*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2688553 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος joinJ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • ὁ ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8946 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 01:06:07 πμ »
Όμως εν δυνάμει πιστοποιημένοι επαγγελματίες μέσω ΕΟΠΠΕΠ , όπως ακριβώς κι ο εκπαιδευτής ενηλίκων. 'Αρα....;  ;)
Διάβασε σε παρακαλώ τη σχετική συζήτηση και μετά συμπλήρωσε τις τελίτσες μετά τη λέξη "Άρα", που έγραψες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:41:39 »

Αποσυνδεδεμένος igognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8947 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 02:23:24 πμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος! Τι γίνεται αν δεν θέλω να απασχοληθώ σε αυτό το εξάμηνο αλλά στο επόμενο; Επικαλούμενος λόγους υγείας! Να προσπαθήσω να επικοινωνήσω με ινεδιβιμ για απάντηση; Ξέρετε κανένα τηλ και όνομα υπευθύνου; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8948 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 02:30:15 πμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος! Τι γίνεται αν δεν θέλω να απασχοληθώ σε αυτό το εξάμηνο αλλά στο επόμενο; Επικαλούμενος λόγους υγείας! Να προσπαθήσω να επικοινωνήσω με ινεδιβιμ για απάντηση; Ξέρετε κανένα τηλ και όνομα υπευθύνου; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Απ' ότι έχω ακούσει στο επόμενο εξάμηνο η επιλογή των εκπαιδευτών και των μαθημάτων θα γίνει με διαφορετικό τρόπο, οπότε λογικά δε θα έχεις πρόβλημα. Αλλά έτσι κι αλλιώς μπορείς αν σε καλέσουν να τους πεις ότι για προσωπικούς λόγους δε μπορώ να αναλάβω κάποιο τμήμα τώρα, αλλά να με έχετε υπόψιν για το επόμενο εξάμηνο.

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8949 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 03:24:24 πμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος! Τι γίνεται αν δεν θέλω να απασχοληθώ σε αυτό το εξάμηνο αλλά στο επόμενο; Επικαλούμενος λόγους υγείας! Να προσπαθήσω να επικοινωνήσω με ινεδιβιμ για απάντηση; Ξέρετε κανένα τηλ και όνομα υπευθύνου; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Απ' ότι έχω ακούσει στο επόμενο εξάμηνο η επιλογή των εκπαιδευτών και των μαθημάτων θα γίνει με διαφορετικό τρόπο, οπότε λογικά δε θα έχεις πρόβλημα. Αλλά έτσι κι αλλιώς μπορείς αν σε καλέσουν να τους πεις ότι για προσωπικούς λόγους δε μπορώ να αναλάβω κάποιο τμήμα τώρα, αλλά να με έχετε υπόψιν για το επόμενο εξάμηνο.

Παρόμοια απάντηση θα σου δώσω , έστω και εάν ΔΕΝ γνωρίζω - δεν ξέρω - δεν απαντώ για το ειδικότερο που ετέθη από πλευράς  του Συναδέλφου gpapage  "...στο επόμενο εξάμηνο η επιλογή των εκπαιδευτών και των μαθημάτων θα γίνει με διαφορετικό τρόπο...".

Τό μόνο , που βάσιμα , μπορώ να φανταστώ σχετικά , είναι η νέα και πολυπληθής φουρνιά  πιστοποιημένων από τις Εξετάσεις Νοέ- Δεκέ , να καταθέσει στις Διευθύνσεις των Δ.ι.ε.κ.  , το επιπλέον χαρτί , ζητώντας ισοτιμία με τους "παλαιούς 'πιστό'.."

Στα λοιπά και πιο απτά:

Το ι.νε.δι.βι.μ. δεν θα σε βοηθήσει ιδιαίτερα , διότι οι αναθέσεις ωρών γίνονται από τα δ.ι.ε.κ. που δηλώνει καθείς μας.

Ζήτημα 'αποκλεισμού" στο επόμενο ΔΕΝ Τίθεται.

οπότε:

Ι. Οι Προσλήψεις στο Χειμερινό και Εαρινό Εξάμηνο , γίνονται πάντα υπό τους ίδιους όρους:

1. Τον Αξιολογικό , με βάση τη σειρά κατάταξης - αξιολόγησης Μορίων από τους Πίνακες ανά ειδικότητα του Ι.νε.δι.βι.μ.  , όπως η κάθε κατάταξη επιμερίζεται από τις δηλώσεις για τα κατά τόπους Δ.ι.ε.κ. που δηλώνουμε... 

