*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 444341 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2338 στις: Ιούλιος 05, 2017, 08:57:10 μμ »
Αν και δεν προκειται να γινει καμια ρυθμιση για κανεναν το καταλαβαινεις φυσικα οτι στις ρυθμισεις η κατηγορια που αναφερεις ειναι απο τις τελευταιες σε σειρα.....
Συνάδελφε ξέρεις πότε είναι να βγει η απόφαση, παίζει να αλλάξει τίποτα για φέτος;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:11:10 »

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2339 στις: Ιούλιος 05, 2017, 10:13:07 μμ »
https://www.reader.gr/ellada/153589-ta-nai-toy-ste-otan-egkrithikan-perikopes-apodohon-syntaxeon-epidomaton-kai-doron
Αυτα διαβάσε για την κοινωνικη ευαισθησια του ΣτΕ, το κατα ποσο "αφουγκραζεται" την κοινωνια και βγαλε συμπερασμα κατα ποσο κατευθυνομενες απο ανωθεν ειναι οι αποφάσεις του. Πραγματικά ειχαν απο 10 μαντηλια ο καθε δικαστης να σκουπιζει δακρυα οταν ελεγε ναι στις περικοπες.
Επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως,για όσες δεν θέλουν να καταλάβουν και συνεχίζουν το ίδιο μονότονο βιολί....Δείτε τι έγινε και στις μετατάξεις από Δ/θμια σε Α/θμια,το....αδιάβλητο στε επικύρωσε τον νόμο περί κινητικότητας και διαθεσιμότητας στον δημόσιο τομέα αλλά αφού μας βολεύει για να πάμε στα σπίτια μας,ούτε γάτα ούτε ζημιά.... Όταν στη πορεία βρεθούμε στη διαθεσιμότητα ή απολυμένοι,τότε θα ξαναματαπροσγύγουμε και η ζωή συνεχίζεται.... Μιλάμε για πολιτική συνείδηση με αρνητικό πρόσημο συνάδελφοι. Το κλασικό μικροαστικό βόλεμα και έχει ο θεός.... Άραγε το στε θα λάβει κάποια μέριμνα για τους απολυμένους συναδέλφους των ιδιωτικών λίγο πριν τη σύνταξη;;;; Όμως ας αφήσω ανεπηρέαστη την ανεξάρτητη δικαιοσύνη να πράξει το....μνημονιακό της έργο.

