*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 776800 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #406 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 08:58:02 πμ »
 

Εεεε  μα.....φτάνει πια.... :o :o :o :o :o :o


Δεν αντέχω άλλη μισέρια >:( >:( >:( >:(

Χάθηκε ποτέ κανείς, μωρέ, απ'την πολλή ξεκούραση?

Σε λίγο καιρό θα νοσταλγούμε τις μέρες της ηρεμίας μας... 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:47:13 »

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #407 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 08:59:24 πμ »
Πάντως η ηγεσία του υπουργείου είναι για χοντρά γέλια .Πριν από λίγο βγήκε η Ευούλα στον ΑΝΤ. και ομολόγησε ότι όσοι διορίστηκαν ,μετά από λίγο πήραν άδειες ...και ήταν και θυμωμένη η κυρία με αυτό και ότι τελικά οι συντάξεις είναι όχι 6000 αλλά 8000 και πάει λέγοντας .Και θέλω να ρωτήσω εγώ η αδαής από πολιτικά ,για να γίνει κάποιος πολιτικός και μετά υπουργός πάει ανάλογα με το βαθμό χαζομάρας ή όχι ;

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #408 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:03:03 πμ »
Πάντως η ηγεσία του υπουργείου είναι για χοντρά γέλια .Πριν από λίγο βγήκε η Ευούλα στον ΑΝΤ. και ομολόγησε ότι όσοι διορίστηκαν ,μετά από λίγο πήραν άδειες ...και ήταν και θυμωμένη η κυρία με αυτό και ότι τελικά οι συντάξεις είναι όχι 6000 αλλά 8000 και πάει λέγοντας .Και θέλω να ρωτήσω εγώ η αδαής από πολιτικά ,για να γίνει κάποιος πολιτικός και μετά υπουργός πάει ανάλογα με το βαθμό χαζομάρας ή όχι ;

Ρητορικό  θεωρώ το ερώτημα...

Δε νομίζω ότι χωρά αμφιβολία περί τούτου:))

Αποσυνδεδεμένος klasikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο διδάσκων διδάσκεται
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #409 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:42:42 πμ »
Πάντως η ηγεσία του υπουργείου είναι για χοντρά γέλια .Πριν από λίγο βγήκε η Ευούλα στον ΑΝΤ. και ομολόγησε ότι όσοι διορίστηκαν ,μετά από λίγο πήραν άδειες ...και ήταν και θυμωμένη η κυρία με αυτό και ότι τελικά οι συντάξεις είναι όχι 6000 αλλά 8000 και πάει λέγοντας .Και θέλω να ρωτήσω εγώ η αδαής από πολιτικά ,για να γίνει κάποιος πολιτικός και μετά υπουργός πάει ανάλογα με το βαθμό χαζομάρας ή όχι ;
Τόσα χρόνια περίμεναν οι άνθρωποι να διοριστούν...Άντε, να διοριστώ κι εγώ  :o μπας και βάλω μπρος να κάνω παιδί  ;)
Βέβαια, μέχρι τότε θα κόψουν και τις άδειες ανατροφής. Μην πληρώνουν και κάθονται οι αργόσχολοι δημόσιοι υπάλληλοι...Βρε ουστ!!!
Αρκετά λατρέψαμε τον κίνδυνο κι είναι καιρός να μας το ανταποδώσει... (Ελύτης)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:47:13 »

Αποσυνδεδεμένος Jusqu_ici_tout_va_bien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #410 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:49:45 πμ »
Πάντως η ηγεσία του υπουργείου είναι για χοντρά γέλια .Πριν από λίγο βγήκε η Ευούλα στον ΑΝΤ. και ομολόγησε ότι όσοι διορίστηκαν ,μετά από λίγο πήραν άδειες ...και ήταν και θυμωμένη η κυρία με αυτό και ότι τελικά οι συντάξεις είναι όχι 6000 αλλά 8000 και πάει λέγοντας .Και θέλω να ρωτήσω εγώ η αδαής από πολιτικά ,για να γίνει κάποιος πολιτικός και μετά υπουργός πάει ανάλογα με το βαθμό χαζομάρας ή όχι ;
Όχι βέβαια, έχουν επιδωθεί σε όργιο προπαγάνδας, παραπληροφόρησης και συκοφάντησης.
Τώρα χρησιμοποιεί ακριβώς την ίδια ρητορική με λίγοτερο αντιπαθητικό ύφος και η Φώφη στη ΝΕΤ