ΚΑΙ 2. Το Αιώνιο πελατειακό (κάπως δυσκολότερο φέτος , διότι οι περισσότερες Διευθύνσεις άλλαξαν ή μετακινήθηκαν , με αποτέλεσμα πολλοί "πελάτες" να πηγαίνουν σε αχαρτογράφητα νερά).

ΙΙ. Υπάρχει όμως κάποιο 'σταθερότερο' - όχι απόλυτο , πάντως,  στοιχείο σε κάθε Δ.ι.ε.κ.   Εάν ήδη έχεις διδάξει προηγούμενο εξάμηνο  - εξάμηνα εκεί , κατά βάση σου ξαναδίνουν ώρες. Όσα περισσότερα Εξάμηνα έχεις διδάξει στο "εκάστοτε" , τόσο υπάρχει και η μάλλον ισχυρή πιθανότητα να σε ξαναπάρουν (χωρίς εγγύηση πολλών Ωρών , βέβαια..).  Προσοχή!.. Μιλάω για κανονικές Συνθήκες - όχι για "πελατείες".

Πάντα βέβαια , για πρακτικούς , "αιτιολογημένους" ή μούφες λόγους , έναν μικρό Αριθμό Εκπαιδευτών , δεν τον ξανακαλούν..

ΙΙ.β'. Σε αυτή τη συνάφεια και πραγματικότητα , όσοι "καινούριοι" αναλαμβάνουν μαθήματα στο Χ Δ.ι.ε.κ. το Χειμερινό Εξάμηνο , έχουν περισσότερες πιθανότητες ως "δοκιμασμένοι" να συνεχίσουν ΚΑΙ στο Εαρινό...
 
ΙΙ.γ'.  Ετούτη είναι η πραγματολογική δυσκολία , Εάν ΔΕΝ Διδάξεις στο εξάμηνο που ξεκινάει όπου νά' ναι.

ΙΙΙ. Ο Μ Ω Σ: 

Λέω πάλι , ότι υποχρεωτικά η αξιολόγηση - προσκλήσεις γίνονται με βάση τη Μοριοδότηση - Κατάταξη των Πινάκων του Φθινοπώρου.

Άρα , συμβουλή:

διατηρείς μεν όλα τα δικαιώματά σου για το επόμενο Εξάμηνο , αλλά ΜΗΝ αρκεστείς ΕΑΝ σου τηλεφωνήσουν τώρα και για οιοδήποτε λόγο αρνηθείς να τους πεις (που πρέπει και  θα το πεις οπωσδήποτε...) "Στη διάθεσή σας το Φλεβάρη - Μάρτη". Τότε ΔΕΝ θα το θυμούνται!...

     Τ Ο Τ Ε  , λοιπόν , περνάς από τα Δ.ι.ε.κ. που σ' ενδιαφέρουν , λες "γεια χαρά...αυτή είναι η ειδικότητά μου , αυτή η κατάταξη , τα μόριά  μου , επιθυμώ Ώρες".

Αφτά,

Ελπίζω να βοήθησα.

Θ._

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2016, 03:27:08 πμ από Theta._ »
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:41:39 »

Αποσυνδεδεμένος pcs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8950 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 07:50:13 πμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος! Τι γίνεται αν δεν θέλω να απασχοληθώ σε αυτό το εξάμηνο αλλά στο επόμενο; Επικαλούμενος λόγους υγείας! Να προσπαθήσω να επικοινωνήσω με ινεδιβιμ για απάντηση; Ξέρετε κανένα τηλ και όνομα υπευθύνου; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Στο β εξάμηνο ξανακαλουν παλι απο τους αρχικούς πίνακες. Οι πινακες δεν αλλάζουν καθώς η προκήρυξη αφορα και τα 2 εξάμηνα. Επίσης δεν γίνεται να προσκομίσει κανένας νέο δικαιολογητικό για να αλλάξει την θέση του στον πίνακα. Οι προσλήψεις και οι αναθέσεις γίνονται με τους τωρινούς πινακες. Για να αλλάξει κάτι πρέπει να γίνει μετά απο υπουργική απόφαση. Οι νέοι πιστοποιημένοι που θα προκύψουν θα περιμένουν την επόμενη προκήρυξη το επόμενο καλοκαίρι.

