*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 216527 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #630 στις: Ιούνιος 23, 2015, 07:21:13 μμ »
Σ ευχαριστώ taxi!! Ας ελπίσουμε ότι θα προλάβουμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ramianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #631 στις: Ιούνιος 24, 2015, 04:55:36 μμ »
Άσε ας μην πιάσουμε καλύτερα το θέμα της Ιταλίας και της Βουλγαρίας. Της Κύπρου έχει μαθήματα και εξετάσεις και εργασίες και από όλα ..της Ιταλίας έχει εργασίες ή εξεταστικές? (εννοώ όχι της πλάκας και μόνο μία εξεταστική στο τέλος..). τι διπλωματική έχει η Ιταλία ξέρεις? ντεμέκ διπλωματική.. έτσι κάνω κι εγώ μεταπτυχιακό. δεν είναι έτσι οι διπλωματικές. τώρα το αν δυσκολεύονται κάποιοι στη διπλωματική αναρωτιέμαι πως αυτά τα άτομα μπήκαν σε μεταπτυχιακό χωρίς κριτήρια.
δεν καταλαβαίνω ποιοι είπαν οτι δυσκολεύονται στη διπλωματική...πάντως είναι μια πολύ απαιτητική εργασία...τι εννοείς με τι κριτήρια μπήκαν;πολλά μεταπτυχιακά έχουν εξετάσεις...στο μεταπτυχιακο της κυπρου τι κριτηρια υπάρχουν;
τωρα ντεμεκ ξε ντεμεκ εχουν διπλωματικη (σε όλο τον κόσμο δεν υπάρχει μεταπτυχιακο χωρις διπλωματικη)!
And in the end, the love you take is equal to the love you make...

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #632 στις: Ιούνιος 24, 2015, 05:15:06 μμ »
δεν καταλαβαίνω ποιοι είπαν οτι δυσκολεύονται στη διπλωματική...πάντως είναι μια πολύ απαιτητική εργασία...τι εννοείς με τι κριτήρια μπήκαν;πολλά μεταπτυχιακά έχουν εξετάσεις...στο μεταπτυχιακο της κυπρου τι κριτηρια υπάρχουν;
τωρα ντεμεκ ξε ντεμεκ εχουν διπλωματικη (σε όλο τον κόσμο δεν υπάρχει μεταπτυχιακο χωρις διπλωματικη)!
Καταρχήν εννοείται πως της Ιταλίας είναι κλάσης κατώτερο από το μεταπτυχιακό της Κύπρου.. Οι εξετάσεις τους είναι 60 πολλαπλής εκ των οποίων οι 50 είναι ήδη γνωστές και αυτό μόνο. Προφανώς δεν παρακολουθείς το μεταπτυχιακό της Λευκωσίας. Σε πληροφορώ πως αρκετά Πανεπιστήμια και στην Ελλάδα όπως της Θεσσαλίας εφαρμόζει το σύστημα χωρίς διπλωματική.
Όλοι όσοι κάνουν της Ιταλίας δεν ξέρουν ούτε μια λέξη Ιταλικά.. παίρνουν και την επάρκεια ...

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #633 στις: Ιούνιος 24, 2015, 05:17:23 μμ »
Άσε ας μην πιάσουμε καλύτερα το θέμα της Ιταλίας και της Βουλγαρίας. Της Κύπρου έχει μαθήματα και εξετάσεις και εργασίες και από όλα ..της Ιταλίας έχει εργασίες ή εξεταστικές? (εννοώ όχι της πλάκας και μόνο μία εξεταστική στο τέλος..). τι διπλωματική έχει η Ιταλία ξέρεις? ντεμέκ διπλωματική.. έτσι κάνω κι εγώ μεταπτυχιακό. δεν είναι έτσι οι διπλωματικές. τώρα το αν δυσκολεύονται κάποιοι στη διπλωματική αναρωτιέμαι πως αυτά τα άτομα μπήκαν σε μεταπτυχιακό χωρίς κριτήρια.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.. ότι της Ιταλίας και της Βουλγαρίας είναι για πλάκα μεταπτυχιακά και ούτε καν μεταπτυχιακά έπρεπε να ονομάζονται. Εντάξει για τα κριτήρια και στης Λευκωσίας δεν υπάρχουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #634 στις: Ιούνιος 24, 2015, 08:23:43 μμ »
Μωρέ καλύτερο από της Βουλγαρίας και της Ιταλίας είναι, αλλά τι 6000 ρε παιδιά;; Έλεος. Ποιος τα έχει;Εγώ τόσα δεν έχω πάντως.

Αποσυνδεδεμένος ramianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #635 στις: Ιούνιος 24, 2015, 09:45:07 μμ »
Συμφωνώ ότι της Κύπρου ίσως να είναι ανώτερο αλλά δεν είναι εκεί το θέμα της συζητησης μας. Σχετικά με της Ιταλίας πλέον μπήκε προϋπόθεση να υπάρχει πτυχίο στα Ιταλικά. Φυσικά όλα αυτά θα έπρεπε να υπήρχαν απο την αρχή. Ξέρω για το πανεπιστήμιο Θεσσαλίας και πολύ λυπούμαι που και αυτό έπεσε τόσο. Κρίμα γιατί θα έπρεπε να υπάρχουν πιέσεις να παραμένουν κάποια στανταρς. Μετά από αυτά είναι δυνατόν να μην γίνουν εμπόριο τα μεταπτυχιακά ειδικής αγωγής; είναι πολλά τα λεφτα όμως....
And in the end, the love you take is equal to the love you make...

