*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 36435 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #84 στις: Μάρτιος 14, 2022, 09:52:09 μμ »
Φτάνει και αυτή η καραμέλα , μπορεί να είμαστε και συνάδελφοι με περισσότερα μόρια απλώς να μη δηλώσαμε τις περιοχές για να διοριστούμε πέρυσι . Αναλάβετε ο καθένας τις ευθύνες των πράξεων του και φτάνει η γκρίνια . Βολεψαδηκες
Κι εσύ έμεινες αδιόριστος φαντάζομαι και όχι γιατί φοβήθηκες τη διετία. Περαστικά σου. Κι όταν έρθει η ώρα σου θα μείνεις κ συ εκεί που θα πας. Η όχι; Ξέχασα περιμένεις αστικό κέντρο που θα ανοίξει τωρα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:03:48 »

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #85 στις: Μάρτιος 14, 2022, 09:53:30 μμ »
"οι εξαγγελίες της κυβέρνησης για νέους διορισμούς εγείρουν ζητήματα ισονομίας, αφού συνάδελφοι με λιγότερα μόρια θα διοριστούν στις θέσεις που δεν τοποθετηθήκαμε εμείς στο νομό συμφερόντων μας. "


....  ;D

Αναπληρωτές ζητούν άνοιγμα πινάκων μέσω επιστολής στον Μητσοτάκη, χωρίς να του ζητάνε μόνιμους διορισμούς φέτος.
Μόνιμοι νεοδιοριστοι του λένε ότι υπάρχουν ζητήματα ισονομιας αν γίνουν διορισμοί..

Κι εμεις πιστευουμε ότι θα μας πάρει κανένας στα σοβαρά και θα κάνει διορισμούς φέτος...  ::)

Αποσυνδεδεμένος leedorf79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Η εκπαίδευση και η ανατροφή των παιδιών πρέπει να
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #86 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:18:57 μμ »
Φτάνει και αυτή η καραμέλα , μπορεί να είμαστε και συνάδελφοι με περισσότερα μόρια απλώς να μη δηλώσαμε τις περιοχές για να διοριστούμε πέρυσι . Αναλάβετε ο καθένας τις ευθύνες των πράξεων του και φτάνει η γκρίνια . Βολεψαδηκες
Βολεψάκηδες φίλε μου είναι όσοι ενώ ήταν πολλές θέσεις κάτω από τους περσινούς διορισμούς προσβλέπουν να πάρουν τις θέσεις "φιλέτα" από τους συναδέλφους τους που δούλευαν τόσα χρόνια σε κάθε γωνιά της Ελλάδας και αδικήθηκαν πέρσι γιατί δεν τους δόθηκαν όλα τα κενά να δηλώσουν

Αποσυνδεδεμένος leedorf79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Η εκπαίδευση και η ανατροφή των παιδιών πρέπει να
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #87 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:20:37 μμ »
"οι εξαγγελίες της κυβέρνησης για νέους διορισμούς εγείρουν ζητήματα ισονομίας, αφού συνάδελφοι με λιγότερα μόρια θα διοριστούν στις θέσεις που δεν τοποθετηθήκαμε εμείς στο νομό συμφερόντων μας. "


....  ;D

Αναπληρωτές ζητούν άνοιγμα πινάκων μέσω επιστολής στον Μητσοτάκη, χωρίς να του ζητάνε μόνιμους διορισμούς φέτος.
Μόνιμοι νεοδιοριστοι του λένε ότι υπάρχουν ζητήματα ισονομιας αν γίνουν διορισμοί..

Κι εμεις πιστευουμε ότι θα μας πάρει κανένας στα σοβαρά και θα κάνει διορισμούς φέτος...  ::)
Εμείς δεν ζητάμε να μη γίνουν διορισμοί. Ζητάμε να προηγηθούν οι μεταθέσεις μας των νέων διορισμών

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:03:48 »

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #88 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:21:59 μμ »
Αυτό που γράφουν για ισονομία και ότι θα τους πάρουν την θέση κάποιοι με λιγότερα μόρια είναι η μεγαλύτερη απάτη που έχω ακούσει . Υπάρχουν άτομα στον πίνακα που δεν δήλωσαν όλες τις περιοχές και δεν διορίστηκαν . Υπήρχαν άτομα που παραχώρησαν τη θέση τους σε κάποιους πιο κάτω από αυτούς γιατί είχαν α β υποχρεώσεις . Ντροπή λίγο .