Αποσυνδεδεμένος Neosss

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠE 70
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2340 στις: Ιούλιος 06, 2017, 05:08:24 πμ »
Παιδιά ηρεμήστε λίγο, το έχετε παρακάνει λίγο εδώ πέρα, λες και θα κερδίσετε κάτι δηλαδή. Ξέρετε τις σελίδες αυτές εσεις, κάποιοι εν ενεργεία εκπαιδευτικοί και εμείς οι νέοι απόφοιτοι (απο περιέργεια) τις διαβάζουμε. Πολλοί κάνετε λες και παρακολουθεί ο Υπουργός Παιδείας εδώ και επιδεικνύετε πάθος υπερ του δεόντος. Βλέπω επίσης πέρα απο τις συγκρούσεις μεταξύ των διαφόρων κατηγοριών εκπαιδευτικών που δημιούργησαν οι κυβερνώντες (νεοι αποφοιτοι αναπληρωτες μηδενικης προυπηρεσιας οπως εγω, αναπληρωτες που εχουν υπηρετησει μεσω Κρατικου, ΕΣΠΑ, ΠΔΕ, μειωμενου ή πληρους ωραριου, επιτυχοντες ΑΣΕΠ, πρωην ιδιωτικους εκπαιδευτικους, πολυτεκνους, αμεα και παει λεγοντας) πως υπάρχει και μία περίεργη προσκόλληση προς τις δικαστικές αποφάσεις που αναμένονται απ ότι κατάλαβα.
Συγγνώμη κιόλας αλλά τι σας κάνει να πιστευετε πως αυτές θα σώσουν τον εκπαιδευτικό κλάδο? Πόσα άτομα αφορούν αυτές οι αποφάσεις πια και γινεται τόσος ντόρος και αλήθεια πότε περίπου θα υπάρξει απόφαση (εχω κανα 6μηνο που το ακούω)? Και ποιος εγγυάται πως το Υπουργείο θα δείξει συνέπεια και δεν επικαλεστεί τίποτα Θεσμούς πάλι που έχουν θέσει απαγορευτικό? Εδω  κανονικά ΑΣΕΠ έπρεπε ήδη 4 φορές να είχε γίνει απο το 2008 εως τώρα και ΔΕΝ έγινε ούτε μία φορά και ας είναι παράνομο, αντισυνταγματικό whatever !! Γι αυτο ας περιμενουμε απλα τι θα γινει.....
Όχι πως με ενδιαφέρει ή με αφορά (αλλωστε εμεις σε καμια 10ετια πιθανον να διοριστουμε αμα συνεχισει έτσι η κατάσταση, προσφυγές ξεπροσφυγές, σιγα μην αυξησουν τις θέσεις..θα μου πεις τι το θελες και επελεξες Παιδαγωγικο αλλα τελος παντων πριν 5-6 χρονια που να φανταστεις ετσι οταν εμπαινες στην σχολη) αλλα παρακολουθω το θεμα και θελω να δω απο περιέργεια τις αντιδράσεις όλων μόλις οι αποφάσεις ΚΑΠΟΤΕ βγουν. Να δουμε τελικά ποιοι θα ευνοηθούν και με ποιο σκεπτικό (το οποίο δεν διακατέχεται και πάντοτε απο την κοινή λογική έχω παρατηρήσει). Ίσως το πάνε με κοινωνικά κριτήρια κυρίως, θα είναι και κάπως επίκαιρο.

Πάντως να πω και εγω το παράπονο μου. Πείτε ό,τι θέλετε, ας είναι μεγάλοι σε ηλικία οι απολυμένοι ιδιωτικοί εκπαιδευτικοί αλλά είναι απλά άδικο να μπαίνουν στις πρωτες θεσεις στους Πίνακες (οι πιο πολλοι ξερουμε πως επιασαν εξαρχης δουλεια) ενω υπαρχουν Αναπληρωτες που ειτε εχουν οργωσει ολη την Ελλαδα ειτε περιμενουν χρονια για μια θεση. Οπως και ειναι αδικο πρωην συμφοιτητρια μου που μπηκε σε ιδιωτικο σχολειο ως δασκαλα με δικη της ταξη πληρες ωραριο 3 μηνες μετα την αποφοιτηση της επειδη η οικογενεια δεν ειναι αγνωστη στο σχολειο αυτο στο οποιο φοιτουσε και η ιδια ως μαθητρια και που ΕΑΝ πχ το 2020 γινει ΑΣΕΠ αυτη ναχει ηδη ενα σωρο μορια. Λυπάμαι αλλά τα μορια των ιδιωτικων να διδονται αλλα να μην εχουν την ιδια ισχυ με αυτά των υπολοίπων. Επιπλεον καιρος ειναι να πειρικοπουν ΔΡΑΣΤΙΚΑ οι εισακτεοι προς Παιδαγωγικα και Καθηγητικες Σχολες, φτανει πια, θα συσσωρευτουν δεκαδες χιλιαδες στα επομενα χρονια! Τελος ειναι λυπηρο που εγινε μοδα ολοι να κυνηγανε μεταπτυχιακα Ειδικης κυριως λογω αποκαταστασης μονο (ειτε στην Ειδικη ειτε στην Γενικη πραγμα απαραδεκτο) και οχι επειδη θελουν να ασχοληθουν με τετοια παιδια (εγω πχ δεν τα μπορω δεν εχω τετοια ψυχικα αποθεματα και υπομονη, δεν θα απεδιδα καθολου και ας διοριζονται δεεν με ενδιαφερει και πιστευω ειναι και ο σωστος τροπος σκεψης για εναν Παιδαγωγο).

