*

Αποστολέας Θέμα: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 213038 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος paphar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1092 στις: Ιούνιος 30, 2007, 04:22:32 μμ »
είναι ντροπή απόφοιτοι ανώτατης εκπαίδευσης να συμπεριφέρονται σαν να μην έχουν παιδαία...σε σένα αναφέρομαι paphar, γιατί δεν κάνεις τίτοτε άλλο παρα να "βρίζεις" τον sniper.
...Δεν παίρνω το μέρος κανενός, όμως αν πρόσεξες κανένας δε μιλάει μ'αυτόν τον τρόπο σε σένα, ενώ εσύ το κάνεις! Επομένως λογικό είναι να μή γίνεται συζήτηση...(αλλα τσακομός)..
Μάλλον δεν έχεις διαβάσει όλα τα ποστ που έχω ανεβάσει 2 χρόνια τώρα σε kep και pde.
Στο φόρουμ μπήκα και έγραφα για να αντικρούσω τις αιτιάσεις όσων με κατηγορούσαν και να "αφυπνήσω" τους αποφοίτους των υπολοίπων τμημάτων που δεν είχαν καταλάβει τί παιζόταν. Το τελευταίο το έκανε με πολύ μεγάλη επιτυχία ο εισηγητής του ΣτΕ, απλά επιβεβαιόνοντάς μας.

Εϊδες πουθενα να κατηγορήσω κάποιον άλλο σε άλλα θέματα? Ή σε άλλο forum?
Δεν επιτίθεμαι στον καθένα, παρά μόνο στον κύριο που έβαλε στόχο της ζωής του να βλάψει τους Αυτοματιστές. Μόνο σ' αυτόν μιλάω έτσι.

Αλλά δεν είναι προφανείς οι λόγοι?
Δε μπορείς να καταλάβεις ότι δεν είναι δυνατόν ο κάθε υπεράσχετος με τον Αυτοματισμό σνιπερ:
  • να δυσφημίζει και να υποτιμά εμένα και όλους τους συναδέλφους μου ΑΔΙΚΩΣ?
  • να κρίνει ποιός είναι άξιος για καθηγητής και ποιός όχι?
  • να χρησιμοποιεί άλλα μέτρα και άλλα σταθμά όπου τον συμφέρει?
  • Ακόμη και μετά τη οριστική "γείωσή τους" από ΣτΕ, ΥΠΕΠΘ και ΌΛΑ τα πολιτικά κόμματα να συνεχίζει τον ίδιο χαβά: "ώξω οι Αυτοματιστές από παντού!"

Όχι. Με συκοφαντεί μονίμως εδώ και δύο χρόνια. Προσπάθησε με κάθε μέσο να πετάξει έξω από τις δουλειές τους, φίλους και συναδέλφους μου (ίσως και εμένα).  Συνεχίζει ακόμη και σήμερα να στρέψει τους πάντες κατά των αυτοματιστών. Ξέχασε βέβαια ότι κάποτε έλεγε για 11 'ασχετα τμήματα, μετά τα έκανε 7, όταν είδε ότι συσπειρώνονται  μίλησε για 5, τελευταία για 3 τμήματα. Τέλος προσπάθησε ακόμη και να αφήσει τους Αυτοματιστές εκτός ΕΤΕΠ παζαρεύοντας θέματα εκτός αρμοδιότητάς του (ξέρει καλά τι εννοώ).

Και σήμερα συνεχίζει αμετανόητος να υποτιμά και να συκοφαντεί?
Πώς τον έβρισα?
Επειδή τον είπα Άσχετο? Μα είναι ο πλέον άσχετος να κρίνει τον μηχανικό Αυτοματισμού.
Επειδή τον είπα υποκριτή? Μα παρίστανε τον "σύμμαχο" των υπολοίπων τμημάτων ενώ λίγους μήνες πρίν υπέγραφε έγγραφο προς το ΥΠΕΣΔΑ ζητώντας να τους πετάξουν έξω από τον ΤΕ Πληροφορικής στον Ευρύτερο δημόσιο τομέα.

