*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα  (Αναγνώστηκε 918574 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10811
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4326 στις: Αύγουστος 20, 2011, 03:57:32 μμ »
κανείς από το 40% διορίζονται 16 άτομα και μέσα στους 1ους 20 του ενιαίου διορισμών βρίσκονται οι 1οι 24μηνήτες άρα δεν φεύγει κανείς επιπλέον
Μα κανονικά πρέπει να αφαιρεθούν οι 31 24μηνίτες από τον ενιαίο και άλλοι 16 με τη σειρά (οι οποίοι είναι μόνο στο 40%). Αν κάποιος ασεπίτης είναι και στο 40% ή στο 24μηνο μπορεί να κατεβείτε ακόμα πιο κάτω στον ενιαίο πίνακά σας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:41:29 »

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4327 στις: Αύγουστος 20, 2011, 04:07:31 μμ »
αντι να μετρατε τα νουμερα υπαρχει  μονο μια επιλογη νομιζω:

Να υπαρξει αμεση πιεση για παραταση της μεταβατικης, αλλα και την υπαρξη πραγματικης μεταβατικης.

και αυτο επειδη αυτο το πραγμα δεν ηταν μεταβατικη, εξαπατηθηκε ο εκπαιδευτικος κοσμος επειδη θεωρησε οτι θα απορροφηθει ο συνηθης αριθμος των προηγουμενων ετων.

Ειναι η μονη λυση.

Αποσυνδεδεμένος pdiam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4328 στις: Αύγουστος 20, 2011, 04:09:45 μμ »
http://www.paideia-ergasia.gr/odigos-ekpaideytikou/204-ΥΠΑΡΧΕΙ-ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ-ΠΕΡΙΟΔΟΣ3f

Αποσυνδεδεμένος nikolai ΠΕ0401

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4329 στις: Αύγουστος 20, 2011, 04:12:35 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα. Πρέπει να καλύψει όλους αυτούς που τόσα χρόνια τρέχουμε και μας ΕΞΑΠΑΤΟΎΝ με συνεχείς αλλαγές νομοσχεδίων, παράθυρα κλπ. Φτάνει, έλεος!  Τόσα χρόνια παίζουν παιχνίδια με τις προσλήψεις των εκπαιδευτικών και τόσα χρόνια άνθρωποι σαν εμάς τρέχουν μέχρι να διοριστούν εξαντλημένοι, κουράστηκα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:41:29 »

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4330 στις: Αύγουστος 20, 2011, 04:16:16 μμ »
δηλαδη σημερα που μιλαμε θα επρεπε να ειχε καταταθει αιτημα απο ΟΛΟΥΣ για ακροαση απο την υπουργο σχετικα με αιτημα παρατασης της μεταβατικης., μ ετη δικαιολογια οτι εγινε εσκεμμενη εξαπατηση.

Αν δεν ηταν εσκεμμενη και υπαρξει η δικαιολογια οτι κανεις δεν ανεμενε τις οικονομικες εξελιξεις, τοτε επειδη ουτε και οι εκπαιδευτικοι τις ανεμεναν, να προχωρησει αμεσα σε παραταση της τροποποιωντας τον κ@#%νομο της, αποδεχομενη οτι η ασχημη οικονομικη εξελιξη δεν μπορει να επηρεαζει μεσω του νομου της μονοπλευρα τους εκπαιδευτικους και οι 3848  να ειναι εκει σαν να μην τρεχει τιποτα.
Τοσοι νομοι αλλαξαν εξ αιτιας της οικονομικης εξελιξης.
Ο δικος της δηλαδη τι ειναι? Ειναι αμετοχος των εξελιξεων??

