*

Αποστολέας Θέμα: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;  (Αναγνώστηκε 7216 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 07, 2010, 12:01:32 πμ »
Τους φιλολογους με μεταπτυχιακο στο παιδαγωγικο το ζητανε για να τους κανουν νομιμο διοριστηριο αλλιως θα δουλευουν παρανομα σε δημοτικο σχολειο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:15:49 »

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 07, 2010, 01:34:46 πμ »
Έλα βρε παιδιά μην τρελαίνεστε...όλα μια ιδέα είναι...και μάρκετιγκ...Διεκδικήστε τη θέση και θα δείτε πόσο απλό είναι!!!! Μη μασάτε!!! Σωστούς επαγγελματίες θέλουν με μεταδοτικότητα...όλα τα άλλα είναι το περιτύλιγμα....Άλλωστε, επιχειρήσεις είναι!

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 07, 2010, 10:36:20 πμ »
Eργάζομαι σε ιδιωτικο σχολείο μετα απο 13 χρονια σε φροντιστηρια, ιδιαιτερα και ειδικα κεντρα(ως ειδικη παιδαγωγος). Δεν ειχα κανενα μα κανενα μεσο παρα μονο την προυπηρεσια μου τις συστασεις μου και δυο μεταπτυχιακα. Επισης ειμαι αποφοιτη δημοσιου σχολειου.
Πιστευω οτι δεν εχω αλλαξει απο τοτε που επαιρνα σβαρνα ολα τα σπιτια για να δουλεψω μεχρι τις 12 τη νυχτα ακομη και Σαββατα Κυριακες και αργιες. Δεν ξερω τι εννοειται σνομπισμος γιατι οι πιο πολλοι δουλευουμε τοσο σκληρα και τοσο περα ωραριου που δεν εχουμε την πολυτελεια να εκφραζουμε και σνομπισμο.
Δε ξερω σε ποιο σχολειο απευθυνθηκες αλλα εμεις μεσα στο σχολειο αν εξαιρεσεις καποιες μικρες τριβες λογω δουλειας και πιεσης κατα τ'αλλα ολοι θεωρουμε οτι ειμαστε το ιδιο και ποτε δεν τεθηκε θεμα σνομπισμου.
Xαίρομαι που τ'ακούω και μπράβο σου!Εξάλλου με τόσα προσόντα ακόμα κι αν με σνόμπαρες,θα  είχες δίκιο! ;)Αλλά τελικά,χωρίςμεταπτυχιακό (και χωρίς γνωστό) μόνο με το πτυχίο του,την πολυετή προυπηρεσία του και την αγάπη του για τη δουλειά,δεν μπορεί κάποιος να προσληφθεί (ως φιλόλογος);Kυνηγάω χίμαιρες;
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 07, 2010, 11:18:50 πμ »
Έλα βρε παιδιά μην τρελαίνεστε...όλα μια ιδέα είναι...και μάρκετιγκ...Διεκδικήστε τη θέση και θα δείτε πόσο απλό είναι!!!! Μη μασάτε!!! Σωστούς επαγγελματίες θέλουν με μεταδοτικότητα...όλα τα άλλα είναι το περιτύλιγμα....Άλλωστε, επιχειρήσεις είναι!

Mερικές φορές νομίζω ότι τα αισιόδοξα μηνύματα για έναν περίεργο λόγο δεν διαβάζονται καν.....!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:15:49 »

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 07, 2010, 11:30:24 πμ »
μα όπως ειπώθηκε και παραπάνω σπάνιες είναι οι περιπτώσεις που σου δίνεται η ευκαιρία να μιλήσεις με κάποιον υπεύθυνο γι΄αυτό μεταπτυχιακό τώρα όσοι ευκαιρούμε,ο ανταγωνισμός ειναι πολύ μεγάλος όλοι έχουμε πτυχιο  εξειδίκευση στην εξειδικευση και παλι εξειδίκευση

Αποσυνδεδεμένος samou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 07, 2010, 12:02:43 μμ »
Έλα βρε παιδιά μην τρελαίνεστε...όλα μια ιδέα είναι...και μάρκετιγκ...Διεκδικήστε τη θέση και θα δείτε πόσο απλό είναι!!!! Μη μασάτε!!! Σωστούς επαγγελματίες θέλουν με μεταδοτικότητα...όλα τα άλλα είναι το περιτύλιγμα....Άλλωστε, επιχειρήσεις είναι!

