*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2688673 φορές)

0 μέλη και 17 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7266 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 12:25:29 μμ »
Καλημέρα σας! γνωρίζετε πόσες ώρες δίνουν στο κάθε εκπαιδευτή?

Αναλόγως. Αν οι πρώτοι είναι μόνιμοι συνήθως τις παίρνουν όλες. Αν πάλι δεν είναι συνήθως τις μοιράζουν σε πολλούς. Σε μας έτσι γίνεται. Μάλλον είναι θέμα διευθυντή.
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:17:35 »

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7267 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 12:34:54 μμ »
Αναλόγως. Αν οι πρώτοι είναι μόνιμοι συνήθως τις παίρνουν όλες. Αν πάλι δεν είναι συνήθως τις μοιράζουν σε πολλούς. Σε μας έτσι γίνεται. Μάλλον είναι θέμα διευθυντή.
Eiναι θέμα ανοησια του ΙΝΕΔΙΒΙΜ που δεν εχει προσδιορισει αυτά τα θέματα ασε μία εγκύκλιο με αποτέλεσμα ο κάθε Διευθυντής να θεωρεί τσιφλίκι του οτυ ΙΕΚ

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7268 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 12:46:01 μμ »
Εϊχε συμβεί και σε εμένα αυτό. Η εκτύπωση της αίτησης εμφάνιζε λάθος και εμφανίζονταν δίπλα στο link για την εκυπώση το κουμπί για επιλογή σχολών (εννοείται ότι όταν είχα κάνει την υποβολή είχα επιλέξει ΙΕΚ). Επικοινώνησα με το ΙΕΚ και δεν με έβλεπαν στην λίστα. Επέλεξα πάλι την σχολή και όλα καλά. Καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις.

Ακριβώς αυτό συνέβη και σε μένα. Τελικά ξαναεπέλεξα τις σχολές και όλα καλά. Ως εκ θαύματος εμφανίστηκε το όνομα μου στα αποτελέσματα, εκεί που δεν φαινόταν καθόλου....


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:17:35 »

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7270 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 01:50:30 μμ »
Κάποια ΙΕΚ έχουν ήδη ανακοινώσει πρόγραμμα μαθημάτων με αναπληρώσεις. Νομίζω ότι είναι το καλύτερο και από κει και πέρα όποιος εκπαιδευτής μπορεί να πάει, ας πάει....

Αποσυνδεδεμένος mujer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7271 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 02:27:40 μμ »
Καλησπέρα! Καθώς πρώτη φορά έκανα φέτος τα χαρτιά μου, μπορεί να μου πει κάποιος ποιο είναι το ποσό ανά ώρα; Αν είσαι άνεργος, τι σχέση εργασίας ορίζεται; Σύμβαση ορισμένου χρόνου; Αν οι ώρες που σου δώσουν είναι λίγες, γίνεται να μην κόψεις την ανεργία; Ή διαγράφεσαι από τον οαεδ από την πρώτη κιόλας ώρα;

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7272 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 02:38:24 μμ »
Μπαίνουν ένσημα για τους ανέργους, οπότε ενημερώνεται αυτόματα το σύστημα και κόβεται η ανεργία. Λίγες ώρες θα σου δώσουν, οπότε κράτα την ανεργία σου αγκαλιά και άσε τις ώρες για κανέναν που ενδιαφέρεται να δουλέψει πραγματικά! Δεν είσαι πάντως η μόνη που έχεις αποκτήσει παθολογικό έρωτα με την ιδιότητα του ανέργου, των μορίων και των διαφόρων διευκολύνσεων που δίνει....

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7273 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 03:14:42 μμ »
Καλησπέρα! Καθώς πρώτη φορά έκανα φέτος τα χαρτιά μου, μπορεί να μου πει κάποιος ποιο είναι το ποσό ανά ώρα; Αν είσαι άνεργος, τι σχέση εργασίας ορίζεται; Σύμβαση ορισμένου χρόνου; Αν οι ώρες που σου δώσουν είναι λίγες, γίνεται να μην κόψεις την ανεργία; Ή διαγράφεσαι από τον οαεδ από την πρώτη κιόλας ώρα;


Με τη σειρά:

Ι. Κάπου στα 8  χωρίς Πτυχίο στην Ειδικότητα, 10+ με πτυχίο , 12-13+ με Μεταπτυχιακό , κοντά στα 15 με Διδακτορικό , στο περίπου , τα καθαρά , ανά ώρα.