Αποσυνδεδεμένος leedorf79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Η εκπαίδευση και η ανατροφή των παιδιών πρέπει να
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #89 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:24:08 μμ »
Αυτό που γράφουν για ισονομία και ότι θα τους πάρουν την θέση κάποιοι με λιγότερα μόρια είναι η μεγαλύτερη απάτη που έχω ακούσει . Υπάρχουν άτομα στον πίνακα που δεν δήλωσαν όλες τις περιοχές και δεν διορίστηκαν . Υπήρχαν άτομα που παραχώρησαν τη θέση τους σε κάποιους πιο κάτω από αυτούς γιατί είχαν α β υποχρεώσεις . Ντροπή λίγο .
Αυτοί που λες είναι η πλειοψηφία; Μήπως απάτη είναι που έκρυψαν πέρσι τα κενά και δεν μπορέσαμε να πάμε όσοι διοριστήκαμε εκεί που μας αναλογεί με βάση τη σειρά που είχαμε στον πίνακα;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2022, 10:27:27 μμ από leedorf79 »

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #90 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:26:49 μμ »
Κι εσύ έμεινες αδιόριστος φαντάζομαι και όχι γιατί φοβήθηκες τη διετία. Περαστικά σου. Κι όταν έρθει η ώρα σου θα μείνεις κ συ εκεί που θα πας. Η όχι; Ξέχασα περιμένεις αστικό κέντρο που θα ανοίξει τωρα.
Ειδες να ζητάω κάτι ; Έμεινα γιατί δεν με βόλευαν οι περιοχές . Επιλογή μου και ούτε μετανιώνω . Διοριζόμουν και στις δυο ειδικότητες που έχω . Ούτε γκρίνιαξα ούτε ζητάω κάτι να αλλάξει . Τους όρους τους ήξερα . Περαστικά σου εσένα , εγώ μια χαρά τα περνάω

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #91 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:28:08 μμ »
Βολεψάκηδες φίλε μου είναι όσοι ενώ ήταν πολλές θέσεις κάτω από τους περσινούς διορισμούς προσβλέπουν να πάρουν τις θέσεις "φιλέτα" από τους συναδέλφους τους που δούλευαν τόσα χρόνια σε κάθε γωνιά της Ελλάδας και αδικήθηκαν πέρσι γιατί δεν τους δόθηκαν όλα τα κενά να δηλώσουν
Δεν σε είδα να τα λες πέρυσι αυτά . Βολεύτηκες και όλα οκ .

Αποσυνδεδεμένος leedorf79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Η εκπαίδευση και η ανατροφή των παιδιών πρέπει να
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #92 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:32:26 μμ »
Δεν σε είδα να τα λες πέρυσι αυτά . Βολεύτηκες και όλα οκ .
Πως το ξέρεις ότι δεν τα έλεγα και περσι; Μια χαρά τα έλεγα αλλά δεν μπορούσα να ρισκάρω 15 χρόνια προϋπηρεσίας. Το πιο καθαρό θα ήταν να έλεγε θα κάνω και του χρόνου διορισμούς και τότε θα περίμενα κι εγώ. Τώρα είναι σαν να παίζει τζόκερ και όποιος ρισκάρει περισσότερο κερδίζει και περισσότερα.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #93 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:43:27 μμ »
Αυτό που γράφουν για ισονομία και ότι θα τους πάρουν την θέση κάποιοι με λιγότερα μόρια είναι η μεγαλύτερη απάτη που έχω ακούσει . Υπάρχουν άτομα στον πίνακα που δεν δήλωσαν όλες τις περιοχές και δεν διορίστηκαν . Υπήρχαν άτομα που παραχώρησαν τη θέση τους σε κάποιους πιο κάτω από αυτούς γιατί είχαν α β υποχρεώσεις . Ντροπή λίγο .