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2341 στις: Ιούλιος 06, 2017, 11:32:37 πμ »
 Τελικά δεν έχουν άδικο όσοι προσεφυγαν δικαστικα. Και νομίζω πως μόνο έτσι_όπως και με διεκδικήσεις_ κάτι θα αλλάξει. Δεν ξέρω τι αλλά είναι μια μορφή αντίδρασης στο χάος των εκατό διαφορετικών ομάδων που δημιουργηθηκαν.
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:11:10 »

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2342 στις: Ιούλιος 06, 2017, 12:32:18 μμ »
Τελικά δεν έχουν άδικο όσοι προσεφυγαν δικαστικα. Και νομίζω πως μόνο έτσι_όπως και με διεκδικήσεις_ κάτι θα αλλάξει. Δεν ξέρω τι αλλά είναι μια μορφή αντίδρασης στο χάος των εκατό διαφορετικών ομάδων που δημιουργηθηκαν.

OK....OK.....Ξέρω-ξέρω.......

Θεωρία του χάους


Αυτό συμβαίνει παρ' όλο που αυτά τα συστήματα είναι αιτιοκρατικά ("ντετερμινιστικά"), πράγμα που σημαίνει ότι η μελλοντική συμπεριφορά τους καθορίζεται πλήρως από τις αρχικές συνθήκες τους, χωρίς να εμπλέκονται τυχαίες παράμετροι. Με άλλα λόγια, η ντετερμινιστική φύση αυτών των συστημάτων δεν τα κάνει προβλέψιμα. Αυτή η συμπεριφορά είναι γνωστή ως ντετερμινιστικό χάος, ή απλά χάος. Αυτό συνοψίζεται από τον Έντουαρντ Λόρεντζ ως εξής:

Χάος: Όταν το παρόν καθορίζει το μέλλον, αλλά η προσέγγιση του παρόντος δεν προσδιορίζει κατά προσέγγιση το μέλλον.


Αυτο-οργάνωση

Ο όρος αυτο-συναρμολόγηση (self-assembly) περιγράφει την αυτόνομη οργάνωση δομικών στοιχείων σε μοτίβα ή δομές χωρίς εξωτερική παρέμβαση και μπορεί να παρατηρηθεί σε όλες τις κλίμακες μεγεθών. Σύμφωνα με αυτόν τον ορισμό αποτελεί υποσύνολο της αυτο-οργάνωσης
Χαρακτηριστικό των διεργασιών αυτών είναι η έλλειψη κεντρικού ελέγχου πάνω στα μέρη. Αντίθετα ο έλεγχος της δομής είναι κατανεμημένος σε όλο το σύστημα. Όλα τα μέρη παρόλο που αλληλεπιδρούν μόνο τοπικά μεταξύ τους συνεισφέρουν εξίσου στην αυτο-οργάνωση του συστήματος.


ΟΚ....ΟΚ.....Ξέρω-ξέρω.....

Συνεχίζουμ€ ακάθεκτοι.

