*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1795576 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marianiux

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1624 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:14:41 πμ »
Αχ βρε παιδιά δεν είναι ώρα για πλάκες. Τελοσπάντων εύχομαι να πάνε όλα καλά. Καλό βράδυ και καλό τέλος στην αγωνία μας...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:23:42 »

Αποσυνδεδεμένος matinaki_82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1625 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:40:29 πμ »
Στο σύνολο των αναπληρωτών που καλούνται σε κάθε φάση δεν ισχύει το 60-40;

Για ποιο λόγο να ισχύει η αναλογία στους αναπληρωτές;
Αφού οι προσλήψεις γίνονται με βάση τα μόρια και τις προτιμήσεις.Τι πιο λογικό!

Για τον ίδιο λόγο που διορίστηκαν ΠΕ20 πιάνοντας τη βάση στον ΑΣΕΠ και μείναν απ' έξω (και με μένα μέσα σε αυτούς) ΠΕ19 που γράψαν 75% ++


Αυτό ακριβώς! Μιλάς για διορισμούς!! Στους διορισμούς συμβαίνει αυτό! Στους αναπληρωτές πάει με τα μόρια μόνο. Παίρνουνε τα ονόματα με τη σειρά και τοποθετούν με βάση τις επιλογές τους! 60-40 είναι μόνο για διορισμούς. Δεν γράφει πουθενά ότι και οι αναπληρωτές προσλαμβάνονται έτσι.
Καλό βράδυ σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1626 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:55:26 πμ »
κάποιοι είμαστε "παθόντες" αυτής της άγνοιας που είχαμε και κατά την κλήση αναπληρωτών παλιότερα, ψαχνόμασταν εδώ μέσα σαν ΠΕ20 να δούμε γιατί μας "προσπέρασαν".  :P 
ισχύει 100% το 60-40 και στους αναπληρωτές. θεωρείται διορισμός αν θες η αναπλήρωση.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1627 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:56:21 πμ »
Στο σύνολο των αναπληρωτών που καλούνται σε κάθε φάση δεν ισχύει το 60-40;

Για ποιο λόγο να ισχύει η αναλογία στους αναπληρωτές;
Αφού οι προσλήψεις γίνονται με βάση τα μόρια και τις προτιμήσεις.Τι πιο λογικό!

Για τον ίδιο λόγο που διορίστηκαν ΠΕ20 πιάνοντας τη βάση στον ΑΣΕΠ και μείναν απ' έξω (και με μένα μέσα σε αυτούς) ΠΕ19 που γράψαν 75% ++


Αυτό ακριβώς! Μιλάς για διορισμούς!! Στους διορισμούς συμβαίνει αυτό! Στους αναπληρωτές πάει με τα μόρια μόνο. Παίρνουνε τα ονόματα με τη σειρά και τοποθετούν με βάση τις επιλογές τους! 60-40 είναι μόνο για διορισμούς. Δεν γράφει πουθενά ότι και οι αναπληρωτές προσλαμβάνονται έτσι.
Καλό βράδυ σε όλους!
Και εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ισχύει και στους αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:23:42 »

Αποσυνδεδεμένος stasa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1628 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:57:23 πμ »
Στο σύνολο των αναπληρωτών που καλούνται σε κάθε φάση δεν ισχύει το 60-40;

Για ποιο λόγο να ισχύει η αναλογία στους αναπληρωτές;
Αφού οι προσλήψεις γίνονται με βάση τα μόρια και τις προτιμήσεις.Τι πιο λογικό!

Για τον ίδιο λόγο που διορίστηκαν ΠΕ20 πιάνοντας τη βάση στον ΑΣΕΠ και μείναν απ' έξω (και με μένα μέσα σε αυτούς) ΠΕ19 που γράψαν 75% ++


Αυτό ακριβώς! Μιλάς για διορισμούς!! Στους διορισμούς συμβαίνει αυτό! Στους αναπληρωτές πάει με τα μόρια μόνο. Παίρνουνε τα ονόματα με τη σειρά και τοποθετούν με βάση τις επιλογές τους! 60-40 είναι μόνο για διορισμούς. Δεν γράφει πουθενά ότι και οι αναπληρωτές προσλαμβάνονται έτσι.
Καλό βράδυ σε όλους!