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #411 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:51:43 πμ »
Η Φώφη στη ΝΕΤ. Πάντως όλοι αυτοί του υπουργείου έχουν μάθει καλά το ποιηματάκι τους. Τους βάζει εκεί στο υπουργείο η Διαμάντω να τα μαθαίνουν παπαγαλία για να τα λένε στα κανάλια. Άξιες μαθήτριες η Φωφούλα και η Ευούλα (βλέπε Θεοπούλα και γιαγιά Σπύρου στο παρά πέντε).  ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #412 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:02:02 πμ »
Πάντως η ηγεσία του υπουργείου είναι για χοντρά γέλια .Πριν από λίγο βγήκε η Ευούλα στον ΑΝΤ. και ομολόγησε ότι όσοι διορίστηκαν ,μετά από λίγο πήραν άδειες ...και ήταν και θυμωμένη η κυρία με αυτό και ότι τελικά οι συντάξεις είναι όχι 6000 αλλά 8000 και πάει λέγοντας .Και θέλω να ρωτήσω εγώ η αδαής από πολιτικά ,για να γίνει κάποιος πολιτικός και μετά υπουργός πάει ανάλογα με το βαθμό χαζομάρας ή όχι ;
Τόσα χρόνια περίμεναν οι άνθρωποι να διοριστούν...Άντε, να διοριστώ κι εγώ  :o μπας και βάλω μπρος να κάνω παιδί  ;)
Βέβαια, μέχρι τότε θα κόψουν και τις άδειες ανατροφής. Μην πληρώνουν και κάθονται οι αργόσχολοι δημόσιοι υπάλληλοι...Βρε ουστ!!!

Είναι και το άλλο: Πολλοί περιμένοντας έκαναν παιδιά και προλαβαίνουν τώρα να πάρουν την άδεια ανατροφής...
Αρκετές συνάδελφοι, με το φόβο του ξεριζωμού της τριετίας, μένουν έγκυος και παίρνουν άδεια επαπειλούμενης εγκυμοσύνης, ++...
Έτσι ουσιαστικά την τριετία την κάνουν  οι πιο ώριμοι συνάδελφοι που δεν μπορούν να κάνουν άλλα παιδιά...  ;D ;D ;D ή την άδεια ανατροφής  την πήρε η γυναίκα τους και δεν δέχεται να κάνει 3ο και 4ο παιδί... όχι τον "διορισμούλη" και τον "διορισμάκο", αλλά τον "αδειούλη" και τον "αποσπασηματούλη"-"μεταθεσούλη" ...  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #413 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:41:30 πμ »
Καλημέρα από Ηράκλειο. Οι αναπληρωτές είμαστε ακόμα εν αναμονή, καθώς ειδικά για τους φιλολόγους η εικόνα για τα κενά του νομού είναι ακόμα θολή. Ο ευγενέστατος κυριούλης που σήκωσε το τηλέφωνο στο ΠΥΣΔΕ μου απάντησε "Φιλόλογος, ε; Ξαναπάρτε αύριο, δεν έχουν οριστικοποιηθεί τα κενά σας ακόμα." Απ'όσο ξέρω, δεν έχουν γίνει ακόμα οι αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ. Κοινώς, δεν ξέρουν καλά καλά οι δευτεροβάθμιες τι τους γίνεται, δεν έχουν δώσει πολλά και κυρίως καλά κενά γιατί περιμένουν να τα καλύψουν με τις αποσπάσεις. Υπομονή, τα κενά είναι πολλά και θα βγουν σιγά σιγά. Ας μη μασάμε με τα επικοινωνιακά κόλπα της Αννούλας, την έχουμε μάθει πια  :D

Καλή υπομονή, συνάδελφοι, ό,τι μαθαίνουμε, θα το αναφέρουμε αμέσως  :D

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #414 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 11:10:12 πμ »
καλημερα παιδια.ετσι μασ θελω αισιοδοξους.ξεκινησε παλι η τρομοκρατια και η παραπληροφορηση.ειμαι χαλια ψυχολογικα τωρα που σας γραφω.εχω ομως εμπιστοσυνη στην αναξιοπιστια των λογων τους.παλι βγηκαν στα παραθυρα κ θα ξαναβγουν.αληθεια η ολμε που ειναι?

