*

Αποστολέας Θέμα: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 213249 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #938 στις: Μάιος 12, 2007, 08:27:02 πμ »
Καλησπέρα παιδιά, είμαι απόφοιτη της Διαχείρισης Πληροφοριών, δουλεύω σαν ωρομίσθια από τον Δεκέμβρη.Είμαι φοβερά εκνευρισμένη με όσα γίνονται η μάλλον γι' αυτά που θα γίνουν. Δηλαδή αν νικήσει ο ΣΤΕΜΠ σημαίνει ότι δεν μπορώ να ξαναδιδάξω? Η σχολή μου ανήκει στην ΣΔΟ αλλά τα μαθήματα είναι 50% σχετικά με πληροφορική, προγραμματισμό κτλ, και 50% με οικονομικά. Ας πούμε ότι  με ρίχνουν εμένα που δεν πληρώ τα κριτήρια, τους καθηγητές που έπαιρναν πριν λίγα χρόνια λόγω έλλειψης του κλάδου μου και είχαν τελειώσει  θεολογίες, φιλολογίες και άλλες ειδικότητες και είχαν στο ενεργητικό τους μια βεβαίωση,πιστοποίηση και διδάσκουν πληροφορική δεν θα τους κάνει τίποτα? Ε όχι, είναι άδικο απ' την στιγμή που είμαι του αντικειμένου και όχι άσχετη να με δεχτούν σαν ισάξιά τους. Και από ότι γνωρίζω καμία σχολή από αυτές που προαναφέρατε δεν είναι εύκολες, ούτε της πλάκας, πως μπορεί να κρίνει ένας ΣΤΕΜΠ ότι δεν κάνουμε για καθηγητές?Λογικά να το δούμε, κάτι παραπάνω θα ξέρει ο εκάστοτε Υπουργός Παιδείας  με το επιτελείο του.  Ακόμα και αν υπάρχει περίπτωση να νικήσει ένας σύλλογος  απέναντι στο κράτος,  θα γίνει χαμός.Αν είναι και οι σύλλογοι να  κυβερνάνε τότε προτείνω να κάνουμε και εμείς τον σύλλογο ΑΝΤΙΣΤΕΜΠ.... Συγνώμη για το επιθετικό ύφος αλλα μου την δίνει όταν υπάρχει τέτοια αδικία
δεν ξερω αν διαβασες το θεμα απο την αρχη, αλλα οσοι ανοικουν στο στεμπ θεωρουν τον συλλογο τους κρατος, δηλαδη ξερουν ποιοι ειναι αξιοι να διδασκουν συμφωνα με το προγραμμα σπουδων καθε σχολης, θεωρουν οτι δεν επρεπε να δημιουργηθουν ολες αυτες οι σχολες απο την στιγμη που η πολιτεια δεν μπορει να τους απορροφισει, γνωριζουν το "επιπεδο" των καθηγητων που διδασκουν σε αυτες της σχολες και με βαση αυτο κρινουν οτι εμεις δεν εχουμε επαρκεις γνωσεις πληροφορικης (αλλωστε αυτο ισχυριζονται και στην προσφυγη), επειδη οι δικοι τους κανουν 10 χρονια να βγαλουν τη σχολη τους θεωρουν οτι ειναι πολλλλλυυυυυυυ δυσκολη και με "επιπεδο" ενω εμεις που τελειωσαμε στα 4 χρονια, μας τους χαριζαν τους βαθμους!!και τελος μας αποκαλουν "μεταλλαγμενους"...Αφου γνωριζουν τοσο βαθια τα θεματα που αποσχολουν την τριτοβαθμια εκπαιδευση και ζηταν "αλλαγες" με προσφυγες ΠΔ, γιατι δεν ξεκιναν τις ριζοσπαστικες τους προτασεις απο την πρωτοβαθμια εκπ/ση, ετσι βρε αδερφε για να γινει και σωστη δουλεια, με τη σειρα!
Απορρω πως ριξαν τοσο πολυ το "επιπεδο" τους και ασχολουνται με ολα αυτα πχ προγραμματα σπουδων, καθηγητες, σκοπος ιδρυσης των σχολων, "μεταλλαγμενους" κλπ
ΟΛΑ αυτα ακουγονται σαν εκπομπη του "Κους Κους"! Ας σοβαρευτουμε λοιπον και να δουμε το θεμα ζεστα!!Δυστυχως ειμαστε στη δυσαρεστη θεση να προσπαθουμε να πεισουμε αποφοιτους των σχολων ΤΕΙ Πληροφορικής κλάδου ΠΕ20 να διεκδικησουν τα αυτονοητα!!Γραφτείτε στην ΕΤΕΠ!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:17:20 »

