*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 518014 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
αν οι ελιές είναι πολλές να πάρεις και μας για εργάτες!!!! :D
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
καλα πλακα μου κανετε???με 25 μορια διοριζεσαι σε βαθος χρονου...λες να μη σε παρουν ουτε ωρομισθιο???ελεος ρε παιδια με τους προβληματισμους σας!!!δεν θα πεθανουμε κιολας...!

Αποσυνδεδεμένος dimfil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η παραφιλολογία βλάπτει, όπως και η συνεχής παράθεση μορίων και αποριών. Κανείς δεν μπορεί να προβλέψει. Ας είμαστε αισιόδοξοι, πολλοί θα συνταξιοδοτηθούν φέτος, ειδικά γυναίκες που, ως γνωστόν, κυριαρχούν στον κλάδο μας. Εξάλλου δε θα σταματήσουν να υπάρχουν άδειες
κύησης και ανατροφής. Σίγουρα το μνημόνιο λέει πολλά αρνητικά , αλλά τα πράγματα είναι πολύ ρευστά και προβλέπω "θερμό" φθινόπωρο με τα κενά στα σχολεία να είναι πάρα πολλά, άρα θα αναγκαστούν να κάνουν κάτι..., γιατί, αν αντιδράσουν οι μαθητές, θα ακολουθήσει ντόμινο αντιδράσεων από ολόκληρη την κοινωνία. Το πιο πιθανό είναι να προσλάβουν αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου. Το θέμα είναι τι μισθό θα παίρνουν αυτοί. Και αυτό πρέπει να γίνει γνωστό από την ηγεσία του υπουργείου.
ΑΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Πρέπει να καταλάβουμε ότι φέτος οι προσλήψεις θα είναι μειωμένες. Στο τηλ που πήρα μου είπαν ακριβώς ότι φέτος θα πάρουν 70% λιγότερους, όταν της είπα τη θέση μου γύρω στο 400, μου είπε ότι είμαι στο όριο. Από κει και πέρα να βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του......
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marouso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Πως μπορούμε να υπολογίσουμε τη σειρά μας στο νέο πίνακα αναπληρωτών ?

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πρέπει να καταλάβουμε ότι φέτος οι προσλήψεις θα είναι μειωμένες. Στο τηλ που πήρα μου είπαν ακριβώς ότι φέτος θα πάρουν 70% λιγότερους, όταν της είπα τη θέση μου γύρω στο 400, μου είπε ότι είμαι στο όριο. Από κει και πέρα να βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του......

Εννοείς στον ενιαίο αναπληρωτών πως είσαι περίπου 400, σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Tertia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
    • Προφίλ
Πρέπει να καταλάβουμε ότι φέτος οι προσλήψεις θα είναι μειωμένες. Στο τηλ που πήρα μου είπαν ακριβώς ότι φέτος θα πάρουν 70% λιγότερους, όταν της είπα τη θέση μου γύρω στο 400, μου είπε ότι είμαι στο όριο. Από κει και πέρα να βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του......
δηλ.σε όλες τις κατηγορίες θα μειώσουν τις προσλήψεις κατά 70% ; αυτό δεν γίνεται γιατί οι ανάγκες δεν είναι ίδιες σε κάθε ειδικότητα
οι υπάλληλοι επαναλαμβάνουν διαρκώς τα ίδια σε όλους.
και μια απορία πέρυσι σε εμάς προσέλαβε 611 μονίμους και 1100 περίπου αναπληρωτές,χωρίς να υπολογίζουμε ωρομισθίους .Πιστεύετε οτι φέτος θα τα κατάφέρει με 200 μονίμους και με 4ΟΟ αναπληρωτές;Μήπως οι μειωμένου ωραρίου είναι η λύση του γρίφου;

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Πρέπει να καταλάβουμε ότι φέτος οι προσλήψεις θα είναι μειωμένες. Στο τηλ που πήρα μου είπαν ακριβώς ότι φέτος θα πάρουν 70% λιγότερους, όταν της είπα τη θέση μου γύρω στο 400, μου είπε ότι είμαι στο όριο. Από κει και πέρα να βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του......