Απάντησέ μου μόνο σ' αύτό: Αν κάθε μέρα ο διευθυντής  από το σχολείο που εργάζομαι μπαίνει στο PDE και διαβάζει τα γραφόμενα εδώ και δύο χρόνια του snipper, "Οι άσχετοι αυτοματιστές", "οι υδραυλικοί αυτοματιστές", "οι ηλεκτρονικοί αυτοματιστές", "οι ηλεκτρολόγοι αυτοματιστές", "αυτοί που ευθύνονται για τον κορεσμό της πληροφορικής", "αυτοί που ευθύνονται για την απαξίωση της πληροφορικής", "αυτοί που διορίζονται μόνο μέσω προϋπηρεσίας με Κάτια και Πέρη", "οι πωλήτριες ειδών ένδυσης", "αυτοί που μπήκαν στον ΠΕ20 με τις γνωριμίες στα Υπουργεία" και άλλα πολλά γλυκόλογα, αν λοιπόν τα διαβάζει ο διευθυντής μου, οι μαθητές μου και οι γονείς τους, ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΦΟΒΕΡΗ ΖΗΜΙΑ ΔΙΑΒΑΛΛΟΝΤΑΣ ΜΕ ΔΗΜΟΣΙΩΣ? ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΩ ΜΕ ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ?

Να με αφήσει ήσυχο και να κοιτάξει τη δουλειά του. Εμένα, τους φίλους μου και όσους άλλους (εν γνώσει ή εν αγνοία τους) προσπάθησε να βλάψει, μόνο και μόνο για να παραστήσει τον "μάγκα πρόεδρο". 
Πιστεύω και νοιάζομαι, αφού...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:07:30 »

Αποσυνδεδεμένος Prosagon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1093 στις: Ιούνιος 30, 2007, 04:49:09 μμ »
αγαπητέ φίλε paphar,
θα ήταν σωστό τα προσωπικά σου με τον sniper να μην τα εκδηλώνεις εδώ. η προσωπική σου εμπάθεια για αυτόν τον άνθρωπο δεν αφορά ούτε εμάς ούτε αυτό το forum
όσον αφορά τα παρακάτω:
""Οι άσχετοι αυτοματιστές", "οι υδραυλικοί αυτοματιστές", "οι ηλεκτρονικοί αυτοματιστές", "οι ηλεκτρολόγοι αυτοματιστές", "αυτοί που ευθύνονται για τον κορεσμό της πληροφορικής", "αυτοί που ευθύνονται για την απαξίωση της πληροφορικής", "αυτοί που διορίζονται μόνο μέσω προϋπηρεσίας με Κάτια και Πέρη", "οι πωλήτριες ειδών ένδυσης", "αυτοί που μπήκαν στον ΠΕ20 με τις γνωριμίες στα Υπουργεία" και άλλα πολλά γλυκόλογα, αν λοιπόν τα διαβάζει ο διευθυντής μου, οι μαθητές μου και οι γονείς τους, ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΦΟΒΕΡΗ ΖΗΜΙΑ ΔΙΑΒΑΛΛΟΝΤΑΣ ΜΕ ΔΗΜΟΣΙΩΣ? ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΩ ΜΕ ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ?"