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2343 στις: Ιούλιος 06, 2017, 12:37:15 μμ »
O Neosss είναι ωραίος. Βλέπετε τι ωραία τα λέει κάποιος που μόλις μπήκε στον χώρο και σκέφτεται με την λογική και όχι το συμφέρον;
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2344 στις: Ιούλιος 06, 2017, 03:46:16 μμ »
Όσον αφορά τους απολυμένους ιδιωτικών σχολείων... αν και το θέμα μας είναι άλλο εδώ.
  Πού βρίσκετε τη λογική σε όλο αυτό που συμβαίνει με τους πίνακες αναπληρωτών; Εγώ προσωπικά το θεωρώ εντελώς παράλογο και εξαιρετικά άδικο για όλους τους υπόλοιπους αυτό που συμβαίνει!  Δηλαδή αν ήσασταν νοσηλευτές υποψήφιοι για εργασία-διορισμό σε δημόσιο νοσοκομείο θα δεχόσασταν να προηγηθεί ή και προσληφθεί στη θέση κάποιος που (κρίμα!) θα είχε απολυθεί από ένα ιδιωτικό νοσοκομείο; Αν ήσασταν υποψήφιοι για εργασία σε ένα δημόσιο ΚΤΕΟ θα δεχόσασταν να προηγηθεί ο απολυμένος από το αντίστοιχο ιδιωτικό με το αιτιολογικό ότι εκεί που ήταν έκανε την ίδια δουλειά; Αν στις προηγούμενες περιπτώσεις και σε πολλές περισσότερες από άλλους τομείς εργασίας, δεν το δέχεστε γιατί σε μερικούς σας φαίνεται φυσιολογικό αυτό που συμβαίνει στην εκπαίδευση;
Σκεφτείτε τον τρόπο με τον οποίο προσλήφθηκαν σε μια ιδιωτική (το τονίζω) επιχείρηση, σε νεαρή μάλλον ηλικία, κοντά στο σπίτι τους. Κάποιοι από αυτούς έβαζαν ένσημα και το καλοκαίρι, δεν έδωσαν ποτέ ασεπ κτλ. κτλ... Και τώρα ως να είναι οι μοναδικοί αδικημένοι και απολυμένοι αυτού του τόπου μπαίνουν πάνω πάνω στους πίνακες αναπληρωτών, εργάζονται στους νομούς τους και ζητάνε και τα ρέστα... Και όλοι οι υπόλοιποι σε άλλους νομούς ή άνεργοι. Πού είναι η δικαιοσύνη σε όλο αυτό;
 

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2345 στις: Ιούλιος 06, 2017, 03:47:52 μμ »
Και γιατί δεν προσφεύγετε κι εσείς που δεν έχετε δώσει ποτέ ΑΣΕΠ με τη σειρά σας; Γιατί δεν κάνετε μηνύσεις κατά του Υπουργείου, το οποίο όφειλε τόσα χρόνια να έχει διεξάγει γραπτό ΑΣΕΠ; Το Υπουργείο και μόνο είναι υπεύθυνο για το σημερινό αδιέξοδο κι όχι εμείς που προλάβαμε και συμμετείχαμε στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ ως παλαιότεροι!
Το θέμα δεν είναι να γίνουν κάποιες ρυθμίσεις, που θα ευνοούν μερικούς, αλλά να παρθούν τέτοιες αποφάσεις που θα ξεκαθαρίζουν "το τοπίο" δια παντός και θα "αφανίσουν" τις σημερινές υποκατηγορίες, που σήμερα αντιμάχονται η μία την άλλη!

To υπουργειο ειναι Υπευθυνο και οχι τα Μνημονια? Βαστα Σοιμπλε... 8)

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2346 στις: Ιούλιος 06, 2017, 04:11:21 μμ »
Όσον αφορά τους απολυμένους ιδιωτικών σχολείων... αν και το θέμα μας είναι άλλο εδώ.
  Πού βρίσκετε τη λογική σε όλο αυτό που συμβαίνει με τους πίνακες αναπληρωτών; Εγώ προσωπικά το θεωρώ εντελώς παράλογο και εξαιρετικά άδικο για όλους τους υπόλοιπους αυτό που συμβαίνει!  Δηλαδή αν ήσασταν νοσηλευτές υποψήφιοι για εργασία-διορισμό σε δημόσιο νοσοκομείο θα δεχόσασταν να προηγηθεί ή και προσληφθεί στη θέση κάποιος που (κρίμα!) θα είχε απολυθεί από ένα ιδιωτικό νοσοκομείο; Αν ήσασταν υποψήφιοι για εργασία σε ένα δημόσιο ΚΤΕΟ θα δεχόσασταν να προηγηθεί ο απολυμένος από το αντίστοιχο ιδιωτικό με το αιτιολογικό ότι εκεί που ήταν έκανε την ίδια δουλειά; Αν στις προηγούμενες περιπτώσεις και σε πολλές περισσότερες από άλλους τομείς εργασίας, δεν το δέχεστε γιατί σε μερικούς σας φαίνεται φυσιολογικό αυτό που συμβαίνει στην εκπαίδευση;
Σκεφτείτε τον τρόπο με τον οποίο προσλήφθηκαν σε μια ιδιωτική (το τονίζω) επιχείρηση, σε νεαρή μάλλον ηλικία, κοντά στο σπίτι τους. Κάποιοι από αυτούς έβαζαν ένσημα και το καλοκαίρι, δεν έδωσαν ποτέ ασεπ κτλ. κτλ... Και τώρα ως να είναι οι μοναδικοί αδικημένοι και απολυμένοι αυτού του τόπου μπαίνουν πάνω πάνω στους πίνακες αναπληρωτών, εργάζονται στους νομούς τους και ζητάνε και τα ρέστα... Και όλοι οι υπόλοιποι σε άλλους νομούς ή άνεργοι. Πού είναι η δικαιοσύνη σε όλο αυτό;
Μίλησα για μια συγκεκριμένη κατηγορία απολυμένων συναδέλφων από τα ιδιωτικά σχολεία που πετάχτηκαν στο δρόμο λίγο πριν βγουν στη σύνταξη,διότι η εργοδοσία προτίμησε να κρατήσει τους νέους που δεν είχαν προυπηρεσία για την διασφάλιση των συμφερόντων της. Που θες να πάνε καλή μου όλοι αυτοί οι απολυμένοι μετά από τριάντα χρόνια προυπηρεσίσς στον ιδιωτικό τομέα;; Να τους ρίξουμε στον Καιάδα;;;; Νομίζω ότι είναι το πιο ηθικό απ' όλα,να σκοτώνουμε τα άλογα όταν γερνάνε.... 