Mερικές φορές νομίζω ότι τα αισιόδοξα μηνύματα για έναν περίεργο λόγο δεν διαβάζονται καν.....!

Το διαβάσαμε! ;) Εχεις δικιο!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 07, 2010, 12:35:21 μμ »
Έλα βρε παιδιά μην τρελαίνεστε...όλα μια ιδέα είναι...και μάρκετιγκ...Διεκδικήστε τη θέση και θα δείτε πόσο απλό είναι!!!! Μη μασάτε!!! Σωστούς επαγγελματίες θέλουν με μεταδοτικότητα...όλα τα άλλα είναι το περιτύλιγμα....Άλλωστε, επιχειρήσεις είναι!

Mερικές φορές νομίζω ότι τα αισιόδοξα μηνύματα για έναν περίεργο λόγο δεν διαβάζονται καν.....!

Το διαβάσαμε! ;) Εχεις δικιο!
Ευχαριστούμε για τον τόνο αισιοδοξίας,τον χρειαζόμαστε!Ομως στο "δια ταύτα"να δούμε τι γίνεται...Αν πάντως κληθώ για συνέντευξη,θα σας πληροφορήσω,όπως θα ήταν "τονωτικό"να το κάνει οποιοσδήποτε από τη μεγάλη παρέα! :)
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 07, 2010, 01:40:31 μμ »
Εγώ γιατί (λαθεμένα;  ??? ) θεωρώ το ιδιωτικό ως συνέχεια των ιδιαιτέρων που παρέχει αναγνωρισμένη προϋπηρεσία;  ???
Κ γιατί (λαθεμένα;  ??? ) θεωρώ τον εαυτό μου σ' αυτό υπάλληλο χειραγωγημένο σε σχέση με το δημόσιο;  ???
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος samou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 07, 2010, 02:47:07 μμ »
Κοιταξε, το δημοσιο δεν εχει καμια σχεση με τον ιδιωτικο τομεα. Τι ειναι ομως ο ιδιωτικος τομεας? Μια επιχειρηση. Ας τον αντιμετωπισουμε στην πραγματικη του διασταση λοιπον και να εχουμε τον "τσαμπουκα" που δικαιουμαστε. Δουλεια ζητάμε με τα προσοντα μας, δε ζητιανεύουμε.
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 08, 2010, 02:29:17 πμ »
Εγώ γιατί (λαθεμένα;  ??? ) θεωρώ το ιδιωτικό ως συνέχεια των ιδιαιτέρων που παρέχει αναγνωρισμένη προϋπηρεσία;  ???
Κ γιατί (λαθεμένα;  ??? ) θεωρώ τον εαυτό μου σ' αυτό υπάλληλο χειραγωγημένο σε σχέση με το δημόσιο;  ???

bikinaki μου, δίκιο έχεις, αλλά στο δημόσιο να δεις τι χειραγώγηση αναμένεται από το Σεπτέμβριο.

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Γιατί τόσος "σνομπισμός" στα ιδιωτικά σχολεία;
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 26, 2010, 02:00:35 μμ »
Μας περιμένει δύσκολο φθινόπωρο. Ας είμαστε προετοιμασμένοι για αγώνα (και θυσίες, δε γίνεται αλλιώς...).
Κάποιοι βέβαια, έχουν αποφασίσει από τώρα τη στάση τους:

απο Σεπτεμβρη που στα δημοσια σχολεια θα αρχισει  η αυτοαξιολογηση , οι μεντορες , αργοτερα η αξιολογηση κτλ να δουμε ποιος δεν θα ακολουθει τις αντιληψεις και τις αποψεις των ''αφεντικων του ''  (ε  συγγνωμη της αφεντρας) ::)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160474
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 700
Σύνολο: 715

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.