*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2688117 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3780 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 10:45:17 πμ »
Ναι μπορείς! Είναι δικαίωμα σου! Ζήτα να σου δείξει τον τελικό πίνακα αξιολόγησης H2 (ήτα δύο) ώστε αν θες να προβείς σε ένσταση. Ο πίνακας Η2 πρέπει να έχει αναλυτική μοριοδότηση του κάθε ενός κριτηρίου. Αν σου πει ότι δεν ειναι υποχρεωμένος να σου τον δείξει. Πάνε στον εισαγγελέα υπηρεσίας δείξτου ότι έλαβες μέρος στο διαγωνισμό και αυτός θα σου δώσει εγγραφη εισαγγελική εντολή να σου τον δώσουν. Ζήτα και τον H3 ο οποίος λέει ποιους πήραν απο τον Η2.
συγνωμη ποιος ειναι ο Η2 και ποιος ο Η3; και ποτε να παω ; την αλλη βδομαδα που θα τους εχουν οριστικοποιησει; και τον εισαγγελεα υπηρεσιας που τον βρισκω; τον πληρωνω;( συγνωμη αν κανω χαζες ερωτησεις αλλα μεχρι τωρα ηξερα ενσταση στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:55:37 »

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3781 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 10:52:18 πμ »
O πινακας Η2 όπως είπα είναι ο πίνακας αξιολόγησης. Έχει καταταγμένους του υποψήφιους εκπαιδευτές σε φθινουσα σειρά συμφωνα με τα μόρια τους. Τα μόρια τα έχει αναλυτικά. (πχ τόσο απο ξενες γλώσσες, τόσο απο μεταπτυχιακό κτλ). Ο Η3 είναι ο πίνακας πρόσληψης. Δηλαδή πρώτα παίρνουν τηλέφωνο του υποψήφιους , μπορεί καποιος να μη δεχθεί τη θέση, ή μπορεί να πάρουν 2. Έτσι για να το δεις εσύ αυτό και για να ξες ποιους πήραν θες τον πίνακα Η3. Γιατί ένας κακόβουλος πχ μπορεί παρόλο που στον πίνακα Η2 να σε έχει πιο πάνω από κάποιον άλλον να πάρει εκείνον και να πεί ότι πχ δεν δέχτηκες τη θέση. Κανονικά πάντως για τη μη αποδοχή της θέσης πρέπει κάποιος να το κάνει ενυπόγραφα η με φαξ αλλά είμαστε στην Ελλάδα της παρατυπίας. Τον εισαγγελέα θα τον βρεις στο πρωτοδικείο.

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3782 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 10:54:18 πμ »
Α ξέχασα. Δεν πληρώνεις εν γένει. Γιατί η εντολή που σου δίνουν δεν χρειάζεται σων και καλά ένα χαρτόσημο. Εμένα μου είχε πει ο εισαγγελέας ότι δεν χρειάζεται να μου βάλει. Αλλα και πάλι είναι κάπου στα 3 ευρώ αν θυμαμαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3783 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 10:55:36 πμ »
Απλά να του δείξεις ότι πήρες μέρος στο διαγωνισμό γιατί αλλιώς δεν έχεις έννομο δικαίωμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:55:37 »

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3784 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 11:09:23 πμ »
O πινακας Η2 όπως είπα είναι ο πίνακας αξιολόγησης. Έχει καταταγμένους του υποψήφιους εκπαιδευτές σε φθινουσα σειρά συμφωνα με τα μόρια τους. Τα μόρια τα έχει αναλυτικά. (πχ τόσο απο ξενες γλώσσες, τόσο απο μεταπτυχιακό κτλ). Ο Η3 είναι ο πίνακας πρόσληψης. Δηλαδή πρώτα παίρνουν τηλέφωνο του υποψήφιους , μπορεί καποιος να μη δεχθεί τη θέση, ή μπορεί να πάρουν 2. Έτσι για να το δεις εσύ αυτό και για να ξες ποιους πήραν θες τον πίνακα Η3. Γιατί ένας κακόβουλος πχ μπορεί παρόλο που στον πίνακα Η2 να σε έχει πιο πάνω από κάποιον άλλον να πάρει εκείνον και να πεί ότι πχ δεν δέχτηκες τη θέση. Κανονικά πάντως για τη μη αποδοχή της θέσης πρέπει κάποιος να το κάνει ενυπόγραφα η με φαξ αλλά είμαστε στην Ελλάδα της παρατυπίας. Τον εισαγγελέα θα τον βρεις στο πρωτοδικείο.
σε ευχαριστω πολυ. αρα λες να παω απο βδομαδα...
παντως εμενα ξερεις ποιο ειναι το προβλημα μου; ειμαι μαθηματικος και μπορει για να βολεψουν δικους τους οικονομολογους να δωσουν πχ στατιστικη σε αυτους και μου φαινεται δε θα βγαλω ευκολα ακρη...

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3785 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 11:13:13 πμ »
Το πρόβλημα αυτό για εμένα έχει λυθεί. Και να το απαιτήσεις όπως έκανα και εγώ. Και έχει αλλάξει σε πολλά ΙΕΚ. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάποια επίσημη οδηγία είναι εύλογο και αυτονόητο να ακολουθηθεί το ΦΕΚ της ανάθεσης μαθημάτων που ακολουθείται στο Λύκειο. Όπου το μάθημα επιλογής ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ανατίθεται ως πρώτη ανάθεση σε ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ. Για ποιο ΙΕΚ μιλάμε γιατί έχω κινήσει ήδη από παλαιότερα κινήσεις μέσω του προέδρου του τμήματος μαθηματικού του ΑΠΘ και γενικά είχαμε διαβεβαιώσεις ότι το μάθημα το παίρνουν Μαθηματικοί.