ΙΙ. Από πέρσι , τις αμοιβές  των 2/3 εαρινού  Εξάμηνου , πάντως .. ακόμα τις περιμένουμε , οι δε "μπλοκάκηδες" περιμένουν και από πιο πίσω...

ΙΙΙ. Εδώ και ενάμιση έτος.. ευτυχώς πια , μπαίνουν ένσημα Ι.Κ.Α.  Παρότι , τυπικά, υπογράφουμε Σύμβαση έργου.

ΙΙΙΙ. Στο σύστημα ΙΚΑ , "Ασφαλιστικό Μητρώο" κλπ. , αυτά τα ένσημα μπαίνουν και φαίνονται αργά - τουλάχιστο εφόσον έχουν καταβληθεί οι αμοιβές μας και οι ασφαλιστικές κρατήσεις.

ΙΙΙΙ. β'. Η ίδια η σύμβαση θα σου έρθει στο Δ.Ι.Ε.Κ. που θα είσαι , μάλλον προς το τέλος του εξαμήνου.

V. ΜΗΝ ποντάρεις όμως σε αυτά!..  Δηλαδή ΝΑ ΜΗΝ Δηλώσεις Διακοπή Ανεργίας , ιδίως εάν λαμβάνεις επίδομα , διότι αργά ή γρήγορα θα φανεί στο σύστημα και θα σου ζητήσουν επιστροφή επιδομάτων.. πίσω - πίσω.

VI.  Εάν , ωστόσο , πάρεις λίγες ώρες , πχ. δύο , μέχρι τέσσερις τη βδομάδα ,  υπάρχει δυνατότητα να διατηρήσεις την ανεργία σου και το επίδομά σου , μειωμένο Μηνιαίως κατά το ποσόν της  , μηνιαίας ξανά, αμοιβής που κάποτε ΘΑ πάρεις...

Ωστόσο , πρέπει να πέσεις σε Ξεσκολισμένο Υπάλληλο του ΟΑΕΔ , καθώς κατά τόπους ΟΑΕΔ δημιουργούν άπειρα ζητήματα λόγω άγνοιας σε ΠΟΛΥ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΕΣΤΕΡΑ Ζητήματά μας...

Κοντολογίς:

Δες Τι ώρες θα πάρεις .. Εφόσον πάρεις βέβαια και λάβε αποφάσεις σχετικά.

Εάν οι ώρες είναι πράγματι λίγες , προκειμένου να δεις Πώς θα χειριστείς το θέμα της Ανεργίας , πέρνα Πριν από όλα , από τον ΟΑΕΔ , στον οποίο υπόκειται το ΙΝΕΔΙΒΙΜ .. Είναι κοντά στην πλ. Αττικής ..

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7274 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 03:27:17 μμ »

Άλλα Δ.Ι.Ε. θα το πάνε με αναπληρώσεις.. ΠΩΣ , ΠΟΤΕ , ΠΟΥ;;... βλέποντας και κάνοντας..

Άλλα Πυκνώνοντας τις ώρες ..μέχρι και 7 και βάλε τη μέρα - πλήρη πενθήμερα , αντί τέσσερις μέρες τη βδομάδα (όπως έως πέρσι..) κάνοντας τα μαθήματα από 45λεπτα , στα 35 λεπτά ..

..Άλλα , μάλλον θα βάλουν αναπληρώσεις Μέσα στις Γιορτές , έστω και εάν αυτό είν δύσκολο , διότι οι Απόλυτες Ημέρες Χριστούγεννα , Πρωτοχρονιά , Φώτων πέφτουν Μεσοβδόμαδα , ενώ υπάρχουν Δύο Σαββατοκύριακα ... μπιγκ πρόμπλεμ για "καθαρές" εργάσιμες ανάμεσα ή στην αρχή και το τέλος του 12ήμερου...

Ηθικόν Δίδαγμα...
Τουλάχιστο οι καλλικατζαραίοι Ξέρουν το πρόγραμμά τους..