Εννοείς στον ενιαίο αναπληρωτών πως είσαι περίπου 400, σωστά;
Ναι στον ενιαίο αναπληρωτών αν υπολογίσω και αυτούς που φεύγουν πάω γύρω στο 330 περίπου.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Πρέπει να καταλάβουμε ότι φέτος οι προσλήψεις θα είναι μειωμένες. Στο τηλ που πήρα μου είπαν ακριβώς ότι φέτος θα πάρουν 70% λιγότερους, όταν της είπα τη θέση μου γύρω στο 400, μου είπε ότι είμαι στο όριο. Από κει και πέρα να βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του......
δηλ.σε όλες τις κατηγορίες θα μειώσουν τις προσλήψεις κατά 70% ; αυτό δεν γίνεται γιατί οι ανάγκες δεν είναι ίδιες σε κάθε ειδικότητα
οι υπάλληλοι επαναλαμβάνουν διαρκώς τα ίδια σε όλους.
και μια απορία πέρυσι σε εμάς προσέλαβε 611 μονίμους και 1100 περίπου αναπληρωτές,χωρίς να υπολογίζουμε ωρομισθίους .Πιστεύετε οτι φέτος θα τα κατάφέρει με 200 μονίμους και με 4ΟΟ αναπληρωτές;Μήπως οι μειωμένου ωραρίου είναι η λύση του γρίφου;


300-350 μόνιμους θα πάρει φέτος και 400 αναπληρωτές περίπου πλήρους ωραρίου από εκεί και πέρα άγνωστα τα υπόλοιπα.....
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
αν οι ελιές είναι πολλές να πάρεις και μας για εργάτες!!!! :D
Προσφέρω θέσεις εργασίας επίσης κι εγώ για ελιές:
Ορεινή περιοχή.
Προσφέρεται άνετο περιβάλλον στη φύση με ελάχιστα φίδια και σαύρες.
Δεν θα εκτιμηθεί η προϋπηρεσία.
Μισθός αναλόγως παραγωγής λαδιού.
Αλβανικά, Βουλγάρικα, Ρουμάνικα ΘΑ ΕΚΤΙΜΗΘΟΎΝ ΚΑΘΏΣ ΚΑΙ Η ΟΔΉΓΗΣΗ ΤΡΑΚΤΕΡ ΜΕ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ.
Δεχόμαστε και πτυχιούχους Ιατρικής.
Πληροφορίες: Εντός.

Ζητείται επίσης κοπέλα για το μπαρ.
Γνώσεις μεζέδων με ούζο.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Μόνο με βάση αναπλήρωσης θα μπορέσουμε να υπολογίσουμε τις "ελπίδες" μας..Αφήστε λοιπόν τι σειρά έχει ο καθένας στον πίνακα αναπληρωτών.Καταρχήν δεν υφίσταται νέος πίνακας αναπληρωτών εφόσον δεν γνωρίζουμε πόσοι από αυτούς που εργάστηκαν φέτος σαν αναπληρωτές της Α' φάσης θα διοριστούν.Προσωπικά ήμουν στη Γ' φάση αναπληρωτών, έχω 30 μόρια (μαζί προυπηρεσία και ΑΣΕΠ) και ελπίζω..

Αποσυνδεδεμένος legend

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Αδυνατώ να εμπιστευτώ τις όποιες δηλώσεις τους! Όχι άδικα νομίζω  :-\
Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα καταφέρουν να λειτουργήσουν τα σχολεία με μειωμένες προσλήψεις αναπληρωτών...ίσως επειδή δεν θέλω να το πιστέψω. Θα είναι δύσκολη χρονιά κυρίως, γιατί μας έχουν "τσακίσει" την ψυχολογία...
Καλή Τύχη σε όλους!!!!! και Καλό Καλοκαίρι!!!!!
"όσο γνωρίζεις πιο καλά τόσο αγαπάς πιο πλέρια"

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εγώ έχω 49,7 μόρια μαζί ΑΣΕΠ και προϋπηρεσία ,έβαλα 20 περιοχές Αναπληρωτών και ΝΑΙ σε όλα και 8 μειωμένου χωρίς ναι σε όλα .Όσο σκέφτομαι την περίπτωση ΑΜΩ !

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
μπορουν να παρουν μονο α.μ.ω. πολλους και ελαχιστους α.κ.ω.; ; ; ;
και ετσι όσοι δεν δηλωσουμε α.μ.ω. να την πατησουμε; ; ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160525
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 635
Σύνολο: 656

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.