Αποσυνδεδεμένος divined

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8951 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 08:05:16 πμ »
Στο β εξάμηνο ξανακαλουν παλι απο τους αρχικούς πίνακες. Οι πινακες δεν αλλάζουν καθώς η προκήρυξη αφορα και τα 2 εξάμηνα. Επίσης δεν γίνεται να προσκομίσει κανένας νέο δικαιολογητικό για να αλλάξει την θέση του στον πίνακα. Οι προσλήψεις και οι αναθέσεις γίνονται με τους τωρινούς πινακες. Για να αλλάξει κάτι πρέπει να γίνει μετά απο υπουργική απόφαση. Οι νέοι πιστοποιημένοι που θα προκύψουν θα περιμένουν την επόμενη προκήρυξη το επόμενο καλοκαίρι.

Την οποία πιστοποίηση φέτος χάσαμε πολλοί όχι απο δική μας υπαιτιότητα καθότι έχουμε υποβάλλει τα χαρτιά μας εδώ και 1 & 1/2 έτος σχεδόν.

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8952 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 08:48:10 πμ »
Την οποία πιστοποίηση φέτος χάσαμε πολλοί όχι απο δική μας υπαιτιότητα καθότι έχουμε υποβάλλει τα χαρτιά μας εδώ και 1 & 1/2 έτος σχεδόν.

θα μπορουσε να κανει 2 φορες το χρονο εξετασεις ο ΕΟΠΠΕΠ, ΟΧΙ μια καθε 1,5 χρονο και ουσιαστικά 2 διδακτικά έτη, υπαρχουν και αλλοι που κόπηκαν και θέλουν να ξαναδώσουν.

Αποσυνδεδεμένος igognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8953 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 09:05:27 πμ »
Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις! Είμαι πρώτος πιστοποιημένος οπότε δεν έχει να κάνει με αυτό. Θα επικοινωνήσω με τον διευθυντή και τώρα και αρχές του επομένου εξαμήνου!

Αποσυνδεδεμένος pcs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8954 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 09:14:03 πμ »
Την οποία πιστοποίηση φέτος χάσαμε πολλοί όχι απο δική μας υπαιτιότητα καθότι έχουμε υποβάλλει τα χαρτιά μας εδώ και 1 & 1/2 έτος σχεδόν.
Αυτό που λες το καταλαβαίνω. Αλλά σκεψου το εξης αν κάποιος πάρει μεταπτυχιακό τον Νοεμβριο μπορεί να το προσκομίσει και να ζητήσει να του το μετρήσουν πριν την έναρξη του Β εξαμήνου και να αλλάξει τη μοριοδοτηση του?  Όχι. Από τη στιγμη που πλεον δεν βγαίνει νέα προκήρυξη ενδιάμεσα στα δυο εξάμηνα  οι οποίες προσλήψεις και αναθέσεις γίνονται από τους τωρινούς πινακες. Αν αλλάξει κάτι άλλαξε. Εγώ την άποψη μου γράφω με βαση τι γίνεται μέχρι στιγμής. Δεν έχω καμια διάθεση για αντιπαράθεση κτλ. Άλλωστε σε προηγούμενο post γράφω οτι φέτος σε πολλές ειδικότητες οι προσλήψεις θα είναι ελάχιστες ως και μηδενικές καθώς υπάρχουν πολλοί υπεράριθμοι μόνιμοι. Συνεπώς περιμένετε να δουμε τι θα γίνει τελικά με ώρες και αναθέσεις και μετά ξανασυζηταμε.

Αποσυνδεδεμένος tkgr1973

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8955 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 09:33:10 πμ »
Και βέβαια μπορείς να καταθέσεις το μεταπτυχιακό στο Β εξάμηνο.... Η σύμβαση του κάθε εξαμήνου είναι διαφορετική και ανεξάρτητη...άλλωστε στην αρχή κάθε εξαμήνου δηλώνεις πάντα τα οικονομικά σου στοιχεία για τον τρόπο πληρωμής.
Κι εγώ πιστεύω πως θα βγει κάποια διευκρίνηση από τη γενική γραμματεία δια βίου μάθησης και θα δηλώσουν όλοι και όλες την πιστοποίηση τους, διότι δεν ήταν δική τους υπαιτιότητα η καθυστέρηση των εξετάσεων...