Αποσυνδεδεμένος dinos_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • π.20 Λατρεύω τον άνθρωπο
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #939 στις: Μάιος 12, 2007, 10:07:44 πμ »
Ειναι τρομερή η αδικια που πανε να μας κάνουν παιδια και κυριως με σταναχωρει που το εήπεδο τους είναι χαμηλο . Εγώ για να γινω καθηγητης πήγα στη σχολη , τωρα τι θα γινουμε ; 4 χρονια σπουδαζοθμε χωρίς λογο ; να συσπηρωθούμε !
"Εν ονόματι της δημοκρατίας έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα."
Ανωνύμου Κορασίδος

"Ένας φιλόσοφος που δεν τον καταλαβαίνω είναι ένας απατεώνας."
dinos

Αποσυνδεδεμένος tsipouro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην με ματιάξετε!
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #940 στις: Μάιος 12, 2007, 11:02:21 πμ »
Μην ακούτε αερολογίες από δω και από κει. Πρέπει να κάνουμε οργανωμένες κινήσεις. Γραφτείτε όλοι στην ETEΠ , όπως λέει και η heren , γιατί έτσι με μεγάλη συμμετοχή θα μπορέσουμε να ζητήσουμε , να μας ακούσουν και να δικαιωθούμε! Απότι μαθαίνω η συμμετοχή έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία , αλλά κάποια από τα καινούρια τμήματα δεν ασχολούνται με το θέμα και δηλώνουν άγνοια. Η ΕΤΕΠ θα εξασφαλίσει τα αυτονόητα σε μόνο όσους είναι μέλη... Αυτά για να μην νομίζουνε κάποιοι , ότι θα τρέχουμε και για τη πάρτη τους...

Αποσυνδεδεμένος dinos_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • π.20 Λατρεύω τον άνθρωπο
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #941 στις: Μάιος 12, 2007, 11:46:11 πμ »
Δηλαδή όσοι δε γραφτουνε θα μείνουν στην απεξω ; τοτε να ενημερωσετε τουλαχιστο τον κοσμο να ξερει   !
Αυτό που εχει σημασια είναι να διακιοθούμε μεσα από τη συμετοχη στο συλλογο. Εχουμε καθολου στατιστικα στοιχεια του ΕΤΕΠ ; Ποσοι ειμαστε ;
εγω ειμαι φοιτητης και δεμπορω να γραφω τσιπουρο αλλα το εχω πει σε ολους!
"Εν ονόματι της δημοκρατίας έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα."
Ανωνύμου Κορασίδος

"Ένας φιλόσοφος που δεν τον καταλαβαίνω είναι ένας απατεώνας."
dinos

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:17:20 »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #942 στις: Μάιος 12, 2007, 05:41:04 μμ »
Δηλαδή όσοι δε γραφτουνε θα μείνουν στην απεξω ; τοτε να ενημερωσετε τουλαχιστο τον κοσμο να ξερει   !
Αυτό που εχει σημασια είναι να διακιοθούμε μεσα από τη συμετοχη στο συλλογο. Εχουμε καθολου στατιστικα στοιχεια του ΕΤΕΠ ; Ποσοι ειμαστε ;
εγω ειμαι φοιτητης και δεμπορω να γραφω τσιπουρο αλλα το εχω πει σε ολους!


Όσοι γράφονται ως μέλη στην ΕΤΕΠ, καλό είναι να γραφτούν και στο forum της..
Εκεί φαίνονται αρκετά στατιστικά.
Καλά, οι φοιτητές των ανάλογων σχολών δεν μπορούν να γραφτούν;;;

Αποσυνδεδεμένος automation

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #943 στις: Μάιος 12, 2007, 06:12:21 μμ »
ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΡΙΤΑΝΑΚΟΠΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΗΣ ΑΚΥΡΩΤΙΚΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ (ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ 4.4) .ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΥΠΕΠΘ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΑΣΚΗΣΕΙ ΤΡΙΤΑΝΑΚΟΠΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΧΑΣΕΙ (ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΙ ΑΝΤΙΔΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΠΘ-ΣΤΕΜΠ).ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ  (ΠΡΟΦΑΝΩΣ) ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ. ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΘΕΙ ΗΔΗ ΜΙΑ ΑΚΥΡΩΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΗΣ ΤΡΙΤΑΝΑΚΟΠΗΣ.
Έχεις δίκιο για όλα τα άλλα, άλλα το ΥΠΕΠΘ δεν θα έχει δικαίωμα να ασκήσει τριτανακοπή διότι η τριτανακοπή είναι δικαίωμα κάποιων "τρίτων" (εξ'ου και τριτανακοπή) που έχουν έννομο συμφέρων να διατηρηθεί το Π.Δ. και δεν είχαν παρασταθεί στο αρχικό δικαστήριο ή δεν τους είχε κοινοποιηθεί από το ΣΤΕ η αίτηση ακυρώσεως. Συνεπώς το ΥΠΕΠΘ σε καμία περίπτωση δεν θεωρείται "τρίτος" αλλά αντιθέτως ήταν και αρχικός διάδικος.

