*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους  (Αναγνώστηκε 88365 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #238 στις: Ιούνιος 26, 2010, 06:11:56 μμ »
Bρε παιδιά εδώ στο υπουργείο δεν ήξεραν αν θα ισχύσει σίγουρα και τώρα μας λέτε κάτι τέτοιο! Κατά τη γνώμη μου αποκλείεται. Σκεφτείτε και λίγο λογικά (με όλα τα παράλογα που μας συμβαίνουν!!!!).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:31:28 »

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #239 στις: Ιούνιος 26, 2010, 06:20:06 μμ »
Τι να πω , με τόσα που έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό το να σκεφτώ λογικά μου είναι δύσκολο! :(
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #240 στις: Ιούνιος 26, 2010, 06:43:04 μμ »
να σας πω τι μου ειπε μια κοπελα που ρωτησε την πρωτοβαθμια εκπαιδευση για τους ωρομυσθιους νηπιαγωγους;;;; π.χ δηλωνεις ωρομισθια και σε παιρνουν. εαν καποια στιγμη αδειασει καποια θεση και χρειαζονται αναπληρωτρια παιρνουν απο τους ωρομισθιους και ιχι απο αυτους που εχουν δηλωσει μονο αναπληρωτες. ειναι λιγο περιεργο και δεν ξερω κατα ποσο ισχυει, αν καποιος μπορει να το ψαξει..... γιατι αν ισχυει αυτο τοτε μας αναγκαζουν να βαλουμε για ωρομισθιους, γιατι σου λεει αλλιως δεν θα μπεις και αναπληρωτης. τρελο;;;;

Υπάρχει περίπτωση να ισχύσει αυτό και να βρεθούμε απ'εξω αν δεν δηλωσουμε μ.ω.;; Είμαι κατά στο να δηλώσω μ.ω. αλλά με 750 περίπου περσυνή θέση στον πίνακα αναπληρωτών φοβάμαι γιατί δεν ξέρουμε πόσους και αν θα πάρουν με μ.ω και τους κάνουν αργότερα κ.ω. Έχω μπερδευτει!

Και σε τι σε ευνοεί εσένα να πας ΑΜΩ;; Το 1 ή 2 μόρια που θα πάρεις ή τα 300ευρω που θα πάρεις και αν;;; Δεν γίνεται να σε πάρουν ΑΜΩ και μετά αναπληρωτή. Απλά θα σε πάρουν ωρομίσθια...θα βάζεις λεφτά και απο την τσέπη σου στην πέρα ραχούλα που θα πας για 2 ώρες την ημέρα και φυσικά θα τους ανοίξεις την πόρτα να σταματήσουν να παίρνουν αναπληρωτές που κοστίζουν....
ΔΡίξε μια ματιά  και στα προηγούμενα μηνύματα ;)

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #241 στις: Ιούνιος 26, 2010, 06:49:51 μμ »
να σας πω τι μου ειπε μια κοπελα που ρωτησε την πρωτοβαθμια εκπαιδευση για τους ωρομυσθιους νηπιαγωγους;;;; π.χ δηλωνεις ωρομισθια και σε παιρνουν. εαν καποια στιγμη αδειασει καποια θεση και χρειαζονται αναπληρωτρια παιρνουν απο τους ωρομισθιους και ιχι απο αυτους που εχουν δηλωσει μονο αναπληρωτες. ειναι λιγο περιεργο και δεν ξερω κατα ποσο ισχυει, αν καποιος μπορει να το ψαξει..... γιατι αν ισχυει αυτο τοτε μας αναγκαζουν να βαλουμε για ωρομισθιους, γιατι σου λεει αλλιως δεν θα μπεις και αναπληρωτης. τρελο;;;;

Υπάρχει περίπτωση να ισχύσει αυτό και να βρεθούμε απ'εξω αν δεν δηλωσουμε μ.ω.;; Είμαι κατά στο να δηλώσω μ.ω. αλλά με 750 περίπου περσυνή θέση στον πίνακα αναπληρωτών φοβάμαι γιατί δεν ξέρουμε πόσους και αν θα πάρουν με μ.ω και τους κάνουν αργότερα κ.ω. Έχω μπερδευτει!


