*

Ψηφοφορία

Πώς βρήκατε τη διαδικασία απογραφής;

Δύσκολη
9 (14.1%)
Εύκολη
22 (34.4%)
Εύκολη αλλά με κάποια προβλήματα
32 (50%)
Δεν γνωρίζω: Απογράφηκα μέσω τρίτων
1 (1.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων  (Αναγνώστηκε 410338 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #588 στις: Ιούλιος 12, 2010, 01:52:21 μμ »
Στο δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1, είπαν πως ίσως να δώσουν μια μέρα παράταση για όσους το ΑΦΜ τους τελειώνει σε 1. Θα βγει επίσημη ανακοίνωση... Ξανατονίζω, είπαν ίσως, μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου, καθώς πλέον δεν έχω εμπιστοσύνη, σε όσα λένε....
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:18:34 »

Αποσυνδεδεμένος vk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #589 στις: Ιούλιος 12, 2010, 02:05:25 μμ »
Να ρωτήσω και γω κατι ......γιατι εχω μπερδευτεί....Πηρα αποσπαση για το σχολικο ετος 2010-2011 ποια στοιχεια θα περασω της οργανικής μου ή του γραφείου?

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #590 στις: Ιούλιος 12, 2010, 02:17:08 μμ »
Στο δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1, είπαν πως ίσως να δώσουν μια μέρα παράταση για όσους το ΑΦΜ τους τελειώνει σε 1. Θα βγει επίσημη ανακοίνωση... Ξανατονίζω, είπαν ίσως, μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου, καθώς πλέον δεν έχω εμπιστοσύνη, σε όσα λένε....

Επισημαίνεται δε, ότι οι υπάλληλοι δεν πρέπει να ανησυχούν για την απογραφή τους και σημειώνεται ότι «εξετάζουμε την αναμόρφωση των προθεσμιών για την καλύτερη εξυπηρέτηση όλων όσων έχουν υποχρέωση να απογραφούν».

Πηγή:
http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231051779

Αποσυνδεδεμένος efkola

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #591 στις: Ιούλιος 12, 2010, 02:29:45 μμ »
Εγώ ολοκλήρωσα χθες τη διαδικασία δίνοντας κ το email μου κ έχω 2 ερωτήσεις για όσους έχουν κάνει το ίδιο:
1.Λάβατε κάποιο email επιβεβαίωσης μετά την ολοκλήρωση της απογραφής σας;Εγώ πάντως δεν έλαβα τίποτα...
2.Ευτυχώς σημείωσα σε ένα χαρτί τον κωδικό απογραφής.Αυτός αποτελείται από 3 αριθμούς κ 10 λατινικούς χαρακτήρες(σε κεφαλαία κ πεζά κ ανακατεμένοι με τους αριθμούς),συνολικά δηλαδή 13 χαρακτήρες.Κ σ'εσάς το ίδιο συνέβη;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:18:34 »

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #592 στις: Ιούλιος 12, 2010, 02:32:48 μμ »
Εγινε συγχώνευση 2  θεμάτων με παρόμοιο περιεχόμενο, για την καλύτερη οργάνωση του forum.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση

Αποσυνδεδεμένος desperino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 313
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #593 στις: Ιούλιος 12, 2010, 02:37:07 μμ »
Οι τίτλοι σπουδών δεν είναι υποχρεωτικό πεδίο;
Γιατί οτιδήποτε δεν έχει αστερίσκο δεν προτίθεμαι να το συμπληρώσω,όταν μετά από καιρό μπω για να απογραφώ (ΑΦΜ σε 0  ;Dσαρδόνιο χαμόγελο).

Αν ξεκαθαριστεί  επίσης ποια διεύθυνση σημειώνουμε σε περίπτωση βελτίωσης/μετάθεσης ,το παλιό σχολείο ή το νέο,θα μπορούσε κάποιος να το ανακοινώσει; Γιατί πράγματι η μισθοδοσία κόβεται από το παλιό 31-12 και μέχρι τότε μισθοδοτούμαστε από εκεί.