Ισχύει και στους αναπληρωτές και στους ωρομίσθιους.. Σας το λέω γιατί έκανα αίτηση πέρυσι στο τμήμα διορισμού για να μου απαντήσουν εγγράφως... Έχω το χαρτί που λέει ότι ισχύει και για τους ωρομίσθιους και για τους αναπληρωτές σύμφωνα με το νόμο 2009/ 1992 άρθρο 30.
Όσο για την ένσταση στα εκκλησιαστικά που είπε κάποιος παραπάνω, πέρυσι τον Σεπτέμβριο έκανα ένσταση και δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα... Μου είπαν ότι θα μου απαντήσουν όταν κάνουν Συμβούλιο, αφού τους έπαιρνα τηλ. για να μου απαντήσουν συνέχεια.  Πάντως ως τώρα μάλλον δεν έχουν κάνει Συμβούλιο.....Τι  να πω..

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1629 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:58:01 πμ »
matinaki κάνεις μεγάλο λάθος!!! Πέρσι αν δεις την πρώτη φάση αναπληρωτών, μέχρι μέχρι το 252 ήταν ανάμικτοι ΑΕΙ και ΤΕΙ. Επειδή εκαλύφθη το 60% απο ΑΕΙ, από τη θέση αυτή και κάτω πήραν μόνο από ΤΕΙ έως και τη θέση 443 του πίνακα Β. Όσοι ΑΕΙ ήταν ανάμεσα σε αυτές τις 2 θέσεις απλά .....αγνοήθηκαν και πήγαν στην επόμενη φάση!!! Και αυτή η αδικία θα φανεί τώρα που θα πέρουν τη μία και μοναδική προφανώς φάση ΑΚΩ!

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1630 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 01:59:58 πμ »
Στο σύνολο των αναπληρωτών που καλούνται σε κάθε φάση δεν ισχύει το 60-40;

Για ποιο λόγο να ισχύει η αναλογία στους αναπληρωτές;
Αφού οι προσλήψεις γίνονται με βάση τα μόρια και τις προτιμήσεις.Τι πιο λογικό!

Για τον ίδιο λόγο που διορίστηκαν ΠΕ20 πιάνοντας τη βάση στον ΑΣΕΠ και μείναν απ' έξω (και με μένα μέσα σε αυτούς) ΠΕ19 που γράψαν 75% ++


Αυτό ακριβώς! Μιλάς για διορισμούς!! Στους διορισμούς συμβαίνει αυτό! Στους αναπληρωτές πάει με τα μόρια μόνο. Παίρνουνε τα ονόματα με τη σειρά και τοποθετούν με βάση τις επιλογές τους! 60-40 είναι μόνο για διορισμούς. Δεν γράφει πουθενά ότι και οι αναπληρωτές προσλαμβάνονται έτσι.
Καλό βράδυ σε όλους!



Ισχύει και στους αναπληρωτές και στους ωρομίσθιους.. Σας το λέω γιατί έκανα αίτηση πέρυσι στο τμήμα διορισμού για να μου απαντήσουν εγγράφως... Έχω το χαρτί που λέει ότι ισχύει και για τους ωρομίσθιους και για τους αναπληρωτές σύμφωνα με το νόμο 2009/ 1992 άρθρο 30.
Όσο για την ένσταση στα εκκλησιαστικά που είπε κάποιος παραπάνω, πέρυσι τον Σεπτέμβριο έκανα ένσταση και δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα... Μου είπαν ότι θα μου απαντήσουν όταν κάνουν Συμβούλιο, αφού τους έπαιρνα τηλ. για να μου απαντήσουν συνέχεια.  Πάντως ως τώρα μάλλον δεν έχουν κάνει Συμβούλιο.....Τι  να πω..
Και εγώ είχα κάνει πριν 2-3 χρόνια ένσταση στα εκκλησιαστικά... Μου απάντησαν μετά από ένα περίπου χρόνο ότι είχαν το δικαίωμα να το κάνουν, άρα είναι νομότυπο.

Αποσυνδεδεμένος matinaki_82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1631 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:03:12 πμ »
matinaki κάνεις μεγάλο λάθος!!! Πέρσι αν δεις την πρώτη φάση αναπληρωτών, μέχρι μέχρι το 252 ήταν ανάμικτοι ΑΕΙ και ΤΕΙ. Επειδή εκαλύφθη το 60% απο ΑΕΙ, από τη θέση αυτή και κάτω πήραν μόνο από ΤΕΙ έως και τη θέση 443 του πίνακα Β. Όσοι ΑΕΙ ήταν ανάμεσα σε αυτές τις 2 θέσεις απλά .....αγνοήθηκαν και πήγαν στην επόμενη φάση!!! Και αυτή η αδικία θα φανεί τώρα που θα πέρουν τη μία και μοναδική προφανώς φάση ΑΚΩ!