Γιατι στεκεστε στα πασης φυσεως λεγομενα και δεν βλεπετε οτι πανε να περασουν στον κλαδο μας την ελεεινοτερη σχεση εργασιας!
Δεν καταλαβαινετε οτι η καθιερωση μιας τετοιας εργασιακης σχεσης θα επιφερει μειωσεις διορισμων μονιμων.
Σας ικανοποιει η αμοιβη που απ οτι φαινεται δεν θα ξεπερνα το επιδομα ανεργιας;
Νομιζω οτι δεν μιλω παραλογα.
Δεν ειμαι εκτος τοπου και χρονου,εχω βιωσει την εργασιακη ανασφαλεια στον ιδιωτικο τομεα,εχω ρισκαρει αφηνοντας την προηγουμενη εργασια μου για να δωσω στον Ασεπ,εχω εργαστει ως αναπληρωτρια με την προσδοκια να συγκεντρωσω μορια για μονιμοποιηση αλλα σας βεβαιωνω οτι αν ημουν στη θεση σας δεν θα καταπινα το χαπι και παρολη την ανασφαλεια που κι εγω θα ενιωθα δεν υπηρχε περιπτωση να προσυπογραψω σε καθεστως  εργασιακου μεσαιωνα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:31:28 »

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #242 στις: Ιούνιος 26, 2010, 06:52:30 μμ »
να σας πω τι μου ειπε μια κοπελα που ρωτησε την πρωτοβαθμια εκπαιδευση για τους ωρομυσθιους νηπιαγωγους;;;; π.χ δηλωνεις ωρομισθια και σε παιρνουν. εαν καποια στιγμη αδειασει καποια θεση και χρειαζονται αναπληρωτρια παιρνουν απο τους ωρομισθιους και ιχι απο αυτους που εχουν δηλωσει μονο αναπληρωτες. ειναι λιγο περιεργο και δεν ξερω κατα ποσο ισχυει, αν καποιος μπορει να το ψαξει..... γιατι αν ισχυει αυτο τοτε μας αναγκαζουν να βαλουμε για ωρομισθιους, γιατι σου λεει αλλιως δεν θα μπεις και αναπληρωτης. τρελο;;;;

Υπάρχει περίπτωση να ισχύσει αυτό και να βρεθούμε απ'εξω αν δεν δηλωσουμε μ.ω.;; Είμαι κατά στο να δηλώσω μ.ω. αλλά με 750 περίπου περσυνή θέση στον πίνακα αναπληρωτών φοβάμαι γιατί δεν ξέρουμε πόσους και αν θα πάρουν με μ.ω και τους κάνουν αργότερα κ.ω. Έχω μπερδευτει!

Και σε τι σε ευνοεί εσένα να πας ΑΜΩ;; Το 1 ή 2 μόρια που θα πάρεις ή τα 300ευρω που θα πάρεις και αν;;; Δεν γίνεται να σε πάρουν ΑΜΩ και μετά αναπληρωτή. Απλά θα σε πάρουν ωρομίσθια...θα βάζεις λεφτά και απο την τσέπη σου στην πέρα ραχούλα που θα πας για 2 ώρες την ημέρα και φυσικά θα τους ανοίξεις την πόρτα να σταματήσουν να παίρνουν αναπληρωτές που κοστίζουν....
ΔΡίξε μια ματιά  και στα προηγούμενα μηνύματα ;)
Είσαι πλήρως κατατοπιστική, ευχαριστώ για την απάντηση!
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #243 στις: Ιούνιος 26, 2010, 07:51:50 μμ »
να σας πω τι μου ειπε μια κοπελα που ρωτησε την πρωτοβαθμια εκπαιδευση για τους ωρομυσθιους νηπιαγωγους;;;; π.χ δηλωνεις ωρομισθια και σε παιρνουν. εαν καποια στιγμη αδειασει καποια θεση και χρειαζονται αναπληρωτρια παιρνουν απο τους ωρομισθιους και ιχι απο αυτους που εχουν δηλωσει μονο αναπληρωτες. ειναι λιγο περιεργο και δεν ξερω κατα ποσο ισχυει, αν καποιος μπορει να το ψαξει..... γιατι αν ισχυει αυτο τοτε μας αναγκαζουν να βαλουμε για ωρομισθιους, γιατι σου λεει αλλιως δεν θα μπεις και αναπληρωτης. τρελο;;;;

Υπάρχει περίπτωση να ισχύσει αυτό και να βρεθούμε απ'εξω αν δεν δηλωσουμε μ.ω.;; Είμαι κατά στο να δηλώσω μ.ω. αλλά με 750 περίπου περσυνή θέση στον πίνακα αναπληρωτών φοβάμαι γιατί δεν ξέρουμε πόσους και αν θα πάρουν με μ.ω και τους κάνουν αργότερα κ.ω. Έχω μπερδευτει!