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4331 στις: Αύγουστος 20, 2011, 04:17:49 μμ »
μου φαινεται οτι αυτος εκει στο παιδεια εργασια απο μενα τα αντιγραφει

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4332 στις: Αύγουστος 20, 2011, 04:37:52 μμ »
δεν ψηφίστηκε από εμένα σίγουρα, γιατί εγώ δεν ψηφίζω (στη βάση που μου αναλογεί) τους κατάπτυστους συνδικαλιστάκους της ΕΛΜΕ πασοκ -νδ όσα χρόνια δουλεύω, ωρομίσθιος - αναπληρωτής - απεργός κλπ. Μην μου κάνεις λοιπόν αγαπητή  μανία 1 κήρυγμα περί πολιτικής ευθύνης... Επίσης μετά από τόσα χρόνια του λεγόμενου αγώνα "πάνω -κάτω" για ένα κακομοίρη αναπληρωτή, άσε με να εκπλήσσομαι κι εγώ με  την σειρά μου που δεν διορίζομαι και βλέπω μπροστά μου πάλι, τους Λαιστρυγόνες και τους Κύκλωπες, και αν έχεις την καλοσύνη, άσε με επίσης να οδύρομαι, έστω και δημόσια.

χτυπησου οσο θελεις ανενοχλητος, κανεις δε θα σου πει τιποτα. εμεις προλαβαμε και το καναμε τις προηγουμενες μερες  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος mania1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4333 στις: Αύγουστος 20, 2011, 04:41:25 μμ »
Το να χτυπιέται ο καθένας μόνος του δεν έχει αποτέλεσμα. Πόσοι από εσάς ήσασταν στις διαμαρτυρίες μας έξω από το υπουργείο για να κατοχυρώσουμε το δικαίωμα του διορισμού μας; Ή καλύτερα θα είσαστε στην επόμενη διαμαρτυρία; Εκεί σας θέλω!

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4334 στις: Αύγουστος 20, 2011, 04:42:33 μμ »
δεν ψηφίστηκε από εμένα σίγουρα, γιατί εγώ δεν ψηφίζω (στη βάση που μου αναλογεί) τους κατάπτυστους συνδικαλιστάκους της ΕΛΜΕ πασοκ -νδ όσα χρόνια δουλεύω, ωρομίσθιος - αναπληρωτής - απεργός κλπ. Μην μου κάνεις λοιπόν αγαπητή  μανία 1 κήρυγμα περί πολιτικής ευθύνης... Επίσης μετά από τόσα χρόνια του λεγόμενου αγώνα "πάνω -κάτω" για ένα κακομοίρη αναπληρωτή, άσε με να εκπλήσσομαι κι εγώ με  την σειρά μου που δεν διορίζομαι και βλέπω μπροστά μου πάλι, τους Λαιστρυγόνες και τους Κύκλωπες, και αν έχεις την καλοσύνη, άσε με επίσης να οδύρομαι, έστω και δημόσια.

χτυπησου οσο θελεις ανενοχλητος, κανεις δε θα σου πει τιποτα. εμεις προλαβαμε και το καναμε τις προηγουμενες μερες  ;D

 ;D ;D ;D ;D χαχα...

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4335 στις: Αύγουστος 20, 2011, 04:53:18 μμ »
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει, να παραταθεί η μεταβατική στις ειδικότητες που τελείωσαν οι διοριστέοι ΑΣΕΠ με ποιό αίτημα και για ποιό λόγο; Για να απορροφηθούν και όλοι οι 24μηνίτες; Να εγκλωβιστούν δηλαδή χιλιάδες εκπαιδευτικοί σε κλειδωμένους πίνακες για ακόμα περισσότερα χρόνια μόνο και μόνο για να διοριστεί μία συγκεκριμένη κατηγορία εκπαιδευτικών για την οποία εξ'αρχής υπήρχε η νομική πρόβλεψη ότι μπορεί και να μην διοριστεί ποτέ (διορισμοί σύμφωνα με τις ανάγκες);
Να παραταθεί η μεταβατική για να διοριστούν  και άλλοι από τον πίνακα με το 40% (οι διοριστέοι ΑΣΕΠ τελείωσαν ούτως ή άλλως); Δηλαδή ξαναλέω, να συνεχίσουν να παραμένουν χιλιάδες εκπαιδευτικοί σε κλειστούς πίνακες για να διοριστούν μερικοί ακόμα που βρίσκονται στις πάνω-πάνω θέσεις του πίνακα (θελετε μιλήσουμε και για πως έφτασαν κάποιοι στις πρώτες θέσεις των πινάκων μέσω ΟΑΕΔ, σεμιναρίων 400 ωρών, ΠΔΣ...); Και να παραταθεί η μεταβατική γι'αυτούς 1-2 χρόνια, ποιός τους διασφαλίζει ότι δεν θα διορίσει 100 άτομα όλα και όλα (κατά εκεί εξάλλου πάνε οι διορισμοί πια); Μετά οι επόμενοι που θα έχουν μείνει για λίγο εκτός δεν θα θέλουν και άλλη παράταση της μεταβατικής για να βολευτούν και αυτοί κ.ο.κ.;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2011, 04:57:36 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4336 στις: Αύγουστος 20, 2011, 05:06:49 μμ »