αυτή φίλε μου είναι η μοίρα όλων όσων δουλεύουν σε έναν τομέα τον οποίον δεν τον γνωρίζουν καθόλου ή έστω στοιχειωδώς. το πρόβλημά σου δεν είναι οι λέξεις άσχετοι, υδραυλικοί, ηλεκτρονικοί, ηλεκτρολόγοι, κτλ αλλά η λέξη αυτοματιστής που τις ακολουθεί. τι σπούδασες; ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΤΗΣ! αυτομάτως τίθεται το ερώτημα: ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ;;;;
αυτά ΜΟΝΟ στην Ελλάδα συμβαίνουν!
δεν χρειάζεται οι μαθητές σου ή οι γονείς τους ή ο διευθυντής σου να ακούσουν τον sniper ή τον κάθε sniper να στα χώνει ΔΙΚΑΙΩΣ. το πτυχίο σου φτάνει για να μπουν αμφιβολίες για το κατά πόσο μπορείς να ανταποκριθείς στις υποχρεώσεις σου. όταν πρόκειται να αναλάβω μια δουλειά διαβάζω προσεκτικά τις απαιτήσεις της προκειμένου να βεβαιωθώ ότι οι γνώσεις και οι εμπειρία μου είναι επαρκείς ώστε να ανταποκριθώ με επιτυχία στις υποχρεώσεις που αναλαμβάνω και ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΦΤΙΛΙΣΤΩ. αυτό το πράγμα λέγεται επαγγελματισμός και αυτοσεβασμός. στο βωμό του να τρέξω να αρπάξω μια θέση, να διοριστώ, να βολευτώ, να γίνω δημόσιος υπάλληλος κτλ θυσίασες  και τον επαγγελματισμό μια και δεν έχεις καμία σχέση με το επάγγελμα που "ασκείς" ούτε φυσικά έχεις αυτοσεβασμό.
για να σε σεβαστούν οι γονείς, οι μαθητές, οι συνάδελφοι και ο προϊστάμενος σου πρέπει να έχεις:
-τυπικά προσόντα ( Π Τ Υ Χ Ι Ο με άμεση ΣΥΝΑΦΕΙΑ με το αντικείμενο που διδάσκεις)
-γνώσεις πάνω στο αντικείμενο που διδάσκεις
-μεταδοτικότητα
-όρεξη για δουλειά
μη ζητάς από τον sniper να σταματήσει την ΔΙΚΑΙΗ κριτική του φοβούμενος για την προσωπική σου επιβίωση στον εργασιακό σου χώρο.

Αποσυνδεδεμένος paphar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1094 στις: Ιούνιος 30, 2007, 05:41:25 μμ »
αγαπητέ φίλε paphar,
θα ήταν σωστό τα προσωπικά σου με τον sniper να μην τα εκδηλώνεις εδώ. η προσωπική σου εμπάθεια για αυτόν τον άνθρωπο δεν αφορά ούτε εμάς ούτε αυτό το forum
Αν δεν κατάλαβες, το λέω ξανά. Η προσωπική εμπάθεια οφείλεται καθαρά στις επιλογές και τις πράξεις του. Απαντώ σε ότι έχει να κάνει με το ΠΔ268 και την σχετική δικαστική διαμάχη. Άρα αφορά το φόρουμ.

αυτή φίλε μου είναι η μοίρα όλων όσων δουλεύουν σε έναν τομέα τον οποίον δεν τον γνωρίζουν καθόλου ή έστω στοιχειωδώς. το πρόβλημά σου δεν είναι οι λέξεις άσχετοι, υδραυλικοί, ηλεκτρονικοί, ηλεκτρολόγοι, κτλ αλλά η λέξη αυτοματιστής που τις ακολουθεί. τι σπούδασες; ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΤΗΣ! αυτομάτως τίθεται το ερώτημα: ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ;;;;
αυτά ΜΟΝΟ στην Ελλάδα συμβαίνουν!
Αφού λοιπόν γνωρίζεις τόσο καλά τί σημαίνει Αυτοματιστής, μπορείς σε παρακαλώ να ορίσεις το αντικείμενο, τις γνώσεις, το θεωρητικό υπόβαθρο, τους τρόπους εφαρμογής, και τα μέσα με τα οποία υλοποιεί ο μηχανικός Αυτοματισμού τις εφαρμογές του?