Προφανώς και υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις που λες, αλλά η μεγαλύτερη απάτη που έχεις ακούσει;;; Έλα τώρα, συναδέλφισσα. Είναι απολύτως ξεκαθαρο ότι τα άτομα που θα διοριστούν στους επόμενους  διορισμούς έχουν (γενικά μιλώντας) χαμηλότερες θέσεις στον πίνακα απ όσους διορίστηκαν πέρυσι. Αυτό που λες  είναι η εξαίρεση. Αυτό που λέω εγώ είναι ο κανόνας. Για τη δίκη μου περιοχή (που επέτρεψε μου να ξερω τι παίζεται) τα άτομα που θα διοριστούν θα είναι και 1000 θέσεις κάτω από μενα στον πίνακα. Εάν πέρυσι είχε πει η υπουργός οτι θα έκανε και φέτος διορισμούς και ξέροντας ότι η περιοχή μου έβγαλε λίγα κενά, το πιθανότερο ήταν να επέλεγα την αναπλήρωση στο σπίτι μου και να διεκδικούσα διορισμό φέτος. Στη χειρότερη πάλι σε γειτονικό νόμο θα κατέληγα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2022, 11:12:18 μμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1693
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #94 στις: Μάρτιος 15, 2022, 08:18:24 πμ »
Η πιθανότητα τα φιλέτα, όπως τα λέτε, να κρατήθηκαν για τις μεταθεσεις σας, σας περνάει από το μυαλό; Μπορεί να ήθελαν να εξασφαλίσουν προσωπικο σε θέσεις που συνήθως αρνούνται να πάνε ακόμα και οι αναπληρωτές. Κάνατε τη διετία σας (αν είστε ειδική ή θα την καλύψετε σε ένα χρόνο  οι της γενικής), θα πάτε εκεί που θέλετε με μετάθεση ( μην ξεχνάτε ότι η σειρά είναι μεταθεσεις- μετατάξεις- διορισμοί) και οι θέσεις που θα μείνουν ελεύθερες από όσους μετακινηθούν, θα καλυφθούν από τους νέους διορισμούς. Τόσα χρόνια στη γενική πάνω- κάτω αυτό γινεται
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 15, 2022, 08:22:19 πμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #95 στις: Μάρτιος 15, 2022, 09:11:34 πμ »
Ειδες να ζητάω κάτι ; Έμεινα γιατί δεν με βόλευαν οι περιοχές . Επιλογή μου και ούτε μετανιώνω . Διοριζόμουν και στις δυο ειδικότητες που έχω . Ούτε γκρίνιαξα ούτε ζητάω κάτι να αλλάξει . Τους όρους τους ήξερα . Περαστικά σου εσένα , εγώ μια χαρά τα περνάω
Eγω δεν εχω να περασω κατι. Εχω διοριστει. Θα κανω απλα αλλο ενα ετος. Οκ. Αλλα το γεγονος οτι μετα απο 10 χρονια αδιοριστιας και ματαιοτητας να θεωρουμε δεδομενο οτι καθε χρονο θα γινονται διορισμοι ξεπερνα καθε ειδους νοημοσυνη. Συγγνωμη τωρα οι διορισμοι ειναι σαν τις φασεις αναπληρωτων? Δε δηλωνω κυκλαδες γιατι θα με τραβηξει η πρωτη φαση? Το ξερατε καποιοι και δε δηλωσατε.  Ναι κιρκη ντροπη.

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #96 στις: Μάρτιος 15, 2022, 09:36:34 πμ »
Μπράβο καλοφάγωτα 😂😂😂. Κάτσε εκεί που είσαι λοιπόν και άσε τα πολλά . Αν γίνουν διορισμοί δεν θα σε ρωτήσω κιόλας .

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #97 στις: Μάρτιος 15, 2022, 09:58:58 πμ »
Παιδιά, τα πράγματα είναι απλά. Εφόσον γίνουν νεοι διορισμοί χωρίς να έχουμε δικαίωμα μετάθεσης, σε πολλές περιπτώσεις, αυτό θα οδηγήσει σε καταστρατήγηση της σειράς του πίνακα. Ειμαι μάλιστα βέβαιος ότι οι περιπτώσεις αυτές είναι πολύ περισσότερες από αυτές που λέτε κάποιοι άλλοι (καποιος πχ που έβαλε λίγες περιοχές και έχασε διορισμό).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160023
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 684
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 640
Σύνολο: 640

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.