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #636 στις: Ιούνιος 24, 2015, 11:37:53 μμ »
Μωρέ καλύτερο από της Βουλγαρίας και της Ιταλίας είναι, αλλά τι 6000 ρε παιδιά;; Έλεος. Ποιος τα έχει;Εγώ τόσα δεν έχω πάντως.
Τώρα που το τελείωσα ομολογώ πως έμαθα αρκετά πράγματα. Εξαρτάται τι θέλει ο καθένας και πόσο γρήγορα το θέλει.. Το κόστος σε όλα τα εξ αποστάσεως είναι πάνω κάτω το ίδιο...

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #637 στις: Ιούνιος 25, 2015, 10:50:54 πμ »
Οχι δεν ειναι. Τα 4000 απο τα 6000 ειναι 2000 διαφορα.για καποιους αυτα τα 2000 ειναι πολλα λεφτα. Λογω της διαφορας αυτης πολλοι προτιμησαν βουλγαρια και ιταλια.
και μακαρι να μην χρειαζοταν να δινουμε τοσα λεφτα.θα μπορουσαν τα ελληνικα πανεπιστημια να εχουν περισσοτερες θεσεις ωστε να μην φευγουν τα λεφτα εξω.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #638 στις: Ιούνιος 25, 2015, 12:25:45 μμ »
Οχι δεν ειναι. Τα 4000 απο τα 6000 ειναι 2000 διαφορα.για καποιους αυτα τα 2000 ειναι πολλα λεφτα. Λογω της διαφορας αυτης πολλοι προτιμησαν βουλγαρια και ιταλια.
και μακαρι να μην χρειαζοταν να δινουμε τοσα λεφτα.θα μπορουσαν τα ελληνικα πανεπιστημια να εχουν περισσοτερες θεσεις ωστε να μην φευγουν τα λεφτα εξω.
Ξεχνάς να βάλεις και τα έξοδα πήγαινε έλα Βουλγαρία και διαμονή και φαγητό και στην Ιταλία που είναι πολλά περισσότερα.
Και τι μάθανε αυτοί που κάνανε Βουλγαρία και Ιταλία;;;; Όσο για τα ελληνικά πανεπιστήμια συμφωνώ απόλυτα..απλά παιχνιδάκι παίζεται και σε αυτό το ζήτημα

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #639 στις: Ιούνιος 25, 2015, 04:17:24 μμ »
Ποια πηγαινέλα;Της Ιταλίας είναι εξ αποστάσεως και της Βουλγαρίας που υποτίθεται ότι δεν είναι , το έκαναν κι αυτό(μιας και δεν παίρνει κανείς παρουσίες).

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #640 στις: Ιούνιος 26, 2015, 12:28:33 μμ »
Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν οι απόφοιτοι του Ιανουαρίου έχετε καμία ενημέρωση σχετικά με τις αναγνωρίσεις. Την περασμένη Παρασκευή που επικοινώνησα με τον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. μου είπαν ότι η αναγνώρισή μου είναι έτοιμη και ότι απλά εκκρεμεί η υπογραφή από τον πρόεδρο. Μήπως κατόρθωσε κανείς να επικοινωνήσει με κάποιον υπεύθυνο εχθές ή σήμερα;

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #641 στις: Ιούνιος 26, 2015, 12:49:28 μμ »
Πήρα εγώ σήμερα στο πανεπιστήμιο να ρωτήσω γιατί δεν έχω λάβει το πτυχίο και για το Δοαταπ μου είπαν ότι μέχρι τέλος του μήνα θα έχουν σταλεί και εκεί. Το πτυχίο είναι κι άλλος που δεν το έχει λάβει ?




Παιδιά εγώ τέλειωσα τον Απρίλιο και η βαθμολογία εκδόθηκε 11 Μαϊου και ενώ μου είχαν πει ότι σε δέκα με 15 μέρες το μέγιστο  θα είχε σταλεί στον Δοαταπ έφτασε 5 Ιούνη μετά από τσακωμό πολύ γερό και ψέματα ότι ενώ είχε σταλέι μαθαίνω ότι δεν είχε σταθεί τελικά να φτάσουν 5 Ιουνίου στην Αθήνα. Πιέστε τους γιατί δεν θα βγάλετε άκρη είναι σίγουρο. Εμένα ήθελαν να τα στείλουν μαζικά με των αποφοίτων του Μαίου και ενώ τους είχα εξηγήσει το λόγο που βιαζόμουν. Άσε που ημερομηνία έκδοσης πτυχίου έγραφε 4 Μαίου. Μήνυση ήθελαν αλλά ποιος μπλέκει...

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #642 στις: Ιούνιος 26, 2015, 12:58:34 μμ »
Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν οι απόφοιτοι του Ιανουαρίου έχετε καμία ενημέρωση σχετικά με τις αναγνωρίσεις. Την περασμένη Παρασκευή που επικοινώνησα με τον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. μου είπαν ότι η αναγνώρισή μου είναι έτοιμη και ότι απλά εκκρεμεί η υπογραφή από τον πρόεδρο. Μήπως κατόρθωσε κανείς να επικοινωνήσει με κάποιον υπεύθυνο εχθές ή σήμερα;
Καλημέρα. Και εγώ που επικοινώνησα σήμερα μου είπαν οτι ειναι στον πρόεδρο για υπογραφή. Άντε να τελειώνουμε...

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #643 στις: Ιούνιος 26, 2015, 01:17:48 μμ »
Καλημέρα. Και εγώ που επικοινώνησα σήμερα μου είπαν οτι ειναι στον πρόεδρο για υπογραφή. Άντε να τελειώνουμε...

Αμήν και πότε. Γιατί κωλυσιεργεί αυτός ο πρόεδρος τη στιγμή που υπάρχουν και οι απόφοιτοι του Μαϊου που καίγονται για την αναπλήρωση; Έλεος πια!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160140
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 689
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 558
Σύνολο: 558

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.