θελετε μιλήσουμε και για πως έφτασαν κάποιοι στις πρώτες θέσεις των πινάκων μέσω ΟΑΕΔ, σεμιναρίων 400 ωρών, ΠΔΣ...
...ΑΣΕΠ. Και πολλοί όχι μόνο έναν. Η κατηγορία του 24μήνου μάλιστα περιλαμβάνει από διοριστέους ΑΣΕΠ, επιτυχόντες μή διοριστέους για 0,1 του μορίου έως περιπτώσεις που ανέφερες.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4337 στις: Αύγουστος 20, 2011, 05:16:43 μμ »

θελετε μιλήσουμε και για πως έφτασαν κάποιοι στις πρώτες θέσεις των πινάκων μέσω ΟΑΕΔ, σεμιναρίων 400 ωρών, ΠΔΣ...
...ΑΣΕΠ. Και πολλοί όχι μόνο έναν. Η κατηγορία του 24μήνου μάλιστα περιλαμβάνει από διοριστέους ΑΣΕΠ, επιτυχόντες μή διοριστέους για 0,1 του μορίου έως περιπτώσεις που ανέφερες.
Η βαθμολογία στο ΑΣΕΠ δεν μετράει στον πίνακα διορισμών από τον οποίο παίρνουν το 40%. Αλλά σε κάθε περίπτωση εγώ δεν μιλάω γι'αυτούς που με αξιοκρατικό τρόπο έφτασαν στις πρώτες θέσεις των πινάκων, με ή χωρίς ΑΣΕΠ, αλλά για τις περιπτώσεις που ανέφερα.

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4338 στις: Αύγουστος 20, 2011, 05:27:44 μμ »
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει, να παραταθεί η μεταβατική στις ειδικότητες που τελείωσαν οι διοριστέοι ΑΣΕΠ με ποιό αίτημα και για ποιό λόγο; Για να απορροφηθούν και όλοι οι 24μηνίτες; Να εγκλωβιστούν δηλαδή χιλιάδες εκπαιδευτικοί σε κλειδωμένους πίνακες για ακόμα περισσότερα χρόνια μόνο και μόνο για να διοριστεί μία συγκεκριμένη κατηγορία εκπαιδευτικών για την οποία εξ'αρχής υπήρχε η νομική πρόβλεψη ότι μπορεί και να μην διοριστεί ποτέ (διορισμοί σύμφωνα με τις ανάγκες);
Να παραταθεί η μεταβατική για να διοριστούν  και άλλοι από τον πίνακα με το 40% (οι διοριστέοι ΑΣΕΠ τελείωσαν ούτως ή άλλως); Δηλαδή ξαναλέω, να συνεχίσουν να παραμένουν χιλιάδες εκπαιδευτικοί σε κλειστούς πίνακες για να διοριστούν μερικοί ακόμα που βρίσκονται στις πάνω-πάνω θέσεις του πίνακα (θελετε μιλήσουμε και για πως έφτασαν κάποιοι στις πρώτες θέσεις των πινάκων μέσω ΟΑΕΔ, σεμιναρίων 400 ωρών, ΠΔΣ...); Και να παραταθεί η μεταβατική γι'αυτούς 1-2 χρόνια, ποιός τους διασφαλίζει ότι δεν θα διορίσει 100 άτομα όλα και όλα (κατά εκεί εξάλλου πάνε οι διορισμοί πια); Μετά οι επόμενοι που θα έχουν μείνει για λίγο εκτός δεν θα θέλουν και άλλη παράταση της μεταβατικής για να βολευτούν και αυτοί κ.ο.κ.;

green,  η μεταβατικη πρεπει να παραταθει για τους εξης λογους.