Ok! Ευχαριστώ για την ενημέρωση! Μάλλον επειδή πήραν πολλούς πέρυσι δεν το πρόσεξα και ειλικρινά δεν το είχα υπόψη καθόλου.... Αφού είναι έτσι η αδικία θα φανεί φέτος όπως το λες...
Ευχαριστώ! Καλό βράδυ και καλό κουράγιο...!  :)

Αποσυνδεδεμένος stasa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1632 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:03:52 πμ »
matinaki κάνεις μεγάλο λάθος!!! Πέρσι αν δεις την πρώτη φάση αναπληρωτών, μέχρι μέχρι το 252 ήταν ανάμικτοι ΑΕΙ και ΤΕΙ. Επειδή εκαλύφθη το 60% απο ΑΕΙ, από τη θέση αυτή και κάτω πήραν μόνο από ΤΕΙ έως και τη θέση 443 του πίνακα Β. Όσοι ΑΕΙ ήταν ανάμεσα σε αυτές τις 2 θέσεις απλά .....αγνοήθηκαν και πήγαν στην επόμενη φάση!!! Και αυτή η αδικία θα φανεί τώρα που θα πέρουν τη μία και μοναδική προφανώς φάση ΑΚΩ!

Ποιο είναι νόμιμο; Να σ' απαντήσουν μετά από ένα χρόνο;

Αποσυνδεδεμένος stasa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1633 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:05:39 πμ »
Σε λάθος άτομο απάντησα κατα λαθος

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1634 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:08:04 πμ »
matinaki κάνεις μεγάλο λάθος!!! Πέρσι αν δεις την πρώτη φάση αναπληρωτών, μέχρι μέχρι το 252 ήταν ανάμικτοι ΑΕΙ και ΤΕΙ. Επειδή εκαλύφθη το 60% απο ΑΕΙ, από τη θέση αυτή και κάτω πήραν μόνο από ΤΕΙ έως και τη θέση 443 του πίνακα Β. Όσοι ΑΕΙ ήταν ανάμεσα σε αυτές τις 2 θέσεις απλά .....αγνοήθηκαν και πήγαν στην επόμενη φάση!!! Και αυτή η αδικία θα φανεί τώρα που θα πέρουν τη μία και μοναδική προφανώς φάση ΑΚΩ!

Ποιο είναι νόμιμο; Να σ' απαντήσουν μετά από ένα χρόνο;
Η παρατυπία για την οποία είχα κάνει ένσταση... (υποθέτω ότι απευθύνεσαι σε μένα)

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1635 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:13:06 πμ »
Εντάξει matinaki μην αγχώνεσαι! Με την απορία σου μου έδωσες την ευκαιρία να δω το περσινό excel με τα αποτελέσματα και να "καμαρώσω" το όνομά μου ανάμεσα στους ΑΚΩ....κάτι που μάλλον δε θα ξανασυμβεί ποτέ! Θα νοσταλγούμε και τα χρόνια που μας έπαιρναν έστω και ωρομίσθιους! Αφού προχτές έλεγα "Σήμερα έχω επέτειο..." , φίλη: "τι,σχέσης;", εγώ: "όχι με πήραν αναπληρώτρια, κλείνω ένα χρόνο..." έτσι λοιπόν κάθε χρόνο θα γιορτάζω αυτή τη μέρα....

Αποσυνδεδεμένος rethimno

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1636 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:25:52 πμ »
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=47271

αν τελικα ισχυσουν αυτα σημενει μισθος φετεινου Αναπληρωτη Πληροφορικης (ΑΚΩ)  ΠΕ:660ευρω και ΤΕ:630...
Αντιστοιχα και για τους ΑΜΩ....τα 15/24 αυτων των ποσων   δεν τολμω να τα υπλογισω...καπου στα 380-420

Να το εχουν υποψιν αν καποιοι αποδεκτουν θεση σε περιοχη μακρια απο το σπιτι τους (α να δουμε αν μεχρι Παρασκευη και 13 θα γινει η πρωτη φαση της ειδικοτητας μας.


Αποσυνδεδεμένος hellen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1637 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 09:18:40 πμ »
Δεν υπάρχει καμια αμφιβολια οτι θα ισχυσουν και να παω και λιγο παραπερα αν προλαβουμε να παρουμε και τιποτα γιατι το μπαμ δεν θα αργησει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160715
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 433
Σύνολο: 452

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.