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #415 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 11:34:56 πμ »
Που είναι η ΟΛΜΕ αλήθεια; Μου κάνει και μένα τρομερή εντύπωση. Η πρωτοβάθμια δε σταματάει να φωνάζει όπου βρεθεί για τα κενά που υπάρχουν. Από αυτό και μόνο βέβαια φαίνεται η αναξιοπιστία του υπουργείου. Οι δικοί μας τόσο κολλητοί είναι τέλος πάντων με την Αννούλα; Γι αυτό ίσως να μη φαίνονται πουθενά. Αν βγουν και μιλήσουν για τα πραγματικά κενά θα της κάνουν χαλάστρα της φιλενάδας τους. Από την άλλη υποθέτω να βγουν ννα λένε κι αυτοί ψέματα μάλλον δεν τους παίρνει, γι αυτό τηρούν σιγή ιχθύος.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #416 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 11:42:46 πμ »
δεν ξερω συνδφε stratos92 αν τα ιδια ακουγατε και περυσι τετοιο καιρο γιατι ειμαι καινουργιοσ στο φορουμ.η εμπειρια λεει οτι κενα προκυπτουν συνεχεια κ απο ασταθμητους παραγοντες.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #417 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 12:04:33 μμ »
Strato απίστευτο.. μόλις τώρα μπήκα στο φόρουμ για να διαμαρτυρηθώ για τον ίδιο λόγο... Συγγνώμη στη Δευτεροβάθμια δεν υπάρχει ούτε ένας συνάδελφος που μπορεί να εκφέρει λόγο για τα υπάρχοντα κενά? Νιώθω ότι είμαστε μόνοι μας ..... ή καλύτερα δεν νιώθω... είμαστε μόνοι μας!

Αποσυνδεδεμένος maroulaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εχω και εγω μαρουλι στο δοντι;;;;;
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #418 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 12:11:10 μμ »
Πάντως η ηγεσία του υπουργείου είναι για χοντρά γέλια .Πριν από λίγο βγήκε η Ευούλα στον ΑΝΤ. και ομολόγησε ότι όσοι διορίστηκαν ,μετά από λίγο πήραν άδειες ...και ήταν και θυμωμένη η κυρία με αυτό και ότι τελικά οι συντάξεις είναι όχι 6000 αλλά 8000 και πάει λέγοντας .Και θέλω να ρωτήσω εγώ η αδαής από πολιτικά ,για να γίνει κάποιος πολιτικός και μετά υπουργός πάει ανάλογα με το βαθμό χαζομάρας ή όχι ;

ειναι κ δικη μου απορια αυτο να σου πω την αληθεια.μαλλον απαραιτητο προσον για να γινεις πολιτικος ειναι  η χαζομαρα!!
"....κ σου κουρσεύουν τη λαλιά κ ανάσα πια δεν έχεις...."

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #419 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 12:41:26 μμ »
Καλημέρα!Μην ξεχάσετε να φωτοτυπήσετε και να έχετε μαζί σας τη βεβαίωση παρακολούθησης των ΠΕΚ όσοι κάνετε πέρσι, για να την προσκομίσετε μαζί με τα δικαιολογητικά.Μην πανικοβάλλεστε!Το μπουρδολογείν εστί του ΥΜΔΒΘ!
Υπομονή.....πάλι μπροστά στο pde....αναμένοντας τοποθέτηση.Και θα μου επιτρέψετε να σας αναφέρω σε λιγάκι κάτι που συνέβη σε συνάδελφο στη Δυτική Αττική φέτος

Προσελήφθη στην Α Δυτ.Αττικής αναπληρωτρια και ο προϊστάμενος της έδωσε τα κενά σχολείων για να συμπληρώσει την αίτηση.Σε τηλεφώνημά της αργότερα, της είπαν ότι τα κενά δεν ισχύουν κι ότι θα πρέπει να δηλώσει κενά από τη Β και Γ Δυτικής Αττικής, επειδή η Α' Δυτ. Αττ. στην οποία προσελήφθη ήταν υπερπλήρης!!!Σημειωτέον, τη μία εκ των δύο δεν την είχε δηλώσει κάν στην αίτηση αναπληρωτών!!!Και είχε στη διάθεσή της δύο επιλογές όπως την πληροφόρησαν:η πρώτη ήταν να δηλώσει σχολεία από τη Β και Γ Δυτ.Αττικ.και η δεύτερη ήταν να περιμένει στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ για εντολή του περιδερειάρχη και τοποθέτησή της εκεί όπου θα έκρινε εκείνος με βάση τις ανάγκες.

Αναρωτιέμαι λοιπόν κι εγώ τί με περιμένει την Πέμπτη....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2011, 12:53:08 μμ από adigoni »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160227
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 470
Σύνολο: 480

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.