Αποσυνδεδεμένος alexis35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #594 στις: Ιούλιος 12, 2010, 02:43:33 μμ »
39. Εκπαιδευτικός που έχει πάρει μετάθεση ποια ταχυδρομική διεύθυνση απασχόλησης πρέπει να δηλώσει; αυτή που ήταν μέχρι πρόσφατα ή τη νέα ταχυδρομική διεύθυνση στην οποία θα υπάγεται;
Θα δηλώσει την νέα ταχυδρομική διεύθυνση εργασίας


 

Αποσυνδεδεμένος desperino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 313
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #595 στις: Ιούλιος 12, 2010, 02:52:10 μμ »
οι τίτλοι σπουδών είναι υποχρεωτικό; (στην παλιά τουλάχιστον φόρμα δεν έχει αστερίσκο)
γιατί  στις συνηθισμένες ερωτήσεις λέει ότι στην καταχώρησηση χρησιμοποιούμε το κουμπί ΄'προσθήκη'
και απ΄ό,τι διάβασα παραπάνω υπάρχει θέμα πώς να γράψεις τον τίτλο του πτυχίου "περί την φιλολογίαν" π.χ;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2010, 02:58:20 μμ από desperino »

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #596 στις: Ιούλιος 12, 2010, 02:58:47 μμ »
Αφου το πτυχιο σου δεν έχει τίτλο δεν γράφεις τιποτα
το έχει και στις συχνές ερωτήσεις
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος efsman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #597 στις: Ιούλιος 12, 2010, 03:06:29 μμ »
Απογράφηκα σήμερα 7:50 το πρωί ταχύτατα χωρίς προβλήματα (αν και ξέχασα να πατήσω προσθήκη στους τίτλους σπουδών και αναγκάστηκα και τα πέρασα όλα τα στοιχεία από την αρχη). Πάντως έσωσα στον σκληρό δίσκο όλη τη σελιδα με τα στοιχεία μου και τους κωδικούς πρόσβασης που μας δίνονται για μελλοντική χρήση. Ηλεκτρονικό μήνυμα δεν έλαβα αλλά νομίζω ότι μας καλύπτουν οι κωδικοί πρόσβασης!
Τελικά πολύ κακό για το τίποτα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος desperino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 313
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #598 στις: Ιούλιος 12, 2010, 03:07:04 μμ »
Αφου το πτυχιο σου δεν έχει τίτλο δεν γράφεις τιποτα
το έχει και στις συχνές ερωτήσεις

δεν έχει.....
το κοίταξα..
σκάρτο πράμα μου δώσανε !

Αποσυνδεδεμένος efkola

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #599 στις: Ιούλιος 12, 2010, 03:10:37 μμ »
Απογράφηκα σήμερα 7:50 το πρωί ταχύτατα χωρίς προβλήματα (αν και ξέχασα να πατήσω προσθήκη στους τίτλους σπουδών και αναγκάστηκα και τα πέρασα όλα τα στοιχεία από την αρχη). Πάντως έσωσα στον σκληρό δίσκο όλη τη σελιδα με τα στοιχεία μου και τους κωδικούς πρόσβασης που μας δίνονται για μελλοντική χρήση. Ηλεκτρονικό μήνυμα δεν έλαβα αλλά νομίζω ότι μας καλύπτουν οι κωδικοί πρόσβασης!
Τελικά πολύ κακό για το τίποτα!  ;)
Efsman,εμένα μου έβγαλε μόνο κωδικό απογραφής(που αναφέρω κ λίγα posts παραπάνω) στο τέλος.Οι  κωδικοί πρόσβασης για μελλοντική χρήση που αναφέρεις τι είναι;;