Αποσυνδεδεμένος Neosss

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠE 70
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2347 στις: Ιούλιος 06, 2017, 06:00:00 μμ »
Όσον αφορά τους απολυμένους ιδιωτικών σχολείων... αν και το θέμα μας είναι άλλο εδώ.
  Πού βρίσκετε τη λογική σε όλο αυτό που συμβαίνει με τους πίνακες αναπληρωτών; Εγώ προσωπικά το θεωρώ εντελώς παράλογο και εξαιρετικά άδικο για όλους τους υπόλοιπους αυτό που συμβαίνει!  Δηλαδή αν ήσασταν νοσηλευτές υποψήφιοι για εργασία-διορισμό σε δημόσιο νοσοκομείο θα δεχόσασταν να προηγηθεί ή και προσληφθεί στη θέση κάποιος που (κρίμα!) θα είχε απολυθεί από ένα ιδιωτικό νοσοκομείο; Αν ήσασταν υποψήφιοι για εργασία σε ένα δημόσιο ΚΤΕΟ θα δεχόσασταν να προηγηθεί ο απολυμένος από το αντίστοιχο ιδιωτικό με το αιτιολογικό ότι εκεί που ήταν έκανε την ίδια δουλειά; Αν στις προηγούμενες περιπτώσεις και σε πολλές περισσότερες από άλλους τομείς εργασίας, δεν το δέχεστε γιατί σε μερικούς σας φαίνεται φυσιολογικό αυτό που συμβαίνει στην εκπαίδευση;
Σκεφτείτε τον τρόπο με τον οποίο προσλήφθηκαν σε μια ιδιωτική (το τονίζω) επιχείρηση, σε νεαρή μάλλον ηλικία, κοντά στο σπίτι τους. Κάποιοι από αυτούς έβαζαν ένσημα και το καλοκαίρι, δεν έδωσαν ποτέ ασεπ κτλ. κτλ... Και τώρα ως να είναι οι μοναδικοί αδικημένοι και απολυμένοι αυτού του τόπου μπαίνουν πάνω πάνω στους πίνακες αναπληρωτών, εργάζονται στους νομούς τους και ζητάνε και τα ρέστα... Και όλοι οι υπόλοιποι σε άλλους νομούς ή άνεργοι. Πού είναι η δικαιοσύνη σε όλο αυτό;
Aκριβώς έτσι είναι. Δεν νομίζω όμως να μην συμφωνούν σαυτό οι περισσότεροι εν ενεργεία αναπληρωτές ή όσοι είναι άνεργοι. Εντάξει αδικούνται έτσι ίσως και κάποιοι πρωην ιδιωτικοί εκπαιδευτικοι που μπήκαν αξιοκρατικά σε ιδιωτικό σχολείο, που είναι ένα βήμα πριν την σύνταξη και που γενικά έχουν δίκαιες και λογικές για όλους απόψεις αλλά είναι ελάχιστοι, ας μην γελιόμαστε. Για κάποιο λόγο αυτή η κατηγορία εκπαιδευτικων μπορει και διεκδικεί αυτό που θέλει, τώρα το πως δεν ξέρω...