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3786 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 11:16:24 πμ »
Ρίξε και μία ματιά στις περσινές ενστάσεις όπου η ίδια επιτροπή ενστάσεων του ΙΝΕΔΙΒΙΜ χρησιμοποιεί την ανάθεση των μαθημάτων του Λυκείου.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3787 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 11:22:19 πμ »
Ρε παιδια τι εμπαιγμος ειναι αυτος?????????????????????????????

Χθες που πηγα μου ειπαν οτι σημερα επρεπε αν καταθεσω τα χαρτια μου και ετρεχα ολο το πρωι πανικοβλητη να μαζεψω πρωτοτυπα αντιγραφα επικυρωσεις κτλ.
Παω να τα παραδωσω σημερα και μου δινουν μια τετρασελιδη αιτηση - δηλωση να συπληρωσω ολα τα χαρτια απο την α ρχη (καμμια 40 εντυπα). Καλα μα δουλευουν??????????????????
Επισης μου λεει ενας απο την γραμματεια, οτι μπορει να μας στειλουν και μονιμη διοτι λεει στην α ρχη της χρονιας συνπληρωσαν ενα ΕΝΤΥΠΟ που ελεγε πιους μονιμους θελουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ!!! ΓΙΑ ΤΡΕΙΕς ΓΑΜ.......ΩΡΕς ? πΟΣΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΑΚΟΜΑ?

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3788 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 11:22:42 πμ »

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3789 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 11:25:47 πμ »
Ρίξε και μία ματιά στις περσινές ενστάσεις όπου η ίδια επιτροπή ενστάσεων του ΙΝΕΔΙΒΙΜ χρησιμοποιεί την ανάθεση των μαθημάτων του Λυκείου.
με ενδιαφερει πιο πολυ κερατσινι, κορυδαλλος και μετα πειραιας και νικαια.
και ειμαι τεταρτη στη λιστα. δεν με εχουν καλεσει...

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3790 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 11:26:13 πμ »
Ρε παιδια τι εμπαιγμος ειναι αυτος?????????????????????????????

Χθες που πηγα μου ειπαν οτι σημερα επρεπε αν καταθεσω τα χαρτια μου και ετρεχα ολο το πρωι πανικοβλητη να μαζεψω πρωτοτυπα αντιγραφα επικυρωσεις κτλ.
Παω να τα παραδωσω σημερα και μου δινουν μια τετρασελιδη αιτηση - δηλωση να συπληρωσω ολα τα χαρτια απο την α ρχη (καμμια 40 εντυπα). Καλα μα δουλευουν??????????????????
Επισης μου λεει ενας απο την γραμματεια, οτι μπορει να μας στειλουν και μονιμη διοτι λεει στην α ρχη της χρονιας συνπληρωσαν ενα ΕΝΤΥΠΟ που ελεγε πιους μονιμους θελουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ!!! ΓΙΑ ΤΡΕΙΕς ΓΑΜ.......ΩΡΕς ? πΟΣΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΑΚΟΜΑ?
Από όσο ξέρω, αν ήταν να πάρουν κάποιον μόνιμο που ήταν σε διάθεση από τη δευτεροβάθμια τότε θα έπρεπε να το κάνουν πριν προκυρήξουν τις θέσεις. Αυτό γινόταν παλαιότερα και έχω και κάπου έγγραφο για αυτό. Το θέμα είναι ότι φέτος οπισθοδρομούμε και δεν προκυρήχθηκαν θέσεις. Απλά είπαν όποιος θέλει ας κάνει τα χαρτιά του.

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3791 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 11:28:00 πμ »
Είναι σίγουρο αυτό;;Γιατί άκουσα πως από φέτος μπαίνουν ένσημα

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3792 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 11:29:04 πμ »
με ενδιαφερει πιο πολυ κερατσινι, κορυδαλλος και μετα πειραιας και νικαια.
και ειμαι τεταρτη στη λιστα. δεν με εχουν καλεσει...
Όταν θα σιγουρέψεις από τον πίνακα Η3 που θα λέει ποιος εκπαιδευτικός παίρνει ποιο μάθημα στείλε μου pm να δούμε πως θα ενημερώσουμε ότι γίνεται παρατυπία. Άσχετα εσύ στηρίξου σε αυτά που σε είπα και κάνε ένσταση στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Κάνε και κοινοποίηση στο γενική γραμματεία δια βίου μαθησης και στον υπουργό παιδείας για να μην νομίζουν ότι όλα ειναι ρόδινα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3793 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 11:29:23 πμ »
μακαρι να εχεις δικαιο διοτι αν υποψιαστω οτι αφιερωσα τοση ωρα και τοσο κοπο για να παιρνω 36 ευρ την εβδομαδα...θα παω σε ψυχιατρο για καμμια καλη συνταγη/.....απ'αυτες που σε κανου ν ανισθητο στις μαλ....!  >:( >:( >:( >:(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160629
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 372
Σύνολο: 384

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.