δεν χρειάζεται οι μαθητές σου ή οι γονείς τους ή ο διευθυντής σου να ακούσουν τον sniper ή τον κάθε sniper να στα χώνει ΔΙΚΑΙΩΣ. το πτυχίο σου φτάνει για να μπουν αμφιβολίες για το κατά πόσο μπορείς να ανταποκριθείς στις υποχρεώσεις σου. όταν πρόκειται να αναλάβω μια δουλειά διαβάζω προσεκτικά τις απαιτήσεις της προκειμένου να βεβαιωθώ ότι οι γνώσεις και οι εμπειρία μου είναι επαρκείς ώστε να ανταποκριθώ με επιτυχία στις υποχρεώσεις που αναλαμβάνω και ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΦΤΙΛΙΣΤΩ. αυτό το πράγμα λέγεται επαγγελματισμός και αυτοσεβασμός. στο βωμό του να τρέξω να αρπάξω μια θέση, να διοριστώ, να βολευτώ, να γίνω δημόσιος υπάλληλος κτλ θυσίασες  και τον επαγγελματισμό μια και δεν έχεις καμία σχέση με το επάγγελμα που "ασκείς" ούτε φυσικά έχεις αυτοσεβασμό.
:)
Μπράβο, βρε! Τόσο καλά με γνωρίζεις!

για να σε σεβαστούν οι γονείς, οι μαθητές, οι συνάδελφοι και ο προϊστάμενος σου πρέπει να έχεις:
-τυπικά προσόντα ( Π Τ Υ Χ Ι Ο με άμεση ΣΥΝΑΦΕΙΑ με το αντικείμενο που διδάσκεις)
-γνώσεις πάνω στο αντικείμενο που διδάσκεις
-μεταδοτικότητα
-όρεξη για δουλειά
συμφωνώ και συμπληρώνω: αγάπη για τα παιδιά και παιδαγωγικές γνώσεις.
Παρόλα αυτά, οι διαβολές και συκοφαντίες μόνο καλό δε κάνουν. Εκτός αν πιστεύεις ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να συκοφαντεί συστηματικά μια ομάδα ανθρώπων και αυτοί να του κερνάνε και τον πρωινό καφέ.

μη ζητάς από τον sniper να σταματήσει την ΔΙΚΑΙΗ κριτική του φοβούμενος για την προσωπική σου επιβίωση στον εργασιακό σου χώρο.
Οι διαβολές του είναι καθόλα ΑΔΙΚΕΣ, πράγμα που έχει αποδειχτεί περίτρανα:
α) Η εισήγηση του ΣτΕ απορρίπτει τις αιτιάσεις για "ασχετα τμήματα"
β) Το ΥΠΕΠΘ (ο πλέον αρμόδιος) έχει απαντήσει και νομοθετήσει πολλάκις και σαφέστατα επι του ζητήματος.
γ) Το ΠΙ έχει τοποθετηθεί σαφώς με τη γνωστή μελέτη.
δ) Αντίστοιχου περιεχομένου τμήματα είναι χρόνια τώρα στον ΠΕ20
ε) Σε όλη τη βιβλιογραφία των τελευταίων 20 χρόνων περί αυτοματισμού και συστημάτων ελέγχου, οι εφαρμογές είναι μέσω ψηφιακών συστημάτων (κατί πολύ ευρύτερο από το PC που έχεις απέναντί σου)
στ) "Άσχετοι" αυτοματιστές διορίστηκαν μέσω ΑΣΕΠ προσπέρνώντας κατά πολύ στην βαθμολογία γνωστικού ακόμη και τον κύριο που υπερασπίζεσαι, ο οποιος δεν είναι και ο χειρότερος πληροφορικός στον κόσμο. Έχει και ένα διδακτορικό στην πλάτη του.
ζ) Στην πράξη οι αυτοματιστές που εργάζονται ως εκπαιδευτικοί έχουν αποδείξει την αξία τους στην τάξη, αποσπώντας τα καλύτερα σχόλια από συναδέλφους και προϊσταμένους τους. Συμβουλεύοντας ακόμη και "αυθεντικούς" πληροφορικούς σε θέματα hardware.

Τώρα βέβαια, μπορεί να συνεχίσεις να λές θεωρίες περί ονομάτων και τίτλων κλπ κλπ. Μπορεί να με θεωρείς κακό που λέω ότι λέω... Δικαίωμά σου. Σάμπως εσένα απειλήθηκε η δουλειά σου από τις εμμονές του snipper? Σάμπως σε έθιξε ποτέ κανείς δογματίζοντας ότι δεν κάνεις για αυτό που κάνεις?
Έξω από τον χορό, πολλά τραγούδια λένε...