Αποσυνδεδεμένος lydia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #600 στις: Ιούλιος 12, 2010, 03:11:37 μμ »
Εγώ ολοκλήρωσα χθες τη διαδικασία δίνοντας κ το email μου κ έχω 2 ερωτήσεις για όσους έχουν κάνει το ίδιο:
1.Λάβατε κάποιο email επιβεβαίωσης μετά την ολοκλήρωση της απογραφής σας;Εγώ πάντως δεν έλαβα τίποτα...
2.Ευτυχώς σημείωσα σε ένα χαρτί τον κωδικό απογραφής.Αυτός αποτελείται από 3 αριθμούς κ 10 λατινικούς χαρακτήρες(σε κεφαλαία κ πεζά κ ανακατεμένοι με τους αριθμούς),συνολικά δηλαδή 13 χαρακτήρες.Κ σ'εσάς το ίδιο συνέβη;;


εμένα ο κωδικός έχει 16 ψηφια

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #601 στις: Ιούλιος 12, 2010, 03:12:21 μμ »
Μεταφέρω από το 
http://apografi.gov.gr/faq.html#62
.............


53. Είμαι εκπαιδευτικός και υπηρετώ σε σχολική μονάδα. Τι πρέπει να συμπληρώσω στο πεδίο «Φορέας Απασχόλησης»; (Κατηγορία 3)

Στο πεδίο «Φορέας Οργανικής Θέσης» θα επιλέξετε «Δημόσιες Υπηρεσίες» και στη συνέχεια θα επιλέξετε «Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων». Στο πεδίο «Υπηρεσία» θα πληκτρολογήσετε τη σχολική μονάδα, π.χ. «2ο Δημοτικό Σχολείο Αργυρούπολης».


54. Είμαι εκπαιδευτικός χωρίς οργανική θέση σε σχολείο και βρίσκομαι σε διάθεση Περιφερειακού Υπηρεσιακού Συμβουλίου Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΠΥΣΔΕ). Τι συμπληρώνω στο πεδίο «Φορέας Απασχόλησης» και «Φορέας Οργανικής Θέσης»; (Κατηγορία 3)

Και στα δυο πεδία θα επιλέξετε «Δημόσιες Υπηρεσίες» και στη συνέχεια θα επιλέξετε «Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων». Στο πεδίο «Υπηρεσία» θα πληκτρολογήσετε το Γραφείο ή η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που υπάγεστε. Το ίδιο θα δηλώσετε και στη διεύθυνση εργασίας.


...........

Είμαι σε διάθεση Πυσδε αλλά με προσωρινή τοποθέτηση σε σχολείο.

H ερώτηση 53 δεν με καλύπτει  ;
Νομίζω πως ναι.  Γιατί "υπηρετώ σε σχολική μονάδα" λέει , δεν λέει "έχω οργανική σε σχολική μονάδα" . Εγώ υπηρετώ έστω προσωρινά.
Και η 54 όμως με καλύπτει . Η 54 όμως αφορά κυρίως όσους πήραν μετάθεση και δεν έχουν ακόμη ούτε προσωρινή τοποθέτηση σε σχολείο.
Εγώ στην ΥΠΗΡΕΣΙΑ είχα βάλει το σχολείο της προσωρινής και το σκέφτομαι αν θα στείλω εκ νέου εγγραφή , στην οποία θα βάλω τη Δνση που ανήκω .
Πήρα τηλ και στο 1500 2 φορές. Τη μία μου είπαν ξαναστείλ' την και την άλλη όχι.

Επίσης, είχα βάλει ΦΟΡΕΑΣ : ΔΝΣΕΙΣ ΒΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΘΜΙΑΣ και ΚΛΑΔΟΣ : ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ (απευθείας) και όχι ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΒΘΜΙΑΣ. (Για αυτά δεν θα ξανα-έστελνα εγγραφή, αλλά μόνο, όπως έγραψα ήδη, για την ΥΠΗΡΕΣΙΑ.)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 454
Σύνολο: 459

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.