1) Γιατι εγιναν λιιγοι διορισμοι

2) Γιατι η μεταβατικη ηταν για την παρτυ της και οχι για τους εκπαιδευτικους, προκειμενου να της δοθει ο χρονος να διορισει τους διοριστεους

3) Γιατι καλλιεργησε ψευτικες επλιδες και στον ενιαιο οτι θα διοριζοντουσαν αρκετοι αν γινοταν λογικος αριθμος προσληψεων.

4) Γιατι θα δοθει η δυνατοτητα να αυξησουν την προυπηρεσια και οσοι δουλεψουν σαν αναπληρωτες και ν α παρουν περισσοτερα μορια στον επομενο ΑΣΕΠ, το δικαιουνται προσπαθησαν

5) Γιατι καποιος νεος  που ειναι σε αναμονη ΑΣΕΠ δεν εχει τιποτα να χασει εκτος απο το να περιμενει 1-2 χρονια ακομη

6) Γιατι αν γινει ΑΣΕΠ, πολλοι απο εδω θα χασουν οτι απεκτησαν

7) Γιατι στο επιχειρημα οτι οι νεοι εχουν δικαιωμα να προσπαθησουν, θα αντιπροταξω οτι αυτοι δεν εχουν χασει κατι και ουτε προσπαθησαν για να χασουν αλλωστε, ενω πολλοι απο εδω θα χασουν πιθανον ολα για οσα εχουν προσπαθησει.
 Και στο κατω κατω ειναι λιγωτερο τραγικη μια αναμονη νεων για 1-2 χρονια να δωσουν ΑΣΕΠ απο την απωλεια "δεδουλευμενων" και κοπου η οποια θα επιφερει η μη υπαρξη μεταβατικης για τους εγκλωβισμενους.

8 Γιατι τα συμφέροντα του κράτους δεν θα σταματήσουν να εξυπηρετούνται αν διορισει απο τον ενιαιο και το 24μηνο, αλλωστε καποτε διοριζε απο την επετηριδα, αντιθετα πολλοι απο εδω θα βλαπτουν πολυ.

9) Γιατι δεν ειναι ο εκπαιδευτικος υπευθυνος για την ανικανοτητα και την καταντια στην οποια περιηλθε η χωρα

10) Γιατι η πρωιμα εκφρασμενη αποψη αξιοκρατιας αποδειχθηκε ψεμα

11) Γιατι ο Ν 3848 ειναι εκτρωμα

12) Γιατιπρεπει να αναγνωρισει και οσους δουλευαν γι ατα σχολεια τοσα χρονια

και φυσικα ν αδιορισει και απο τον ενιαιο και απο το 24μηνο

Ελπιζω να ειμαι κατανοητος και η παραθεση πλεον του πως απεκτησαν την προυπηρεσια δεν εξυπηρετει.



« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2011, 05:32:19 μμ από nickitol »

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24 μηνου, και 60-40% 2011 - τελευταία νέα
« Απάντηση #4339 στις: Αύγουστος 20, 2011, 05:32:27 μμ »
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει, να παραταθεί η μεταβατική στις ειδικότητες που τελείωσαν οι διοριστέοι ΑΣΕΠ με ποιό αίτημα και για ποιό λόγο; Για να απορροφηθούν και όλοι οι 24μηνίτες; Να εγκλωβιστούν δηλαδή χιλιάδες εκπαιδευτικοί σε κλειδωμένους πίνακες για ακόμα περισσότερα χρόνια μόνο και μόνο για να διοριστεί μία συγκεκριμένη κατηγορία εκπαιδευτικών για την οποία εξ'αρχής υπήρχε η νομική πρόβλεψη ότι μπορεί και να μην διοριστεί ποτέ (διορισμοί σύμφωνα με τις ανάγκες);
Να παραταθεί η μεταβατική για να διοριστούν  και άλλοι από τον πίνακα με το 40% (οι διοριστέοι ΑΣΕΠ τελείωσαν ούτως ή άλλως); Δηλαδή ξαναλέω, να συνεχίσουν να παραμένουν χιλιάδες εκπαιδευτικοί σε κλειστούς πίνακες για να διοριστούν μερικοί ακόμα που βρίσκονται στις πάνω-πάνω θέσεις του πίνακα (θελετε μιλήσουμε και για πως έφτασαν κάποιοι στις πρώτες θέσεις των πινάκων μέσω ΟΑΕΔ, σεμιναρίων 400 ωρών, ΠΔΣ...); Και να παραταθεί η μεταβατική γι'αυτούς 1-2 χρόνια, ποιός τους διασφαλίζει ότι δεν θα διορίσει 100 άτομα όλα και όλα (κατά εκεί εξάλλου πάνε οι διορισμοί πια); Μετά οι επόμενοι που θα έχουν μείνει για λίγο εκτός δεν θα θέλουν και άλλη παράταση της μεταβατικής για να βολευτούν και αυτοί κ.ο.κ.;