O Neosss είναι ωραίος. Βλέπετε τι ωραία τα λέει κάποιος που μόλις μπήκε στον χώρο και σκέφτεται με την λογική και όχι το συμφέρον;
Καλή και η ειρωνεία κύριε τζον αλλά άμα διαφωνείτε σε κάτι συγκεκριμένο τότε πείτε το ευθέως ώστε να υπάρξει εποικοδομητική συζήτηση διότι αλλιώς στα λόγια μου έρχεστε και θα υπάρξει απλά ανάλωση σε άλλη μια προσωπικη αντιπαράθεση όπως συμβαίνει συνήθως.

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2348 στις: Ιούλιος 06, 2017, 06:17:07 μμ »
Όσον αφορά του απολυμένους των ιδιωτικών, διαφορετική αντιμετώπιση πρέπει να έχουν όσοι είχαν γίνει αορίστου χρόνου στα ιδιωτικά σχολεία προ κατάργησης της επετηρίδας το 1997 ή έστω ως το τέλος της μεταβατικής Αρσένη, και άλλη όσοι δεν ανήκουν στην παραπάνω κατηγορία. Νομίζω ότι κάποιος στα ιδιωτικά υπογράφει σύμβαση αορίστου χρόνου μετά τα έξι πρώτα έτη εργασίας( ; ).

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2349 στις: Ιούλιος 06, 2017, 06:43:37 μμ »
Καλή και η ειρωνεία κύριε τζον αλλά άμα διαφωνείτε σε κάτι συγκεκριμένο τότε πείτε το ευθέως ώστε να υπάρξει εποικοδομητική συζήτηση διότι αλλιώς στα λόγια μου έρχεστε και θα υπάρξει απλά ανάλωση σε άλλη μια προσωπικη αντιπαράθεση όπως συμβαίνει συνήθως.
ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΙΡΩΝΕΙΑ. Ειλικρινές ήταν το σχόλιο.
Δεν γράφω τίποτα άλλο, θα παρεξηγηθεί.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2350 στις: Ιούλιος 06, 2017, 06:52:37 μμ »
To υπουργειο ειναι Υπευθυνο και οχι τα Μνημονια? Βαστα Σοιμπλε... 8)
Τα Μνημόνια δεν θα υπήρχαν αν οι πολιτικοί μας δεν τα υιοθετούσαν!
Μα στα υπόλοιπα Υπουργεία (Υγείας, Προστασίας του πολίτη ...) γιατί μπορούν και γίνονται διορισμοί; Εκεί δεν ισχύουν τα Μνημόνια; Επιλεκτικά εφαρμόζονται;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Neosss

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠE 70
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2351 στις: Ιούλιος 06, 2017, 07:07:27 μμ »
ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΙΡΩΝΕΙΑ. Ειλικρινές ήταν το σχόλιο.
Δεν γράφω τίποτα άλλο, θα παρεξηγηθεί.

Τότε ζητάω εγώ συγγνώμη για την παρεξήγηση, μάλλον δεν το αντιλήφθηκα έτσι όπως το διάβασα στα γρήγορα (η αλήθεια είναι βιαζόμουν λίγο). Μερικές φορές στον γραπτό λόγο δεν τα πιάνεις αμέσως...απλά μία άλλη φορά σε άλλη συζήτηση παρόμοια με αυτή υπήρξαν διάφοροι που μάλλον ειχαν παρεξηγήσει τα λεγόμενα μου (οχι σαυτο το σιτε). Ναστε καλα παντως.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159978
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.