Και για τον φίλο σου επαναλαμβάνω αυτό που έλεγα πρίν:
Ο snΥΠΕΡΑΣΧΕΤΟΣ να αφήσει τους αυτοματιστές και τους υπόλοιπους "μεταλαγμένους" (όπως μας αποκαλούσε) ήσυχους. Και να πιεί καμιά σόδα να το χωνέψει.

Πιστεύω και νοιάζομαι, αφού...

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1095 στις: Ιούλιος 01, 2007, 07:57:38 μμ »
Ειλικρινά έχω μείνει έκπληκτος με το "μίσος" και το μένος κάποιων εδώ μέσα , για τα καινούρια τμήματα , μολονότι το θέμα επιλύθηκε!
Σταματήστε να παραπληροφορείτε άλλο τον κόσμο.

Ο νόμος ψηφίστηκε γιατί υπήρχε πρόβλημα!

Ο νόμος ψηφίστηκε γιατί κινητοποιήθηκαν επιτέλους οι απόφοιτοι των τμημάτων!

Ο νόμος ψηφίστηκε για να σταματήσει η ανασφάλεια και η αβεβαιότητα! ο νόμος ψηφίστηκε ομόφωνα και το θέμα λήγει εδώ!
Τώρα , όσο αφορά εσένα snipper_hellas1  , έχεις κάνει μεγάλο κακό σε εμάς , στις οικογένειές μας και σε φίλους μας! Σου προτείνω να συμφιλιωθείς με την ιδέα ότι έχασες! Δεν έχασε ο ΣΤΕΜΠ αλλά εσύ και οι υπόλοποι που υπογράφατε την προσφυγή! Ωστόσο , δεν είμαι άνθρωπος των αντιπαραθέσεων και των άκρων. Θέλω όλοι μας να ενωθούμε για το καλό της Πληροφορικής. Πρέπει να γίνει αυτό! Οι διασπαστικές κινήσεις που προσπάθησες να επιχειρήσεις , πήγαν και αυτές στον βρόντο.

ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΔΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΤΕΡΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΣΥ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΦΘΕΙΡΕΣΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ!
ΧΩΝΕΨΕ ΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΤΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΘΑ ΕΠΙΤΥΧΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!
Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΕΡΔΙΣΕ...

Καλό καλοκαίρι!
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:07:30 »

Αποσυνδεδεμένος domna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1096 στις: Ιούλιος 02, 2007, 04:22:17 μμ »
Θυμίζω (για όσους το ξεχάσανε) ότι σε αυτά που έλεγα είχα δίκιο.... Κανείς δεν κινδυνεύει να απολυθεί! Δεν υπάρχει και δεν υπήρχε ΠΟΤΕ καμιά τέτοια περίπτωση!
Και αφού δεν υπήρχε περίπτωση να απολυθεί κανείς, τότε γιατί η νέα νομοθετική ρύθμιση έχει αναδρομική ισχύ από 1/1/2005??? Απλώς επειδή όντως κινδύνευαν οι θέσεις όλων. Τέλος. Και ευτυχώς που το ΥΠΕΠΘ φρόντισε να ρυθμίσει νομοθετικά το πρόβλημα που εντόπισε ο εισηγητής του ΣτΕ. ΤΩΡΑ δεν υπάρχει φόβος απόλυσης. Ότι άλλο και να λες μεγάλε, η αναστάτωση, η ανασφάλεια και το πρόβλημα που δημιούργησες σε εκατοντάδες αποφοίτους των 11 τμημάτων θα μείνει στην Ιστορία.