Εμείς πάλι ΟΧΙ!..

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7275 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 03:45:46 μμ »
Κανονικά αυτό  φαίνεται από την επιλογή της υποβολής Αίτησης, αν πας στην εκτύπωση της, θα δεις την αίτηση αλλαγμένη, δηλαδή θα δεις ότι εφόσον έχουν αλλαχθεί συγκεκριμένα σημεία της, θα εμφανίζεται η διορθωμένη αίτηση. Τώρα βέβαια, εμένα από χθες δεν εμφανίζει ούτε καν την αίτηση, εμφανίζει ένα μήνυμα λάθους..
grtt να'σαι καλά για την πληροφορία. Έβγαλα μια σχετική άκρη

Αποσυνδεδεμένος SOTOSLAV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7276 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 03:48:29 μμ »
Αυτοί στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ τελικα είναι πολύ ΓΚΑΟ
Μου βγάζουν αποτελέσματα τόσο αργά κι εκτός αυτού μου αναρτούν τα αποτελέσματα ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΝΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
ΚΑΙ τι να καταλάβω εγώ ρε φωστήρες του ΙΝΕΔΙΒΙΜ σε ποια σειρά κατάταξης βρίσκομαι σχετικά με το ΙΕΚ ΠΟΥ ΕΧΩ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ ΜΟΥ???
Βλέπεις π.χ. περιφέρεια Θεσσαλίας, τάδε ειδικότητα κι έχει αναρτημένα ΑΧΤΑΡΜΑΣ 50 ονόματα ΑΓΝΩΣΤΑ και το όνομα σου σε κάποια θέση εντός της 50αδας.
ΦΕΞΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΛΙΣΤΡΗΣΑ!!!
ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ...ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ!!!!

Αποσυνδεδεμένος pcs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7277 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 04:25:33 μμ »
Ωραία ανακοίνωσαν τα αποτελέσματα με βάση περιφέρεια και όχι ανά ιεκ. Νομίζω κάτι τέτοιο δεν έχει ξαναγίνει είναι απαράδεκτο και προκαλεί ερωτηματικά. Μία απλή σκέψη που νομίζω δεν την κάνω μόνο έγω άντε βγάλει άκρη σε μεγάλα ιεκ ποιόν πήραν από ποιόν πίνακα και αν αυτόν που πήραν όντως είχε δηλώσει το ιεκ που τον κάλεσαν και όχι άλλο. Δεν είναι σοβαρά πράγματα και κυρίως αν η διαδικασία "έμπαζε" μία φορά τώρα τα πράγματα χειροτέρεψαν. Τέλος το έχω ξαναγράψει αυτό το θέμα με του ΔΥ έχει καταντήσει τραγελαφικό. Για να προλάβω δεν κατηγορώ κανένα ΔΥ καθώς ο νόμος τους δίνει το δικαίωμα εγώ τα βάζω με τους υπευθύνους του ιενεδιβιμ. Αλλά είπαμε η δεξαμενή των ΔΥ είναι πιο σημαντική από τους υπόλοιπους.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7278 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 04:31:45 μμ »
παντως και περσυ εγινε κατα τον ιδιο τροπο κι αυτο φαινεται απο τα αποτελεσματα στο ιδιο link. αποτελεσματα ιεκ, σεκ 2014 και αποτελεσματα ιεκ,σεκ 2015

Αποσυνδεδεμένος SOTOSLAV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7279 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 04:36:46 μμ »
παντως και περσυ εγινε κατα τον ιδιο τροπο κι αυτο φαινεται απο τα αποτελεσματα στο ιδιο link. αποτελεσματα ιεκ, σεκ 2014 και αποτελεσματα ιεκ,σεκ 2015
Πέρσυ όπως λες γράφει "ανα περιφέρεια" και μέσα στην λίστα αναφέρει Νομούς Περιφερειών
Ακόμη και σε αυτό ήταν ΛΑΘΟΣ.
ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΟΙ Νομοί  ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΠΕΡΣΙΝΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΤΟΥΣ!
ΤΕΤΟΙΑ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΜΙΛΑΜΕ!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 907
Σύνολο: 910

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.