Αυτό που λες το καταλαβαίνω. Αλλά σκεψου το εξης αν κάποιος πάρει μεταπτυχιακό τον Νοεμβριο μπορεί να το προσκομίσει και να ζητήσει να του το μετρήσουν πριν την έναρξη του Β εξαμήνου και να αλλάξει τη μοριοδοτηση του?  Όχι. Από τη στιγμη που πλεον δεν βγαίνει νέα προκήρυξη ενδιάμεσα στα δυο εξάμηνα  οι οποίες προσλήψεις και αναθέσεις γίνονται από τους τωρινούς πινακες. Αν αλλάξει κάτι άλλαξε. Εγώ την άποψη μου γράφω με βαση τι γίνεται μέχρι στιγμής. Δεν έχω καμια διάθεση για αντιπαράθεση κτλ. Άλλωστε σε προηγούμενο post γράφω οτι φέτος σε πολλές ειδικότητες οι προσλήψεις θα είναι ελάχιστες ως και μηδενικές καθώς υπάρχουν πολλοί υπεράριθμοι μόνιμοι. Συνεπώς περιμένετε να δουμε τι θα γίνει τελικά με ώρες και αναθέσεις και μετά ξανασυζηταμε.

Αποσυνδεδεμένος pcs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8956 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 10:00:15 πμ »
Και βέβαια μπορείς να καταθέσεις το μεταπτυχιακό στο Β εξάμηνο.... Η σύμβαση του κάθε εξαμήνου είναι διαφορετική και ανεξάρτητη...άλλωστε στην αρχή κάθε εξαμήνου δηλώνεις πάντα τα οικονομικά σου στοιχεία για τον τρόπο πληρωμής.
Κι εγώ πιστεύω πως θα βγει κάποια διευκρίνηση από τη γενική γραμματεία δια βίου μάθησης και θα δηλώσουν όλοι και όλες την πιστοποίηση τους, διότι δεν ήταν δική τους υπαιτιότητα η καθυστέρηση των εξετάσεων...
Η σύμβαση μπορεί να είναι διαφορετική οι αναθέσεις απο τον αρχικό πίνακα δεν γίνονται?  Οι πίνακες δεν αλλάζουν 100 επιπρόσθετα δικαιολογητικά να πας. Δεν γίνεται να αλλάξουν τα μορια σου την ίδια χρονιά. Είναι αλλοίωση πίνακα τι δεν καταλαβαίνεις απο αυτό που γράφω?  Αν βγει τέτοια οδηγία που γράφεις τοτε αλλάζουν οι πίνακες οπότε πρέπει να πάμε σε νέα πρόσκληση - προκήρυξη. Δεν μπορεί να πει όσοι αποκλειστικά πήρατε πιστοποίηση αλλαζετε πίνακα. Γιατί τοτε και ένας που πήρε μεταπτυχιακό πρέπει να του προσμετρησουν  κάτι το οποίο τα τελευταια χρόνια δεν γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8957 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 10:08:00 πμ »
οι τελικοί πίνακες δεν αλλαζουν (ισχυουν και για τα 2 εξάμηνα), μονο με τις ενστάσεις (οταν βγουν) γίνονται αλλαγές.
Ώμως αν πάρεις μεταπτυχιακό στο 2 εξάμηνο μπορει να αλλαξει το ορομίσθιο αν το δηλώσεις έγκαιρα πριν την σύμβαση.

Αποσυνδεδεμένος C.L

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8958 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 10:24:04 πμ »
Καλημέρα,

Σύμφωνα με τα δεδομένα που γνωρίζουμε τώρα δεν προκύπτει από πουθενά ότι οι αναθέσεις ωρών το επόμενο εξάμηνο θα γίνουν με άλλο πίνακα ούτε φυσικά ότι θα γίνει κατάθεση επιπλέον δικαιολογητικών.

Αποσυνδεδεμένος pcs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8959 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 10:29:02 πμ »
οι τελικοί πίνακες δεν αλλαζουν (ισχυουν και για τα 2 εξάμηνα), μονο με τις ενστάσεις (οταν βγουν) γίνονται αλλαγές.
Ώμως αν πάρεις μεταπτυχιακό στο 2 εξάμηνο μπορει να αλλαξει το ορομίσθιο αν το δηλώσεις έγκαιρα πριν την σύμβαση.
Αναφέρομαι ξεκάθαρα στους πίνακες ως προς την κατάταξη και τις αναθέσεις. Τεσπα ας δούμε τι θα γίνει στο παρόν και για το μέλλον (επόμενο εξάμηνο) έχουμε χρόνο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160662
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 928
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 771
Σύνολο: 782

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.