωτάω.
Θα ανακοινωθεί η τιμή που έδωσε ο δικηγόρος ή όχι;

Τρομερή αστοχία, να σου δώσω συγχαρητήρια... που κατάφερες και την βρήκες , κατ' εμέ είσαι τρομερό λαγωνικό. Με τέτοια τρομερή δυνατότητα να βρίσκεις πράγματα και αστοχίες απορώ που δεν έχεις βρει ακόμα την τιμή που έδωσε ο δικηγόρος.

Αποσυνδεδεμένος ilith

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6746 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 05:41:40 μμ »
Τρομερή αστοχία, να σου δώσω συγχαρητήρια... που κατάφερες και την βρήκες , κατ' εμέ είσαι τρομερό λαγωνικό. Με τέτοια τρομερή δυνατότητα να βρίσκεις πράγματα και αστοχίες απορώ που δεν έχεις βρει ακόμα την τιμή που έδωσε ο δικηγόρος.

Ρώτησα αν θα ανακοινωθεί, όχι αν την έχω βρει εγώ.

Αποσυνδεδεμένος grobari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6747 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 05:47:25 μμ »
Ρώτησα αν θα ανακοινωθεί, όχι αν την έχω βρει εγώ.

Να εμπιστευτείς τις δυνατότητές σου και δεν χρειάζεται να την ανακοινώσει κάποιος, θα την βρεις μόνος σου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 570

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.