Γιατι στεκεστε στα πασης φυσεως λεγομενα και δεν βλεπετε οτι πανε να περασουν στον κλαδο μας την ελεεινοτερη σχεση εργασιας!
Δεν καταλαβαινετε οτι η καθιερωση μιας τετοιας εργασιακης σχεσης θα επιφερει μειωσεις διορισμων μονιμων.
Σας ικανοποιει η αμοιβη που απ οτι φαινεται δεν θα ξεπερνα το επιδομα ανεργιας;
Νομιζω οτι δεν μιλω παραλογα.
Δεν ειμαι εκτος τοπου και χρονου,εχω βιωσει την εργασιακη ανασφαλεια στον ιδιωτικο τομεα,εχω ρισκαρει αφηνοντας την προηγουμενη εργασια μου για να δωσω στον Ασεπ,εχω εργαστει ως αναπληρωτρια με την προσδοκια να συγκεντρωσω μορια για μονιμοποιηση αλλα σας βεβαιωνω οτι αν ημουν στη θεση σας δεν θα καταπινα το χαπι και παρολη την ανασφαλεια που κι εγω θα ενιωθα δεν υπηρχε περιπτωση να προσυπογραψω σε καθεστως  εργασιακου μεσαιωνα.

Συμφωνώ με Maro!!!! Συνάδερφοι είναι ξεκάθαρο πως ο αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου είναι μια κοροϊδία για όλους μας!!! Οι νοήμονες και λογικοί εδώ μέσα πρέπει να το έχουν αντιληφτεί!!! Δεν σας βρωμάει κάτι με όλη αυτήν την υπόθεση??? Είναι μια προσπάθεια για επιβολή ενός εργασιακού μεσαίωνα και μιας εργασίας χωρίς δικαιώματα, με απώτερο σκοπό να μην γίνουν κανονικοί διορισμοί!!!! >:(  >:(  >:(  Είναι υποτίμηση της δουλειάς μας και του κλάδου μας! Πρώτη φορά βάζουν την ωρομισθία στα νηπιαγωγεία, αυτό δεν σας υποψιάζει για το τι πρόκειται να γίνει??? Γι' αυτό δεν πρέπει να το δηλώσει ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Emili83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #244 στις: Ιούνιος 26, 2010, 10:15:24 μμ »
να σας πω τι μου ειπε μια κοπελα που ρωτησε την πρωτοβαθμια εκπαιδευση για τους ωρομυσθιους νηπιαγωγους;;;; π.χ δηλωνεις ωρομισθια και σε παιρνουν. εαν καποια στιγμη αδειασει καποια θεση και χρειαζονται αναπληρωτρια παιρνουν απο τους ωρομισθιους και ιχι απο αυτους που εχουν δηλωσει μονο αναπληρωτες. ειναι λιγο περιεργο και δεν ξερω κατα ποσο ισχυει, αν καποιος μπορει να το ψαξει..... γιατι αν ισχυει αυτο τοτε μας αναγκαζουν να βαλουμε για ωρομισθιους, γιατι σου λεει αλλιως δεν θα μπεις και αναπληρωτης. τρελο;;;;

Υπάρχει περίπτωση να ισχύσει αυτό και να βρεθούμε απ'εξω αν δεν δηλωσουμε μ.ω.;; Είμαι κατά στο να δηλώσω μ.ω. αλλά με 750 περίπου περσυνή θέση στον πίνακα αναπληρωτών φοβάμαι γιατί δεν ξέρουμε πόσους και αν θα πάρουν με μ.ω και τους κάνουν αργότερα κ.ω. Έχω μπερδευτει!

Και σε τι σε ευνοεί εσένα να πας ΑΜΩ;; Το 1 ή 2 μόρια που θα πάρεις ή τα 300ευρω που θα πάρεις και αν;;; Δεν γίνεται να σε πάρουν ΑΜΩ και μετά αναπληρωτή. Απλά θα σε πάρουν ωρομίσθια...θα βάζεις λεφτά και απο την τσέπη σου στην πέρα ραχούλα που θα πας για 2 ώρες την ημέρα και φυσικά θα τους ανοίξεις την πόρτα να σταματήσουν να παίρνουν αναπληρωτές που κοστίζουν....
ΔΡίξε μια ματιά  και στα προηγούμενα μηνύματα ;)

