*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 216521 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Apollon, τί εννοείς "λόγω έλλειψης σφραγίδας ποιότητας του Πανεπιστημίου"; Από όσο θυμάμαι, στο forum ανακοινώσεων του Moodle είχαν αναρτήσει σχετικό έγγραφο, με το οποίο μάς διαβεβαίωναν ότι το Πανεπιστήμιο έχει λάβει την τελική έγκριση και έχει διασφαλισμένη την ποιότητα των τίτλων σπουδών που παρέχει. Και γιατί να προκύψει αυτό το πρόβλημα τώρα, αφού οι προηγούμενοι-όσοι τελείωσαν τον Μάιο του 2014-πήραν σε σύντομο χρονικό διάστημα την αναγνώριση; Τουλάχιστον, έχει επιλυθεί το συγκεκριμένο ζήτημα τώρα ή μήπως θα έχουμε κι εμείς που τελειώσαμε τον Ιανουάριο την ίδια κατάληξη; Προσωπικά, έχω στείλει μήνυμα σε μία από τις ακαδημαϊκές συμβούλους του Πανεπιστημίου για το συγκεκριμένο ζήτημα, αλλά δεν έχω λάβει ακόμη καμία απάντηση. Η κ. Παφλιώτη, με την οποία επικοινώνησα μέσω e-mail, δεν μου είπε ότι υπάρχει τέτοιο ζήτημα, αλλά ότι η διαδικασία αναγνώρισης θα ολοκληρωθεί το συντομότερο δυνατόν. Ελπίζω ότι δεν θα βρεθούμε προ εκπλήξεως, γιατί όλοι μας έχουμε επενδύσει χρόνο και χρήμα.

Aναφέρομαι για τους αποφοίτους Σεπτεμβρίου 2014 που δημιουργήθηκε το ζήτημα. Είναι ξεκάθαρο ότι τότε το ζήτημα ήταν του Πανεπιστημίου. Για όσους αποφοιτήσετε αργότερα ρωτήστε το Δοαταπ που είναι αρμόδιος . 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Anastasia3331

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Υπάρχει κάποιος που να έχει τελειώσει τον Ιανουάριο και να έχει ήδη γίνει η αναγνώριση του πτυχίου του; Γενικά πιστεύετε ότι κάποιος που τελειώνει τότε θα προλάβει να κάνει τα χαρτιά του τον Ιούλιο για τους πίνακες αναπληρωτών;

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Υπάρχει κάποιος που να έχει τελειώσει τον Ιανουάριο και να έχει ήδη γίνει η αναγνώριση του πτυχίου του; Γενικά πιστεύετε ότι κάποιος που τελειώνει τότε θα προλάβει να κάνει τα χαρτιά του τον Ιούλιο για τους πίνακες αναπληρωτών;
Τελείωσα τον Ιανουάριο και τα χαρτιά τα έστειλα Φλεβάρη στο ΔΟΑΤΑΠ. Πιστεύω ότι θα προλάβουμε. Άλλωστε πλέον τα χαρτιά γίνονται στην καλύτερη περίπτωση τον Αύγουστο. Το πρόβλημα ειναι η συσσώρευση όλων των μεταπτυχιακών που επήλθε απο το πρόβλημα που οφειλόταν στο πανεπιστήμιο. Τώρα που διευθετήθηκε όλα κυλούν με αργό ρυθμό όμως...

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τελείωσα τον Ιανουάριο και τα χαρτιά τα έστειλα Φλεβάρη στο ΔΟΑΤΑΠ. Πιστεύω ότι θα προλάβουμε. Άλλωστε πλέον τα χαρτιά γίνονται στην καλύτερη περίπτωση τον Αύγουστο. Το πρόβλημα ειναι η συσσώρευση όλων των μεταπτυχιακών που επήλθε απο το πρόβλημα που οφειλόταν στο πανεπιστήμιο. Τώρα που διευθετήθηκε όλα κυλούν με αργό ρυθμό όμως...

