*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1786847 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #714 στις: Αύγουστος 15, 2013, 02:29:37 μμ »
Για την πρωτοβαθμια ξερει κανεις ποτε θα βγουν?ακουγεται κατι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:21:42 »

Αποσυνδεδεμένος Stavrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #715 στις: Αύγουστος 15, 2013, 06:14:16 μμ »
Ειρήνη 24
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!Κανείς δεν ξέρει πότε θα ανακοινωθούν οι αποσπάσεις,είχα επικοινωνήσει
με το υπουργείο πριν γίνει ο χαμός με τις μετατάξεις και δεν ήξεραν.Τέλη Αυγούστου στην καλύτερη
περίπτωση.Εμένα δεν με απασχολεί πλέον γιατί με τόσες μεταταξεις δεν ελπίζω να αποσπασθώ.

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #716 στις: Αύγουστος 15, 2013, 07:56:04 μμ »
Λυπάμαι για τον τρόπο που μας αντιμετωπιζουν.

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #717 στις: Αύγουστος 16, 2013, 11:04:44 πμ »
ούτε που τους ενδιαφερει πως θα παρουσιαστουμε 1/9 στις οργσνικες(αν εμφανιστουμε γιατι παλι ολοι θα παρουμε αδειες μεχρι να βγουν οι αποσπασεις...), που θα αφησουμε τις οικογενειες μας, πως θα επιβιωσουμε με ενοικια, βενζινες, θερμανση σε 2! σπίτια...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:21:42 »

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #718 στις: Αύγουστος 16, 2013, 11:07:43 πμ »
ούτε που τους ενδιαφερει πως θα παρουσιαστουμε 1/9 στις οργσνικες(αν εμφανιστουμε γιατι παλι ολοι θα παρουμε αδειες μεχρι να βγουν οι αποσπασεις...), που θα αφησουμε τις οικογενειες μας, πως θα επιβιωσουμε με ενοικια, βενζινες, θερμανση σε 2! σπίτια...

Ποτέ δεν τους ενδιέφερε..ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!! >:(
δεν ξέρω νομίζω ότι οι το θέμα των μεταταξεων θα λήξει μετα τις 23 και βάλε...άλλωστε μέχρι τότε δεν είναι η προθεσμία?
δεν νομίζω να γίνουν οι αποσπάσεις νωρίτερα απί 14 σεπτέμβρη!ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ   >:( >:( >:( >:(
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #719 στις: Αύγουστος 16, 2013, 12:19:13 μμ »
εννοείται ότι δεν τους ενδιαφέρει αν θα τρέχουν τελευταία ώρα οι ενδιαφερόμενοι, άλλα τους ενδιαφέρουν:
η πρώτη απόσπαση εκπαιδευτικού ΠΕ 70 στο γραφείο του Κεδίκογλου:
http://www.esos.gr/article/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/proti-apospasi-ekpaideytikoy-grafeio-kedikogloy
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #720 στις: Αύγουστος 16, 2013, 01:57:40 μμ »
Δε βγηκαν ουτε για γραφειο ακομα ε? εγω ειμαι πε70 και ειμαι σε τραγικη οικονομικη κατασταση! αν πρεπει να κατεβω στην οργανικη δεν ξερω πως θα τα καταφερω....

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #721 στις: Αύγουστος 16, 2013, 02:01:43 μμ »
 Παιδιά να μοιραστώ μαζί σας πληροφορία από φίλη συνάδελφο: η ειδικότητά της εμφανίζει πλεόνασμα στο νομό που ενδιαφέρεται να αποσπαστεί και ο ένας από τους δύο αιρετούς του νομού αυτού σχεδόν της απέκλεισε την πιθανότητα να αποσπαστεί εκεί... :-\

Σιγά το νέο θα μου πείτε βέβαια...
Και θα έχετε και δίκιο...
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #722 στις: Αύγουστος 16, 2013, 02:39:28 μμ »
Δε βγηκαν ουτε για γραφειο ακομα ε? εγω ειμαι πε70 και ειμαι σε τραγικη οικονομικη κατασταση! αν πρεπει να κατεβω στην οργανικη δεν ξερω πως θα τα καταφερω....
Μία από τα ίδια γι αυτό και ζήτησα άδεια άνευ αποδοχών.

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #723 στις: Αύγουστος 16, 2013, 04:43:35 μμ »
Παιδιά να μοιραστώ μαζί σας πληροφορία από φίλη συνάδελφο: η ειδικότητά της εμφανίζει πλεόνασμα στο νομό που ενδιαφέρεται να αποσπαστεί και ο ένας από τους δύο αιρετούς του νομού αυτού σχεδόν της απέκλεισε την πιθανότητα να αποσπαστεί εκεί... :-\

Σιγά το νέο θα μου πείτε βέβαια...
Και θα έχετε και δίκιο...

Ναι μεν πιθανο να μην αποσπαστεί αλλα πιστευω οτι οι αιρετοι δεν ξερουν τιποτα περισσότερο απο εμας. Εχει αποδειχθει πολλες φορες. Έλεγαν οτι δεν θα αυξηθεί το ωραριο φετος, δεν ήξεραν για τις απολύσεις, δεν ήξεραν ποτε θα γινουν αιτησεις για αποσπασεις κ αναπληρωτες κλπ κλπ. Εδω δεν γνωρίζουν υφυπουργοι κ υπουργοί,  θα ξερουν αυτοί που πουλαν εκδούλευση;
Μαλιστα αν καταλαβαινω καλά, μιλάς για αποσπαση σε σχολεια, οποτε είμαι σίγουρη οτι δεν έχει ιδέα. Δεν ξερει αν απο τον νομό φυγουν καποιοι, ετσι ωστε να δημιουργηθουν κενα και να παρουν τη φίλη σου.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #724 στις: Αύγουστος 16, 2013, 04:48:23 μμ »
Παιδιά να μοιραστώ μαζί σας πληροφορία από φίλη συνάδελφο: η ειδικότητά της εμφανίζει πλεόνασμα στο νομό που ενδιαφέρεται να αποσπαστεί και ο ένας από τους δύο αιρετούς του νομού αυτού σχεδόν της απέκλεισε την πιθανότητα να αποσπαστεί εκεί... :-\

Σιγά το νέο θα μου πείτε βέβαια...
Και θα έχετε και δίκιο...