Περιμένω την απάντηση του snipper με πολύ αγωνία!  ;)

Αποσυνδεδεμένος arsenLOOPen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει...
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1097 στις: Ιούλιος 03, 2007, 03:17:25 πμ »
Ειλικρινά έχω μείνει έκπληκτος με το "μίσος" και το μένος κάποιων εδώ μέσα , για τα καινούρια τμήματα , μολονότι το θέμα επιλύθηκε!
Σταματήστε να παραπληροφορείτε άλλο τον κόσμο.

Ο νόμος ψηφίστηκε γιατί υπήρχε πρόβλημα!

Ο νόμος ψηφίστηκε γιατί κινητοποιήθηκαν επιτέλους οι απόφοιτοι των τμημάτων!

Ο νόμος ψηφίστηκε για να σταματήσει η ανασφάλεια και η αβεβαιότητα! ο νόμος ψηφίστηκε ομόφωνα και το θέμα λήγει εδώ!
Τώρα , όσο αφορά εσένα snipper_hellas1  , έχεις κάνει μεγάλο κακό σε εμάς , στις οικογένειές μας και σε φίλους μας! Σου προτείνω να συμφιλιωθείς με την ιδέα ότι έχασες! Δεν έχασε ο ΣΤΕΜΠ αλλά εσύ και οι υπόλοποι που υπογράφατε την προσφυγή! Ωστόσο , δεν είμαι άνθρωπος των αντιπαραθέσεων και των άκρων. Θέλω όλοι μας να ενωθούμε για το καλό της Πληροφορικής. Πρέπει να γίνει αυτό! Οι διασπαστικές κινήσεις που προσπάθησες να επιχειρήσεις , πήγαν και αυτές στον βρόντο.

ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΔΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΤΕΡΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΣΥ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΦΘΕΙΡΕΣΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ!
ΧΩΝΕΨΕ ΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΤΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΘΑ ΕΠΙΤΥΧΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!
Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΕΡΔΙΣΕ...

Καλό καλοκαίρι!

ποιος κέρδισε?
Ο νόμος ψηφίστηκε γιατί υπήρχε πρόβλημα?
κ το αρθρο 16 ψηφίστηκε γιατί υπήρχε πρόβλημα, ειναι σωστό?
ετσι δεν αντομετωπίζεις πρόβλημα, μπάλωμα κάνεις σε μια τρύπα

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1098 στις: Ιούλιος 03, 2007, 09:22:15 πμ »
Θεωρείς νόμο του Κράτους που ψηφίστηκε ομόφωνα , μπάλωμα?
ίσως πρέπει να αλλάξεις επάγγελμα... ίσως πρέπει να γίνεις...ράφτης!  ;D
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος gianniotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1099 στις: Ιούλιος 03, 2007, 03:26:20 μμ »
Ο νόμος ψηφίστηκε γιατί υπήρχε πρόβλημα!

Ναι δεν μπορούσαν να βολευτούν όλοι στην εκπαίδευση, πολύ μεγάλο πρόβλημα, αυξάνεται και η ανεργία έτσι

Παράθεση
Ο νόμος ψηφίστηκε γιατί κινητοποιήθηκαν επιτέλους οι απόφοιτοι των τμημάτων!

Ακριβώς, για αυτό ψηφίστηκε ο νόμος, γιατί κινητοποιηθήκατε και γιατί το υπουργείο προεκλογικά εξυπηρετεί πάντα συμφέροντα ομάδων σαν και εσάς όπως παλιά εξυπηρετούσε τους μαθηματικούς και τους φυσικούς που το έπαιζαν πληροφορικοί. (Αυτοί τουλάχιστον ήταν επιστήμονες και είχαν κάποια παιδεία και όχι κατσαβιδάκιδες)

Παράθεση
Ο νόμος ψηφίστηκε για να σταματήσει η ανασφάλεια και η αβεβαιότητα! ο νόμος ψηφίστηκε ομόφωνα και το θέμα λήγει εδώ!