γενικά μετά από πόσο καιρό από το τέλος της εξεταστικής στείλατε τα χαρτιά στον ΔΟΑΤΑΠ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος surreal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
γενικά μετά από πόσο καιρό από το τέλος της εξεταστικής στείλατε τα χαρτιά στον ΔΟΑΤΑΠ;
maraki math εγώ έστειλα τα χαρτιά μου 15 μέρες πριν την τελευταία εξεταστική.Δεν υπάρχει πρόβλημα εάν ανοίξεις φάκελο στον ΔΟΑΤΑΠ πριν την έκδοση του πτυχίου σου.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
γενικά μετά από πόσο καιρό από το τέλος της εξεταστικής στείλατε τα χαρτιά στον ΔΟΑΤΑΠ;

Περίπου 1 μηνα μετά

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Περίπου 1 μηνα μετά

Το πανεπιστημιο μου ειπε να περιμενω βαθμους. Ποια ειναι η γνωμη σας;

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Το πανεπιστημιο μου ειπε να περιμενω βαθμους. Ποια ειναι η γνωμη σας;

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Εγώ που τελείωσα τον Ιανουάριο υπέβαλα τα χαρτιά μου αρχές Μαρτίου, αμέσως μετά την επίσημη ανακοίνωση της βαθμολογίας. Νομίζω ότι δεν έχει σημασία πότε υποβάλλεις τα χαρτιά σου, γιατί ούτως ή άλλως οι αναγνωρίσεις γίνονται μαζικά. Σημασία έχει πότε στέλνει το Πανεπιστήμιο τα δικαιολογητικά στον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. Αυτό τουλάχιστον μάς είχε πει η ακαδημαϊκή σύμβουλος στις εξετάσεις. Οπότε δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι προκαταβολικά. Ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Τα χαρτιά στο Δοαταπ όσο νωρίτερα τα στείλεις τόσο το καλύτερο. Θα πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου και μόλις το πανεπιστήμιο στείλει τα πτυχία θα προχωρήσει η διαδικασία. Κερδίζεις ότι ήδη έχουν ελεγχθεί τα υπόλοιπα χαρτιά σου και μόλις έρθει το πτυχίο ο φάκελλος προχωράει.
Δυστυχώς, παρόλο που πληρώνουμε 60 ευρώ στο πανεπιστήμιο για την αποστολή του πτυχίου, αυτοί τα στέλνουν μαζικά , κάτι που δημιουργεί καθυστερήσεις στη διαδικασία.
Μην ακούτε τις συμβούλους και γενικά το πανεπιστήμιο ως προς το θέμα του Δοαταπ, δεν δίνουν σωστή πληροφόρηση και μόλις γίνει κάτι λάθος ρίχνουν αλλού τις ευθύνες

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Τα χαρτιά στο Δοαταπ όσο νωρίτερα τα στείλεις τόσο το καλύτερο. Θα πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου και μόλις το πανεπιστήμιο στείλει τα πτυχία θα προχωρήσει η διαδικασία. Κερδίζεις ότι ήδη έχουν ελεγχθεί τα υπόλοιπα χαρτιά σου και μόλις έρθει το πτυχίο ο φάκελλος προχωράει.
Δυστυχώς, παρόλο που πληρώνουμε 60 ευρώ στο πανεπιστήμιο για την αποστολή του πτυχίου, αυτοί τα στέλνουν μαζικά , κάτι που δημιουργεί καθυστερήσεις στη διαδικασία.
Μην ακούτε τις συμβούλους και γενικά το πανεπιστήμιο ως προς το θέμα του Δοαταπ, δεν δίνουν σωστή πληροφόρηση και μόλις γίνει κάτι λάθος ρίχνουν αλλού τις ευθύνες
Συμφωνώ απόλυτα σε όλα

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συμφωνώ απόλυτα σε όλα

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι νεώτερο σχετικά με την αναγνώριση του μεταπτυχιακού για όσους τελείωσαν τον Ιανουάριο. Προς το παρόν στη σχετική φόρμα εμφανίζεται "Φάκελος πλήρης", ενώ χθες η συγκεκριμένη σελίδα δεν φόρτωνε. Προς στιγμήν σκέφτηκα ότι προσπαθούν να φορτώσουν νέα δεδομένα στη σελίδα. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι;

Αποσυνδεδεμένος pde2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι έχω στείλει τα διικαιολογητικά ταχυδρομικώς. Πρέπει να τηλεφωνήσω για να μου δώσουν αριθμό πρωτοκόλλου ή θα μου τηλεφωνήσυν αυτοί όταν τα λάβουν;

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Συνάδελφοι έχω στείλει τα διικαιολογητικά ταχυδρομικώς. Πρέπει να τηλεφωνήσω για να μου δώσουν αριθμό πρωτοκόλλου ή θα μου τηλεφωνήσυν αυτοί όταν τα λάβουν;


Συνάδελφε μετά από 10 ημέρες από την αποστολή στείλε τους ένα email στην κα Παφλιώτη

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160140
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 689
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 474
Σύνολο: 478

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.