Αποσυνδεδεμένος John_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #944 στις: Μάιος 12, 2007, 09:15:25 μμ »
ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΡΙΤΑΝΑΚΟΠΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΗΣ ΑΚΥΡΩΤΙΚΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ (ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ 4.4) .ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΥΠΕΠΘ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΑΣΚΗΣΕΙ ΤΡΙΤΑΝΑΚΟΠΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΧΑΣΕΙ (ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΙ ΑΝΤΙΔΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΠΘ-ΣΤΕΜΠ).ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ  (ΠΡΟΦΑΝΩΣ) ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ. ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΘΕΙ ΗΔΗ ΜΙΑ ΑΚΥΡΩΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΗΣ ΤΡΙΤΑΝΑΚΟΠΗΣ.
Έχεις δίκιο για όλα τα άλλα, άλλα το ΥΠΕΠΘ δεν θα έχει δικαίωμα να ασκήσει τριτανακοπή διότι η τριτανακοπή είναι δικαίωμα κάποιων "τρίτων" (εξ'ου και τριτανακοπή) που έχουν έννομο συμφέρων να διατηρηθεί το Π.Δ. και δεν είχαν παρασταθεί στο αρχικό δικαστήριο ή δεν τους είχε κοινοποιηθεί από το ΣΤΕ η αίτηση ακυρώσεως. Συνεπώς το ΥΠΕΠΘ σε καμία περίπτωση δεν θεωρείται "τρίτος" αλλά αντιθέτως ήταν και αρχικός διάδικος.

Για αυτό το λόγο ακριβώς πρέπει εμείς οι "τριτοι" (και έχοντες έννομο συμφέρον) να ασκήσουμε να ασκήσουμε τριτανακοπή μέσω της ΕΤΕΠ. Και βέβαια αλλιώς θα είναι να ασκεί τριτανοκοπή ένας σύλλογος με πάρα πολλά μέλη.Για αυτό πρέπει όλοι να δυναμώσουμε την ΕΤΕΠ.Είναι βέβαιο ότι τριανακοπή θα ασκήσει και ο δικηγόρος των Αυτοματιστών. Πρέπει να ζητήσουμε και την νομική συμπαράσταση (και γιατί όχι και οικονομική) της ΟΛΜΕ. Στο κάτω κάτω μέλη της είμαστε και πληρώνουμε συνδρομή.
Όσοι περισσότεροι είμαστε τόσο ποιο δυνατή φωνή θα έχουμε.

Υ.Γ. Όπως όλοι καταλαβαίνετε αυτά που ακούγαμε για μετάταξη είναι μπαρούφες. Μετάταξη σημαίνει νομικά απόλυση από ένα υπουργείο και αυτόματη πρόσληψη σε ένα άλλο. Πως να γίνει απόλυση όταν θα θεωρηθεί ότι η πρόσληψή μας ήταν άκυρη.Αν και προσωπικά δεν άφησα μία δουλεία στον ιδιωτικό τομέα με καλές απολαβές για να γίνω γραφιάς σε ένα υπουργείο. Την άφησα γιατί το κράτος με κάλεσε να συνεισφέρω  στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος tsipouro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην με ματιάξετε!
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #945 στις: Μάιος 13, 2007, 09:45:57 μμ »
Ποιος μίλησε για μετάταξη? έ , όχι και να υποχωρήσουμε τώρα! Προσωπικά άφησα μόνιμο διορισμό στον ευρύτερο δημόσιο τομέα σαν ΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ , για να δουλέψω σαν καθηγήτρια! Μην τρελαθούμε τελείως...!
Δεν κάνουμε ούτε ένα βήμα πίσω! Ούτε μετάταξη , ούτε απόλυση , ούτε τίποτα! Η ΕΤΕΠ πρέπει να ενισχυθεί και θα ενισχυθεί! Ήδη , οι εγγραφές έχουν ξεπεράσει κάθε προσδοκία!