Ακριβώς τώρα ασφαλιστήκατε και βολευτήκατε

Αποσυνδεδεμένος gianniotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1100 στις: Ιούλιος 03, 2007, 03:40:51 μμ »
Αφού λοιπόν γνωρίζεις τόσο καλά τί σημαίνει Αυτοματιστής, μπορείς σε παρακαλώ να ορίσεις το αντικείμενο, τις γνώσεις, το θεωρητικό υπόβαθρο, τους τρόπους εφαρμογής, και τα μέσα με τα οποία υλοποιεί ο μηχανικός Αυτοματισμού τις εφαρμογές του?

Αντικείμενο :       Αυτοματισμός
Γνώσεις:             Αυτοματισμού
Θεωρητικό Υπόβαθρο:  Δεν έχετε γιατί αν είχατε θα είσασταν ΑΕΙ και όχι ΤΕΙ. Είστε μια τεχνολογική σχολή που ασχολείστε με την υλοποίηση αυτοματισμών. Αν   διαφωνείς σε παρακαλώ να μας πεις πιο είναι το θεωρητικό σας υπόβαθρο.
Τρόποι Εφαρμογής: Τι θα πει τρόπο εφαρμογής, μάλλον έχεις χάσει την ψυχραιμία σου
Μέσα Υλοποίησης :  Φαντάζομαι ότι πιο σημαντικό είναι το κατσαβίδι, μετά κάνα γαλλικό κλειδί, αλλά επειδή είμαι και εγώ άσχετος με τον αυτοματισμό δεν ξέρω, τα καζανάκια με τι τα φτιάχνουν?

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1101 στις: Ιούλιος 03, 2007, 03:55:11 μμ »
Μέσα Υλοποίησης : Φαντάζομαι ότι πιο σημαντικό είναι το κατσαβίδι, μετά κάνα γαλλικό κλειδί, αλλά επειδή είμαι και εγώ άσχετος με τον αυτοματισμό δεν ξέρω, τα καζανάκια με τι τα φτιάχνουν?

Βάζουμε γιαννιώτικα για να στουμπώνουνε καλά και να μην έχουν διαρροές!!!!  :P :P :P
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος arsenLOOPen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει...
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1102 στις: Ιούλιος 03, 2007, 04:13:00 μμ »
Μέσα Υλοποίησης : Φαντάζομαι ότι πιο σημαντικό είναι το κατσαβίδι, μετά κάνα γαλλικό κλειδί, αλλά επειδή είμαι και εγώ άσχετος με τον αυτοματισμό δεν ξέρω, τα καζανάκια με τι τα φτιάχνουν?

Βάζουμε γιαννιώτικα για να στουμπώνουνε καλά και να μην έχουν διαρροές!!!!  :P :P :P

AXAXAXAXA ;D :P

ωραίος!!!! ;)

giannioti μάλλον τα αει σου τα μάθαν λάθoς τα πράγματα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 03, 2007, 04:42:05 μμ από arsenLOOPen »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1103 στις: Ιούλιος 03, 2007, 04:59:26 μμ »
//Η παρατήρηση είναι για όλους//
Το θέμα για το Π.Δ. 268, είχε ως αποτέλεσμα να γίνει μια από τις μεγαλύτερες συζητήσεις στο forum.
Παρακαλώ προσέχετε κάποιες εκφράσεις γιατί μου αρέσει να διαβάζω που και που όσα λέγονται σε αυτό το θέμα και δε θέλω να ξανακλειδωθεί..
Ναι και γω, πάνω στα νεύρα μου είχα κάνει "επιθέσεις" παλιότερα.., αλλά καλό είναι να συγκρατηθούμε λίγο..
Υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα..
Ας αφήσουμε το θέμα ανοιχτό
Ευχαριστώ



Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1104 στις: Ιούλιος 03, 2007, 10:38:09 μμ »
Gianniotis , μπήκες εδώ μέσα για να προσβάλλεις και να αμφισβητήσεις?
Φάε κανένα σιροπιαστό να γλυκαθείς , γιατί μου φαίνεται ο νόμος σας κάθησε βαρύς.  ;D
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1105 στις: Ιούλιος 04, 2007, 12:28:23 πμ »
 ;D ;D ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160216
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 818
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 672
Σύνολο: 690

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.