green,  η μεταβατικη πρεπει να παραταθει για τους εξης λογους.

1) Γιατι εγιναν λιιγοι διορισμοι

2) Γιατι η μεταβατικη ηταν για την παρτυ της και οχι για τους εκπαιδευτικους, προκειμενου να της δοθει ο χρονος να διορισει τους διοριστεους

3) Γιατι καλλιεργησε ψευτικες επλιδες και στον ενιαιο οτι θα διοριζοντουσαν αρκετοι αν γινοταν λογικος αριθμος προσληψεων.

4) Γιατι θα δοθει η δυνατοτητα να αυξησουν την προυπηρεσια οι οσοι δουλεψουν σαν αναπληρωτες και ν απαρουν περισσοτερα μορια στον επομενο ΑΣΕΠ

5) Γιατι καποιος νεος  που ειναι σε αναμονη ΑΣΕΠ δεν εχει τιποτα να χασει εκτος απο το να περιμενει 1-2 χρονια ακομη

6) Γιατι αν γινει ΑΣΕΠ, πολλοι απο εδω θα χασουν οτι απεκτησαν

7) Γιατι στο επιχειρημα οτι οι νεοι εχουν δικαιωμα να προσπαθησουν, θα αντιπροταξω οτι αυτοι δεν εχουν χασει κατι και ουτε προσπαθησαν για να χασουν αλλωστε, ενω πολλοι απο εδω θα χασουν πιθανον ολα για οσα εχουν προσπαθησει.
 Και στο κατω κατω ειναι λιγωτερο τραγικη μια αναμονη νεων για 1-2 χρονια να δωσουν ΑΣΕΠ απο την απωλεια "δεδουλευμενων" και κοπου η οποια θα επιφερει η μη υπαρξη μεταβατικης για τους εγκλωβισμενους.

8 Γιατι τα συμφέροντα του κράτους δεν θα σταματήσουν να εξυπηρετούνται αν διορισει απο τον ενιαιο και το 24μηνο, αλλωστε καποτε διοριζε απο την επετηριδα, αντιθετα πολλοι απο εδω θα βλαπτουν πολυ.

9) Γιατι δεν ειναι ο εκπαιδευτικος υπευθυνος για την ανικανοτητα και την καταντια στην οποια περιηλθε η χωρα

10) Γιατι η πρωιμα εκφρασμενη αποψη αξιοκρατιας αποδειχθηκε ψεμα

11) Γιατι ο Ν 3848 ειναι εκτρωμα

Ελπιζω να ειμαι κατανοητος και η παραθεση πλεον του πως απεκτησαν την προυπηρεσια δεν εξυπηρετει.

Ολο αυτο το κατεβατο εκφραζει μια μεγαλη πλειοψηφια εκπαιδευτικων .Σε λιγο βεβαια θα ερθουν και οι αντιρρησεις δυστυχως μας διασπασαν.Στείλ το  καλυτερα μηπως το διαβασει η ακατανομαστη διοτι θεωρει οτι οι εκαιδευτικοι ειναι μαριονετες και οχι ανθρωποι ( ακομη χειροτερα αδεσποτα που μας σφιξαν τα λουρια συμφωνα με την Χριστοφιλοπουλου )

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160028
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 575

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.