Αποσυνδεδεμένος sorimavat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #946 στις: Μάιος 15, 2007, 07:25:56 μμ »
Μια ιδεα μονο: γιατι δεν εκδιδεται ενα ενημεροτικο δελτιο για τον συλογο σασ; Θα μπορουσατε να συνεισφερετε ολοι οικονομικα και να βγαλετε π.χ. καθε μηνα η πιο συχνα αν γινοταν, ενα μικρο περιοδικο που να διανεμετε σε καιριουσ φορεισ που θα μπορουσαν να ευαισθητοποιηθουν με το στοχο σασ... να εχει και ειδησεισ και νεα του κλαδου σασ γενικοτερα και οχι μονο στην εκπαιδευση, οποσ  εινε με λιγα λογια το δελτιο του ΤΕΕ (καντε το και πιο μοντερνο, καποσ ξυλινο και ξεπερασμενο το βρισκω - καμια φορα το ξεφυλιζω γιατι ειναι συνδρομητησ φιλοσ μου συναδελφοσ καθηγητησ πληροφορικησ). Θελουμε δεν θελουμε, οι δημοσιεσ σχεσεισ εινε απαραιτητεσ ακομα και στον χωρο τησ παιδειασ...

Αποσυνδεδεμένος sorimavat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #947 στις: Μάιος 15, 2007, 08:56:01 μμ »
ωχ... κατι που ειδα μολισ τωρα: λεει πανω πανω οτι εινε και 4 τμηματα ΑΕΙ που κινδυνεβουν να χασουν τα δικαιοματα τουσ στην πληροφορικη: ποια ειναι αυτα; μια φιλη μου σπουδαζει σε ΑΕΙ Πληροφορικη με σκοπο να γινει καθηγητρια, θα απογοητευτει αν μαθει οτι κινδυνεβει να βρεθει εκτοσ προσοντων :-\

Αποσυνδεδεμένος tsipouro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην με ματιάξετε!
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #948 στις: Μάιος 17, 2007, 11:33:04 πμ »
ΤΟ Π.Δ 268/2004 εκτός από τμήματα ΤΕΙ βάζει και άλλα 4 τμήματα ΑΕΙ στην εκπαίδευση. Ο εισηγητής της υπόθεσης τοποθετείται υπερ της συνολικής κατάργησης του ΠΔ. Δεν γίνεται να βγούνε εκτός μόνο τα ΤΕΙ και τα ΑΕΙ να μείνουν μέσα! Έχουν και τα ΑΕΙ πρόβλημα από την κίνηση του ΣΤΕΜΠ!

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #949 στις: Μάιος 17, 2007, 10:31:22 μμ »
Η συνέχεια της συζήτησης με τη zoitsa (http://www.pde.gr/index.php?topic=1713.new#new), και με όλους τους άλλους μπορεί να πραγματοποιηθεί εδώ πλέον....
Δε γινόταν ένα θέμα να το συζητάμε σε δυο διαφορετικά σημεία.
Εξάλου το δικό μου topic είναι μόνο για να ψηφίζετε. Η συζήτηση σε εκείνο έχει κλειδωθεί.
Εδώ μόνο μπορούμε να έχουμε την κουβεντούλα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2007, 10:44:18 μμ από psych@ra »

Αποσυνδεδεμένος dinos_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • π.20 Λατρεύω τον άνθρωπο
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #950 στις: Μάιος 17, 2007, 11:33:49 μμ »
Γιασου μπραβο,το σημαντικο είναι να συνεχίσουμε την κουβέντα ετσι θα ασχολούνται, με το θέμα και μαζι μας ολοι εμένα με απασχολει πολύ εντονα, δεν μπορω να κοιμηθω, μερικές εξοδους σε ένα παρτυ πχ με καλέσανε κάτι κοπέλες και δεν πηγα τοσο αγχος…Έλεος παιδια λυπηθειτεμας τι θα γινουμε εμεις;
"Εν ονόματι της δημοκρατίας έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα."
Ανωνύμου Κορασίδος

"Ένας φιλόσοφος που δεν τον καταλαβαίνω είναι ένας απατεώνας."
dinos

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #951 στις: Μάιος 17, 2007, 11:42:23 μμ »
Γιασου μπραβο,το σημαντικο είναι να συνεχίσουμε την κουβέντα ετσι θα ασχολούνται, με το θέμα και μαζι μας ολοι εμένα με απασχολει πολύ εντονα, δεν μπορω να κοιμηθω, μερικές εξοδους σε ένα παρτυ πχ με καλέσανε κάτι κοπέλες και δεν πηγα τοσο αγχος…Έλεος παιδια λυπηθειτεμας τι θα γινουμε εμεις;
Εντάξει φίλε μου, είπαμε... Χαλάρωσε.... Όλους μας απασχολεί το θέμα αλλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας!!! Η ζωή συνεχίζεται!!!  ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160484
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 643
Σύνολο: 656

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.