 Για το 1 ή 2 μόρια ειστε σίγουροί? Διαβασατε προσεκτικα την προκυρηξη των αναπληρωτών? απο 1 Σεπτεμβριου απο ότι καταλαβα, εφόσον έχουν κλειδώσει οι πίνακες κ παυουν να τροφοδοτούνται με νέες προυπηρεσιες, η προυπηρεσια (ψιχουλα) που θα παίρνουμε θα ειναι μοριοδοτηση για τον επομενο ασεπ δηλαδη για τον ασεπ αρχες του 2012 που οπως λενε θα γίνει. και φυσικα δεν θα μετραει οπως πριν 1μήνας=1 μόριο, αλλά 1μήνας * 0,10 = 0,1.  8μηνες * 0,10= 0,8 ούτε καν 1 μόριο! Τα πράγματα είναι τραγικα κ οι περισσότεροι από εμάς δεν το χουν πάρει πρέφα. κ μεσα σ όλα αυτά θέλει να περάσει κ τον θέσμό της ωρομισθιας κ στο νηπιαγωγειο. Ε  ΟΧΙ, ΑΡΚΕΤΑ!

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #245 στις: Ιούνιος 26, 2010, 10:35:36 μμ »
ωραια ,

εχετε καλη αποψη για τους ΑΜΩ,
αυτο ομως ειναι ενα θεμα που δεν αφορα μονο τους νηπιαγωγους
αλλά ολη την εκπαιδευση ,

γιατι αυτα δεν τα γραφετε σε ενα τοπικ ευρυτερου ενδιαφεροντος ;
γιατι να μην ενημερωνονται οσο το δυνατον περισσοτεροι συναδελφοι που εργαζονται ή θελουν να εργαστουν στην εκπαιδευση;

ειναι κριμα να μην μπορουμε να ενωσουμε τις φωνες μας ουτε καν μεσα σε ενα φορουμ
ακομη και οι διαχειριστες φανταζομαι δεν ξερουν ποιο να πρωτομετακινησουν  .


Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #246 στις: Ιούνιος 26, 2010, 10:47:44 μμ »
mardz μιλάμε για ένα υποθετικό θέμα, μιας που στους Νηπιαγωγούς και τους Δασκάλους ακόμα δεν έχει επιβεβαιωθεί οτι θα ισχύει η ωρομισθία (ή Α.Μ.Ω όπως λέγεται τώρα). Επιπλέον οι υπόλοιποι κλάδοι της Β/βαθμιας δεν περιμένουν καμια ιδιαίτερη ενημέρωση απο εμας της Α/βαθμιας που δεν έχουμε εμπειρία σε τέτοιου είδους ελαστική εργασία... Η συζήτηση κινείται γύρω απο την οργάνωση μας (σαν κλάδος) και το πως θα αποτρέψουμε αυτά τα σχέδια του Υπουργείου :( δυστυχως στη Β/βαθμια έχει περάσει η ωρομισθία (και αυτό έχει αντίκτυπο στους διορισμούς ::) )
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2010, 10:57:31 μμ από vasp »

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #247 στις: Ιούνιος 26, 2010, 11:22:20 μμ »
mardz μιλάμε για ένα υποθετικό θέμα, μιας που στους Νηπιαγωγούς και τους Δασκάλους ακόμα δεν έχει επιβεβαιωθεί οτι θα ισχύει η ωρομισθία (ή Α.Μ.Ω όπως λέγεται τώρα). Επιπλέον οι υπόλοιποι κλάδοι της Β/βαθμιας δεν περιμένουν καμια ιδιαίτερη ενημέρωση απο εμας της Α/βαθμιας που δεν έχουμε εμπειρία σε τέτοιου είδους ελαστική εργασία... Η συζήτηση κινείται γύρω απο την οργάνωση μας (σαν κλάδος) και το πως θα αποτρέψουμε αυτά τα σχέδια του Υπουργείου :( δυστυχως στη Β/βαθμια έχει περάσει η ωρομισθία (και αυτό έχει αντίκτυπο στους διορισμούς ::) )

αυτο ειναι σαν την γαγγραινα ,
δεν θα σταματησει πουθενα και εκει ειναι ουσια του πολυδιαφημισμενου πολυνομοσχεδιου της πολυμηχανης υπερυπουργου ,

ελαστικη εργασια για οσο το δυνατο περισσοτερους , οι περισσοτεροι θα περνουν απο την εκπαιδευση αλλα δεν θα παιρνουν συνατξη απο εκει , το συστημα της εκπαιδευσης θα συντηρειται απο ον ενθουσιασμο και την ελπιδα των νεοεισερχομενων .
σιγουρα χρειαζεται οργανωση , αλλα να μην περιοριστει στα συμφεροντα των επιμερους κλαδων .