Ναι μεν πιθανο να μην αποσπαστεί αλλα πιστευω οτι οι αιρετοι δεν ξερουν τιποτα περισσότερο απο εμας. Εχει αποδειχθει πολλες φορες. Έλεγαν οτι δεν θα αυξηθεί το ωραριο φετος, δεν ήξεραν για τις απολύσεις, δεν ήξεραν ποτε θα γινουν αιτησεις για αποσπασεις κ αναπληρωτες κλπ κλπ. Εδω δεν γνωρίζουν υφυπουργοι κ υπουργοί,  θα ξερουν αυτοί που πουλαν εκδούλευση;
Μαλιστα αν καταλαβαινω καλά, μιλάς για αποσπαση σε σχολεια, οποτε είμαι σίγουρη οτι δεν έχει ιδέα. Δεν ξερει αν απο τον νομό φυγουν καποιοι, ετσι ωστε να δημιουργηθουν κενα και να παρουν τη φίλη σου.

Μακάρι να είναι έτσι!!!
Ωστόσο τα πυσδε δεν καλούνται να δηλώσουν κενά - πλεονάσματα προκειμένου να διενεργηθούν οι αποσπάσεις;
Εννοώ, το αν θα αυξηθεί το ωράριο ή θα απολυθούν συνάδελφοί μας είναι πράγματα στα οποία δεν έχουν λόγο οι αιρετοί. Αλλά τα κενά για τις αποσπάσεις δεν τα στέλνουν πρώτα αυτοί στο υπουργείο; κάνω λάθος;;;(μακάρι!)
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #725 στις: Αύγουστος 16, 2013, 05:02:37 μμ »
Λογικα κατι πρεπει να κανουν τα ΠΥΣΔΕ αλλα νομίζω οτι πιο πολλη σημασια εχει τι θελουν οι αλλοι τρεις παρα οι αιρετοι. Δευτερον, παντου υπάρχουν πλεονασματα με τον μπακαλικο τροπο που τα μετρησαν, αρα αφου δεν υπάρχουν καθόλου κενα τι σημαινει αυτο; Τρίτον, οι αποσπασεις στα σχολεία απ οτι καταλαβαινω, ειναι μια διαδικασια ντόμινο και γι αυτο εξαρτάται που θελει να πάει καποιος και ποιος θα φυγει από κει που θελει να παει αυτος ο καποιος ωστε να ανοιξουν καποιες θεσεις.
Κανεις δεν ξερει αν θα γίνουν αποσπασεις πολλες ή λιγες, ειναι μαλλον απόφαση του υπουργειου. Κ εγω περιμενω κ δεν ειμαι καθολου σιγουρη αλλα να μην τα βαφουμε καταμαυρα (γιατι μαυρα είναι!)
Ευχομαι οτι καλυτερο για ολους.

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #726 στις: Αύγουστος 16, 2013, 06:51:16 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
Δεν υπάρχει κάτι νεότερο από το υπουργείο για κανένα θέμα ,αφού κανείς από την πολιτική ηγεσία δεν ήταν εκεί σήμερα,προκειμένου να αποφασίσει.
Η εγκύκλιος για την πρόσληψη αναπληρωτών ειδικής αγωγής,όπως σας έχω ήδη ενημερώσει,είναι στο γραφείο του υπουργού για υπογραφή.
Για τις αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ καμιά εξέλιξη.Λένε πως οι αποσπάσεις σε φορείς και γραφεία θα βγουν την επόμενη εβδομάδα,αλλά θα είναι ελάχιστες,αφού πλέον σε διοικητικές θέσεις μετατάσσονται εκπκοί της βθμιας που πλεονάζουν.
Όσο για τη διευκρινιστική εγκύκλιο,σχετικά με τις υποχρεωτικές μετατάξεις, κι αυτή παραπέμπεται στη Δευτέρα.
Είναι φανερό πως κανείς από την πολιτική ηγεσία δεν έχει σχέδιο για το πώς θα ανοίξουν τα σχολεία το Σεπτέμβρη....Για το μόνο που βιάζονται είναι οι υποχρεωτικές μετατάξεις...τίποτε άλλο....
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #727 στις: Αύγουστος 16, 2013, 07:44:36 μμ »
Αν η ενημέρωση του Μπράτη βγει αληθής και οι αποσπάσεις σε φορείς ανακοινωθούν πράγματι την επόμενη βδομάδα, τότε νομίζω πως θα μπορούμε να έχουμε μια κάποια εικόνα για το πώς θα κυμανθούν και οι από πυσδε σε πυσδε...
Ένας μεγάλος αριθμός θέσεων για πυσδε σε πυσδε προκύπτει από κενά που αφήνουν όσοι εκπαιδευτικοί αποσπώνται σε φορείς.
Έχει ο Θεός.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160747
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 420
Σύνολο: 433

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.