η αληθεια ειναι δεν ξερω τι ισχυει για τον κλαδο σας , αλλα ετυχε να διαβασω ενδιαφερουσε αποψεις γιαυτο και εγραψα ,
αν μου ηταν αδιαφορες οι αποψεις δεν θα εγραφα (ελπιζω να μην παρεξηγηθηκα )

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #248 στις: Ιούνιος 26, 2010, 11:28:56 μμ »
να σας πω τι μου ειπε μια κοπελα που ρωτησε την πρωτοβαθμια εκπαιδευση για τους ωρομυσθιους νηπιαγωγους;;;; π.χ δηλωνεις ωρομισθια και σε παιρνουν. εαν καποια στιγμη αδειασει καποια θεση και χρειαζονται αναπληρωτρια παιρνουν απο τους ωρομισθιους και ιχι απο αυτους που εχουν δηλωσει μονο αναπληρωτες. ειναι λιγο περιεργο και δεν ξερω κατα ποσο ισχυει, αν καποιος μπορει να το ψαξει..... γιατι αν ισχυει αυτο τοτε μας αναγκαζουν να βαλουμε για ωρομισθιους, γιατι σου λεει αλλιως δεν θα μπεις και αναπληρωτης. τρελο;;;;

Επιπλέον να μης σας πανικοβάλουν. Αυτό ισχύει μόνο στην περίπτωση που δεν υπάρχει άλλος που δήλωσε την ίδια περιοχή για ΑΚΩ με περισσότερα μόρια και δεν τον έχουν καλέσει ακόμη. Μόνο τότε ο ΑΜΩ γίνεται ΑΚΩ. Τις ερωτήσεις αυτού του είδους να τις υποβάλλετε στο υπουργείο και όχι σε οποιονδήποτε υπάλληλο.

 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2010, 11:31:29 μμ από sikat »

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #249 στις: Ιούνιος 27, 2010, 01:48:07 μμ »
δεν χρειαζεται και τοσο σκεψη τα πραγματα ειναι απλα και κάνεις συνειδητα την επιλογή σου
τα προηγουμενα χρονια οι αναπληρωτές αποδεχονταν την θεση για το μόρια και οχι για τα χρήματα ε... τωρα εξανεμίστηκε κ αυτο αν ο αναπληρωτης παιρνει 0.10 μορια το μήνα ο ωρομισθιος τι θα παιρνει? επιπλεον τα μόρια απο δω και περα θα μετρανε ως μοριοδοτηση της πλάκας για τον επεμενο ασεπ.η μη διευκρίνηση απο το υπουργειο αν θα ισχυσει στο νηπιαγωγειο αμω γινεται επι του πονηρου δεν νομίζετε?
τα αρνητηκα μπορουμε να τα διακρινουμε προφήτες ομως δεν ιεμαστε για να ξερουμε τι θα γίνει στο μέλλον το μονο σίγουρο ειναι οτι μπαινει πλεον και στην πρωτοβαθμια ο αμω..... ήττα θεωρειται και αυτό
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #250 στις: Ιούνιος 27, 2010, 05:46:32 μμ »
Άποψή μου είναι ότι
1)Αν είσαι ψηλά στον πίνακα αναπληρωτών δεν σε συμφέρει να βάλεις ΑΜΩ γιατί μπορεί να χάσεις θέση ΑΚΩ
2)Αν είσαι στη μέση δεν σε συμφέρει γιατί α) κάνεις μεσοπρόθεσμα ζημιά στο εαυτό σου(μειώνεις την πιθανότητα να προσληφθείς κανονικά ή σαν ΑΚΩ) και β) κάνεις ζημια σε όλο τον κλάδο βάζοντας την ωρομισθία από το παράθυρο
3)Αν είσαι χαμηλά στον πίνακα ούτως ή άλλως δεν θα σε φωνάξουν οπότε το μόνο που καταφέρνεις είναι να επικροτείς την πολιτική του υπουργείου που μας αιφνιδίασε όλους!

ΦΕΤΟΣ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ

Αποσυνδεδεμένος m.m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #251 στις: Ιούνιος 27, 2010, 05:52:15 μμ »
Ειμαι μαθηματικος και συμφωνω μαζι σου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160785
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 442
Σύνολο: 454

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.